Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 9640 times)
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: 'Težave' s hčerko
Reply #15 - 17.04.2003 at 01:55:16
 
ARS wrote on 17.04.2003 at 01:42:11:
In mimogrede: ne poskušam delat razlik in nikjer ne zapišem, da je karkoli narobe s tvojim mišljenjem ... Povzamem le svoj pogled.

Prav to si naredila od tistega (vključno) posta s pesimistom naprej. Malo razmisli o tem, ker si trenutno v zanikanju. Wink
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
kaja
1
*
Offline


Posts: 13
Ljubljana
Gender: female
Re: 'Težave' s hčerko
Reply #16 - 17.04.2003 at 08:36:05
 



Vilma,

mogoče v podzavesti res hočeš nadomestiti očeta, zavestno pa ne , saj ga v bistvu ima in uživa pri njemu.
Je pa res, da bi si obe želeli, da bi bila več z njim, pa on ni pripravljen. Skupne imata srede popoldne in sobote in to je vse.

S popuščanjem je res hudič, trudim se, da vztrajam.

Moje življenje ... mogoče se res preveč predajam njej, ona to čuti in zahteva to pozornost tudi od drugih. Če je ne dobi, reagira tako, kot sem napisala v prvem postu.


LP,Kaja
Back to top
 
 
IP Logged
 
kaja
1
*
Offline


Posts: 13
Ljubljana
Gender: female
Re: 'Težave' s hčerko
Reply #17 - 17.04.2003 at 08:38:17
 
Ars,

saj se ne smilim sama sebi, vem, da bo moj čas prišel,
vendar trenutno ne znam priti stvari do dna. Toliko stvari se je nakopičilo v vseh teh letih, da ne vem kje naj začnem. Predvsem pa KAKO ?

Back to top
 
 
IP Logged
 
kaja
1
*
Offline


Posts: 13
Ljubljana
Gender: female
Re: 'Težave' s hčerko
Reply #18 - 17.04.2003 at 08:45:04
 

Quote:
Kaja, tvoja hčera je precej svojeglavo bitje in če temu pridaš še trmo, ima vse pogoje zato da ji bo življenje pestro.  Vprašaj se, kdo ne bi imel težav v taki šoli, kjer naj bi bili sami stroji, ne pa otroci.


Karmena,

imaš prav, res je trmasta, ker je zgleda to dobila tudi preko mene in očeta, ki sva trmasta.  


Quote:
Lahko, da jo ignorira, ker ima učiteljica pozornost razdeljeno, in povsem možno, da še precej "neenakomerno". Otroci znajo biti neusmiljeni pri tem boju za pravico. Ker sta vidve večino sami, tudi ni imela priložnosti doslej razviti te "veščine" deljenja z drugimi.



Tule si zadela v črno.  V bistvu je edinka, čeprav ima starejšega brata, ki pa ga vidi enkrat na teden ali pa še manj in ji do sedaj dejansko ni bilo treba deliti .


Quote:
Ne pa delat iz tega velikega problema ali takoj iskati pomoči od zunaj. Šolski in drugi psihologi pridejo na vrsto daleč za mamo.



Točno to sem imela v mislih. Meni se to ne zdi tak problem kot ga dela učiteljica.

Zato sem rajši tukaj vprašala za mnenje, saj več ljudi več ve in vsako mnenje je dobrodošlo.

Lep dan, Kaja



Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: 'Težave' s hčerko
Reply #19 - 17.04.2003 at 09:19:33
 
kaja wrote on 16.04.2003 at 21:57:55:
Živjo vsem,


V tem izredno uživa, gleda v oči in čaka, da bo človek(jaz, učiteljica v šoli, tovarišica v vrtce, babi....) znorel. Pri tem je tudi skrajno ignorantska in se ti takorekoč reži v obraz. ...in samo čaka, da bo izbruhnila.

Zakaj tako uživa v tem?



Shocked ??? Shocked

Zakaj jo tako vidiš?

Back to top
 
 
IP Logged
 
tejka
2
**
Offline

Danes je najlepši dan.

Posts: 88
Novo mesto
Re: 'Težave' s hčerko
Reply #20 - 17.04.2003 at 09:34:48
 
Kaja, jaz bi ti prelagala, da se z njo veliko pogovarjaš. O vsem o tem kaj se dogaja v šoli, zakaj se tako obnaša, stara je sedem let, moja je skoraj 9 in se z njo ogromno pogovarjam. Ne misli da ne ve kajdela, in ve tudi zakaj. Meni je moja hči včasih take stvari povedala, o meni in načinu vzgoje, da sem ostala brez besed.


zato je moj predlog pogovori, zaupni, enakovredni. Ker je bistra in ni premajhna, za pogovor o čemerkoli.

Ker pa si sama verjamam, da hočeš biti najboljša, samo večkrat je to škoda kot korist. taka kot si si najboljša mama.

