Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 13445 times)
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: Pogovor Z Bogom
Reply #30 - 19.03.2003 at 21:23:10
 
Devi wrote on 19.03.2003 at 21:18:29:
A se pri biologiji po novem ucijo, kako se mrtve celice ozivlja, al kako Wink?
No, ce se, pol sem pa res za cajtom 8)

Celice pridejo iz staršev, če nisi ugotovila. En del pride iz očetovega penisa, ki se združi z drugim delom v materinem jajčniku. Tukaj se potem začnejo celice deliti in nadalje razvijati ter sestavljati novo bitje. Ko se bitje rodi, je že staro 9 mesecev in se je točno toliko časa razvijalo v maternici, da je kasneje sposobno preživeti tudi zunaj nje. Tukaj ni nobene magije ali vpliva višjega bitja, pač pa preprost "program", katerega je tudi človek že sposoben zmanipulirati v epruveti. Pa ta ni noben Bog.
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Pogovor Z Bogom
Reply #31 - 19.03.2003 at 21:34:45
 
himi
fora je v tem, da ti maš Izbiro, kako se boš poskušal približat resnici, kako boš sam sebi priznal nekaj o sebi, kar te boli in matra ampak potem, ko boš šel skozi to priznanje, ko se boš tega zavedel, kaj te je matralo, pa da bi bilo bolje, če te ne bi matralo, potem bš dobil priložnost it preko tega, tako da te ne bo več matralo, bolelo - temu se reče, da resnica osvobaja (po tem, ko "resnica (za)boli" - se pa temu ne splača izogibat, ker te ta resnica, dokler si je ne priznaš itak skoz boli in žulji in stiska v kot). Duša npr. je izbrala, kaj bo tebe bolelo, ti osebno pa imaš priložnost, da izbereš se al prepustit, da te ta bolečina v onem kotu SPEŠTA al pa, da se z bolečino soočiš, ugotoviš njen izvor in se odločiš, da je ta izvor - ta razlog za bolečino preveč trapast, da bi mu ti dajal še kakšen pomen in na račun njega zgubljal energijo pa se matral in bil slabe volje... in to Izbiro maš vedno - osvoboditev. na takem razpotju te pesimizem lahko pelje daleč, ampak v napačno smer. Mislim, da se ti je zagotovo že zgodila kaka taka osvoboditev, pa se je nisi zavedal. Zdaj lahko to poskusiš tud zavestno naredit. Vsaj po mojih izkušnjah teh bolečin in njihovih izvorov ne zmanjka kar tako... čeprav se verjetno tud to da, ko imaš enkrat dovolj zaupanja in mogoče moči?..
lahko ti samo srečno zaželim pa to, da veruj... da se da... da se da marsikaj, kar se zdi zdaj nepredstavljivo
Smiley  Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: Pogovor Z Bogom
Reply #32 - 19.03.2003 at 21:41:37
 
EvaZh, bobri so prebivalci Jupitra. Zdaj pa verjemi tej resnici. Prej ko boš verjela, lažje ti bo, boš videla!  Grin

Pa res ne razumem več, kako to, da tudi ti ne vidiš tukaj protislovja.
Jaz imam izbiro, da verjamem v neizbiro? Ja, zdaj mi je pa res vse jasno.  Grin
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Pogovor Z Bogom
Reply #33 - 19.03.2003 at 22:03:01
 
po mojih znanstvenih podatkih na Jupitru ni življenja v taki obliki, kot ga poznamo na Zemlji, zato ti tisto o bobrih ne verjamem.  Smiley
Glede na to, da je tvoja duša pravzaprav Ti, imaš ti izbiro že od vsega začetka. Samo ker ti ni ravno najlažje poment se s svojo dušo, kaj "sta" že misnla, da bi ti moral doživet, ti je zavedanje tega, da se ti dogajajo ene izkušnje zato, ker "sta" se tko zmenila lahko v veliko pomoč na poti skozi življenje. Tvoja duša je TI in verjem mi, ta te ne bi zajebala za nič na svetu, za nič v vesolju in za nič v tvojem lastnem črnem fantazijskem svetu! Zato se za vsako izkušnjo, k se ti zdej zdi tko tumač baaaad vprašej..: Kaj pišuka "sva" hotla, da bi se jest iz tega nauču? npr.. "ker me je punca zapustila je to totalno baaad, in zdej sm totalno saaam joj joj joj kaj bom pa zdej, ko sm tako sam.. Zakaj pišuka se mi je pa to naredl?.. aja.. zato ker je men ful grozn bit sam in ker mislm, da bom kr umru in da bo življenje zgubilo smisel in da ga bo konec, ker sm sam samcat.. ampak zdej, ko se mi je to dejansko zgodl.. pa me je punca zapustila, pa sem sam samcat, vidim, da življenja še ni konec.. življenje še kar je.. torej ceu cajt, ko sm mislu, da me bo kr samota ubila, sm se motu.. in duša mi je to pokazala.. d best živim yes yes yes and yes again.. ok kul. zdej pa živim, pa sem vesel človek in "oh-in-sploh" in zdej grem delat kej finga, da mi bo fino, da se bom fino meu, ker Bog k me ma rad je itak hotu, da se fino mam, z njim vred pa moja duša.. a pa ne misl, da si že kočal, še kej ti bo pršlo na pot.. pa se boš še s čim tko ubadov.. in sploh opazu ne boš.. da zdej maš pa kr naenkrat punco.. ampak te ne bo zapustila, ker ti te lekcije ne rabiš več, ker ti si se že nauču, da ti ne rabš punce, zato da lahko prežviš... zato bo duša rekla zdej "mava" pa punco.. pa se lahk z njo "mava" še bl fajn.. in prou žurkastično je to življenje... pa še bodo skakale ovire pred nos, ampak ko ga šljivi zdej, ko vidiš, da se da... da se da Izbrat da že enkrat začneš pošlihtavat stvari sam s sabo in da clo porajtaš, da je življenje lepo...
matr kolk mi je dobr del  Cheesy
lahko noč banda s himijam na čelu   Grin  Kiss Kiss Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: Pogovor Z Bogom
Reply #34 - 19.03.2003 at 22:07:05
 
