Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 13 14 15 16 
(Read 133640 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: seks, izmenjava energij??
Reply #210 - 06.05.2008 at 12:06:46
 
Oldio wrote on 05.05.2008 at 23:58:41:
Ma kaki, ne sex, ne čustva niso energija, vsaj v fizikalnem pomenu ne.

lol
fizikalni pomeni so pač neresnični
približki nekakšni
da se lažje kregamo kaj je kej

vse je energija in namera ki jo upravlja

Smiley
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: seks, izmenjava energij??
Reply #211 - 06.05.2008 at 12:13:39
 
en_bk wrote on 06.05.2008 at 10:27:08:
Boštyxz wrote on 05.05.2008 at 23:58:24:
en_bk wrote on 05.05.2008 at 13:33:12:
Boštyxz wrote on 01.05.2008 at 16:15:17:
Torej, kot sem že omenil, se zaradi spolnega uživaštva pri vseh parih zaradi nazadovanja v osebnosti prične krhati tudi odnos med partnerjema.


O Kopron

Bom probal rezimirat /mislm, ker sem te vprašal, kako ti je uspelo z božjo pomočjo se rešit odvisnosti a ne/, kar si napisal.

Zdej, če sem te prou zastopu, si tisto razklanost v seb /na en stran finost in privlačnost seksa in na drug stran umazanost seksa in občutek krivde, ki te je lomil/ prevesu na drugo stran tko, da si v Lorberjevih besedah dobil potrditev, da je seks umazan, nevreden človeka in način al pa tehniko, kako ga zatret v seb /seks in potrebo po njem/.

Zdej me pa zanima /prouzaprou je to čist tvoja stvar in a boš odgovoru al ne, tud/, a si kdaj poskusu ugotovit, zakva je zate seks umazan in od kod izvira ta vzorec pr teb, mislm, kakšna je tvoja familija?

Aja, tist kar sem citiral zgoraj. Kva je to spolno uživaštvo? Ker pri večini parov je prou spolnost en dost dober pokazatelj kvalitete odnosa. Tam, kjer je spolnost nikakva al pa je sploh ni, je tud odnos v kurcu.

Drgač pa hvala za tvoj odgovor.

Smiley


Hmm, ja, a ne, ... nevem če sem te prou zastopu, ane, ampk' , se tud' men zdi, de nism' čist glih prou dobr' razložu Roll Eyes.

Namreč, z Božjo pomočjo, sm' se rešu problemov glih iz Božjimi spisi, katere je Bog narekoval temu prjatlu Jakobu L. . Enostavn' kukr' je  Cheesy Cool.

No, na ta drug uprašajne , pa b' t' dudau sam to, de niti ni šlo tolk' za kak zatirajne ud sexa, ampk' bl' za osvobajajne ud strasti du sexa  Roll Eyes Exclaim.
Upam, de štekaš  Roll Eyes.

Noo, na ta tret' uprašajne, pa t' bom tud' kamot' udguvoru  Cool.

Hm, takrat sex zame sploh niti ni biu tolk' umazan ( če je sploh bil kej ), ker tud' sploh nism' kej dost' razmišlu u tej smer Cheesy ( sploh nism  Cheesy  Tongue  Embarrassed  Cry ).
Edin kar sm' slutu , de je neki precej narobe, sm' zarad' tega, ker sm' mu tist' težk občutk kriude Huh.
Dons' vem, de je res umazan, ker je protizakonit', ker ni uporablen za delanje otrok, ampak za golo uživaštvo Tongue. Čist enostavn' + logičn', tko de po moje ni potrebne dodatne razlage Cool .

Glede moje familije, pa spet ne vem, katere to mislš' ?
A tiste k' je že bla, ( tastare ),  al' tiste, k' še bo ( k' bo )  Roll Eyes ?

Noh, na zadn' uprašajne, pa t' je že HeBird dost' dobr razložu, de take nizke ugotovitve niso zrasle na tapravih referencah ( al' kuko bi se izrazu, niso revelantne ), ker jh' pač podpirajo "razštelani" (duševno + duhovno degenerirani) ljudje  Cry ( ubogi bratje ).

