Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 13706 times)
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Očetje,moški-vsi slabi?
Reply #15 - 21.06.2002 at 23:38:36
 
Miška, o tem se veliko govori v javnosti, ve se kako je pri stvari, ampak ne pomaga. Zato pravim, kaj moremo.

LP Igor
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Sonči
Guest




Re: Očetje,moški-vsi slabi?
Reply #16 - 05.10.2002 at 19:21:17
 
Ja ze kar nekaj casa je odkar je bil na tem topicu oddan zadnji post, pa sem se odločila, da napišem par besed!!!
Preživnina - se strinjam - mora biti!!!!
Na sodišču so povedali da imajo v našem sodnem sistemu preživnine prioriteto, kar pomeni, da so obravnavane v roku meseca ali dveh - največ!!! Danes spoznavam, da temu ni tako, saj ta sistem deluje le v eno smer - kadar gre za zvišanje ali določitev preživnine, ko vloži moški (oče) tožbo za znižanje je potrebno čakati skoraj leto dni, da pride na vrsto - to pač ni prioriteta četudi, so vzroki za znižanje utemeljeni (rojstvo drugega otroka, tehnološki višek na zavodu.....), skratka življenski standard se je močno spremenil - pišem namreč o prijatelju ki je oddal prej omenjeno tožbo že novembra 2001, oktobra 2002 je prišel na vrsto in ko je bila obravnava so njegovo tožbo zavrnili. češ da jo njegov odvetnik ni naslovil na otroka (toži se namreč otroka - če niste vedeli), ki ga zastopa mati, s katero otrok živi, ampak je odvetnik naslovil tožbo za znižanje preživnine na mati, ki ima skrbništvo na njunim otrokom. No zaradi takih in podobnih for bo prijatelj še naprej plačeval po 33.000 SIT/mesec, pri svojih 85.000 SIT plače - od tega ne pozabite, da je dolžan preživljati še enega otroka pa da mora tudi živeti!!! Kaj storiti v tem primeru? Kam se obrniti? Kako naprej? Plačevati ne zmore več po toliko na mesec, dialog z bivšo ženo je izključen (otroka ni videl že pol leta)...Če bo samodejno plačeval manj, se mu bo vsedla na plačo,kar pomeni da v prihodnosti ne bo mogel vzeti nobenega kredita.....torej dokler se bo njun sin šolal...to pa bo še ju hu hu let!!!! Na sodišču so sicer povedali, da je treba tožbo vložiti ponovno - kar pomeni da bo čakal zopet leto dni, plačevati je dolžan toliko kot določa zadnja odločba... Se vam ne zdi, da naša država dobesedno "sili" človeka da stori kako bedarijo - kot npr. pusti službo, si najde delo na črno, vse kar ima prepiše na drugo osebo in potem naj njegovega otroka peživlja država, sam pa bo svoj dolg  oddelal z javnimi deli - pa še temu se po moje da izogniti!!!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Očetje,moški-vsi slabi?
Reply #17 - 05.10.2002 at 20:59:03
 
Kva so frajerji.  Seveda država in sistem silita državljana k prekrškom. Kaj pa obresti za nazaj? Pravna država jih izplača kako pa je to pri vas? No ja, katera država pa je v celoti pravna?
No bom nanizal moj primer. Za dva otroka plačam preživnino sam in sicer tako, da denar položim na račun od bivše žene.  Saj vem, hoteli so mi v začetku trgat od plače in to, pa sem rekel naj se name obesijo, ko bom prenehal plačevati za svoja dva otroka. A tega ni mogoče narediti v Sloveniji?
V primeru tvojega prijatelja bi šel on na socialno al kam že in tam bi mu na podlagi plače odmerili koliko mora plačevat za otroka?  To bi bivši ženi al kaj vem, tisti ki ima z njo otroka položil  na račun pa fertik.



Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Karmen A
Ex Member




Re: Očetje,moški-vsi slabi?
Reply #18 - 05.10.2002 at 21:29:38
 
To "trganje od plače"  je precej zanimivo, ko pa plače pri nas zelo velikokrat niso izplačane pravočasno ali pa sploh ne; pa v tem primeru tud dnara ni, tko da je kar skor vseeno al človek plačuje sam al pa mu nekdo od plače trga; vsaj v delovnem razmerju delojemalca to velja. Je po moje malo verjetno, da se sploh še najde finančno tko disciplinirana oseba v naših pogojih dela, saj so prav državne ustanove od ministrstev dalje največji zamudniki s plačili (ko se sprejema budget pa sploh - 3m do pol leta v povprečju).

Karmen
Back to top
 
 
IP Logged
 
BonSens
3
***
Offline


Posts: 109
prestolnica
Gender: male
Re: Očetje,moški-vsi slabi?
Reply #19 - 12.10.2002 at 04:03:04
 
Igor P. wrote on 13.06.2002 at 23:11:48:
Zato me zanima, zakaj so vedno vnaprej ožigosani očetje, kot tista slaba polovica zakonske zveze, zakaj jim vnaprej povejo, da nimajo nobenih pravic itd. Ali so(smo) res vedno očetje za vse krivi in morajo(moramo) trpeti v primeru razveze?

Nimam riplaja drucga kot tega, da poznam kar neki razvezanih z otroki, pa so čist usi očkati prav zadovoljni, ker nimajo nonstop tamalih pr seb. In sam enga, k plačuje tut več, če tko nanese, pa marskej še kup (ker lahko in ker želi). A da se da otroka (s preživnino, k je recmo 20.000 SIT/m., k nej bi bla teoretična polovica), s 40.000 SIT na mesec dostojno in nad pragom revščine prežvet - streha, hrana, vrtec/šola, obleka, pa še marskej? Malo morgen. Rajš ne pomislm, da je za kerga še manj na voljo...

Nimava otrok, a če si hipotetično to razvezno sceno zamislm, pa če bi blo zahojen glede otrok... se mi zdi, da se mora eden na koncu zarad koristi otrok(a) zihr nazaj potegnt, če mu noče drame v dvoje delat. Ja, ni najbl izi; ni tko izi kt otroke delat. Za marskerga/marskero bi blo bolš, k jih neb! Bom močno premislu...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Sonči
Guest




Re: Očetje,moški-vsi slabi?
Reply #20 - 12.10.2002 at 23:34:53
 
o.k. BonSens - glede določanja preživnine se ne strinjam s tabo - poglej kolikor je meni znano to sodišča določajo po sistemu:
- ugotovi se povprečna poraba za otroka na mesec (npr. če igra tenis - se to upoštev kot povečan strošek, ali pa fuzbal ali bilo kaj...) + plus normalno hrana, obleka šola, vrtec.....
- potem gledajo na dejanske prihodke obeh staršev (všteti so tudi dokladi, štipendije...)
- nato določijo znesek preživnine procentualno glede na dohodke staršev in ne 50:50 kot misliš ti - npr. če ima en starš 150.000 sit na mesec, drugi pa 100.000/mes  otrok pa porabi cca 50.000 sit (v povprečju - stroški itak niso konstantni), potem eden krije 35.000 sit, drugi pa 25.000 sit

Kolikor je meni znano se temu tako streže na sodiščih - seveda je vse odvisno od dobrega odvetnika.

Glede tvojih znancev - očkotov, ki so čist happy da nimajo otrok pri sebi - ravno taki mečejo slabo luč na vse očete (tiste ki niso taki in si zelijo stikov z otrokom, saj končno če se dva ločujeta se ločujeta ker jima ni več skupaj za biti in nikakor ne gre metati vse v en koš - torej oče se ne ločuje od otroka temveč od njegove matere) - in tudi s tega stališča trdim da je naša država kar se tiče varstva pravic otrok totalno gnila, saj so v predpisih in uredbah take luknje, da bi jih še slep videl.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Očetje,moški-vsi slabi?
Reply #21 - 13.10.2002 at 00:12:43
 
Sonči, tole si odlično povedala. Tale moj prijatelj je že imel razpravo in zahteval otroke zase. Seveda je bil to strel v prazno.

