Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 13703 times)
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Očetje,moški-vsi slabi?
Reply #30 - 14.10.2002 at 01:04:23
 
Ana, ob tvojih besedah me spreletava srh. Kako je lahko nekdo krut do svojih otrok. Če že tebe ne mara, ok, te pač ne mara, ampak otroci. Če gledam sebe, tudi midva z ženo nimava idealnega zakona, ampak za hčerko pa sem pripravljen ubijati. Tale tvoj bivšji je res prava sramota za moški svet. Držim pesti, da ga zjebeš do kraja.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Očetje,moški-vsi slabi?
Reply #31 - 14.10.2002 at 01:10:48
 
Takile kot je Anin bivši mečejo slabo luč na vse moške.  In na koncu res izpade, da so moški tisto glavno zlo sleherne družine.  Saj potem niti ni čudno, če si se na duhovnost vrgla, če imaš tako pester življenjepis.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Očetje,moški-vsi slabi?
Reply #32 - 14.10.2002 at 01:14:28
 
In nažalost, se cenjeno sodstvo uči le na takšnih primerih.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Očetje,moški-vsi slabi?
Reply #33 - 14.10.2002 at 08:00:51
 
BonSens, bivši ne bi šel pod nobenim pogojem ven iz bajte. Prodaja je edina stvar, ki ga bo vrgla ven - jaz ne, ampak novi lastniki. Točno se zaveda, da je bolje, da sama prodava kot da gre bajta na licitacijo zaradi sodnijske izvršbe. Kar bom jaz ziher zahtevala, če ne bo šlo drugače. Iz hiše ga ne morem spravit na noben način: če bi pil in na debelo razgrajal je nekaj drugega kot pa če deluje kot ilegalec - potiho.
Na socialni so mi itak pred tremi leti rekli, naj se jaz z otroci odselim. Pa kaj poj, če nimam denarja za najemnino itd. Bi bili kar zadovoljni, da imajo za reševat nov socialni problem (moj filing). Da te rihtajo in komandirajo in govorijo, kako moraš živeti. Takih žensk, kot sem jaz (močna, pripravljena sama reševat probleme), ne marajo na socialni kaj prida. Rabijo take, ki jim hodijo jokcat pa niti ne vedo, al bi se ločile al ne.

Trenutno nimam filinga, da bi kaj delala na vprašanju preživnine, saj naj bi to bilo eno leto pod okriljem sodišča. Tako piše na izvršbi.


Potem naprej. Dejansko drži, da moj bivši meče slabo luč na ostale moške, res je ekstra primer. Pa morate vedeti še nekaj: načelno je njemu veliko huje kot meni. Veliko bolj trpi. Jaz vseskozi sledim samo enemu cilju: da imam kot človek pravico živeti v miru. Pa otroci tudi. In ta cilj se mi vedno bolj uresničuje.
Kaj pa on? Njemu je bil cilj trpinčenje mene in otrok. Ne toliko telesno kot psihično. Telesno si ni upal - sem ga nabutala nazaj razen v nosečnosti. To mi je tudi grozno zameril.  Uhajam mu izpod kontrole, ne more več urejat mojega življenja. Celo to si sedaj dovolim, da včasih pustim otroke same in grem na meditacije ali v Pržan Grin.
In mi ne more prepovedat. In mislim, da na sodišču uporabit proti meni tudi ne, tako kot v času ločitve moje izhode zaradi reikija in k sosedi, ki je zbolela za rakom.

Na vsak način je poskušal, da je hiša samo njegova. In če že to ne, da dosmrtno ostanemo skupaj v hiši. In tudi ta načrt se mu je podrl.
Na vsak način je poskušal doseči, da bi mi zmanjkalo denarja in bi morala njega prositi, naj mi plača končno preživnino al kaj takega. Tega ni doživel. Še vedno seveda trdi, da preživnino porabim za to, da se z njim tožujem - da mi on plačuje odvetnika.
Probal je biti frajer - ženske so ga dale na čevelj. itd itd
Skratka, vse v življenju se mu podira. Kdo potem bolj trpi?
ampak to je njegova pot
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Očetje,moški-vsi slabi?
Reply #34 - 15.10.2002 at 10:31:15
 
ana wrote on 14.10.2002 at 08:00:51:
BonSens, bivši ne bi šel pod nobenim pogojem ven iz bajte. Prodaja je edina stvar, ki ga bo vrgla ven - jaz ne, ampak novi lastniki. Točno se zaveda, da je bolje, da sama prodava kot da gre bajta na licitacijo zaradi sodnijske izvršbe. Kar bom jaz ziher zahtevala, če ne bo šlo drugače. Iz hiše ga ne morem spravit na noben način: če bi pil in na debelo razgrajal je nekaj drugega kot pa če deluje kot ilegalec - potiho.