No, pa lep bratsk' puzdrau + lahko noč, usem skupi,

ud mene , pa še ud Unga "gor" + ...  Kiss ( čeprou ne vem glih, če lohk' u Njegoumu imen kej dost' puzdraulam druge ... ? Undecided? )




K človk pride do problema, ga lahko ignorira, lahko zbeži pred njim al pa se ga lot.

Ti si se ga lotu. K te je občutek krivde začel najedat preveč, si poiskal potrditev /si jo tud najdu v Lorberjevih spisih zgleda/ upravičenosti tega občutka. In zdej se greš askezo in verjameš, da je spolnost izven reproduktivnih namenov nekej nenaravnega in proti božji volji. Prou. Zakaj pa ne. Jeba pa je, ker morš krotit in tlačit svojo željo po njej in vzdrževat to prepričanost v njeno nepotrebnost in neprimernost.

Lahko bi se pa problema lotu tud na drgačen način. Recimo, da bi se vprašal, a je ta občutek krivde res upravičen in od kod izhaja. Tega se pa nisi vprašal /sicer me ne bi spraševal, na katero familijo mislm, ker če bi se, bi točn vedu/.

V čem je razlika med eno in drugo potjo? Prva ti omejuje nabor možnih izbir, ker nisi nič razrešil, pač pa si vse skupaj potlačil in se umaknil, odrezal en del sebe. Občutka krivde ni več, ker ne seksaš. Če boš ponovno seksal, se bo občutek krivde vrnil. Nisi celovit.
Druga pot ti omogoča, da nabor možnih izbir ostane, s tem pa tvoja celovitost. Če bi prepoznal vzrok občutka krivde in ga ozdravil, bi še vedno lahko seksal, tokrat brez tega občutka krivde. Lahko bi vzdrževal odnos s partnerjem. V situaciji, v kateri si sedaj, to ni možno, razen, če najdeš partnerja, ki je na enak način odrezal spolnost, tako kot ti.

Pa tko.

Aja. Ti ki se zelo veliko pogovarjaš z Bogom, gotovo veš odgovor. Bog je ljubezen a ne /no, ta aspekt Boga, o katerem se toliko govori/ in ljubezen ne kaznuje, ni sadistična, ne zahteva trpljenja, pa tko. Zakaj je dal ženski ščegetavček, moškemu tako neznansko količino končičev v glavico penisa, da o zgornjih glav sploh ne omenjam, če je spolnosti namenil le reprodukcijo. Ker, roko na srce, to je čista potrata a ne, glede na to, da ženska glih ne rojeva trikrat na dan. In dvomim, da bi Bog, ki je vseveden in vsemogočen, storil tako napako. Jst se bolj nagibam k misli, da ga mi ne razumemo glih najblj.

Smiley


 
Oh, ja, ... en " " ... zdej, ... bom še probu mal razjasnt' tole vseskup' ...

Pouglej : Bog ne dela napak . Ker, če b' jih, pol automatsko ne more več bit to Bog . Štekn' zi das ?
Oukejj. Gremo naprejjj .
Torej, je use kr' je naredu, naredu dost' modro, in nč' po nepotrebnem.
Namreč, ker je izreeedno ekonomičen mojster .

In, tko je tud tole reprodukcijsko nagnusno opravilo naredu dokej - vsaj -znosno -primerno - prijetnejše.
Zato, da v kakih "težkih" ( + lahkih) obdobjih človeštva nebi prišlo do prevelicga zmanjšanja ( izumrtja) populacije . ( čeprou bi jih spet z lahkoto ponovno materializirou nazaj tuki ). ( to Njemu sploh ni problem, + še marsikej mu ni problem ) Cool Cool Cool
No, zato nam je tud' dau tiste ščeglne, pa glave, pa podobne stvari ,... SAMO za polepšanje reprodukcijskih opravil, ne pa za zlorabljanje  Exclaim .
No, in tuki je ta dobr' skrita past , katere se mnogi ( večina ) žal (še) ne zavedajo  Cry .