BonSens, škoda, da poznaš samo take očke. Jaz jih poznam tudi nekaj, pa se vsi trudijo, da bi preživeli čim več časa z otroci. Drugi prijatelj, ki je tudi ločen, ima otroke pri sebi 60%, žena jih ima 40%. Ampak preživnino pa on plačuje njej. Otroka želita biti pri njemu, dodeljena sta bila materi. Nonsens.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Sonči
Guest




Re: Očetje,moški-vsi slabi?
Reply #22 - 13.10.2002 at 00:46:06
 
Harry - nasvet tvojem prijatelju:
vse skupi naj lepo pusti takokot je, ker itak ne bo nikjer nič dosegel - ne na sodišču, ne na socialni, še manj s pritiski v javnosti - škoda živcev in denarja - nemalo jih poznam, ki so zaradi teh stvari skoraj prišli na beraško palico - dosegli pa niso nič!! Naj se tvoj prijatelj posveti otrokoma, z njima naj koristno preživi čas in skuša obdržati stike - četudi se zna zgoditi, da bosta otroka prišla v fazo, ko ne bosta hotela imeta stikov z njim (puberteta, pokupovanje, šuhtanje s strani mame...) ampak on naj se ne da motiti in naj le vsak dan pokliče svoja otroka. Jaz mislim, da otroci itak rastejo in nekoč ko bo v glavi naredilo - klik!!!! pa še 1x klikkk!! bosta že videla kdo je kdo in kakšen je bil kdo od staršev do njiju. Je pa res, da smo si ljudje med seboj različni - poznam primer ko sta šla dva narazen in je sine še naprej hodil k očetu, hči pa tudi slišati zanj noče - pa živita pri isti materi - torej sta deležna enakih vplivov s strani mame, babice in kaj vem koga še...
Že kar nekaj časa nazaj je bilo po medjih dosti govora o spremembi zakona o dodelitvi otrok, stikih...so rekli strokovnjaki, da se je treba zgledovat po skandinavski zakonodaji - kar pomeni da če samo obstaja sum da so bo mati posestniško obnašala v odnosu do otroka, se otrok dodeli drugemu staršu.....mislim da so stvari še precej v povojih in da bodo imeli bolj demokratične zakone naši vnuki - ali pa ne če bodo gospodje z EU rekli - hopla prijatelji "hlapčki" slovenski - tole tukajle pa ne štima glih najbolje - no takorat se bodo naši politiki počohali po glavi in sprejeli zakon kot se šika (po merilih EU) da se razumemo - sicer se pa tovrstne svinjarije ne dogajajo samo pri nas v vsaki državi so.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Očetje,moški-vsi slabi?
Reply #23 - 13.10.2002 at 01:30:17
 
Quote:
Že kar nekaj časa nazaj je bilo po medjih dosti govora o spremembi zakona o dodelitvi otrok, stikih...so rekli strokovnjaki, da se je treba zgledovat po skandinavski zakonodaji - kar pomeni da če samo obstaja sum da so bo mati posestniško obnašala v odnosu do otroka, se otrok dodeli drugemu staršu.....


V Skandinaviji se zakonodaja ne spreminja. Spreminjajo se sodniki, ki vedno bolj dodelujejo otroke očetom.

Poznam enega Hrvata, ki je bivšo ženo nagonil, pijanka in vse to, a mu je kmalu za tem sodišče dodelilo sina in hčerko. No, to ni bilo v Sloveniji.

En Srb je tudi pregonil svojo ženo in jo vrgel skozi okno, ker se mu je skurbala.  Tudi on je dobil  skrbništvo nad hčerko.  No, tale kurbiš ni bil glavni razlog, tudi mama je bila nikakršna.  In seveda. Tudi to ni bilo v Sloveniji.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Razvezani očetje
Reply #24 - 13.10.2002 at 01:50:00
 
Nobenega očeta, ki bi mu bili dodeljen(i) otrok/otroci, osebno ne poznam.

