Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 11
(Read 49574 times)
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: Razsvetljenost
Reply #15 - 06.05.2003 at 21:32:25
 
Ena stvar, ki sem jo slišal iz Animatrike:
Ni pomembno kaj in kakšna je resnica, pomembno je le, kako živimo svoje življenje po tem, kar že vemo in nam je dano. Smiley
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: Razsvetljenost
Reply #16 - 09.05.2003 at 00:30:46
 
Quote:
In kako vemo, kaj je nam dano ???

To kar vidiš in kar čutiš. To ti je dano.
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Razsvetljenost
Reply #17 - 02.09.2003 at 23:51:15
 
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Razsvetljenost
Reply #18 - 03.09.2003 at 09:19:35
 
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Razsvetljenost
Reply #19 - 03.09.2003 at 09:32:20
 
Quote:



kul, razsvetljena Evropa  8)

...
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Razsvetljenost
Reply #20 - 03.09.2003 at 09:45:39
 
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Razsvetljenost
Reply #21 - 03.09.2003 at 09:56:34
 
"Več luči"   ...  je rekel Goethe, preden je umrl    8)


(nekateri so v teh besedah iskali globji pomen, vendar ga je menda le tiščalo, pa zaradi teme ni našel kahle)


Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Razsvetljenost
Reply #22 - 03.09.2003 at 11:46:07
 
Skratka, ce svoj pogled obracas k zvezdam, ce zelis odstreti tancico z vesolja, potem ti razsvetljenost lahko skodi?

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Razsvetljenost
Reply #23 - 03.09.2003 at 11:48:19
 
Quote:
Skratka, ce svoj pogled obracas k zvezdam, ce zelis odstreti tancico z vesolja, potem ti razsvetljenost lahko skodi?

bp




Dark is basic.  8)
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Razsvetljenost
Reply #24 - 03.09.2003 at 14:13:18
 
Quote:
Skratka, ce svoj pogled obracas k zvezdam, ce zelis odstreti tancico z vesolja, potem ti razsvetljenost lahko skodi?

bp

Bistvo razvsvetljevanja je res v temi, kot pravi ten-nej: če ne bi blo teme, se zvezde ne bi svetile, tko kot se luna komaj opaz al pa sploh ne v dnevni svetlobi. Mi mamo eno napačno sklepanje, da je finta razsvetljenja v svetlobi, ampak je v bistvu v temi: prevsem  tema mora vladat, ker le v njej razvsetljeno lahko deluje (se kaže, služi vodenju/orientaciji). Podobno mamo  tud eno napačno predstavo o razmerju med energijo pa materijo, češ da energije primanjkuje in jo je zato treba 'proizvajat' iz materije (nr. v obliki svetlobe). Je glih obratn, z enrgijo je vse nabito, predvsem 'prazen' prostor, še najmanj o je v materiji, ki je le razredčen/prazen  mehurček v polju, nabitem z energijo, čeprav našim čutom deluje polno Tongue Smiley.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Razsvetljenost
Reply #25 - 03.09.2003 at 16:18:41
 
titud wrote on 03.09.2003 at 14:13:18:
Bistvo razvsvetljevanja je res v temi, kot pravi ten-nej: če ne bi blo teme, se zvezde ne bi svetile, tko kot se luna komaj opaz al pa sploh ne v dnevni svetlobi. Mi mamo eno napačno sklepanje, da je finta razsvetljenja v svetlobi, ampak je v bistvu v temi: prevsem  tema mora vladat, ker le v njej razvsetljeno lahko deluje (se kaže, služi vodenju/orientaciji). Podobno mamo  tud eno napačno predstavo o razmerju med energijo pa materijo, češ da energije primanjkuje in jo je zato treba 'proizvajat' iz materije (nr. v obliki svetlobe). Je glih obratn, z enrgijo je vse nabito, predvsem 'prazen' prostor, še najmanj o je v materiji, ki je le razredčen/prazen  mehurček v polju, nabitem z energijo, čeprav našim čutom deluje polno Tongue Smiley.  


Eto, zdej vem, zakaj se pocutim brez energije (sem spet pridobil kaksno kilo in tako povecal svoj nizkoenergetski baloncek) Wink

Da se morajo najti kaksne razlike v energetskih potencialih, da se prenasa kakrsnakoli energija nekam drugam, se mi zdi, da sem slisal pri fiziki v osnovni soli.

Vendar moram rect, da tele energetsko svetlobne metafore o tem, da rabis temo, da lahko vidis svetlobo se zmeraj ne razumem.

A nameravas te energijske pretvorbe prenesel se v teorijo informacij in iz tega izpeljat se kaksno vodilo za zivljenje in osebno rast (titud), ali naj grem zdaj (ten-nej) iskat po predalih stare kasete z Joy Division ali cem podbnimi?

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Razsvetljenost
Reply #26 - 03.09.2003 at 16:27:41
 
bp


Joy Division - nujno  Wink





pa


na glas! 8)
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Razsvetljenost
Reply #27 - 03.09.2003 at 17:00:24
 
Bp, poslušaj musko v temi al pa z zaprtimi očmi čakaj na kašen preblisk energije, ki ne bo prišel vate iz kakšnega skrin-vizualajzerja al pa iz kašnega  čipsa, ki bi ga zraven glodal  Tongue 8) Smiley.
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Razsvetljenost
Reply #28 - 03.09.2003 at 17:28:08
 


bp



po potrebi lahko imaš prižgano svečo - če je ura 0000  8)




na razsvetljenje!  8)
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Razsvetljenost
Reply #29 - 03.09.2003 at 19:16:26
 
Zivela (javna) razsvetljava in naj se dolgo svetijo v temi luci!!!

(poleg angleskih stranisc in kanalizacije spada gotovo med najvecje kreacije ustvarjene za udobje nase civilizacije)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 11