Quote:
po mojih znanstvenih podatkih na Jupitru ni življenja v taki obliki, kot ga poznamo na Zemlji, zato ti tisto o bobrih ne verjamem.  Smiley

Ooo, zdaj ti pa sigurno verjamem. Ker si bila tam in imaš "trdne" dokaze, da je temu tako, ali ne? Seveda imaš. Niti znanstveniki ne vedo ničesar za sigurno, ampak oni pač še niso bili tam, tako kot si bila ti Grin
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Pogovor Z Bogom
Reply #35 - 20.03.2003 at 07:00:45
 
himynameis wrote on 19.03.2003 at 22:07:05:
Ooo, zdaj ti pa sigurno verjamem. Ker si bila tam in imaš "trdne" dokaze, da je temu tako, ali ne? Seveda imaš. Niti znanstveniki ne vedo ničesar za sigurno, ampak oni pač še niso bili tam, tako kot si bila ti Grin


Ne, nisem bila tam in nimaš mi kaj za verjet. Moji znanstveni podatki so lahko napačni. Mam pa na disku eno dokumentarno serijo "The Planets". Znanstveniki so pošiljal sonde pa fotografiral pa to... in to se v dokumentarcu lepo vidi, pa njihova sklepanja itd... v glavnem nobene garancije, da ni cel dokumentarc en velik "nateg"... ampak preden tole preveč napihneš, sem hotla reč samo: ne verjamem ti, da so na Jupitru bobri, ker je to skregano s tem, kar vem. Ker to z bobri... to je bla z mojga vidika zate samo še ena neumnost, ki se jo lahko zmisli kdorkoli in jo bom jest, kot "naiven duhovnež, ki verjame vsem nepojasnjenim rečem, verjela". Ampak sori, ni to tko, da me boš ti prepričal, da so bobri na jupitru, boš moral po vsem tem, kar sem že prebrala od tebe, povedat še velik več iz druge perspektive življenja in to take, ki mi bo res dala en domač občutek, da so stvari, ki jih govoriš smiselne. Veš, ker duhovni ljudje še nismo prpravljeni verjet vsakemu nesmislu.... kaj nej še rečem...  ??? Undecided
Back to top
 
 
IP Logged
 
b5
4
****
Offline

not all shadows are cast
by light...
Posts: 414
Medvode
Gender: male
Re: Pogovor Z Bogom
Reply #36 - 20.03.2003 at 07:56:23
 
himynameis wrote on 19.03.2003 at 20:33:08:
Devi, si že kdaj študirala Biologijo? Wink

Niti ne. Jaz nisem priznal, da je to delo Boga, pač pa preprosti zakoni, ki jih pozna Biologija. Medtem, ko ti si priznal, da neka ljubezen med tistima dvema je. Torej še vedno 1:0 zame. Wink


Neka ljubezen? Naprimer podiranje Wink. Prevečkrat se odvisnost od nekoga menja za ljubezen. Je pa samo uravnotežena trgovina. Tega pa pri bogu ni, in kej takega ne gre skozi. Da se razumeva sam ne pojmujem boga (kot kristjani, muslimani....) in ne hodim v cerkev zaradi boga ali sebe. Bog je zame (ali recimo neka sila, vesolje, izvor življenja) povsod... Smiley
Back to top
 
WWW WWW b5er_svn  
IP Logged
 
sidha
4
****
Offline


Posts: 469

Gender: male
Re: Pogovor Z Bogom
Reply #37 - 20.03.2003 at 08:07:52
 
Quote:
In Bog bi odgovoril: "Namen življenja je Ljubezen. Smisel življenja je Ljubezen."

1. Kako si upaš domišljat, da veš kako razmišlja Bog !
2. A misliš, da Bog res potrebuje zagovornike  Wink
Lahko pa bi pokazala kanček inteligence in ne bi nasedala takim plitvim provokacijam, se ti ne zdi  ???
Back to top
 

Živim za trenutke, od zdele naprej.
 