Verjamem, da se bo to uredilo, samo prisluhni ji.
Back to top
 
 
IP Logged
 
kaja
1
*
Offline


Posts: 13
Ljubljana
Gender: female
Re: 'Težave' s hčerko
Reply #21 - 17.04.2003 at 09:45:07
 
Quote:
Shocked ??? Shocked

Zakaj jo tako vidiš?



Kako pa jo ti vidiš ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
kaja
1
*
Offline


Posts: 13
Ljubljana
Gender: female
Re: 'Težave' s hčerko
Reply #22 - 17.04.2003 at 09:53:32
 


Živjo Tejka,

jasno, da se točno zaveda, kaj dela.In tudi točno ve, kaj narobe dela. Mogoče celo ve zakaj to dela. In prav to bi rada na nek neprisiljen način zvedela od nje. Se bom potrudila.

Hvala
Back to top
 
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: 'Težave' s hčerko
Reply #23 - 17.04.2003 at 10:21:47
 
kaja wrote on 17.04.2003 at 08:38:17:
Ars, saj se ne smilim sama sebi, vem, da bo moj čas prišel, vendar trenutno ne znam priti stvari do dna. Toliko stvari se je nakopičilo v vseh teh letih, da ne vem kje naj začnem. Predvsem pa KAKO?

Vsak dela praviloma tisto kar želi in svoje probleme rešuje tako, kot želi. In meni je delovanje pri reševanju problemov vedno pomagalo, čakanje pa prav nič; in še vedno je tako.

Pomagala so mi tudi naslednja "prevajanja" lastnih besed: ne vem = nočem vedeti, ne morem = nočem, pa še kakšno. In seveda, zahvala gre tudi vsem (prijateljem), ki me zmorejo in znajo na moje izgovore opozoriti tako, da jih jaz razumem; predvsem pa dobrohotno.

V odnosu z "mojo tamalo" mi je (bilo) vedno v pomoč zavedanje, da ona vse šteka, da ji ne ostane prav nič skritega ... pa najsi v določenem trenutku to razume ali pa ne, pa najsi je to meni prav ali pa ne. In zato subtilnost, pozornost, iskrenost in pogovori zagotovo zaležejo. Pa spoštovanje in doslednost ter razumevanje in podpora. Kontrola oz. poskusi obvladovanja pa prav nič; ravno nasprotno.

Ti delovanja želim,
Kiss
ARS
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
tejka
2
**
Offline

Danes je najlepši dan.

Posts: 88
Novo mesto
Re: 'Težave' s hčerko
Reply #24 - 17.04.2003 at 10:36:52
 
Kaja, tako boš na najbolj direkten način prišla do nje. Biti morata enakovredni v pogovoru, v bistvu prijateljici. Začni počasi vsak dan po malo, da ne boš preveč tečna in vsiljiva. mogoče kakšen stavek in vprašanje na dan.

Jaz osebno imam kar čas rezerviran za take pogovore, recimo v avtu, ko se kam peljeva, ali pri kosilu, malo posediva in klepetava, ali pa zvečer pred spanjem, ko se pocrkljava, odvisno od dneva in tempa.

Če rabiš kakšen nasvet, sem tuki.

Alenka
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: 'Težave' s hčerko
Reply #25 - 17.04.2003 at 10:39:06
 
kaja wrote on 17.04.2003 at 09:45:07:
Kako pa jo ti vidiš ?


Težko rečem. Glede na napisano pa se mi zdi, da ne prevzameš odgovornosti in je ne vzgajaš oz. se pogovarjaš z njo o obnašanju, ki se ti ne zdi primerno (to bi naj roditelji delali) ne pa da jo tukaj obrekuješ. Punčka rabi tvojo ljubezen. Tisto srčno. Žalostno, ampak zdi se mi, da jo raje ignoriraš, ker se je bojiš. In trmariš. Skratka, ogledalo ti je. In logično nekako, da jo vidiš kot nasprotnico, ker sama proti sebi delaš. Zakaj raje ne spremeniš gledišča - npr. hvaležnost zanjo. Bodi ji prijatelj skratka. Saj vem, da ni lahko, ampak SAMO LJUBEZEN PREVLADA. Bodi resnična, ne zadržuj svojih čustev. Vzpostavi vez z njo in bodi kar si, kar pomeni - ne delaj se, kar nisi. Mogoče si še ti sama nisi oprostila ločitve in odpustila bivšemu možu? Pa seveda oprosti mi, ker sem ti tako neposredno napisala (nimam hčere, mam pa babico in imaginarno mamo). Seveda pa lahko tudi vztrajaš pri svoji trmi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
kaja
1
*
Offline


Posts: 13
Ljubljana
Gender: female
Re: 'Težave' s hčerko
Reply #26 - 17.04.2003 at 10:50:20
 
Quote:
Težko rečem. Glede na napisano pa se mi zdi, da ne prevzameš odgovornosti in je ne vzgajaš oz. se pogovarjaš z njo o obnašanju, ki se ti ne zdi primerno (to bi naj roditelji delali) ne pa da jo tukaj obrekuješ.  


