Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4
(Read 13705 times)
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Očetje,moški-vsi slabi?
13.06.2002 at 23:11:48
 
Ker ne poznam ozadja primera Šubic, sem odprl nov topic z namenom, da slišim vaše mnenje glede primera, katerega ozadje dobro poznam.
Moj dober prijatelj se ločuje. Žena je spoznala drugega in se vanj zaljubila. V redu. So pač čustva tako močna, da je vložila tožbo za razvezo. V zakonu imata dve hčerki(3 in 6 let) in ti dve hčerki obožujeta očeta in sevede on ju ima neizmerno rad, poleg tega, da ima še vedno rad tudi ženo. Ampak ta žena je postala prava hudičevka. Dekliči ščuva proti očetu, grozi mu, da jih ne bo smel videvati, itd. Prijatelj je imel že pred zakonom oz. skupnim življenjem z njo zgrajeno hišo do tetje faze( pod streho). Ko sta se poročila, je nadaljkeval z gradnjo in naj povem, da ona še pospravila ni nikoli, ali kaj pomagala. Tudi finančno je za vse skrbel prijatelj, se zakreditiral in sedaj dobi izplačilo plače cca. 100.000 SIT. Ona zahteva od njega pol hiše, alimente v višini 60.000 SIT, stanovanje v katerem živita sedaj, pa je last njenih staršev, tako da je res v težki krizi. Na socijalni so rekli, da nima nobenih pravic zahtevati otrok zase, oz. tudi če bo vložil zahtevek za otroke, da bodo le ti dodeljeni materi. Tudi finančno mu bo ostalo na mesec 48.000 SIT bruto, kolikor je zajamčena plača. Mimogrede žena ima dohodek 180.000 SIT in nobenih kreditov za hišo.
Najbolj pa ga mori, dejstvo, da ne more biti vsak dan z otrokoma (medtem se je moral izseliti in v hiši si je za silo uredil sobo in kuhinjo).
Zato me zanima, zakaj so vedno vnaprej ožigosani očetje, kot tista slaba polovica zakonske zveze, zakaj jim vnaprej povejo, da nimajo nobenih pravic itd. Ali so(smo) res vedno očetje za vse krivi in morajo(moramo) trpeti v primeru razveze?

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Očetje,moški-vsi slabi?
Reply #1 - 14.06.2002 at 00:20:13
 
Igor, moje mnenje je tako:
Čudno se mi zdi, da bi sociala apriori rekla, da nima ta tvoj kolega nobenih pravic zahtevati otroke zase. To je protizakonito. Vsak starš ima pravico v postopku otroka "zahtevati" zase.
Je pa res, da obstaja tendenca, da gredo otroci mami, še posebno, če so mali. Res je, da delajo na CSD večinoma ženske in da je feminiziran poklic.
Ampak, obstajajo postopki, ki so zakonsko določeni.

Vem pa eno. V teh zakonskih zadevah, se znajo zadeve zelo zaplesti. In kot nekdo tretji, je težko vedeti, kdo je hudič v odnosu. Sem že videla na lastne oči, kako je mož govoril čez ženo take stvari, ki so veljale za nejga samega in jih je pripisoval njej. Tko, da.... never ending story.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Očetje,moški-vsi slabi?
Reply #2 - 14.06.2002 at 08:24:22
 
Naj povem svojo izkušnjo: ne bi o tem, kakšen zakon sem imela (ni bilo govora o partnerstvu, temveč o suženjstvu). Če bi pisala podrobnosti, mi ne bi verjeli. Ali kot me je nakurila socialna delavka v času ločitvenega postopka: Kako sem mogla dovoliti, da je mož počel z mano take stvari??? Tako je to. Če jaz ne bi dovolila, on ne bi mogel zganjati hudobije. Zmeraj sta potrebna dva. Takrat se mi je prvič odprlo, da sem za tak zavožen zakon kriva tudi jaz. Čeprav samo kot žrtev, nezmožna se upreti. Pa mi je to končno uspelo.

