Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 20767 times)
klimax
3
***
Offline

there is moment as you're
waking, when you become
aware of the real world
around you, but you're
still dreaming
Posts: 176

Gender: male
Re: Duhovnost in spolnost
Reply #30 - 11.09.2001 at 00:57:13
 
le-ona:s tem da nekomu podaris sem mislil tko kot je Andres rekel....da delujes obojestransko...podaris uzitek in sprejmes uzitek, za kar pa ni potrebno imeti ljubezenske podlage...saj tiste ne, ki je tipa Adam in Eva....lahko pa je to drugacna ljubezen, ...tista, ki jo uci tantra in pravi da je sexualna energija osnovna zivljenjska energija iz katere vse izhajajo, in da naj se imamo vsi ljudje radi med seboj, saj je zivljenje akt ljubezni
Back to top
 
 
IP Logged
 
Le-ona
3
***
Offline

Biti ali ne biti, to zdaj
ni več vprašanje...
Posts: 108
Celje (okolica)
Gender: female
Re: Duhovnost in spolnost
Reply #31 - 11.09.2001 at 12:07:38
 
Ahm Klimax...no sej maš kr prau no... bom poskušala
na ta način o spolnosti razmišljat Wink. O tem, da ne bi bilo obojestransko pa sploh nisem razmišljala drugače, kajti če podariš užitek, ga je lepo tudi sprejeti (aha to si mislu  Smiley).
Ampak veš...jst pa bi vseen rada ljubezensko podlago pri tej stvari...želja pač no...hmm...pa saj vem, da je sexualna energija osnovna zivljenjska energija iz katere vse izhajajo... pa kljub temu.. Uh, koliko stvari se bom morala še naučiti!   Wink
Back to top
 

Biti-ljubiti...imeti za kaj živeti!
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Duhovnost in spolnost
Reply #32 - 12.09.2001 at 13:59:12
 
Sami tantristi... kaj pa kitajska veda znana kot kung fu semenčič  Grin... a sem res sam k me je ta smer bolj potegnila... predvsem Mantak Chia... meni se zdi kot tantra - izhaja iz indije, sam so jo potem Taoisti še izpopolnjeval par tisoč let...

eno in drugo je res, res dobra zadeva, škoda da je blj malo znanja na voljo...
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Duhovnost in spolnost
Reply #33 - 12.09.2001 at 17:00:39
 
Jest nisem tantrist, ker se moram še malo izobražit, ampak sem šel malo na tiste linke, pa je blo hitro za neko prijavo 25 tisočakov fliknt. Sem začel sklepat da je vse v zvezi s sexom zelo drago. Recimo pred minuto sem gledal hojo po žerjavci, ki je 4 tisočake. Hm.... dejmo še mal tuhtat...
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Dejana
Ex Member




Re: Duhovnost in spolnost
Reply #34 - 14.09.2001 at 15:36:04
 
SEX is like NOKIA- connecting people,
LIKE NIKE- just do it
LIKE PEPSI - ask for more
LIKE SAMSUNG - everyone is invited
LIKE ME - TOO GOOD TO BE TRUE!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Le-ona
3
***
Offline

Biti ali ne biti, to zdaj
ni več vprašanje...
Posts: 108
Celje (okolica)
Gender: female
Re: Duhovnost in spolnost
Reply #35 - 15.09.2001 at 10:08:49
 
Hja Dejana, dobre primerjave si dala...hehehe, ampak če mene vprašaš, katero bi jst uporabla (če bi zbrala dovolj poguma) bi izbrala; LIKE NIKE- just do it! No...pa bom delovala v tej smeri...mogoče mi pa navsezadnje še uspe... Wink
Back to top
 

Biti-ljubiti...imeti za kaj živeti!
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Duhovnost in spolnost
Reply #36 - 17.09.2001 at 18:20:07
 
Se mi zdi punce kva bi zbrale:
LIKE NIKE,
MIKE FLIKE......
Grin
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Le-ona
3
***
Offline

Biti ali ne biti, to zdaj
ni več vprašanje...
Posts: 108
Celje (okolica)
Gender: female
Re: Duhovnost in spolnost
Reply #37 - 17.09.2001 at 18:51:33
 
Ja MIKE FLIKE je rima na NIKE, glej ga šmenta pa še res je! Smiley
Back to top
 

Biti-ljubiti...imeti za kaj živeti!
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Duhovnost in spolnost
Reply #38 - 17.09.2001 at 19:00:52
 
