Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 
(Read 25086 times)
Lilith
Ex Member




Re: idealni partner
Reply #60 - 04.03.2004 at 11:12:32
 
Quote:
Undecided Dobro - po vseh možnih teorijah ugotovimo, kakšen naj bi bil naš "idealni partner". Če se ne motim, pa je bilo prvotno vprašanje ali je to v resnici ali le iluzija. Iz vsega pa sem potegnila zaključek, da jaz idealnega partnerja ne bom našla! Kaj mi pomeni teorija in ugotovitve, če pa takega človeka ne bom nikoli srečala?! Tudi če obstaja nekje v obliki duše dvojčice, ja kako pa naj ga najdem??
Zaključek: za nekatere (mnoge) od nas bo "idealni" partner  samo iluzija, ki si jo bomo želeli do konca življenja in ugotovili, da ga nismo nikoli našli...
A ni to žalostno?? Cry


Nič na silo.
Kje pa piše, da bi vsi morali imeti (idealen) zakon, pa (idealne) otroke, pa idealen poklic...

Če ti je idealni partner namenjen, te bo že on našel. Če te ne bo, ti je v življenju namenjeno kaj drugega. Če lahko začutiš ta namen, se mu predaš, ga sprejmeš, potem bo vse ok.  Če pa boš na silo iskala idealnega partnerja, pa boš na koncu verjetno res žalostna.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: idealni partner
Reply #61 - 04.03.2004 at 21:26:13
 
Po tuzemeljskih zakonih idealni partner pomeni prince charming. V tem življenju ga lahko spoznaš ali pa ne. Ker pa smo večinoma neučakani in pritisnjeni s strani družbenih norm, zrahljamo kriterije & settle for less. Kompromis, srednja pot, družbeno sprejemljivo. Mislim, da je odvisno od kriterijev. Naivni perfekcionisti bomo iskali dušo dvojčico in ostali "osamljeni".  Smiley
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
b5
4
****
Offline

not all shadows are cast
by light...
Posts: 414
Medvode
Gender: male
Re: idealni partner
Reply #62 - 04.03.2004 at 22:08:55
 
Ali pa tudi ne... Grin
Back to top
 
WWW WWW b5er_svn  
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: idealni partner
Reply #63 - 05.03.2004 at 07:38:49
 
Mae wrote on 04.03.2004 at 21:26:13:
Po tuzemeljskih zakonih idealni partner pomeni prince charming. V tem življenju ga lahko spoznaš ali pa ne. Ker pa smo večinoma neučakani in pritisnjeni s strani družbenih norm, zrahljamo kriterije & settle for less. Kompromis, srednja pot, družbeno sprejemljivo. Mislim, da je odvisno od kriterijev. Naivni perfekcionisti bomo iskali dušo dvojčico in ostali "osamljeni".  Smiley


Če nam že ni dano dobiti nekaj, kar si želimo, potem je najbrž bolje zbrati dovolj poguma in sprejeti, da nam to pač ni namenjeno, vsaj ne v tem trenutku.

Meni se zdi ta srednja pot v smislu družbene sprejemljivosti največji shit. Ker je nasilje nad dušo.
In ubija človeka - oba - tega, ki se gre "settle for less" in posledično tudi njegovega partnerja, če le-ta ni totalno neobčutljiv štor.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
Toni_Zamene
4
****
Offline

Po svoji podobi.
Posts: 339

Gender: male
Re: idealni partner
Reply #64 - 05.03.2004 at 07:43:58
 
Lilith wrote on 05.03.2004 at 07:38:49:
Če nam že ni dano dobiti nekaj, kar si želimo, potem je najbrž bolje zbrati dovolj poguma in sprejeti, da nam to pač ni namenjeno, vsaj ne v tem trenutku.

Meni se zdi ta srednja pot v smislu družbene sprejemljivosti največji shit. Ker je nasilje nad dušo.
In ubija človeka - oba - tega, ki se gre "settle for less" in posledično tudi njegovega partnerja, če le-ta ni totalno neobčutljiv štor.  


Se tudi sam podpišem pod to.

                                Toni_Zamene
Back to top
 

Svašta.
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: idealni partner
Reply #65 - 05.03.2004 at 09:11:29
 
gape wrote on 27.03.2001 at 18:59:46:
prevaranja in podobnih stvari ki so nam jih vtepli v glavo. to vtepeno so vzorci.


ne predstavlja nujno idealnega sexualnega partnerja. kot sm višje reku to si moraš zaslužiti. da je dd nasprotnega spola, istih let ... pač idealac.