Samo enega očeta osebno poznam, ki je ob razvezi hotel otroka, dokazoval konkretne razloge v otrokov in njegov "plus", a se je umaknil v dobro otroka oz. ko je kazalo, da se bo začelo svinjat, pa tudi zato, ker sta se, konec koncev, z mamo zmogla dogovoriti, da ne bo problemov s stiki (je že vedela zakaj, ane?); in so, na srečo otroka, od takrat dalje to tudi zmožni furat, že kar nekaj let.

Pa en bivši par osebno poznam, kjer si (neuradno - odločba je na mamo) otroka fifti-fifti delita (vsak teden je pri drugem; stanujeta dokaj blizu, tko da za šolo ni panike), oče plačuje mami preživnino, otroku pa še marsikaj. Morda mal neobičajno, morda komu vprašljivo, otroku en hjuđ plejgraund; a tko so se zmenil oz. tko furajo, že kar nekaj let.

In vsi ostali razvezani očki, ki jih osebno poznam, niti slučajno niso niti pomislili na to, da bi otrok ostal pri njih oz. v njihovi stalni oskrbi oz. - kot je zapisu BonSens - "so prav zadovoljni, ker nimajo nonstop tamalih pr seb".
To pa, vsaj meni, niti slučajno ne pomeni, da ne vzdržujejo rednih stikov z otroki, ali pa da niso pogosto, veliko, kakovostno z njimi, al pa da ne plačujejo preživnine. Ne, tko jim je, preprosto, sam dost bl komot; in kar nekaj jih to odkrito prizna, več pa na najrazličnejše načine to tut pokaže.

Iz mojih izkušenj si drznem zaključek potegnt, da se tozadevna sodna praksa - otrok/otroci mami, ne pa očetu - ne bo prav kmalu spremenila, če več očetov ne bo tudi dejansko, iskreno želelo, da se otroci njim dodelijo, ne pa le verbalno in v krogu frendov; predvsem zato, manj zaradi drugih, "sistemskih", "zgodovinskih" ali drugih vzrokov.

Pa še to velja pred očmi met, da bi si nek približek lastne "sodbe" o nekem bivšem paru in odnosu ter "dodeljevanju otrok", neudeleženi "pravičniško" lahko namalali le, če bi slišali obe plati zgodbe, morda celo zgodbo (starejših) otrok; ali pa vse zelo zelo dobro poznali in jih skozi "dogajanja aktivno spremljali".

A nej se zdej lotim še tiste večine razvezanih očitov, ki jih osebno poznam in ki majo to oznako predvsem zaradi črk na rojstnem listu svojih otrok? Rajš ne. Pestre zgodbe, pa ne glede na to, al bi vzela pod drobnogled tiste izmed njih, ki plačujejo, pa (skorajda) stikov nimajo, al pa tiste, ki nobene od vseh obveznosti in uradnih pravic ne furajo, ali pa tiste, ki imajo ali pa bi imeli stike, plačevali pa ne bi.

Mimogrede, a veste, koliko je razvezanih staršev v SLO, ki ne (oz. neredno) nakazujejo drugemu staršu preživnine za otroka/otroke? Naj črkujem? 30.000 staršev (prispevek v Tedniku, par let nazaj)

Svoje zgodbe oz. zgodbe moje/najine hčere vam pa tut ne grem razlagat; jo leta iz "tragedije", preko tragikomedije - upam, da res - v komedijo (sicer z grenkim priokusom) modificirajo. Hvala bogu, da otroc rasejo! In tele svoje starševske "kufre" bojo mogl, konec koncev, vsi kar sami popedenat (pa ne glede na to, al smo njihovi starci razvezani ali pa ne).