Grin
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
majch
1
*
Offline

I love YaBB 1 Gold!
Posts: 20

Re: Duhovnost in spolnost
Reply #39 - 27.10.2001 at 17:26:18
 
Ena lepa zgodbica zakaj je seks se vedno tabu:
http://www.warriorofthelight.com/engl/edi01_dialogo.html
Back to top
 
 
IP Logged
 
sharon
1
*
Offline


Posts: 7

Gender: female
Re: Duhovnost in spolnost
Reply #40 - 14.03.2002 at 11:43:25
 
Tudi meni se podobno dogaja, samo imam problem ker živim z možem, ki ga vse v zvezi z duhovnjostjo nič ne zanima oz. ga odbija. Sama čutim veliko potrebo po spolnosti, njemu pa se včasih tudi ne ljubi, čeprav ga prosim in preostane mi samo čakanje ali pa moram stvar vzeti sama v svoje roke. Super je, če sta skupaj dva, ki se v tem pogledu ujameta in uskladita svoje želje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Duhovnost in spolnost
Reply #41 - 14.03.2002 at 12:19:07
 
zakaj pa ti ni všeč to da moraš stvar vzeti v svoje roke?
sicer ne vem če govoriva o isti 'stvari', ampak men je kr všeč če deklica vzame stvar v roke in me napali, ponavadi tudi takrat kadar se mi ne da, kao, enkrat en enkrat drug ... verjetno pa dosadi če moraš bit ti tisti en in drug ni nikoli tisti en ... se ti pol mal zdi da te sploh nima več rad ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
sharon
1
*
Offline


Posts: 7

Gender: female
Re: Duhovnost in spolnost
Reply #42 - 14.03.2002 at 15:24:59
 
Napisal sem zato, ker preje se mi to ni dogajalo. Nisem imela take velike potrebe. Zdaj moram to "ustvarjalno" energijo samo še napeljati na pravi mlin, saj veš ne morem cel dan nekaj sanjariti. Z moškimi je pač tako, ko imajo kakšen problem recimo v službi se jim pač ne ljubi preveč....no, saj ni tako hudo, malce pdretiravam.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Matej
Guest




Re: Duhovnost in spolnost
Reply #43 - 09.05.2002 at 13:08:57
 
Hallo,
Jst pa mislm, da stari mojstri iz zahoda niso bili tako zelo proti sexu, samo malce narobe smo si jih razlozili.
Sploh sodobni duhovniki, ki gredo v duhovniski stan prepogosto zato, ker mislijo, da bodo na ta nacin pozdravili ali zatrli svoje "cudne" spolne vzgibe.
Ali pa pridejo do njih sele, ko prisezejo celibatu???

Nasprotovanje starih mojstrov sexu je po mojem mnenju povezano predvsem s tem, da zna bit sex zelo velika potrata energije, ki je sicer potrebna za kaksna duhovna popotovanja, npr. po astralu. Sploh, ce se konca z orgazmom.
Npr. Don Juan od Castanede pravi, da je spolna energija potrebna za sanjanje.

Sodobna Zahodna tradicija pravi, da tisti, ki je zaobljubil svoje zivljenje Bogu s celibatom, naj PRESEZEK spolne energije pretvorni npr. v mentalno, fizicno energijo ali jo kanalizira nekomu, ki jih nima dovolj npr. zaradi bolezni itd. Rezultati so za celibatnika vsekakor zelo zelo pozitivni na vseh nivojih. Tudi karmicnem.
Zahodna tradicija pa tudi uci, da ce tega ne zmores uspesno narediti je bolje, da si ga vrzes "po domace" na roke, sicer lahko zapades v kaksno nevrozo ali, bog ne daj, v kaksen hujsi spolni odklon, kot se zadnje case dogaja duhovnikom v ZDA.

Vsekakor stvari tudi na Zahodu niso tako crno bele, je pa res, da je na Zahodu znanje, ki ga Vzhodni tantriki se imajo, zal izgubljeno.

P.S.: Ne me prevec kritizirat, ce ste ugotovili, da se mi celibat ne zdi nic slabega.

P.P.S.: Jst drugace sexam, a le z eno hkrati in tudi nasploh. Tud po veckrat na dan, ce je treba.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Duhovnost in spolnost
Reply #44 - 09.05.2002 at 14:22:23
 
Matej wrote
Q
Tud po veckrat na dan, ce je treba.
Q

če je treba? ??? Zakaj pa ne takrat, ko ti zapaše? Grin
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4