Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 13458 times)
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: Pogovor Z Bogom
Reply #15 - 16.03.2003 at 23:09:23
 
Quote:
daj, preberi, saj je samo en post

Ah, saj se ne bi rad ponavljal, a ko me že prosiš... Zakaj misliš, da drugi nič ne razmišljajo o tem ter pridejo do svojih lastnih ugotovitev, katera se ali pa se ne strinjajo s tvojimi? Plus tega kar si napisala, koliko ti je to pomagalo v tvojem življenju? Že imaš kar si želiš? In ali so to res tvoje ugotovitve, ali pa so le izpiski/obnove knjig t.i. "modrijanov", ki prav tako niso mogli doseči svojih želja v svojem času, znali pa so hudo modrovati?
Tukaj paše en dober pregovor: "Those who can, do. Those who can't, teach."
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Pogovor Z Bogom
Reply #16 - 16.03.2003 at 23:25:54
 
Hm, pa poglejva, zakaj zdej tuki gre...
Kako to misliš, da drugi nič ne razmišljajo o tem? KAteri drugi? Zakaj, sicer, ker smo ljudje pripravljeni na različne stvari in smo na različnih točkah v življenju razmišljamo o različnih stvareh, prihajamo do različnih ugotovitev. Velikokrat bi mi bolj ustrezalo, če bi se kdo kar strinjal z mano, ampak je prav, da temu ni vedno tako in to sploh ni pogoj za nič. Naj vsaj ne bi bil.
Sama sem te prosila, da prebereš samo en post, drugače pa je iz threada razvidno tudi to, da je to prepisano iz knjige, ki jo pravkar drugič prebiram in mi je preceeeej všeč. Poskusi ravnanja po nasvetih iz knjige so mi koristili, so prinesli v moje življenje, v moj svet  Smiley novo "dimenzijo", novo razumevanje, več lepega. Če te daje to, da se teh nasvetov ne držim absolutno, imaš čisto prav. Tega mi menda ni treba razlagat.
Kar se pa tiče ustvarjalcev te knjige, vem, da so v življenju dosegli veliko reči, premagali veliko težav in bili nasploh srečnejši in zadovoljnejši z življenjem, kot se pa ti zdiš. JA gotovo tudi bolj kot se pa jaz zdim.. Ampak, pišuka, se pa sama sebi zdim bolj srečna, kot se mi pa ti zdiš.
Če imam vse, kar si želim? nope... kako se počutim... v tem trenutku:skozi mene teče... neopisljivo... lepo mi je ... srečna sem... zelo zadovoljna sama s sabo
in hvaležna: Bogu, angelom, duši - svoji pa tvoji
vdih.. izdih...  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: Pogovor Z Bogom
Reply #17 - 16.03.2003 at 23:40:48
 
Quote:
Kar se pa tiče ustvarjalcev te knjige, vem, da so v življenju dosegli veliko reči, premagali veliko težav in bili nasploh srečnejši in zadovoljnejši z življenjem, kot se pa ti zdiš.

Verjemi, da niso bili. Ravno to jih je tudi pripravilo do pisanja teh knjig. Če bi bili res srečni, bi verjeli, da so tudi drugi sposobni najti srečo na isti način, brez napotkov iz knjig. Ker pa tega niso verjeli, so se spravili k pisanju v upanju, da bodo ti napotki komu pomagali, če že njim niso.

Quote:
kako se počutim... v tem trenutku:skozi mene teče... neopisljivo... lepo mi je ... srečna sem... zelo zadovoljna sama s sabo
in hvaležna: Bogu, angelom, duši - svoji pa tvoji
vdih.. izdih...  Smiley

Vse to je zgolj navidezno, ki kmalu mine ob realizaciji z realnostjo. Smiley
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Pogovor Z Bogom
Reply #18 - 17.03.2003 at 00:03:27
 
Ne, tega pa ne verjamem.
Verjamem, da so začeli tako, kot opisuješ, ampak potem so si življenje spremenili. Knjiga in predavanja olajšuje to pot meni. Način sprememb mi predstavi tako, da jih jaz lažje razumem, ker ne znam komunicirat z Angeli, lahko knjigo uporabim kot posrednika in lahko zaupam v to, da bom enkrat znala tudi brez knjige. Zdaj pa je lažje z njo.
A lahko tisto o sreči prenesem nakaj drugega? Npr. Nisem sita: če bi bila zares sita, bi verjela, da so se tudi drugi sposobni nahraniti na isti način, brez napotkov iz kuharskih knjig. KEr pa tega ne verjamem, sem se spravila k pisanju, da bo kuharska knjiga komu pomagala, da se nasiti, če že meni niso tisti recepti... ker se meni zdi vse to precej nesmiselno.. tudi tisto kar si napisal o sreči avtorjev... kaj  Shocked
Zakaj si izbral, da so pozitivne stvari navidezne.. kako pa ti veš, da niso navidezne le negativne stvari - tisto, čemur praviš realnost.
Back to top
 