No, glede občutka kriude, pa jaz tooočn' vem, zakaj mi je bil vzpostavljen .
Ravn zato, da je Bog rešu še preostale zaloge energij, katere bi iztrošil z razmetavanjem sperme, ki je , kot sem že povedu ena najdragocenejših energij duše .

Še kej' ? Mogoče še keeejjjj ?? Oukejjjj .

Doobr' + lep dan, še naprejjjjjjjjjj, ... čaw. ...

Bošt' + ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dayaran
4
****
Offline

I am who I am.
Posts: 408
Ljubljana
Gender: male
Re: seks, izmenjava energij??
Reply #212 - 06.05.2008 at 12:24:17
 
gape wrote on 06.05.2008 at 12:06:46:
vse je energija in namera ki jo upravlja

Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: seks, izmenjava energij??
Reply #213 - 06.05.2008 at 12:33:15
 
Tud' namera je energija. Je že. Automatsk'- takoj, tist hip k' se pojav, je že .

Še zadn' kos energije ud te pice pojem, pa grem, ... naprej za delom Wink + predvsem za Bogom Cheesy Kiss Cool Roll Eyes.

Ajde, čaw... Cool
Back to top
 
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: seks, izmenjava energij??
Reply #214 - 06.05.2008 at 12:46:31
 
Dayaran wrote on 06.05.2008 at 11:02:06:
Ker seks ni nujno pogojen z nekim "celovitim odnosom s tistim, s katerim si v spolnem odnosu". Seksaš lahko na prijateljski način, lahko z neznanko, lahko za eno noč, lahko s prostitutko, lahko s tantrično prijateljico itd. Torej malo morje enih kombinacij. Imel sem kolega, ki je seksal za rekreacijo...


V bistvu se je to nanašalo na tiste, ki živijo spolno življenje v okviru stalnega partnerskega odnosa. Prakticiranje priložnostnega seksa je nekaj drugega in mogoče so nekateri res imeli v mislih prav to. Če nekoga v spolnem odnosu partner ne zanima kot celovita osebnost, je lažje razumeti, zakaj se ukvarja z vprašanjem izgube energije.
Back to top
 
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: seks, izmenjava energij??
Reply #215 - 06.05.2008 at 12:56:31
 
Boštyxz wrote on 06.05.2008 at 12:13:39:
In, tko je tud tole reprodukcijsko nagnusno opravilo naredu dokej - vsaj -znosno -primerno - prijetnejše.


Me prav zanima, če bi se Bog sploh v čem strinjal s tabo, ko se tako lepo kriješ za njegovim imenom.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dayaran
4
****
Offline

I am who I am.
Posts: 408
Ljubljana
Gender: male
Re: seks, izmenjava energij??
Reply #216 - 06.05.2008 at 13:34:45
 
Quote:
Dayaran wrote on 06.05.2008 at 11:02:06:
Ker seks ni nujno pogojen z nekim "celovitim odnosom s tistim, s katerim si v spolnem odnosu". Seksaš lahko na prijateljski način, lahko z neznanko, lahko za eno noč, lahko s prostitutko, lahko s tantrično prijateljico itd. Torej malo morje enih kombinacij. Imel sem kolega, ki je seksal za rekreacijo...


V bistvu se je to nanašalo na tiste, ki živijo spolno življenje v okviru stalnega partnerskega odnosa. Prakticiranje priložnostnega seksa je nekaj drugega in mogoče so nekateri res imeli v mislih prav to. Če nekoga v spolnem odnosu partner ne zanima kot celovita osebnost, je lažje razumeti, zakaj se ukvarja z vprašanjem izgube energije.

