Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 16
(Read 133639 times)
dina
Guest




seks, izmenjava energij??
20.01.2003 at 14:22:57
 
Dragi prijatelji,

mogoce veste, kdo pri seksu izgublja energijo, moski ali zenska? Zakaj in kako, če je sploh tako??!!

vedno sem sicer mislila da gre za izmenjavo energije??!! ??? No ali pa da jo (VSAJ) izgublja moski, ko doseze orgazem. Pa nič slabega ne mislim s tem.

Danes pa sem prebrala da zenska izgublja energijo. Zakaj?
ker je moč žensk v spolni čakri, pri moških pa v pleskusu. Zato se moški skozi spolni akt napajajo z energijo.   Undecided  A je tako?

Ne vem, zato vas sprasujem kaj si mislite oz. veste o tem?  Wink

dina
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: seks, izmenjava energij??
Reply #1 - 20.01.2003 at 17:09:40
 
Ker noben k bi kej vedu o tem nič ne reče, bom jest mal bluzila. Mislim, da lahko obadva zgubljata al pa pridobivata na energiji, kar bi blo odvisno od tega, kako znata z njimi ravnati. Sicr naj bi moški izgubu energijo z izlivom, ženska pa z menstruacijo, ja... in seveda obstajajo tehnike, npr tao, kako preprečit izliv, in vsaj zmanjšat krvavenje ob menstruaciji, pa razmaknit jih časovno bolj daleč narazen, (če že ne kaj več). In poučujejo tud črpanje energije navzgor, sta pa za to dve knjigi:
Tao Ljubljenja, ena je Nega moške spolne enrgije, druga Nega ženske spolne energije, je pa isti moški avtor napisal še eno na mal bolj poljudni način: Moški orgazem brez meja, ne vem, mogoče ma tut za ženske kako.. poljudnejšo verzijo Mantak Chia mu je ime Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: seks, izmenjava energij??
Reply #2 - 20.01.2003 at 17:55:11
 
kolkr jest razumem izgublja energijo tisti ki fura med sexom safr ... drgač pa, od izlivu jo defintivno izgubi moški, je pa pomoje tko da jo med aktom prej nabilda, tko da bi na konc mogu bit seštevek nič in če jo nabilda ene destkrat, kot učijo eni tantriki, ja na koncu rezultat +9 Smiley

ženska pa jo izgublja edin posredno, saj s tem ko sprejme spermo v sebe sprejme tud eno sidro preko katerga pol moški črpa energijo ... kao ... po taishi se mi zdi ...

vem pa ne, sam zdi se mi ...

Undecided

da ne bo samo eva blodla ...


drgač pa, če noben ne fura safr med odnosom je to definitivno izmenjava - povečevanje, bi lahko reku.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: seks, izmenjava energij??
Reply #3 - 20.01.2003 at 20:13:07
 

Tud jaz ne vem nic povedat na to temo pa bom se jaz malo pametna Wink . Tule pise nekaj o zenski pa moski energiji, meni je blo ful zanimivo, pa tud ostali clanki:

http://www2.arnes.si/~psepe/zenski_ciklus.html
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: seks, izmenjava energij??
Reply #4 - 21.01.2003 at 01:50:57
 
Dober link Marjana. Predvsem poučen.

Glede seksa in izgube energije.  Vemo da ženskam prihaja tudi zaporedoma, serisjko.  Vprašanje je torej če ni ravno ženska tista, ki izgubi več energije kot moški.  
Borut je nekoč rekel: "Ženska brez modrca n ženska". Grin
Meni pa je ena ženska rekla: "Če v sebe ne dobim sperme, če me notri malo ne pogreje, to ni seks."

 In vendarle, nihče nam ne more zagotoviti, da ravno sperma in njene sestavine niso tiste, ki dajejo ženskam spolno moč in s tem energijo.  Barve sperme so različne, ravno tako kot so različni okusi.  Nanizajte jih deklice:).  Torej, če se v barvah in okusih skriva formula, energij postavimo vse skupaj pod vprašaj za danes. Morda je tu še kdo, ki ne kaže le na možnosti odkod spolne energije. Pač rabimo tistega, ki ve več.  
Obenem je možno tudi, da se izsledki le tega močno tajijo,  saj bi  ob prosti informiranosti neprimerno več  žensk iskalo dodatno energijo pri sosedu. In ne le pri sosedu.

Zdaj, če sem katero pogrel, naj bo prej vesela, kot da me na mestu na križ pribije. Če pa sem komu moškemu dal misliti naj pač razstavi svojo spermo in jo primerja s pol leta starim beležem v kopalnici, kjer  je ventilacija prostora najslabša.  Grin Grin

Andres


Back to top
 
 
IP Logged
 
sidha
4
****
Offline


Posts: 469

Gender: male
Re: seks, izmenjava energij??
Reply #5 - 21.01.2003 at 10:09:28
 
Kolkr sem jaz seznanjen in ta znanja držijo, potem  menstruacija ni več nujno zlo temveč jo lahko s posebno tehniko transformirajo v (ne vem točno kaj, bi mogu mal pogledat)...
Je pa še zanimivo, da čiste presnojedke nimajo ali skoraj nimajo menstruacije.
Back to top
 

Živim za trenutke, od zdele naprej.
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: seks, izmenjava energij??
Reply #6 - 21.01.2003 at 10:25:16
 
sidha wrote on 21.01.2003 at 10:09:28:
Je pa še zanimivo, da čiste presnojedke nimajo ali skoraj nimajo menstruacije.


Zanimivo....