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: Pogovor Z Bogom
Reply #19 - 17.03.2003 at 00:12:24
 
Quote:
Verjamem, da so začeli tako, kot opisuješ, ampak potem so si življenje spremenili.

Mogoče, ampak ne po teh napotkih, ki so jih napisali v trenutkih obupa. V srečnih trenutkih pa sem že povedal, zakaj jih ne bi.

Quote:
A lahko tisto o sreči prenesem nakaj drugega? Npr. Nisem sita: če bi bila zares sita, bi verjela, da so se tudi drugi sposobni nahraniti na isti način, brez napotkov iz kuharskih knjig.

Drži. Jaz sem se sposoben hraniti brez kuharskih knjig. Grin

Quote:
Zakaj si izbral, da so pozitivne stvari navidezne.. kako pa ti veš, da niso navidezne le negativne stvari - tisto, čemur praviš realnost.

Vem, ker sodim tudi po sebi in svojih doživetjih. Ko prebereš nekaj pozitivnega in dobiš novo upanje, se počutiš oh-in-sploh dobro. Ko pa enkrat uvidiš, da se vsa tista pisarija ne sklada s tvojim življenjem, pa pristaneš spet na realnih tleh. In po tem je le vprašanje časa, kdaj pride spet nekaj novega, da tistemu nasedeš. Ali pa se lahko zavestno odločiš, da boš verjel(a) le svojim ugotovitvam in svojim lastnim tezam. Ne pa ugotovitvam ljudi, ki so bili v težavah desetletja ali stoletja nazaj in niso vedeli tistega, kar ti veš danes. In tisto je ponavadi tudi najpomembnejši ključ. Smiley
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Pogovor Z Bogom
Reply #20 - 17.03.2003 at 09:45:36
 
Ma kakšni trenutki obupa?!
Tisto, da se ti nahraniš brez kuharske knjige že drži, ampak to še ne pomeni, da je avtor knjige lačen! Sploh ne vem, kaj ti je zadnji čas, da si take začeu ven streljat. Grin
Veš, kadar sem jaz dobre volje, privoščim to tudi drugim.. zakaj jim potlej takrat ne bi pomagala s knjigo?

Utegneš pa enkrat doseči točko, ko boš videl, da prevladuje "iluzija oh-in-sploh", medtem ko se "kruta realnost" pojavlja občasno.. in kmalu spet mine zaradi "oh-in-sploh iluzije". Takrat se utegneš enkrat zavedat, da si začel oh-in-sploh iluzijo zaznavat kot čudovito realnost in "trenutne krutosti" ti bodo pomenile samo izgubo stika s seboj, tako da boš še dokler bodo trajale pričakoval vrnitev čudovitega, tako kot zdaj v trenutkih sreče pričakuješ vrnitev v kruto realnost.
Tud jest mam namreč svoje izkušnje in doživetja  Smiley
In veš kaj je čar te knjige, zakaj mi je tako všeč... ker če se malo potrudim, vidim, da se "tista pisarija" zelo dobro sklada z mojim življenjem. Mhm!

Bi pa omenila še to, da so ustvarjalci te knjige še vedno živi (da o Angelih niti ne govorim).
Na podlagi njihovih izkušenj, sem raziskala svoje življenje in prišla do svojih izkušenj.. imam svoj ključ.. saj ne verjamem vsega, kar preberem, veš, sploh, kadar berem tebe  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
b5
4
****
Offline

not all shadows are cast
by light...
Posts: 414
Medvode
Gender: male
Re: Pogovor Z Bogom
Reply #21 - 17.03.2003 at 12:07:34
 
himynameis wrote on 16.03.2003 at 22:44:05:
Ko vidim dva človeka srečna skupaj, takrat. In kako boš ti meni dokazal Boga?


To ni dokaz, da je to ljubezen. To samo dokazuje, da jima ustreza biti skupaj. Resnična ljubezen, pa je veliko več...    V neki točki bi lahko rekel, da se čista ljubezen lahko poistoveti z bogom.