Ja, maš prav. Čeprav z nekega nivoja to vprašanje (izgube energije) še vedno ostaja, tud če si v stalnem partnerskem odnosu. Zdej govorim o odnosu, ki je sicer čustveno harmoničen (ker tist, ki ni, tam se že avtomatsko izgublja energija na vseh nivojih). Dejstvo, ki ga navajajo praktično vse ezoterične tradicije, je, da moški z ejakulacijo izgubi nekaj svoje energije. Zdej, kot sem že enkrat nekje na tem forumu napisal - če želiš živet navaden lajf, potem v tem ni panike, ker ta izguba za energije navadnega lajfa pač ni tolk problematična (oz. je nekaj normalnega); če pa želiš svojo energijo usmerit v neke bolj visoke duhovne cilje (al pa tud materialne - npr. vrhunski športniki pred tekmo), pa se začne ta problem mal bolj konkretno kazat. Neki v teb hoče globoko navznoter ali navzgor, neki druzga vleče dol in navzven. In večini resnih duhovnih iskalcev je ta problem precej nepremostiljiv, zato ponavad padajo iz ene skrajnosti v drugo - brahmačarja (vzdržnost) vs. pretirano predajanje užitkom. To je tud z mojih lastnih izkušenj. Sčasoma pa potem ponavad pride do neke notranje harmonizacije, ko uspe te energije nekako uskladit, da si več ne nasprotujejo in vse skupaj v nekem zmernem tempu (srednja pot!) dvigovat na višje nivoje.
Je pa to stališče moškega. Rad bi slišal tud kakšen detajlen komentar žensk. Ker za žensko je po mojih izkušnjah (in tud kolkr sem prebral v tantričnih literaturah) ta problem manjši. Kot prvo ne izgublja energije kot moški pri ejakulaciji; in kot drugo je ženski orgazem že po defaultu bolj imploziven (za razliko od moškega, ki je po defaultu eksploziven - razen seveda če obvlada kakšne tantrične metode), torej bolj ponotranjen in ne potegne torej energije tolk ven - zato ponavadi tud sledi bolj polno notranje doživetje. In tud premik energije gre pri ženskem orgazmu bolj spontano navzgor (da ji recimo butne gor po hrbtenici, jo zašejka čez celo telo itd.)...
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: seks, izmenjava energij??
Reply #217 - 06.05.2008 at 13:46:11
 
Boštyxz wrote on 06.05.2008 at 12:13:39:
en_bk wrote on 06.05.2008 at 10:27:08:
Boštyxz wrote on 05.05.2008 at 23:58:24:
en_bk wrote on 05.05.2008 at 13:33:12:
Boštyxz wrote on 01.05.2008 at 16:15:17:
Torej, kot sem že omenil, se zaradi spolnega uživaštva pri vseh parih zaradi nazadovanja v osebnosti prične krhati tudi odnos med partnerjema.


O Kopron

Bom probal rezimirat /mislm, ker sem te vprašal, kako ti je uspelo z božjo pomočjo se rešit odvisnosti a ne/, kar si napisal.

Zdej, če sem te prou zastopu, si tisto razklanost v seb /na en stran finost in privlačnost seksa in na drug stran umazanost seksa in občutek krivde, ki te je lomil/ prevesu na drugo stran tko, da si v Lorberjevih besedah dobil potrditev, da je seks umazan, nevreden človeka in način al pa tehniko, kako ga zatret v seb /seks in potrebo po njem/.

Zdej me pa zanima /prouzaprou je to čist tvoja stvar in a boš odgovoru al ne, tud/, a si kdaj poskusu ugotovit, zakva je zate seks umazan in od kod izvira ta vzorec pr teb, mislm, kakšna je tvoja familija?

Aja, tist kar sem citiral zgoraj. Kva je to spolno uživaštvo? Ker pri večini parov je prou spolnost en dost dober pokazatelj kvalitete odnosa. Tam, kjer je spolnost nikakva al pa je sploh ni, je tud odnos v kurcu.

Drgač pa hvala za tvoj odgovor.

Smiley


Hmm, ja, a ne, ... nevem če sem te prou zastopu, ane, ampk' , se tud' men zdi, de nism' čist glih prou dobr' razložu Roll Eyes.

