Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 32169 times)
sleeque
1
*
Offline

Nimam kej povedat..
Posts: 31
Ljubljana
Gender: male
Re: Domančić- reiki: razlika?
Reply #15 - 18.03.2004 at 09:24:00
 
Kali ..  Grin Upam, da nimaš samo še par let pred sabo Undecided. Če zboliš lahko pa k meni prideš. Te bom pozdravil Roll Eyes.

Če sebe zdraviš pol si itak že bolan:D.

Verjetno smo res malo zašli s to temo zdravljenja drugih, AMPAK, že samo osveščanje o možnostih in načinih zdravljanja se lahko interpretira kot ena stopnja samozdrvljenja.  Wink

Sicer pa pravim, da je to moje spoznanje tega področja in NI trditev.

Back to top
 

WWW WWW  
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Domančić- reiki: razlika?
Reply #16 - 18.03.2004 at 17:21:18
 
Ja itak, da nas je večina zemljanov bolnih. In šele takrat, ko nekdo upedena najprej sebe lahko zdravi druge, ker bolan človek ne more zdravt druge. In zakaj jih mogoče res velik teh zdravilcev hito umre oz. so dostikrat bolni? Ker prevzemajo bolezen dostikrat nase. Drgač je glede tega dost fajn opisano tud v knjigi karmična diagnostika od M. Ogorevca.

Vem sicer, da je pri Domančičevi metodi tako, da sam sebe ne moreš in ne smeš zdravit. Mi lahko zaupaš zakaj?

??? Smiley
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
sleeque
1
*
Offline

Nimam kej povedat..
Posts: 31
Ljubljana
Gender: male
Re: Domančić- reiki: razlika?
Reply #17 - 18.03.2004 at 20:37:18
 
Da ne bi smeli zdraviti samega sebe??  ???

To prvič slišim zdaj. Res, da povejo na seminarju, da ne učijo kako zdraviti samega sebe, ampak druge ljudi, in tega tudi res ne učijo.

Po resnici se še nikoli nisem vprašal zakaj se ne moremo sami zdraviti moja teorija je pa sledeča:

Zakaj ne moremo zdraviti sami sebe? Zato, ker delamo tako, da "bolezen izvlečemo" iz avre pacienta in odvržemo iz avre (to je zelo posplošeno). Kar pomeni, da moramo biti na višjem energijskem nivoju od pacienta.
Od samega sebe ne moreš biti na višjem energijskem nivoju zato tudi ne moreš delat s to terapijo tega.

Jaz si včasih pomagam tako, da se popolnoma sprostim,  tj. vse mišice v telesu (če imam dober dan tudi misli spravim na minimum) in "Zahtevam/prosim", da bom zdrav in da recimo bolečina mine.
Včasih pa si pomagam s preprosto vizualizacijo, tako da težavo "napeljem" po svetli žici po stenah v zemljo.
Včasih pa tudi tako, da se "priklopim" na mojstra oz. kakega drugega terapevta in zadeva steče.

Ne deluje vedno, pogosto pa pomaga.
Back to top
 

WWW WWW  
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Domančić- reiki: razlika?
Reply #18 - 19.03.2004 at 00:06:49
 
Grin Grin Grin
Pol pa očitno nekateri obiskovalci tečaja narobe razumejo. Wink


Pol zdraviš s svojo energijo? Mi ne potegne najbolj zakaj morš bit na višjem nivoju od pacienta in zakaj ne morš zdravit sebe? Se prav ne uporabljaš univerzalne enrgije, ki je v višji vibraciji od tebe?
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
apokaliptika
1
*
Offline


Posts: 3
maribor
Re: Domančić- reiki: razlika?
Reply #19 - 19.03.2004 at 06:51:06
 
A lahko lepo prosim malo opišeš Domančičevo metodo in kako okvirno poteka seminar? Žal nikjer nisem zasledil nič napisanega o tej metodi.

Glede reikija: Mi delamo tako da se povežemo z izvorom in smo le prevodnik univerzalne energije, nič ne diagnosticiramo, vsake nove zaznave v našem telesu takoj ozavestimo in jih odpravimo (pacientove), telo pacienta napolnimo z energijo (celotno) in potem se prične samozdravljenje. S pacientom se čustveno ne vežeš.

Sicer pa nobena metoda ne deluje trajno v kolikor pacient v svoji bolezni ne prepozna in ozavesti vzrok nastanka bolezni ter seveda spremeni način življenja.
Kaj meniš o tem?

Kaj pa meniš o biorgonomiji?

Lp,Andrej

Back to top
 
 
IP Logged
 
sidha
4
****
Offline


Posts: 469

Gender: male
Re: Domančić- reiki: razlika?
Reply #20 - 19.03.2004 at 09:50:35
 
Domančič je razložil vprašanje samozdravljenja s prispodobo premeščanje denarja iz žepa v drugi žep (na isti obleki).
Ko prevajaš energijo na pacienta, ta energija avtomatsko zdravi tudi prevodnika.
Back to top
 

Živim za trenutke, od zdele naprej.
 
IP Logged
 
sleeque
1
*
Offline

Nimam kej povedat..
Posts: 31
Ljubljana
Gender: male
Re: Domančić- reiki: razlika?
Reply #21 - 19.03.2004 at 13:31:35
 
Petra. wrote on 19.03.2004 at 00:06:49:
Grin Grin Grin
Pol pa očitno nekateri obiskovalci tečaja narobe razumejo. Wink


Pol zdraviš s svojo energijo? Mi ne potegne najbolj zakaj morš bit na višjem nivoju od pacienta in zakaj ne morš zdravit sebe? Se prav ne uporabljaš univerzalne enrgije, ki je v višji vibraciji od tebe?