Ej, si sploh rajš ne mislm, da b se mi bivši tkole zapijavku ... Je kr bl "smart" spelu - je zagonu najin velik flet (prou potih zahipotekiru), pol pa hmal ni blo kej drucga "delit" kt pa otroka ... Ja, dons lohk z nasmeškom, k je že tolk let mem ... Uf!!!

Ana, sej se mi zdi, da ni panike pr teb, ampak ... ti sam to zazihri, da ni variante, da sam bajto pokasira (al pa zaprav). Ne glede na to, da je za vsako rit nekje palca ...  Če pa lohk, ti pa z veseljem pomagam, ti sam reč.
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Očetje,moški-vsi slabi?
Reply #35 - 15.10.2002 at 10:53:49
 
ARS wrote on 15.10.2002 at 10:31:15:
Ja, dons lohk z nasmeškom, k je že tolk let mem ... Uf!!!

Ana, sej se mi zdi, da ni panike pr teb, ampak ... ti sam to zazihri, da ni variante, da sam bajto pokasira (al pa zaprav).



težke so te naše preizkušnje, kenede

že precej pred ločitvijo je bilo lastništvo pol-pol vpisano v zemljiško knjigo, tako da res ne bi smel bit panike. Če bivši  vzame hipoteko, jo bo itak sam na svoj del lahko. Povrh sem morala vso stvar gont prek sodišča kot nepravdni postopek (ker je lastništvo bilo definirano) in sva v bistvu že celo leto pred izdajo odločbe o delitvi nepremičninskega premoženja, ki bi vsakega stala 250 000 SIT sodniške takse. Če bi bivši kaj težil, bom šla pač spet do sodnice, naj se izda odločba in, če bo bivši težil še naprej in ne bo hotel prodati, potem naj gre še prodaja preko sodišča. Ni ugodno, samo to bo edin način, da pijavko spravim stran od sebe.

Zaenkrat pač hišo prodajamo preko nepremičninske agencije, ki jo vodi ženska, ki je bila tudi v Braziliji pri zdravilki Vidi in zdravilcu Jo... kot moj bivši mož, vendar imam glede nje čisto pozitiven občutek in ne mislim, da bi lahko bivši kaj preko nje manipuliral proti meni. Res pa je, da bivši ne pusti, da bi se hiša prodajala še na druge načine.
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Očetje,moški-vsi slabi?
Reply #36 - 15.10.2002 at 10:56:06
 
In seveda, ARS, hvaležna sem ti za ponujeno pomoč, in če vidiš kje kak hakeljc, me le, prosim, opozori
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Očetje,moški-vsi slabi?
Reply #37 - 15.10.2002 at 10:56:50
 
ana wrote on 15.10.2002 at 10:53:49:
Res pa je, da bivši ne pusti, da bi se hiša prodajala še na druge načine.

Presnet, a si to sploh lohk prvoš?  Undecided
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Očetje,moški-vsi slabi?
Reply #38 - 15.10.2002 at 11:12:58
 
ARS wrote on 15.10.2002 at 10:56:50:
Presnet, a si to sploh lohk prvoš?  Undecided



jah, nagaja lohk, če ne bo po njegovo: če dobim JAZ kupca, da ne podpiše kupoprodajne pogodbe: preden spravim v luft sodišče, bo kupec itak že ušel

tisti postopek preko ene nepremičninske agencije je pač daljši, a mogoče bo manj težav, ker je žensko(nepremičninsko agentko) on izbral

mu rajš pustim malo veselja v tej smeri, sam da ne bi težil s kakšno žlehtnobo
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Očetje,moški-vsi slabi?
Reply #39 - 15.10.2002 at 11:19:05
 
ana wrote on 15.10.2002 at 11:12:58:
če dobim JAZ kupca, da ne podpiše kupoprodajne pogodbe