Namreč, z Božjo pomočjo, sm' se rešu problemov glih iz Božjimi spisi, katere je Bog narekoval temu prjatlu Jakobu L. . Enostavn' kukr' je  Cheesy Cool.

No, na ta drug uprašajne , pa b' t' dudau sam to, de niti ni šlo tolk' za kak zatirajne ud sexa, ampk' bl' za osvobajajne ud strasti du sexa  Roll Eyes Exclaim.
Upam, de štekaš  Roll Eyes.

Noo, na ta tret' uprašajne, pa t' bom tud' kamot' udguvoru  Cool.

Hm, takrat sex zame sploh niti ni biu tolk' umazan ( če je sploh bil kej ), ker tud' sploh nism' kej dost' razmišlu u tej smer Cheesy ( sploh nism  Cheesy  Tongue  Embarrassed  Cry ).
Edin kar sm' slutu , de je neki precej narobe, sm' zarad' tega, ker sm' mu tist' težk občutk kriude Huh.
Dons' vem, de je res umazan, ker je protizakonit', ker ni uporablen za delanje otrok, ampak za golo uživaštvo Tongue. Čist enostavn' + logičn', tko de po moje ni potrebne dodatne razlage Cool .

Glede moje familije, pa spet ne vem, katere to mislš' ?
A tiste k' je že bla, ( tastare ),  al' tiste, k' še bo ( k' bo )  Roll Eyes ?

Noh, na zadn' uprašajne, pa t' je že HeBird dost' dobr razložu, de take nizke ugotovitve niso zrasle na tapravih referencah ( al' kuko bi se izrazu, niso revelantne ), ker jh' pač podpirajo "razštelani" (duševno + duhovno degenerirani) ljudje  Cry ( ubogi bratje ).

No, pa lep bratsk' puzdrau + lahko noč, usem skupi,

ud mene , pa še ud Unga "gor" + ...  Kiss ( čeprou ne vem glih, če lohk' u Njegoumu imen kej dost' puzdraulam druge ... ? Undecided? )




K človk pride do problema, ga lahko ignorira, lahko zbeži pred njim al pa se ga lot.

Ti si se ga lotu. K te je občutek krivde začel najedat preveč, si poiskal potrditev /si jo tud najdu v Lorberjevih spisih zgleda/ upravičenosti tega občutka. In zdej se greš askezo in verjameš, da je spolnost izven reproduktivnih namenov nekej nenaravnega in proti božji volji. Prou. Zakaj pa ne. Jeba pa je, ker morš krotit in tlačit svojo željo po njej in vzdrževat to prepričanost v njeno nepotrebnost in neprimernost.

Lahko bi se pa problema lotu tud na drgačen način. Recimo, da bi se vprašal, a je ta občutek krivde res upravičen in od kod izhaja. Tega se pa nisi vprašal /sicer me ne bi spraševal, na katero familijo mislm, ker če bi se, bi točn vedu/.

V čem je razlika med eno in drugo potjo? Prva ti omejuje nabor možnih izbir, ker nisi nič razrešil, pač pa si vse skupaj potlačil in se umaknil, odrezal en del sebe. Občutka krivde ni več, ker ne seksaš. Če boš ponovno seksal, se bo občutek krivde vrnil. Nisi celovit.
Druga pot ti omogoča, da nabor možnih izbir ostane, s tem pa tvoja celovitost. Če bi prepoznal vzrok občutka krivde in ga ozdravil, bi še vedno lahko seksal, tokrat brez tega občutka krivde. Lahko bi vzdrževal odnos s partnerjem. V situaciji, v kateri si sedaj, to ni možno, razen, če najdeš partnerja, ki je na enak način odrezal spolnost, tako kot ti.

Pa tko.