Takole tule me zanimata tile dve stvari...

kaj so to predsodki glede varanja .. jaz jih imam in to hude .. nimam čisto nič proti, da tip enega dneva reče "jaz grem", imam pa hudičevo proti, če ugotovim, da moj dragi živi v coni udobja, kar z drugimi besedani pomeni ... ena ženska potrpeljiva ženička in mati njegovih otrok, druga bejbika pa deklica za sprostitev duše in telesa ...

Ne glede na to v kateri vlogi bi se znašla, bi tip letel skozi zaprt oken ven iz mojega življenja


in res ne raumem zakaj praviš, da duša dvojčica ni muss istočasno tudi sexualni partner ... sex je tako kot vseostalo ... energija ... če ne klapa, potem ne more biti oseba naša duša dvojčica, ampak le nekdo s katerim se dobro štekamo ... običajno eden izmed mnogih (gledeano s perspektive duše dvojčice)
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: idealni partner
Reply #66 - 05.03.2004 at 09:15:22
 
Lilith wrote on 05.03.2004 at 07:38:49:
Če nam že ni dano dobiti nekaj, kar si želimo, potem je najbrž bolje zbrati dovolj poguma in sprejeti, da nam to pač ni namenjeno, vsaj ne v tem trenutku.

Meni se zdi ta srednja pot v smislu družbene sprejemljivosti največji shit. Ker je nasilje nad dušo.
In ubija človeka - oba - tega, ki se gre "settle for less" in posledično tudi njegovega partnerja, če le-ta ni totalno neobčutljiv štor.  


Se nakako kar strinjam s tem .. toda (ha, ha ha spet en ampak)

Meni se dozdeva, da je današenj svet nakako postavljen v presežnikih .. uspešen in bogat moški, ženska brez celulita z mermi 90-60-90; in ti pressingi ustvarjajo čisto napačno sliko in postavljajo neke irealne, nečloveške zahteve...

zato settle for less  vsebuje en korak prej ... realne zahteve in pričakovanja do sebe in drugih ...


..obvezno moram dopisat še tole ...

od drugih ne pričakuj več kot si sam pripravljen nudit ... bom uporabila tokrat en primer z exotom ... me je zadnjič na chatu spraševal kako kaj moj celulit ... da celulita na ženskah pa res ne mara ... domnevam, da tudi on ne premore "radiatorčkov" ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
arelena
5
*****
Offline


Posts: 698

Re: idealni partner
Reply #67 - 07.03.2004 at 23:17:36
 
Kiss Smileyprepoznati moramo BOŽJE v partne r Grinju ,a z zemeljskim moramo imeti mnogo potrpljenja...pa mogoče bo...
Back to top
 

če poznaš samega sebe se lahko tudi v peklu smeješ
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: idealni partner
Reply #68 - 11.03.2004 at 23:33:41
 
Partner = kdor s kom sodeluje  Smiley
Partnerica = ženska oblika od partner  Cheesy

Malo za šalo malo zares. Pa vendar, če nadaljujem idejo o naivnem perfekcionizmu, se mi vse bolj zdi, da potreb Vseh naših številnih in raznolikih lukenj (po gapeu), ne more zadovoljiti en partner. Poenostavljena primerjava različnih virov zadovoljitve je lahko ta, da hrano kupujemo v trgovini, rože na tržnici, druge stvari drugje, itn... Namreč luknje so ne samo energetske, so tudi osebnostne in karakterne.

Perfect match (če bi to bilo to, da zaradi te druge osebe hodiš okrog po svetu nasmejan, srečen, zadovoljen in sploh izpolnjen) je nemogoč, ravno zato, ker smo vsi unikatni. Limita gre proti 0, al kako je že to v matematiki.

Na energetskem nivoju se mora krivulja oziroma meja mojega in njegovega razmerja med jin in jang kar najbolje medsebojno prilegati.

Mislim, da partner ne sme predstavljati tvojega totalnega nasprotja, ker ti gre lahko to na živce, da venomer reagira v kontra stilu. Človek se lahko ob vseh malenkostnostih izčrpa in izčrpavanje ni smisel razvoja, katerega naj bi bila oba deležna v partnerskem odnosu.