Mislim, da mož v resnici nikoli ni želel otrok. Da jih je rabil samo za potrditev, da je zmožen osemenjevanja.
Otroci na očeta sploh niso bili navajeni, ker jih ni maral imeti. Vzeti v naročje, jim dati hrano, pijačo, peljati na sprehod. Zgodilo se je, da je nekaj let star sin sedel k njemu na kavč (niti jaz niti otroci nismo smeli na kavč, ker si ga je popolnoma lastil). Zbrcal ga je dol. Samo kot en utrinek. No in ko sva se končno ločila, čemur je on hudo nasprotoval, kljub temu, da je imel drugo žensko (kar sem zvedela kot se rado dogaja, šele po ločitvi), ni maral niti slišati, da bi on vsaj včasih imel otroke. Živeli smo v isti hiši, sin je v šoli zlomil obedve roki, bil je popolnoma odvisen od pomoči drugih.  Ni mu dal ene žlice hrane v usta, enkrat mu ni obrisal nosa. Jaz sem bila tista, ki sem prosila socialno, če uredi stike med bivšim možem in otroci. Na prve pozive socialne se sploh ni odzval. Med tem časom sem navezala stike z njegovo žensko (pol časa je živel pri nas v hiši, pol časa pri njej). Bila je presenečena. Rekla je, da moj bivši mož trdi, da jokam, da brez njega ne morem živeti, da ne morem imeti sama otrok itd. Na koncu se mi je celo zahvalila, da jo ne dolžim razpada zakona in take stvari.
No, pol leta po ločitvi je bivši zahteval od socialne, da hoče imeti stike z otroki. Izkazalo se je, da hoče imeti predvsem stike z mano. Socialna ga je dobesedno prisilila, da je podpisal dogovor, da jih ima vsako drugo nedeljo po devet ur. Eno uro smo porabili zato, da je pristal na to. In da je pristal, da takrat tistih nekaj ur na mesec , mene ne sme biti zraven. Zahteval je med drugim, da mu takrat, ko ima on otroke, JAZ skuham kosilo. Mu je rekla socialna, če ne ve, da je ločen. No, zveza s tisto žensko se mu je skrhala, z vso silo je spet navalil name. Da mu služim. Zastonj. Odjebi.
Socialna delavka je takrat, ob podpisu dogovora o stikih z otroci, rekla: "Otroci morajo sami ugotoviti, kako slabega očeta imajo. Iz njegovih dejanj. Vi (pokazala je name) jim tega nimate pravice govoriti. "
Bivši je pihal od jeze.
Je pa prišlo do neverjetnega: kakorkoli pogledamo, otroci imajo očeta šele sedaj, ko smo ločeni. V redu, nekaj ur na mesec (tudi temu se je kasneje poskušal zogniti, otroci me ponavadi pričakajo lačni in žejni, a sedaj so toliko večji, da me še za to boli patak). A nekaj ur na mesec so sami z očetom in lahko počnejo z njim kar hočejo. Oz. on gleda televizijo, otroci gredo pa po svoje. Ampak imajo vsaj možnost, da doživljajo očeta takega kot je.

Poudarjam pa nekaj: imam zelo  zelo in še enkrat zelo slabo izkušnjo zakona in partnerstva. A to ne pomeni, da bi trdila, da so vsi moški slabi , zanič itd. Sploh ne. Se mi pa zdi, da imamo ženske na splošno in res samo na splošno večji občutek odgovornosti in smisla za dom in družino. In kot sem že večkrat poudarjala, starševstvo je ena stvar, partnerstvo pa druga.
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Očetje,moški-vsi slabi?
Reply #3 - 14.06.2002 at 09:04:05
 
Amstel, mogoče sem se res nerodno izrazil. Niso rekli, da nima pravice zahtevati otrok, rekli so, da lahko poda zahtevek za otroke, ampak, da nima šans, da jih dobi. Tudi kot tretja oseba vem kako je bilo v tem primeru, ker oba dobro poznam in vem kakšen je kdo. Je pa res, da, moški, ki so takšni, kot je bivšji Anin mož, mečejo slabo luč na vse moške. In ravno zaradi tega socialne službe in sodišča delajo preveč šablonsko in se že vnaprej ve kdo je slab.