Veš kva, jest se ne b' prou nč nazaj držala, bi kr vse zaktivirala, do maksimuma; nobene samo-omejitve si ne bi postavla, pa percepcijo, da lohk ne podpiše pogodbe, bi skenslala - podpiše jo tko al pa tko lohk ne, a pr žnj variantah, pa večih možnostih, se b' znal vse skupi mnogo bl hitr rolat. Ej, ne se nazaj držat, tle res nimaš kej zgubit.
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Očetje,moški-vsi slabi?
Reply #40 - 15.10.2002 at 11:52:25
 
eto, vidiš, ARS, tuki je pa še en dejavnik, namreč moj notranji glas. In zdele mi pravi, da naj dam gmah in uživam v miru. Da so zadeve zaenkrat prav naštelane in se prav odvijajo in naj dovolim kozmosu, da se odvijejo takrat, ko bo čas pravšnji zanje. V dobro čim večjega števila ljudi.

Je ta moj notranji glasek, če me v kaj sili, prav odločen. In zaradi njega nisem popustila, ko so zahtevali, da hišo prepišemo na otroke (se starša odpoveva lastništvu v dobro otrok), ko so me hoteli prisiliti, da se hiša deli v naravi (in obdržimo en kup skupnih prostorov), ko so me hoteli prisliti, da na črno dozidamo stopnišče, itd. Ampak, odkar smo tukaj, kjer smo (pri prodaji), je pa notranji glasek utihnil. Glasek me ne sili me v akcijo.   Grin

zato zaenkrat ne poganjam konj v akcijo. Če pa bom začutila drugače, bom pa zalaufala s polno paro. Pa tudi do sodnice bom za začetek stopila, da si bom čisto na jasnem, kako se je odvetnik bivšega moža dogovoril z njo zaradi odloga izdaje odločbe. Sploh pa, ker sem morala pred dvema letoma plačati akontacijo 170 000 SIT za strokovno mnenje sodne izvedenke gradbene stroke glede ocenitve in delitve hiše. Mnenje je bilo potem okrog 110 000 SIT, pa še to si bova delila (če bi bila sodniška odločba izdana), z bivšim. Ostali denar je pa pač deponiran.

Sicer pa zanimiva cifra: ogled hiše s sodno izvedenko je trajal dve uri. Oba odvetnika sta bila zraven. Ena odvetniška ura je za takele stvari 8000 SIT. Brez potrdila. Grin

Da ne omenim tega, da je bilo plačano  mnenje sodne izvedenke zavajajoče, kar se tiče delitve hiše in da sem na ta račun porabila dodatno leto življenja, da sem to dokazala s pomočjo Upravne enote.
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Očetje,moški-vsi slabi?
Reply #41 - 15.10.2002 at 22:23:52
 
ana wrote on 15.10.2002 at 11:52:25:
eto, vidiš, ARS, tuki je pa še en dejavnik, namreč moj notranji glas. In zdele mi pravi, da naj dam gmah in uživam v miru.

Pol ga pa vsekakor posluš. Ampak, ne zaspat, prou?  Wink
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
BonSens
3
***
Offline


Posts: 109
prestolnica
Gender: male
Re: Očetje,moški-vsi slabi?
Reply #42 - 16.10.2002 at 09:17:53
 
ana wrote on 14.10.2002 at 08:00:51:
Dejansko drži, da moj bivši meče slabo luč na ostale moške, res je ekstra primer.

Prznam, pr ekstra primerih mojega spola me pa včasih še useen prime, da bi mal s pestmi stvari načel...
Back to top
 
 
IP Logged
 
BonSens
3
***
Offline


Posts: 109
prestolnica
Gender: male
Re: Očetje,moški-vsi slabi?
Reply #43 - 19.10.2002 at 02:30:44
 
Ana, da nauš pozabla na žur povabt, k boste bajto prodal, al pa vsaj povedat da ste jo.  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Očetje,moški-vsi slabi?
Reply #44 - 19.10.2002 at 10:47:15
 
Ana, svaka ti cast Kiss
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4