Kako pa je pri njih z zanositvijo?
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
sidha
4
****
Offline


Posts: 469

Gender: male
Re: seks, izmenjava energij??
Reply #7 - 21.01.2003 at 11:25:31
 
Če je taprav dedec zraven, običajno ni težav Grin
Back to top
 

Živim za trenutke, od zdele naprej.
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: seks, izmenjava energij??
Reply #8 - 21.01.2003 at 11:30:31
 
tut to sm že slišala v Indiji je baje dost takih žensk, zanosijo pa čist normalno
ja transformira se jo v či.. no ne same menstruacije(kaj točno je zdej sploh mišljen s to besedo), ampak energijo jing, namest da se jo zgublja, se jo transformira v či in dalje v šen (  Roll Eyes Grin plonkam).. ok:
Osnovna energija - "jing"
Rodimo se z obilico energije, ki jo taoisti imenujejo osnovna energija ali energija "jing". Ženske jo uporabljajo za proizvajanje jajčec, maternične stene in hormonov, ohranja pa jih tudi seksualno aktivne. Energija jing, ki se ji pridruži energija zraka, ki ga dihamo, in hrane, ki jo uživamo, daje ženskemu telesu moč, da oskrbi jajčeca z življenjsko energijo, ki se nato prenaša v naslednji rod.
Energija jing se preoblikuje v življenjsko energijo "či", potrebno notranjim organom. Potem ko so taoisti prepoznali to vrsto energije, so ugotovili, da ohranjanje ali obnavljanje energije jing pripomore k daljšemu in bolj zdravemu življenju.
Seksualna energija (ustvarjalna energija) je edina energija, ki jo je moč podvojiti, potrojiti in pomnožiti. Omogoča nam torej ustvariti dodatno moč, s katero lahko ohranimo ali obnovimo izgubljeno osnovno energijo - če jo ohranjamo, presnavljamo in spreminjamo vanjo. Tako pridobimo več energije, ki jo presnovimo v či, ta pa se potem spremeni v energijo "šen". Beseda "šen" pomeni duhovno energijo.

Andres: Eva je pogreta, sam ne bom diskutirala s tabo o tem, ker morš zmeri v te vode tišat  Tongue  Grin joooj no klanjam se moškim klanjam.. Ne bi blo ne enih, ne drugih brez enih in drugih! ( Roll Eyeszagonetka Grin) ( Kiss  Wink)
Back to top
 
 
IP Logged
 
dina
Guest




Re: seks, izmenjava energij??
Reply #9 - 21.01.2003 at 13:16:17
 
sem se vprasala, zakaj sploh seksamo?
Zato, ker nam je to ful dobro poceti, uživamo, je nekaj enkratnega ... no če je tako, potem energijo dobivamo.
Poenostavljam  Grin Wink

Ja kako se pa pocutute po seksu, dobro ali slabo?
Po mojem mnenju je to "znak" ali si energijo zgubil ali si jo dobil.
Samo, kaj pa, ce se po seksu pocutis dobro, kasneje pa se slabo (npr. drugi dan), pa niti ne ves da je to zaradi tega?

Pa pomislimo zakaj so prostitutke videti tako "ožete", stare ... mogoce zato, ker ne seksajo iz ljubezni? Samo razmisljam na glas Wink. Mogoce je keč v ljubezni, seksati z ljubeznijo  Wink ne pa iz spodnjih nivojev.

Mogoce pa je tko:
ženske so energetsko in seksualno močnejše od moškim, zato pa med seksom izgubljajo energijo ... da vsaj malo moški dobijo, narava je morala poskrbeti za balans.  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
sidha
4
****
Offline


Posts: 469

Gender: male
Re: seks, izmenjava energij??
Reply #10 - 21.01.2003 at 13:24:28
 
Ali imam samo jaz tak občutek, ampak zdi se mi, da tale Sepetova samo meglo prodaja. Od nakladanja se ni še nihče najedu Wink
Treba se je samo skupaj spravit pa začet. In ko začne enkrat energija šibat, potem spoznanja sama prihajajo in šele takrat lahko začneš filozofirat.
Back to top
 

Živim za trenutke, od zdele naprej.
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: seks, izmenjava energij??
Reply #11 - 21.01.2003 at 14:19:39
 
sidha: Sepetova?  ???
Dina Quote:
Mogoce pa je tko:
ženske so energetsko in seksualno močnejše od moškim, zato pa med seksom izgubljajo energijo ... da vsaj malo moški dobijo, narava je morala poskrbeti za balans.

no, zato se mora moški 'zasidrat' da lahko 'vampirčka' tačas ko nista skupaj... joj kolk modro govoriš  Grin   Ane Andres?  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
sidha
4
****
Offline


Posts: 469

Gender: male
Re: seks, izmenjava energij??
Reply #12 - 21.01.2003 at 14:28:25
 
Gornji link
Back to top
 

Živim za trenutke, od zdele naprej.
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: seks, izmenjava energij??
Reply #13 - 21.01.2003 at 20:52:45
 
sidha wrote on 21.01.2003 at 10:09:28:
Kolkr sem jaz seznanjen in ta znanja držijo, potem  menstruacija ni več nujno zlo temveč jo lahko s posebno tehniko transformirajo v (ne vem točno kaj, bi mogu mal pogledat)...
Je pa še zanimivo, da čiste presnojedke nimajo ali skoraj nimajo menstruacije.


Pa anoreksičarke tudi ne! ???
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: seks, izmenjava energij??
Reply #14 - 21.01.2003 at 20:59:58
 
sidha wrote on 21.01.2003 at 10:09:28:
Kolkr sem jaz seznanjen in ta znanja držijo, potem  menstruacija ni več nujno zlo temveč jo lahko s posebno tehniko transformirajo v .


Jap... vem za tehniko... Tao - nega ženske energije.. kjer z masažo prsi v določeno smer, ustaviš mensturacijo. In s tem nepotrebno izgubo energije in seveda, števila razpoložljivih dozorelih jajčec.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 16