Naj zaključim, da osebno ne poznam niti ene razvezane mame, ki bi ovirala stike otrok z očetom. Zagotovo so, saj berem in slišim "zgodbe". In mi je zaradi udeleženih otrok hudo, žalostno, da so. Da so orožje oz. igračke v rokah svojih lastnih staršev.

A fajn je ne pozabt, da so to tudi tiste izmed "zgodb", ki nam človeško, NAŠO neodgovornost ter nezmožnost komunikacije in ljubiti pripovedujejo; pa še kaj. Ja, mi za te otroke (posledično tut očite) ni vseeno.

In bom še naprej delala na tem, da bom posledično iz njih sebe spoznavala, se učila in v nulo prevzela odgovornost za svoj lajf, svoje početje. To je največ, kar lahko, to je vse, kar lahko. In posledično bo tut zarad mene svet boljši, lepši ino podobno. In v meni mir.
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Očetje,moški-vsi slabi?
Reply #25 - 13.10.2002 at 23:22:10
 
Sem hotla bit tiho, pa je mogoče bolje, da stegnem jezik in povem v grobem svojo zgodbo.
Ne bi rekla, da pri nas samo matere ob razvezi dobijo otroka, mislim pa, da je manj kot 10 % otrok dodeljenih očetu. Poznam primer, ko se je sin sam odločil, da ostane pri očetu. Bil je pač toliko starejši, da so na socialni vprašali tudi njega. In mama ni bila slaba – imel je oba enako rad, a mati se je odselila in bi moral zamenjati šolo in prijatelje, če bi šel z njo.
Moji otroci imajo očeta, ki dela dobesedno sramoto moškemu rodu.
Pred skoraj petimi leti mi je bila ob razvezi dodeljena preživnina  9000 SIT na otroka. Nisem se spoznala na nič oz. zanašala sem se na odvetnico, da bo ona v mojem imenu (če je že plačana za to) uredila tako kot bo najbolj prav. Sem bila pač naivna. Bivši mož (še sedaj živimo v isti hiši) je plačeval tako kot je njemu pasalo, vendar skoraj nikoli takrat, kot je bilo sodniško določeno. Se je pa držal višine preživnine 3x 9000 SIT. Za vzdrževanje hiše sem morala začeti skrbeti popolnoma sama, on je celo kvaril npr. centralno (povišal temperaturo vode na 120 stopinj, delno iztočil vodo iz cevi itd), skratka, vseskozi sem imela probleme z njim (tak je bil že v času zakona). Otrok takoj po ločitvi sploh ni maral imet, obnašal se je, kot da nas ni, kasneje smo to na silo uredili s pomočjo socialne, tako da jih ima sedaj vsako drugo nedeljo od poldevetih zjutraj do šestih zvečer. Dogajalo se je, da jih niti teh nekaj ur na mesec ni imel. Včasih je to vnaprej povedal, se je pa zgodilo tudi to, da tega sploh ni povedal: enostavno ga ni bilo doma, ko bi moral imeti otroke. Kljub temu, da smo živeli v isti hiši, ni sinu, ki si je v šoli zlomil obe roki in je bil popolnoma odvisen od tuje pomoči, enkrat nesel žlice hrane v usta ali mu obrisal nos. Vseskozi je bivši mož igral velikega mučenika, ki ne razume, zakaj se je žena ločila od njega, ki je tako dober človek. Zajebana sem bila seveda jaz in, kdor ga je poslušal, je zvedel o meni take katastrofalne ne(resnice), da ti gredo lasje pokonci. Če bi bila drugačne sorte in bi bil sam bolj aktiven (zanašal se je na odvetnike), bi me že v času ločitvenega postopka proglasili za vsaj psihiatrični problem, če ne kaj več. Vse na račun tega, da bi on obdržal celotno hišo, zgrajeno vse v času zakonske zveze, s tem, da sem imela vseskozi večjo plačo kot on in on ni nikoli sodeloval pri gospodinjstvu in vzgoji otrok.  
Otrokom skoraj nikoli, ne v času trajanja zakonske zveze, ne kasneje, ni podarjal daril, če jih je kam peljal, je bilo to do njegove žlahte, da so otroke nafutrali. Tiste nedelje, ko jih ima on, so otroci več ali manj kar lačni. Ne igra se z njimi, nikoli jim ni rekel, naj mu pokažejo šolske zvezke ali kaj takega. Odide celo od doma in jih pusti same.
Kot se rado zgodi: kljub vsemu pljuvanju po meni in reikiju in duhovnosti po sodiščih in socialnih službah, se je začel ukvarjati z duhovnostjo po ločitvi bivši mož. Sama sem bila itak zaradi skrbi za otroke odrinjena od vsega dogajanja, vendar mi knjig ni mogel odvzeti. V njih sem na nek način našla uteho. Itak pravim, da je prava duhovnost edino tista, ki se odraža v vsakdanjih opravilih, ob vsakdanjih drobnih težavah, in ni pogojena z obiskovanjem vse sorte cenovno zasoljenih delavnic za konec tedna.
Pa sem se jaz zamislila: gospod bivši si vsako leto privošči jadranje med jadranskimi otoki, privoščil si je mesec Brazilije, vsako leto gre silvestrovat za pet do sedem dni, za konec tedna ga ponavadi ni doma, ker obiskuje delavnice z duhovno vsebino…
Moji otroci še niso bili na počitnicah (gremo na morje ali v toplice zjutraj in se vrnemo zvečer), za hišo sem v glavnem skrbela sama (občasno je kaj naredil tudi on, npr. pokosil travo) itd… nismo se mogli dogovoriti glede delitve premoženja, kljub temu, da je bilo lastništvo vseskozi jasno definirano, saj sva oba lastnika polovice nerazdružljive enodružinske hiše itd
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Očetje,moški-vsi slabi?
Reply #26 - 13.10.2002 at 23:22:54
 