Ana, ko sem bral tvoje pisanje, sem pomislil, da berem izpoved moje tašče. Tudi ženin oče se je obnašal zelo podobno. Me veseli, da si se ga rešila.

LP Igor
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Sonja
Guest




Re: Očetje,moški-vsi slabi?
Reply #4 - 14.06.2002 at 09:36:40
 
Ojla!

Se v celoti strinjam z Ano - in..mislim, da si ena redkih žensk, mamic...ki je v težkih situacijah potegnila ločnico med partnerstvom in materinstvom. Lahko si za zgled mnogim mamicam, ki kot je opisal Igor postanejo prave hudičevke. Jaz mislim, da to počnejo predvsem ženske, ki imajo blazno nizko čustveno inteligenco in s tem povezano samopodobo in samozavest. Na zunaj se želijo uveljaviti kot spoštovanja vredne osebe, igrajo večno žrtev (za vse krivice tega življenja so vedno krivi drug, bodisi mož, šef, starši....vreme...), in znajo blazno dobro leporečiti, menim da so tovrstni ljudje prikriti paranojiki. Zato potem, ko se ločujejo prihaja do takih dramatičnih scen, in mnogo moških spozna, da dejansko svoje žene sploh ne poznajo. Takšno vedenje tega tipa žensk, pa naša država dopušča, in kjer ni sankcij, vemo, da gredo stavri samo še v globino. Verjemite mi - govorim iz lastnih izkušenj.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sonja
Guest