Nikjer nisem napisala, da se ne pogovarjava.Prav nasprotno, veliko se pogovarjava in to intenzivno.


Quote:
Žalostno, ampak zdi se mi, da jo raje ignoriraš, ker se je bojiš. In trmariš. Skratka, ogledalo ti je. In logično nekako, da jo vidiš kot nasprotnico, ker sama proti sebi delaš. Zakaj raje ne spremeniš gledišča - npr. hvaležnost zanjo. Bodi ji prijatelj skratka. Saj vem, da ni lahko, ampak SAMO LJUBEZEN PREVLADA. Bodi resnična, ne zadržuj svojih čustev. Vzpostavi vez z njo in bodi kar si, kar pomeni - ne delaj se, kar nisi.


Tu se pa žal motiš. Tako čustven, kot sem jaz, ni vsak.
Včasih še preveč .Tako , da verjamem, da ji ljubezni z moje strani ne manjka.  

Quote:
Mogoče si še ti sama nisi oprostila ločitve in odpustila bivšemu možu? Pa seveda oprosti mi, ker sem ti tako neposredno napisala (nimam hčere, mam pa babico in imaginarno mamo). Seveda pa lahko tudi vztrajaš pri svoji trmi.


Ločitev je bila na mojo pobudo in bivšemu nisem imela kaj odpustiti, ker sem bila v bistvu sama kriva, da sem sploh rinila v ta zakon.  

Ne moti me, da si neposredna, zato smo tukaj, da izmenjavamo mnenja. Vsak pove svoje na svojstven način. potrebno je samo kaj potegniti iz tega.

Hvala in LP, Kaja

Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: 'Težave' s hčerko
Reply #27 - 17.04.2003 at 10:53:36
 
Spomnim se, da ko sem bila majhna sem imela navado se usest na tla ni na vse grlo jokat in ne it več dalje. Stil od babice je bil, da je enostavno šla dalje, se skrila za prvi vogal in ter me tam pustila. Seveda sem stekla za njo. Še danes se mi srce para, da me nikoli ni vsaj raje v jezi pobasala. Ne vem... mogoče se motim, ampak mislim, če bi me takrat vzela v naročje, da tega več ne bi počela. Saj pravim, mogoče pa se motim.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: 'Težave' s hčerko
Reply #28 - 17.04.2003 at 11:06:49
 

Se nekako strinjam z LittleStar. Mogoče punčka le hoče pritegniti pozornost, kar ji seveda na njen način dobro uspeva, zato se tega poslužuje. Ona zato potrebuje veliko ljubezni. Gotovo ji  ti, Kaja, nudiš vso materinsko ljubezen, mogoče je samo ne izražaš dovolj očitno. Tudi jaz imam hčerko, sam vragec je, rečeno najhujši pretepač v skupini s še dvema fantkoma. Ampak jaz jo še vedno objamem in poljubim dvajsetkrat na dan, stisnem jo k sebi in ji povem, da jo imam neskončno rada. Če kaj ušpiči, ji povem, da se mi to ne zdi v redu, da mi to ni všeč, ampak da jo imam jaz vseeno rada. Pa to nikakor ne izzveni kot nagrada, ampak kot brezpogojno sprejemanje. In moram rečt, da tak sistem še najbolje funkcionira. Če pa privzdignem glas, doživim samo revolt, upor.

Mogoče, če bo punčka neposredno občutila vso ljubezen, ki ji jo nudiš, ne bo več potrebovala vzbujati pozornosti. Jaz verjamem v čistost otroške duše, oni v bistvu samo hrepenijo po naši ljubezni. Sej mi jim jo dajemo, ampak to jim moramo tudi pokazati, neposredno.

Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
Karmena
Ex Member




Re: 'Težave' s hčerko
Reply #29 - 17.04.2003 at 11:15:49
 
Kaja ,sem povsem sredi drugega dela, a za dobro vzgojo nam časa še raje zmanjka. Žal otroci ločenih staršev ´nasrkajo´ v tem, da prav dobro vejo, kaj tastarim ne šteka. Porinjeni so v vlogo enega starša in zapolnjujejo tisto najnujnejše. To pač kar nista že zdavnaj opravila en ata pa mama. Navadno vlogo enega starša bolj kot drugega, pri ločenih starših bolj kot pri tistih, ki skupaj živijo. Ali pač ne?? To je zlorabljanje lastnega otroka, kot prvo pa zelo nefer! Preveč jim nalagamo odgovornosti in s tem onemogočamo, da pridejo do lastnih potreb.

Mi smo veliko slišali o brezskrbnem otroštvu, stiku z naravo in podobne. Dane se vse obrača, hčere morajo poleg moža špilat še očeta pričarat, sinove in bodoče može so že zdavnaj vse mame požrle.

Karmen


Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3