nadaljevanje od prej
Vložila sem tožbo za povečanje preživnine. Tožba je bila utemeljena, njegova pritožba ne. Nič ni vedel povedati v zagovor, razen jokanja (dejansko!), kako je njemu hudo. Da nima niti za hrano itd. Obesila sem se samo na njegove redne dohodke (plačo), ker pa je po poklicu zidar, služi, kolikor njemu paše, še postrani. A od nekdaj je bil len in bila so leta, ko nismo imeli niti za kruh, pa ni hotel niti eno sobota iti kam delat, ampak je sekiral mene in otroke doma ter se na nas fizično in psihično izživljal. Na sodišču nisem poudarjala tega, da dela tudi popoldne, saj ne vem, kje dela (kadar je pač delal), ker nimam namena vohunit za njim. Zanimivo se mi je zdelo, da je sodišče samo reklo, da lahko kot zidar dodatno zasluži.
Preživnina se mi je povečala na 14 350 SIT, to je na 43050 SIT za tri otroke. Kljub temu, da bi mi ta znesek moral dajati od lanskega julija, to se pravi več kot eno leto, tega zneska do sedaj v celoti še nisem videla. Plačuje, kolikor njemu paše in kadar njemu paše. Na odločbo se je pritožil, jaz ne. Pritožba je bila zavrnjena, ker je ugotovljeno, da si gospod privošči kar precej, da lahko dodatno zasluži (plačo ima manjšo kot jaz), da otrokom ne daje ničesar, da je vsa skrb za otroke na mojih ramah, da tudi denarno za otroke prispevam veliko večji delež kot on. Da otroci dobivajo redno žepnino od mene, da so uspešni v šoli, v glavnem odličnjaki, da imam stroške, ko jih vozim na šahovska tekmovanja, na košarko itd… Rečeno je bilo tudi, da oče otrok nobenih mojih navedb ne izpodbija in da sodišče ne more slediti njegovi ugotovitvi, da je prestar (46 let), da bi sploh še delal.
Si je gospod privoščil celo take stvari, da je otrokom pobral denar, ki so ga imeli doma. Žepnino jim dajem jaz, za rojstne dneve itd dobijo otroci denar izključno od moje žlahte, nič z njegove strani. Imeli so po kakih 20 000 SIT doma, pa jim je zaplenil. Trdil je, da kot oče otrok sme razpolagati s tem denarjem. Šele grožnja s policijo je zalegla, da je denar otrokom vrnil. Vložila sem preko odvetnika (spet bajni stroški) tožbo na izvršbo na plačo, ker mi ne plačuje polne preživnine in za september sploh nisem dobila nobenega denarja – on ni plačal nič, od plače mu niso odtrgali. Gospod je bil več kot mesec dni doma, ali je bil v bolniški ali kaj, ne vem. Me tudi ne briga. Sedaj vsaj zanalašč ne teži, ker je počasi sprevidel, da mu čisto nič ne pomaga, če hodi okrog enako mislečih ljudi, s katerimi udrihajo čezme in si izmišljajo, na kakšen način bi mi otežili življenje, da bi mi dokazali, da sem ena zajebana baba, ki jo je treba prebutat (rečeno meni v fris). Da bom kapirala, da  mi je lahko v čast, da descu perem gate.
da smo si na jasnem: pere in kuha si gospod sam, to sem dosegla, ostalo pa...Jeeeh!
In kako naprej? Najprej razdružitev premoženja (prodajamo hišo, kar mi je končno uspelo s pomočjo sodišča), nato pa naprej. Tega bivši ne bo doživel, da bi se mu sedaj obesila na nepremičnino zaradi neplačevanja polne preživnine, ker bi to pomenilo, da ne bi mogli prodati hiše. Kar je njegova velika želja. Da bi dosmrtno na nek način skrbela zanj.
Itak mi tečejo obresti za ves tisti del denarja, ki ga v bistvu on dolguje otrokom.
Na sodišču (pred skoraj enim letom) je bivši jokal med drugim tudi zato, ker ga otroci ne spoštujejo. Trdi seveda, da sem tega kriva jaz in sodnica je celo potegnila z njim. Bi ji dala, da eno nedeljo skrivoma spremlja, kaj on dela z lastnimi otroci. Bi ji bilo tako hitro jasno, kdo je kriv, da otroci ne spoštujejo lastnega očeta.
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Očetje,moški-vsi slabi?
Reply #27 - 13.10.2002 at 23:32:42
 