Re: Očetje,moški-vsi slabi?
Reply #5 - 14.06.2002 at 09:38:06
 
se 1x jaz - je bilo sporočilo predolgo, da bi ga lahko poslala v enem šusu.
Midva z možem sva oba po enkrat ločena, in imava vsak enega otroka od prej in skupaj še enega - torej sistem moji, tvoji, najini otroci. No, jaz sem se ločila sporazumno, stike smo pač napisali na socialni, hči je stara 9 let (ko sva se ločila je imela 3 leta) in lahko rečem, da je stvari blazno o.k. popredalčkala - nikoli nihče ne komplicira kdaj bo šel otrok k očetu, in se tudi nihče ne drži napisanega kot pijanec plota - meni je osnovno vodilo - najbolj sem srečna, ko je moj otrok srečen - torej vesela sem, ko vidim, da komaj čaka, da gre k očetu in da komaj čaka da pride domov - torej otrok je povsod zadovoljen, počuti se povsod dobrodošlega in zaželjenega. Mislim, da bi bile stavri lahko 100% drugačne, če bi preko otroka jaz ali moj bivši pumapala....in svoje križe in težava obračunavala preko nje - otrok je vendar zrcalna slika staršev (pravih in tistih s katerimi živi) in končno je tudi res, da si otrok ni izbral staršev sam in da ni kriv da se je sploh rodil.
Pri mojemu sedanjemu možu se je stvar odvijala popolnoma drugače - tudi njegova bivša se je spremenila v hudičevko, doživljali smo velike strese in travme - (grozilna pisma, anonimni klici, javno brukanje (ker je bil njen ego blazno užaljen in ranjen), tožbe za delitev premoženja se še sedaj vlečejo....no, da ne bi o detajlih - mislim, da je njun sine (torej moj nagradni sine) pri vsem tem potegnil najkrajšo - v bistvu se velikokrat sprašujem, zakaj se enkrat ne moreta vsesti za mizo in pogovoriti, kako bosta tega otroka peljala naprej - pri njima je komunikacija nemogoča - saj se vsak poskus pogovora,  spremeni v bojno polje (problem je v tem, da ženska zadeve še vedno ni prebolela in se maščuje preko otroka, v bistvu je ona najbolj nesrečna - če izvzamem otroka, ki so ga te travme in "pizdarije" zaznamovale za celo življenje). No frke so se in se dogajajo take in drugačne - in ne dolgo tega ob spremljanju primera Šubic), sva se z možem pogovarjala o teh stavreh (ločitev, otrok, stiki...) in rekel mi je: Če bi vedel da se bodo stvari tako daleč zapeljale kakor so se - nikoli in nikdar ne bi pristal na to, da je bišvša žena skrbnica najinemu sinu, saj ji je to dalo krila - vedno več manipulativnega dogajanja si je dovoljevala tekom mesecev, let, sankcij pa od nikoder nobenih - in če ne bi podpisal skrbništva bi jo vsaj s to stvarjo lahko v luftu držal - če sta skrbnika oba lahko po otroka prideš kakdar hočeš...in večina žensk se počuti ogroženo in se bojijo, da bi jim kdo otroka vzel (čeprav ta strah verjetno v našem primeru ni tako velik, da bi žeska začela pametno ravnati z otrokom).
Za piko na i, pa naša socialna služba in še vsa druga srenja tovrstne narave, podpira tako dejanje - saj so matere zaščitene kot kočevski medvedi, in imajo v rokah škarje in platno - je rekla socialna delavka mojemu možu - ja gospod veste, morate jo razumeti, saj je ona čustveno zelo prizadeta (in v isti sapi poudarjala - da je socialna tu v interesu otroka) - me pa zanima kakšan bi bila dejanja njene "prizadetosti" do sina, če bi bile stvari pri nas urejene in bi jo pravočasno sankcionirali. Banalen primer - otroku je rekla in še danes mu to ponavlja, da ga oči nima rad,  ker če bi ga imel ne bi nikoli šel od njega.... mislim da se ne zaveda kakšno škodo je s tem stavkom naredila otroku za vse večne čase - no reakcija socialne  je bila - ja gospa tega ne smete delati. "Ja ne bom več" je bil njen odgovo in _ ajmo opet ponovo - zato mislim, da je treba zapeljati zakon o vzgoji otrok po razvezi, v tej smeri, da se otroka dodeli najbolj primernemu staršu - če bi bilo pri nas tako - potem verjemite,nobena mamica ne bi na otroka stresla svojih čustvenih travm, kompleksov, depresij , ...in se v bistvu preko otroka maščevala bivšemu možu.  Joj sem se razpisala - mogoče je vse skupaj malce preveč nepovezano opisati sem vam skušala le kapljico v morju. Poudarjem pa, da niso vse matere taksne kot ta iz opisanega primera. Zato Igor - povej prijatelju, naj vse skupaj dobro preštudira, v nobenem primeru pa naj NE DVIGNE ROK OD OTROK - premoženje je nadomestljivo - otroci nikoli!!! In končno otrok je vez ki te veže z bivšim partnerjem vse življenje, ne glede na to v kakšnih odnosih si z njim.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Očetje,moški-vsi slabi?
Reply #6 - 14.06.2002 at 09:39:18
 
Ja, pred petdesetimi leti taki zakoni niso bili redkost, sploh, ker je bila žena nezaposlena. Zato je danes, ko smo ženske večinoma v službi (in imamo mogoče celo večjo plačo od moža) toliko bolj nerazumljivo, da ženske ne upajo potegniti v življenju odločilnega koraka. A zgleda, da so vzorci, ki so nam jih vsilili v času odraščanja, izredno močni in jih ne upamo odvržti in nadomestiti z novimi. A vse se da, četudi je hudo. Ampak bivšega se še nisem rešila. Boj za premoženje je hud, čeprav je lastništvo točno opredeljeno. Pomoči ne moreš od nikogar pričakovati. Na socialni so mi že zdavnaj rekli, naj se izselim z otroci iz hiše, katere solastnica sem. Kam, kako, jih ne briga. In tukaj je tudi hakeljc: otroci so navajeni te (osnovne) šole, kamor hodijo, tukaj imajo prijatelje, nek standard življenja, na katerega so navajeni od nekdaj. Ker nimam denarja za plačevanje najemnine kje drugje, ne morem nič. A vse tako kaže, da je moja vztrajnost le obrodila sadove: hiša se prodaja (možno jo je deliti na dva dela samo na ta način, da se hiša proda in kupnina deli na dva dela).
Jasno, bitk še ni konec. Ne verjamem, da bo bivši zares dovolil prodajo hiše: to se bo pokazalo takrat, ko bo treba podpisati kupoprodajne pogodbe. In takrat se lahko zgodi, kar je že obljubljal: da bo vse skupaj požgal ali pa pognal v luft.
Eto, zato gledam na primer Šubic malo drugače kot kak Andres.
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: Očetje,moški-vsi slabi?
Reply #7 - 18.06.2002 at 09:48:50
 