Ne razumi me narobe ne trdim da ljubezni ni. Ljubezen je kot tudi bog (sila, vesolje....) je, samo eno in drugo je enako nedokazljivo oziroma dokazljivo.
Back to top
 
WWW WWW b5er_svn  
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: Pogovor Z Bogom
Reply #22 - 17.03.2003 at 16:42:17
 
b5 wrote on 17.03.2003 at 12:07:34:
To ni dokaz, da je to ljubezen. To samo dokazuje, da jima ustreza biti skupaj.

Dokaz neke ljubezni je, resnične ali neresnične. Podaj še ti meni dokaz Boga vsaj v isti meri, kot sem tebi podal dokaz jaz. Smiley
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
Io
4
****
Offline


Posts: 284
Ljubljana
Gender: female
Re: Pogovor Z Bogom
Reply #23 - 19.03.2003 at 19:55:54
 
Dokaz si ti.
Back to top
 

Sem kar sem...vem pa da sem del tebe
WWW WWW irenabartol  
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: Pogovor Z Bogom
Reply #24 - 19.03.2003 at 20:09:16
 
Io wrote on 19.03.2003 at 19:55:54:
Dokaz si ti.

Ne, jaz sem dokaz tega, kar sta naredila moj oče in mati. Smiley
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Pogovor Z Bogom
Reply #25 - 19.03.2003 at 20:18:23
 
himynameis wrote on 19.03.2003 at 20:09:16:
Ne, jaz sem dokaz tega, kar sta naredila moj oče in mati. Smiley


Pa Palcek Smuk  Wink

No, ce ti pa to ni dovolj velik dokaz Boga, da si ti tukej, pa res ne vem, kaj ti je. Nobenega znanstvenika ne poznam, ki bi mu uspelo kamen ozivet pa ga naucit migat pa Shakespeara recitirat... zivljenje je nekej cist bozjega, ce pa kdo trdi da ni, pa bi ga jaz dala v puscavo Gobi, da se s kamencki spila, pa proba sam to ustvarit, ce mu bo ratalo...
Wink
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
b5
4
****
Offline

not all shadows are cast
by light...
Posts: 414
Medvode
Gender: male
Re: Pogovor Z Bogom
Reply #26 - 19.03.2003 at 20:21:08
 
Mislim da sta ti dekleti vsaj v meri s katero ti dokazuješ ljubezen, dokazali boga... Smiley Wink
Back to top
 
WWW WWW b5er_svn  
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: Pogovor Z Bogom
Reply #27 - 19.03.2003 at 20:33:08
 
Devi, si že kdaj študirala Biologijo? Wink

b5 wrote on 19.03.2003 at 20:21:08:
Mislim da sta ti dekleti vsaj v meri s katero ti dokazuješ ljubezen, dokazali boga... Smiley Wink

Niti ne. Jaz nisem priznal, da je to delo Boga, pač pa preprosti zakoni, ki jih pozna Biologija. Medtem, ko ti si priznal, da neka ljubezen med tistima dvema je. Torej še vedno 1:0 zame. Wink
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Pogovor Z Bogom
Reply #28 - 19.03.2003 at 20:56:02
 
Cheesy Cheesy Dragi (ooh la la yes yes Grin)!
Nekaj je z "nami duhovneži", da verjamemo temu, kar je direktno dokazljivo, prav tako kot ti. Toda tu se ne ustavimo: verjamemo tudi tistemu, kar je "za" tem in skozi IZKUŠNJE nam je uspelo dokazat, da je tudi to dokazljivo, da deluje. In to ne ovira našega pogleda na "znanstveno" tematiko, temveč ga razširja in poglablja. No in meni se zdi to super. Holističen pogled na svet.
join the joyride

edit neskrunljivega imena  Roll Eyes
Back to top
« Last Edit: 20.03.2003 at 07:14:20 by EvaZh »  
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Pogovor Z Bogom
Reply #29 - 19.03.2003 at 21:18:29
 
himynameis wrote on 19.03.2003 at 20:33:08:
Devi, si že kdaj študirala Biologijo? Wink

Hy, nisem, samo ce se prav spomnim, da so nas ucili, da je kar naenkrat (z razvojem?) prislo do tega, da je celica ozivela in zacela veselo se delit in razmisljat o tem, da bi blo cas zacet mnogocelicarje delat...

A se pri biologiji po novem ucijo, kako se mrtve celice ozivlja, al kako Wink?
No, ce se, pol sem pa res za cajtom 8)
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4