Aja. Ti ki se zelo veliko pogovarjaš z Bogom, gotovo veš odgovor. Bog je ljubezen a ne /no, ta aspekt Boga, o katerem se toliko govori/ in ljubezen ne kaznuje, ni sadistična, ne zahteva trpljenja, pa tko. Zakaj je dal ženski ščegetavček, moškemu tako neznansko količino končičev v glavico penisa, da o zgornjih glav sploh ne omenjam, če je spolnosti namenil le reprodukcijo. Ker, roko na srce, to je čista potrata a ne, glede na to, da ženska glih ne rojeva trikrat na dan. In dvomim, da bi Bog, ki je vseveden in vsemogočen, storil tako napako. Jst se bolj nagibam k misli, da ga mi ne razumemo glih najblj.

Smiley


 
Oh, ja, ... en " " ... zdej, ... bom še probu mal razjasnt' tole vseskup' ...

Pouglej : Bog ne dela napak . Ker, če b' jih, pol automatsko ne more več bit to Bog . Štekn' zi das ?
Oukejj. Gremo naprejjj .
Torej, je use kr' je naredu, naredu dost' modro, in nč' po nepotrebnem.
Namreč, ker je izreeedno ekonomičen mojster .

In, tko je tud tole reprodukcijsko nagnusno opravilo naredu dokej - vsaj -znosno -primerno - prijetnejše.
Zato, da v kakih "težkih" ( + lahkih) obdobjih človeštva nebi prišlo do prevelicga zmanjšanja ( izumrtja) populacije . ( čeprou bi jih spet z lahkoto ponovno materializirou nazaj tuki ). ( to Njemu sploh ni problem, + še marsikej mu ni problem ) Cool Cool Cool
No, zato nam je tud' dau tiste ščeglne, pa glave, pa podobne stvari ,... SAMO za polepšanje reprodukcijskih opravil, ne pa za zlorabljanje  Exclaim .
No, in tuki je ta dobr' skrita past , katere se mnogi ( večina ) žal (še) ne zavedajo  Cry .

No, glede občutka kriude, pa jaz tooočn' vem, zakaj mi je bil vzpostavljen .
Ravn zato, da je Bog rešu še preostale zaloge energij, katere bi iztrošil z razmetavanjem sperme, ki je , kot sem že povedu ena najdragocenejših energij duše .

Še kej' ? Mogoče še keeejjjj ?? Oukejjjj .

Doobr' + lep dan, še naprejjjjjjjjjj, ... čaw. ...

Bošt' + ...


Tvoje življenje - tvoja izbira...

Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: seks, izmenjava energij??
Reply #218 - 07.05.2008 at 07:24:43
 
Quote:
Boštyxz wrote on 06.05.2008 at 12:13:39:
In, tko je tud tole reprodukcijsko nagnusno opravilo naredu dokej - vsaj -znosno -primerno - prijetnejše.


Me prav zanima, če bi se Bog sploh v čem strinjal s tabo, ko se tako lepo kriješ za njegovim imenom.  


hja, se pač že ( dokaj ), ker se on pač tudi nekako krije za mojimi besedami  Cheesy Roll Eyes Cool, ker sem jih pobral od Njega  Kiss . Simple as that  Cheesy Cool.

Pa lep + dober neprikrit sončen dan, še napreeej, juheeeejjjjj...

by Boštyxz + # spirits + Cool
Back to top
 
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: seks, izmenjava energij??
Reply #219 - 07.05.2008 at 16:16:33
 
Dayaran wrote on 06.05.2008 at 13:34:45:
Je pa to stališče moškega. Rad bi slišal tud kakšen detajlen komentar žensk. Ker za žensko je po mojih izkušnjah (in tud kolkr sem prebral v tantričnih literaturah) ta problem manjši. Kot prvo ne izgublja energije kot moški pri ejakulaciji; in kot drugo je ženski orgazem že po defaultu bolj imploziven (za razliko od moškega, ki je po defaultu eksploziven - razen seveda če obvlada kakšne tantrične metode), torej bolj ponotranjen in ne potegne torej energije tolk ven - zato ponavadi tud sledi bolj polno notranje doživetje. In tud premik energije gre pri ženskem orgazmu bolj spontano navzgor (da ji recimo butne gor po hrbtenici, jo zašejka čez celo telo itd.)...