To, da so vedno ocetje na slabsem ni pravilo.
Saj poznamo nesteto primerov izkoriscenih zena.

Kaj je prav in kaj ne? so zakoni pravicni in nam zagotavljajo varnost? Mislim, da o tem nima smisla debatirati.

Ce iscete pravico, jo zal na tem svetu ne boste nasli. Danes je res da lahko po vasem, a zal se jutri prikaze lahko nov dan, poln razocaranj. Cemu?

Nisem pesimist, prej optimisticen flegmatik, ki se ne sekira za tisto, kar ga ne boli. Smao, ko kdaj slisim za take in podobne primere, kot jih opisujete, me ima, da bi popenil in poiskal sam svojo pravico. a le kaj bi dosegel s tem? Pravzaprav nic. Na mojo zalost ali sreco nekoga drugega.

Lep dan se naprej in radi se imejte.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Očetje,moški-vsi slabi?
Reply #8 - 18.06.2002 at 11:11:41
 

Itak ni pravila, moški ali ženske, edino moški so doslej zaradi družbenih norm in vzgoje lahko večkrat uveljavili svojo voljo. Ženske se pa, ko dobimo kakšno možnost, udarimo na isti način nazaj, s silo, in velikokrat je to edini način, da lahko kaj dosežemo. Vzorec pač. Še ni ozračja, da bi bilo lahko drugače. Ni pa to 100%  pravilo.

Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Očetje,moški-vsi slabi?
Reply #9 - 18.06.2002 at 13:24:35
 
Se opravičujem Sonji, ker njenih dveh postov nisem videla, čeprav jih je oddala pred mojim. V bistvu je predstavila dve skrajni ločitvi: normalno (njeno) in običajno (njenega zdajšnjega partnerja).

Dodala bi še to: kljub temu, da je iz mojega pripovedovanja izpadel moj bivši kot zmaj (čeprav sem napisala zelo omiljeno verzijo dogajanja), trdim, da je čisto možno, da bi bil drugačni partnerki kot sem jaz ustrezen življenjski sopotnik. Če bi povprašali njega, kako vidi dogajanje, bi našel en kup negativnosti pri meni, in lahko bi mu verjeli. Le zakaj ne? Pač nisva bila za skupaj, to, da ni nikoli maral otrok, bi pa lahko JAZ že prej opazila in pač z njim ne imela otrok.

Če prav vem, zakon je napisan tako, da lahko otroka dodelijo enemu ali drugemu staršu, ne po defaultu materi. Vendar pa so majhni otroci ponavadi bolj navezani na matere. Večje otroke, mislim da od desetega leta dalje, itak vprašajo, pri katerem staršu bi radi živeli. Skrbništvo nad otroci določi sodišče na podlagi mnenja socialne službe.

Meni je bivši tudi očital, da mu ne dovoljujem stikov z otroci. A vztrajala sem pri podpisanem dogovoru. Novega dogovora ni hotel nikoli skleniti. Tudi zato ne, ker potem ne bi mogel jokati okrog, da mu ne pustim otrok.
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: Očetje,moški-vsi slabi?
Reply #10 - 21.06.2002 at 19:51:43
 
Veliko delam z mladino in lahko rečem, da otroka ločenih staršev na daleč prepoznam, predvsem, kadar gre za tipičen primer.