mi smo s tabo ana ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Očetje,moški-vsi slabi?
Reply #28 - 14.10.2002 at 00:05:37
 
vem, gape, hvala za vso podporo, če te (vas) ne bi tako čutila, ne bi stegnila jezika. Ga ne stegnem zato, da bi se komu smilila, ampak samo zato, da ljudje vidijo, kako pestre znajo biti življenjske zgodbe. Pa da bi komu uspelo, da bi se iz takih zgodb kaj naučil, in da mu ne bi bilo treba vsega učenja skozi lastno trpljenje doživljat. Da zaradi sočutja do drugih ljudje kaj ponotranjijo, spremenijo pogled na kaj, postanejo skozi to boljši ljudje  in jim bo tuzemsko življenje /učenje zato lažje

da nam bo nekoč v bližnji prihodnosti vsem lepo Kiss
da bodo že kar tuki čimprej za vse nebesa Grin
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
BonSens
3
***
Offline


Posts: 109
prestolnica
Gender: male
Re: Očetje,moški-vsi slabi?
Reply #29 - 14.10.2002 at 00:15:35
 
Pišuka, Ana, sem brez besed ostal. No razen telih.  Wink
Kot prvo, upam, da hišo že jutr prodate.
Razumem, da se mu ti zdele neb na nepremičnino usedla, ampak, a si ti čist zihr, da ni kake variante, da se mu pa na njegov del od prodaje kr takoj usedeš?
Ups, odselt ga je prej še treba. Je to res zgolj od prodaje odvisn, Ana, da gre ven?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4