Tole je zdaj občutljivo področje moško-ženskih odnosov. Ne morem trditi v imenu moškega, kaj doživlja. Mislim, da je bolj polno notranje doživetje možno pri moškem tudi brez tantričnih tehnik. Ne morem pa tega trditi kot ženska.

Pravzaprav, ne glede na to, ali gre za moškega ali žensko, nisem prepričana, da so tantrične tehnike (oz. njihovo poznavanje) nujne za doseganje enakega učinka.

Sicer pa ne poznam žensk (vključno z mano), ki bi se ukvarjale z izgubo energije oz. ki bi sploh naletele na ta problem.

Nekaj verjetno je na naši različni fizični dojemljivosti. Sploh pa sposobnost materinstva po moje ženski omogoča drugačno doživljanje sveta in realnosti. Drugačen stik z materialnim in nematerialnim svetom. Včasih se vprašam, ali ni dejstvo, da moškemu določene izkušnje niso dosegljive, prispevalo k agresiji moških do žensk. Ali ni v ozadju nek občutek prikrajšanosti?

Back to top
 
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: seks, izmenjava energij??
Reply #220 - 18.05.2008 at 22:48:26
 
Dayaran wrote on 06.05.2008 at 13:34:45:
Je pa to stališče moškega. Rad bi slišal tud kakšen detajlen komentar žensk. Ker za žensko je po mojih izkušnjah (in tud kolkr sem prebral v tantričnih literaturah) ta problem manjši. Kot prvo ne izgublja energije kot moški pri ejakulaciji; in kot drugo je ženski orgazem že po defaultu bolj imploziven (za razliko od moškega, ki je po defaultu eksploziven - razen seveda če obvlada kakšne tantrične metode), torej bolj ponotranjen in ne potegne torej energije tolk ven - zato ponavadi tud sledi bolj polno notranje doživetje. In tud premik energije gre pri ženskem orgazmu bolj spontano navzgor (da ji recimo butne gor po hrbtenici, jo zašejka čez celo telo itd.)...


Pozdravljen Dayaran  Smiley

Ja težko opisati, boš moral biti še ženska v kakem življenju, da boš to izkusil.   Wink

Mislim pa da ženske izgubljamo več energije v drugih nepotrebnih zadevah, kjer se moški z lahkoto odvežete, ženske pa ostajamo čustveno, sentimentalno vezane.  

Lep pozdrav   Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dayaran
4
****
Offline

I am who I am.
Posts: 408
Ljubljana
Gender: male
Re: seks, izmenjava energij??
Reply #221 - 19.05.2008 at 00:04:41
 
Quote:
Dayaran wrote on 06.05.2008 at 13:34:45:
Je pa to stališče moškega. Rad bi slišal tud kakšen detajlen komentar žensk. Ker za žensko je po mojih izkušnjah (in tud kolkr sem prebral v tantričnih literaturah) ta problem manjši. Kot prvo ne izgublja energije kot moški pri ejakulaciji; in kot drugo je ženski orgazem že po defaultu bolj imploziven (za razliko od moškega, ki je po defaultu eksploziven - razen seveda če obvlada kakšne tantrične metode), torej bolj ponotranjen in ne potegne torej energije tolk ven - zato ponavadi tud sledi bolj polno notranje doživetje. In tud premik energije gre pri ženskem orgazmu bolj spontano navzgor (da ji recimo butne gor po hrbtenici, jo zašejka čez celo telo itd.)...


Pozdravljen Dayaran  Smiley

Ja težko opisati, boš moral biti še ženska v kakem življenju, da boš to izkusil.   Wink


He he, mogoče res. Sicer pa če se zelo vživiš, lahko do neke mere začutiš doživljanje partneja(-ke)... iz tega sem tud opisal tiste občutke ženske... Sicer pa sem v eni knjigi, kjer so opisane bolj ekstremne metode leve tantre in aghore, naletel na opis ene zelo napredne tehnike, kjer se partnerja med tantričnim aktom s subtilnimi telesi zamenjata - se pravi vstopita v fizično telo en drugega in tako doživita občutke en drugega. Doživita zelo konkretno!  Wink  Sam ni pa to tko lahko narest...  Maybe one day...