Otroci so v večini teh primerov samo orožje za maščevanje bivšemu zakonskemu partnerju(ici). Tako kot hiše, stanovanja in drugo premoženje. Žal.

Zato bi vprašal: kaj pa otroci?

Verjamem, da se da ločiti tudi na kulturen način in brez sovraštva, čeprav je to redko videno. Ampak zato je treba že v osnovi spremeniti odnos do družine kot institucije. Družina bi morala biti karseda svobodna skupnost s čimanj skupnimi obveznostmi, danes pa se prav nasprotno goji kult družine, ki se postavlja kot socialni, ekonomski in ideološki temelj družbe.  Ampak, zaboga, kdo pri cca 25 letih pa se more odločiti, s kom bo živel celo življenje?? Še posebej zato, ker se z rojstvom otrok ponavadi veliko postavi na glavo. Ženske v tem obdobju velikokrat popade histerično materinstvo, ko ves svoj življenjski smisel projicirajo na otroke. Moški pa se počuti odrinjenega, zreduciranega na mašino za proizvodnjo denarja in oropanega možnosti svobodnega ustvarjanja. Tako vzdušje pa je seveda precej drugačno od prvotnega in partnerja vidita drug v drugem naenkrat čisto drugačno podobo, daleč od prvotne idealizirane. Ljubezen se sprevrže v sovraštvo.

In ko se enkrat družina razdre, so razočaranja huda, sovraštvo strašno in posledice, predvsem za otroke, katastrofalne.

Seveda je to samo moje mnenje, ki sem si ga ustvaril z opazovanjem tistih, ki so v tem zosu in pa pisem, ki jih Vesna dobiva preko strani Petya. Osebne izkušnje pa nimam, kljub temu, da sem že 45 (joj gre hitr cajt), se mi še ni uspelo ločiti.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Očetje,moški-vsi slabi?
Reply #11 - 21.06.2002 at 20:30:23
 
Tocno Miro. Jaz zelo malo primerov poznam ko si je zenska prej porocena, zdaj samohranilka, ustvarila nek soliden ekonomski polozaj, neodvisen od bivsega partnerja.
V vecini primerov so zenske financno propadle, oz so zelo na dnu.  Samo se potem vprasam.  Od drzave dobivajo otroske doklade, od moza prezivnino. Delajo tudi same, toda ziveti same kot receno skorajda ne morejo. In tako se vedno znova zanasajo na moska krila, in pa seveda na krila bivsih partnerjev, ki se cedi z besedo, "za otroke".
In ene zenske imajo to lastnost da ugotovijo, lepsi izraz, "navohajo" kdaj ima otrokov oce visje prihodke ipd. No, takrat naenkrat niti za hrano niti za bencin ni pri tovrtstnih zenskah.

Come on. In kaj zahtevam jaz, kot locen oce dveh otrok. Ce sem dolzan placati prezivnino zahtevam, da enako vsoto za otroke nameni mater.  A vendarle tako kot vemo to ne gre.  Da bi otrok zivel pri ocetu najpogosteje niti pod razno ne pride.  Ja normalno, saj potem bi morale one placevati.   In seveda zelo dobro mi je znan primer, ko zenska, mati samohranilka ne dela vec kot 6 ur dnevno, saj ima preprosto racunico. "Bo dal on in drzava."


In zdaj pa gremo na posledice otrok. S porodom mnoge dobijo depresijo, porodnisko, materinsko depresijo ali kakor koli se temu ze rece. Ok, osebno to toleliram kot posledico nosecniske dobe, poroda in ceremoniji, ki se naseli v druzino ob rosjtvu otroka.  Toda temu nasproti bi morala zenska tolerirati ostale clane druzine in se zaceti zdraviti.
A seveda.. One kricijo in kricijo, dvigajo prah,  in na koncu s paniko pometajo. In veste to je lastni primer, zato se moj sest letni sin obcasno histericno  dere na hcerko, ki bo naslednji mesec dopolnila 3 leta. Ej, tako se pa ne gremo. Sem rekel, da ji dam se kako leto casa, potem pa otroke poberem, saj najprej mi je zdravje otrok, ona pa naj gre k psihijatru kar sem ji predlagal ze pred leti leti leti.  Ampak njen nic ni  Grin, ceravno moram jaz potem z otroci delat neke vaje za umiritev in pa pranje mozga za umiritev.   Otroske seveda