Ideal = nedosegljiv ali težko dosegljiv cilj  Angry

Pa smo spet pri smislu in poslanstvu. Odvisno od definicije. Če je smisel v tem, da živimo življenje zadovoljni, v slogi in ljubezni, potem je idealni partner tisti, s katerim smo duhovno in čustveno čimbolj kompatibilni.

Če je smisel v tem, da se kalimo v situacijah očiščevanja karmičnih zapletov, potem je idealni partner tisti, s katerim imamo nerešene vezi iz preteklih življenj.

Torej glede na predhodno lastnoročno izbrani manual program, predno smo prišli na playground Earth, ima vsak posameznik svoj smisel in temu pripadajoči ideal.

Torej, pravzaprav, idealni partner obstaja, tu nekje ... Smiley
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
arelena
5
*****
Offline


Posts: 698

Re: idealni partner
Reply #69 - 13.03.2004 at 11:17:29
 
Smiley Kissko v življenju spoznamo preprosto resnico ,da nismo popolni mi,se zavemo,da tudi drugi niso...in to sprejmemo.nehala sem se ukvarjati s tem,da bi nekoga spremenila,ker sem spoznala,da lahko le sebe.in včasih je treba malo kompromisov in tolerance,predvsem pa iskrenosti in pogovora.ne iščem več idealov,jih ni.iščem le nekoga,ki si upa biti to kar je in se trudi biti v tem iskren.vsi iščemo nekje zgoraj...mislim da moramo pogledati v življenje,tukaj in zdaj.in kot je dejala lilith,če bo,bo ,če ne pa drugič.se strinjam z njo Kiss Kisszlata sredina in prizemljenost sta najboljša pot...vsaj zame.
Back to top
 

če poznaš samega sebe se lahko tudi v peklu smeješ
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: idealni partner
Reply #70 - 13.03.2004 at 11:50:15
 
Nič na svetu ni idelano ali popolno. Če preveč težimo k idealizmu in smo perfekcionisti, ne bomo nikoli srečni, ker se bomo vedno osredotočali na napake pri partnerja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
arelena
5
*****
Offline


Posts: 698

Re: idealni partner
Reply #71 - 13.03.2004 at 11:58:55
 
Smileymislim,da je najbolje da vedno začnemo pri sebi. ničesar ni izven nas in to ,kar nas moti ,je tudi v nas,dručače tega ne bi opazili.težko je to ,a je nadvse potrebno
Back to top
 

če poznaš samega sebe se lahko tudi v peklu smeješ
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: idealni partner
Reply #72 - 14.03.2004 at 14:17:06
 
exorcist wrote on 13.03.2004 at 11:50:15:
Nič na svetu ni idelano ali popolno. Če preveč težimo k idealizmu in smo perfekcionisti, ne bomo nikoli srečni, ker se bomo vedno osredotočali na napake pri partnerja.



in brez dvojnih meril ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: idealni partner
Reply #73 - 14.03.2004 at 23:33:47
 
Uha, spet bom napisu:

"Ko si sam idealen, dobiš idealnega partnerja."

Dokler tega ni, je vedno prepoznavanje, prilagajanje, so-delovanje, in še cel kupček lepih besed, ki peljejo k prvem stavku. Kolikokrat vmes obupaš, padeš na kolena, zamenjaš partnerja, pa je odvisno od vsakega posameznika posebej.

Ko se naučimo, biti iskreni, resnični, se veliko stvari spremeni predvsem znotraj nas.

Moja izkušnja in nasvet:"Vedno se trudite svojemu ljubemu povedat točno to kar čutite, kar vas teži, kar vam ugaja."

Vsako rahlo prikrivanje pelje v napačno smer, ki prej ali slej zahteva obrat nazaj na pravo pot. Voz lahko obrnemo nazaj, če ne dirjamo prehitro, če ovinek ni preoster. Če je ovinek proster se voz lahko tudi prevrne. Wink

S tem ko svojemu ljubemu kažeš svoj pravi in resnični obraz (v dobrem in slabem) zase storiš največ. Četudi se v danem trenutku, to izkaže kot tesnoba, bolečina, pa kasneje ko pogledamo nazaj, z veseljem zaključimo, da bolj prej kot kasneje.

Čas teče in ne pustite, da vam jemlje prostor.
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: idealni partner
Reply #74 - 15.03.2004 at 00:22:34
 


uf

pa res


ko si sam idealen ne rabiš več nikogar  Wink


(še najmanj pa še koga tako idealnega)


uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6