Quote:
Mislim pa da ženske izgubljamo več energije v drugih nepotrebnih zadevah, kjer se moški z lahkoto odvežete, ženske pa ostajamo čustveno, sentimentalno vezane.

Hja, kukr kdo. Generalno gledano to seveda drži. Za tistga, ki pa mu je namenjeno, da se osebnostno in duhovno razvija, pa pride vse živo. Tud če je moški.  Huh  Vsaj po svojih izkušnjah sodeč. Se mi je dogajal, da ko sem odpiral čustvene dele sebe, sem mel obdobja, ko sem bil totalno občutljiv, sentimentalen, ranljiv... vse možne energije in čustva so pršla na plano. Še pred kratkim sem po dolgem času spet doživel to... Sploh ni prijetno (verjetno za moškega še tolk manj), ampak očitno je treba izkusit in popucat marsikej na duhovni poti. In pol tud definitivno velik boljš razumeš druge in njihova notranja dogajanja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: seks, izmenjava energij??
Reply #222 - 19.05.2008 at 23:18:54
 
Dayaran wrote on 19.05.2008 at 00:04:41:
Quote:
Mislim pa da ženske izgubljamo več energije v drugih nepotrebnih zadevah, kjer se moški z lahkoto odvežete, ženske pa ostajamo čustveno, sentimentalno vezane.

Hja, kukr kdo. Generalno gledano to seveda drži. Za tistga, ki pa mu je namenjeno, da se osebnostno in duhovno razvija, pa pride vse živo. Tud če je moški.  Huh  Vsaj po svojih izkušnjah sodeč. Se mi je dogajal, da ko sem odpiral čustvene dele sebe, sem mel obdobja, ko sem bil totalno občutljiv, sentimentalen, ranljiv... vse možne energije in čustva so pršla na plano. Še pred kratkim sem po dolgem času spet doživel to... Sploh ni prijetno (verjetno za moškega še tolk manj), ampak očitno je treba izkusit in popucat marsikej na duhovni poti. In pol tud definitivno velik boljš razumeš druge in njihova notranja dogajanja.


Dobro si to povedal  Smiley  

Saj nihče ni samo moški in nihče samo ženska.  

Če dam primerjavo jing-jang znaka je tudi v moški jang energiji košček jing ženske energije in obratno.  

Bolj ko spoznavaš sebe, bolj razumeš druge, zato je samospoznanje  v duhovnosti tako zelo pomembno.  

V resnici si sploh nismo tako različni, pravzaprav smo si zelo podobni.  

Vse kar vidim v sebi, vidim tudi v drugih in vse kar vidim v drugih, najdem tudi v sebi.   Smiley

Lep pozdrav   Smiley
Back to top
« Last Edit: 20.05.2008 at 00:51:43 by nahate.d »  
 
IP Logged
 
Dayaran
4
****
Offline

I am who I am.
Posts: 408
Ljubljana
Gender: male
Re: seks, izmenjava energij??
Reply #223 - 20.05.2008 at 01:11:47
 
Quote:
Saj nihče ni samo moški in nihče samo ženska.  

Če dam primerjavo jing-jang znaka je tudi v moški jang energiji košček jing ženske energije in obratno.

Dobra poanta in res dobra primerjava, ki se jo splača zapomnit!  Ker včasih se nam zdi, da doživljamo kake stvari, ki kao niso del nas, ker nam niso poznane, in jih pol hočmo zanikat ali se borimo proti njim... ampak vse energije so v nas v nekih proporcih in so del našega bitja, ki tvorijo neko celoto - točn tko kot v tistem jing-jang znaku. Torej... vse treba sprejet in razumet; in verjetno lahko šele potem stransformiramo v nekaj višjega.

LP!
Back to top
 
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: seks, izmenjava energij??
Reply #224 - 20.05.2008 at 15:19:22
 
Oba sta lepo povedala  Smiley.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 13 14 15 16