Andres




Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Očetje,moški-vsi slabi?
Reply #12 - 21.06.2002 at 21:12:38
 
Andres wrote on 21.06.2002 at 20:30:23:
... Sem rekel, da ji dam se kako leto casa, potem pa otroke poberem...

Ja, Andres – na žalost se moram v vsem strinjati s tabo. Na žalost…

Bi se pa omejila samo na stavek, ki sem ga citirala. Zakaj? Poznam namreč primer, celo zelo blizu mi je, ko je prava mati obdržala otroka samo in zgolj zaradi preživnine, pa verjetno zaradi tistega: kaj bodo pa sosedi rekli… In oče ni mogel storiti prav ničesar… Našel si je novo žensko, ki je sprejela njegove otroke tako, kot bi bili njeni. Poskušal je povsod, povsod je kot oče naletel na zaprta vrata… Kako že gre tisto – mati je pri nas bolj zaščitena kot medved v Kočevskem rogu… Potem se je odločil, da bo otrokom dal tisto, kar največ zmore v trenutni situaciji… Redno prihajata vsak vikend k njemu in »mačehi«, skupaj se učijo, skupaj se igrajo, skupaj se zabavajo – njihov skupni čas je kvaliteten. V vseh pogledih. Zanimivo, da otroka rajši pokličeta »mačeho«, kadar se jima kaj lepega zgodi, zanimivo je, da otroka vedno jočeta, ko morata nazaj k pravi materi…

Trgajo se srca. Tako otrokom, kot očetu. In »mačehi«. Pa vendar je to edina in po mojem mnenju tudi prava odločitev, kako greš kot eden izmed staršev preko sebe in se odločiš za otroka… Žal druge možnosti, vsaj zaenkrat, v naši preljubi državici, ni…

M.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Očetje,moški-vsi slabi?
Reply #13 - 21.06.2002 at 23:02:00
 
Ja, Miška, na žalost je takšnih primerov veliko. Bedna socialna in sodstvo pa še vedno melje po ustaljenem kalupu. Pa to ni samo pri nas, tudi drugje po svetu je tako. Kaj moremo. ???

LP Igor
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Očetje,moški-vsi slabi?
Reply #14 - 21.06.2002 at 23:24:37
 
Igor wrote on 21.06.2002 at 23:02:00:
Kaj moremo. ???

Ne, Igor – tukajle se ne morem čisto strinjati s tabo… Imaš prav, res je – kaj moremo… Pa vendarle – Kolumbu so rekli, da bo padel čez rob zemlje, če bo šel… Pa je vseeno verjel… Rezultat poznaš…

Tako, da – obstaja pot. Sigurno. Samo poiskati jo je treba. Vendar ne na način Šubica ali misli Andresa…

Pa ne me, prosim, zdaj vprašat – kje pa je pot? Ne vem. Če bi jo poznala, bi jo razbobnala. Na ves glas. Se pa je po mojem mnenju treba pogovarjati. Veliko. Še več. Tudi ali predvsem tisti, ki nismo neposredno vpleteni… Zakaj? Ker bi bilo treba o tem govoriti na glas. V javnosti torej. Če pa govori na glas človek, ki je ravno v tej stiski, to pomeni, da je neposredno in takoj vpleten tudi otrok, ki ni ničesar kriv. In zato tudi izpostavljen. In ravno otroka je potrebno najbolj zaščititi. Mu ne po nepotrebnem povzročati ran.

M.
Back to top
« Last Edit: 22.06.2002 at 08:02:07 by Miska »  
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4