IP Logged
 
sidha
4
****
Offline


Posts: 469

Gender: male
Re: Pogovor Z Bogom
Reply #38 - 20.03.2003 at 08:13:56
 
Quote:
Veš, ker duhovni ljudje še nismo prpravljeni verjet vsakemu nesmislu.... kaj nej še rečem...  ??? Undecided

A ste "duhovni ljudje" postali zdaj nekakšna posebna rasa, al kaj ???
Back to top
 

Živim za trenutke, od zdele naprej.
 
IP Logged
 
b5
4
****
Offline

not all shadows are cast
by light...
Posts: 414
Medvode
Gender: male
Re: Pogovor Z Bogom
Reply #39 - 20.03.2003 at 08:15:45
 
himynameis wrote on 19.03.2003 at 21:23:10:
Celice pridejo iz staršev, če nisi ugotovila. En del pride iz očetovega penisa, ki se združi z drugim delom v materinem jajčniku. Tukaj se potem začnejo celice deliti in nadalje razvijati ter sestavljati novo bitje. Ko se bitje rodi, je že staro 9 mesecev in se je točno toliko časa razvijalo v maternici, da je kasneje sposobno preživeti tudi zunaj nje. Tukaj ni nobene magije ali vpliva višjega bitja, pač pa preprost "program", katerega je tudi človek že sposoben zmanipulirati v epruveti. Pa ta ni noben Bog.


Tu je vsa magija in .....!
Smiley
Back to top
 
WWW WWW b5er_svn  
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: Pogovor Z Bogom
Reply #40 - 20.03.2003 at 14:41:23
 
sidha wrote on 20.03.2003 at 08:07:52:
2. A misliš, da Bog res potrebuje zagovornike  Wink
Lahko pa bi pokazala kanček inteligence in ne bi nasedala takim plitvim provokacijam, se ti ne zdi  ???

A misliš, da Bog res potrebuje takšne vzvišene vernike nad ostalimi, ki to niso? Ne bi rekel.
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
Natural
Guest




Re: Pogovor Z Bogom
Reply #41 - 20.03.2003 at 14:51:22
 
Glejte dragi iskalci,namesto da se pregovarjate o tem ali bog je ali ni se raje zavedajte, da vi ste.In da biologija ne daje vseh odgovorov in da so predstave vsakega, ki verjame v boga napacne, ker so pac to njegove individualne predstave.Ateisti,verniki,magi,guruji,delavci,bogatasi skratka vsi imamo neke splosne znacilnosti zaradi katerih smo samo ljudje.In za vse nas je nepomembno ali poznamo resnico o bogu.Vem da ni nikogar ki bi tekom mojega zivljenja to spoznal.In tudi ni potrebe.Vse kar potrebujes za svoje zivljenje si prinesel na svet tako kot napr. vrabcki pa
Back to top
 
 
IP Logged
 
Natual
Guest




Re: Pogovor Z Bogom
Reply #42 - 20.03.2003 at 14:59:25
 
Uups!Pomota...pa psicki itd.Namesto ,da bi se ljudje soocili z zivljenjem, se opirajo na boga in mu skusajo slediti pri tem pa ne uvidijo, da pravzaprav ne vedo nic o tem kaksen je.SMISEL ZIVLJENJA JE ZIVLJENJE.Sicer pa verjamem v boga.Vendar ne verjamem da ga lahko nas um dojame.Zal nimam casa za nadaljevanje.Pa drugic.L.P.
Back to top
 
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: Pogovor Z Bogom
Reply #43 - 20.03.2003 at 15:10:50
 
Quote:
Namesto ,da bi se ljudje soocili z zivljenjem, se opirajo na boga in mu skusajo slediti pri tem pa ne uvidijo, da pravzaprav ne vedo nic o tem kaksen je.SMISEL ZIVLJENJA JE ZIVLJENJE.

Se samo podpišem pod tole izjavo.
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Pogovor Z Bogom
Reply #44 - 20.03.2003 at 15:20:20
 
Poglej sidha, mislim, da je blo očitno, da sem jaz zgornje prepisala iz ene knjige, ki mi daje ta občutek, ki sem ga že omenjala: en domač občutek smiselnosti, pa tega: "kaj pa če je vse res". Če smo ustvarjeni po božji podobi, bi blo še bolje zame, če bi si bolj upala domišljat, da vem kako razmišlja Bog (hm, ker stavk)
Se mi zdi, da Bog ne potrebuje ničesar, tudi zagovornikov ne, zgleda pa, da jih jaz še potrebujem??
Hm, nasedanje plitvim provokacijam proti kančku inteligence
Grin  Jaz poskušam himynameisu razložit zakaj mam drugačen pogled na svet od njega, poskušam mu pokazat, kaj jest mislim, da je v tem tko dobrega... - tko boljšega od zgolj najbolj očitnega gledanja na svet, pa na življenje.
Nikakor nisem misnla, da smo "duhovni ljudje" postali posebna rasa. Za začetek sem dala to v narekovaje. Sem pa uporabila ta izraz zato, da bi kar najlažje in konkretneje povedala, o kom govorim, sploh sem imela občutek, da bo himynameis že vedel, kaj mislim.
sidha, ne vem... : A si me provociral? A?   Grin kr priznej
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4