Kali.. Narobe razmišljaš.. Seveda sem medij in svoje energije ne bi dal nikomur..

Ravno to sem hotel napisati v prejšnjem postu, kar se tiče biti na višjem nivoju. Ker skozi nas teče 100% univerzalna energija smo na višjem energijskem nivoju od pacienta.  A ni logično?


apokaliptika: Imel sem možnost spoznati že nekaj "Mojstrov/ic" Reikija in po pogovoru z njimi sem izvedel za diagnosticiranja

sidha : Ja .. Domančićeva metoda temelji na tem, da se obračamo zdravemu delu telesa in ga ojačamo. Konec koncev ne zdravimo mi, ampak smo samo mediji. Tudi skalpel, ki ga uporabljajo zdravniki je samo orodje, kakor tudi mi!!
Lepo si povedal/a, da nas energija, ki gre skozi nas tudi zdravi.



Back to top
 

WWW WWW  
IP Logged
 
apokaliptika
1
*
Offline


Posts: 3
maribor
Re: Domančić- reiki: razlika?
Reply #22 - 19.03.2004 at 14:07:40
 
sleeque:
Ali je pri tej metodi kakšna iniciacija podobno kot pri reikiju?
Kako je z začetniki, ki recimo nimajo dovolj razvitega bioenergetskega potenciala?

S diagnosticiranjem pri reikiju kot si ga omenil se tudi sam ne strinjam!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: Domančić- reiki: razlika?
Reply #23 - 21.03.2004 at 21:38:26
 
Sej skozi vsakega teče 100% univerzalna energija, sam da jo potem vsak "umaže" po svoje. Verjetno so redke izjeme ki ne pustijo svojega pečata na energiji ki jo kanalizirajo. Šele ko si bolj v stiku s sabo in ne puščaš več takih pečatov na energiji ki jo daješ skozi sebe, takrat vibriraš z višjo frekvenco in si na višjem nivoju.

tako nekako jst gledam na te reči
Back to top
 
 
IP Logged
 
sleeque
1
*
Offline

Nimam kej povedat..
Posts: 31
Ljubljana
Gender: male
Re: Domančić- reiki: razlika?
Reply #24 - 22.03.2004 at 12:58:06
 
Quote:
Sej skozi vsakega teče 100% univerzalna energija, sam da jo potem vsak "umaže" po svoje. Verjetno so redke izjeme ki ne pustijo svojega pečata na energiji ki jo kanalizirajo. Šele ko si bolj v stiku s sabo in ne puščaš več takih pečatov na energiji ki jo daješ skozi sebe, takrat vibriraš z višjo frekvenco in si na višjem nivoju.

tako nekako jst gledam na te reči


Niti ne drži .. vsaj kakor sem se jaz naučil:D
PRVOTNO (od rojstva dalje)  res teče skozi nas 100%, potem nas pa naša "družba" in družbeni "nauki" zapirajo za te zadeve, tako da smo zelo zaprti.

DRŽI pa kot pribito, da imamo vsi to zmožnost v sebi. Kdor pravi, da to lahko dela samo on/a in da lahko to počnejo samo "IZBRANI" se hudo moti oz. laže.

apokaliptika: pri Domančiću je iniciacija
Back to top
 

WWW WWW  
IP Logged
 
sleeque
1
*
Offline

Nimam kej povedat..
Posts: 31
Ljubljana
Gender: male
Re: Domančić- reiki: razlika?
Reply #25 - 22.03.2004 at 13:00:58
 
SICER PA

Vse kar sem vam napisal je moje spoznavanje tega področja in prosim brez kakih zamer oz. napadov, če se kdo ne strinja z mano. Nisem popoln in lahko, da se v kakem pogledu/postu tudi motim v kakšni zadevi oz. izjavi.

HVALA
Back to top
 

WWW WWW  
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Domančić- reiki: razlika?
Reply #26 - 22.03.2004 at 20:59:32
 
sleeque wrote on 22.03.2004 at 13:00:58:
SICER PA

Vse kar sem vam napisal je moje spoznavanje tega področja in prosim brez kakih zamer oz. napadov, če se kdo ne strinja z mano. Nisem popoln in lahko, da se v kakem pogledu/postu tudi motim v kakšni zadevi oz. izjavi.

HVALA


hvala tebi...
zdej pa glede 100% pretoka energije - je možno oziroma po eni filozofiji to že je v vsakem od nas... vse kar je da smo pozabili izklopit um... torej podzavest k se zgovarja z nami (samologi v glavi) je že en tak - kr orenk motilec tega pretoka...

torej prva stvar da si malo zvišaš pretok energije je da redno meditiraš... pa kaj to pomeni spet ni pomembno... za ene je to tut enourna vožnja z motorjem...

torej domančič pa 100 jurjov za iniciacijo - hvala in lep dan
reiki ia  sem za mojstrsko stopnjo brez zadrškov izplunu 50.000 (lohk bi si kupu nou bord) + 15.000 + 8.000 -  tut hvala lepa in never again in this lajf... če koga zanima glede brezplačnega reikija... je stvar preprosta... se lahko zmenmo

glede domančiča II. : on zihr je ene vrste bioenergetika čeprav ga ne poznam... zdej ali res misliš da pa je njegova pot tudi  naša pot ... nevem pomojem pa da ima vsak svojo pot...

Če koga zanima kaj je energija potrebuje samo in res samo eno vprašanje in svojo zavest ...  torej otroško radovednost in igrivost do novih stvari - kle resen pristop kao neki dohtar odpade...

vprašanje je kokr sem že napisal : Kaj je energija? Poskusi si na  to vprašanje odgovoriti v 21 dnevni meditaciji - torej 21 ur - 1 ura/dan - sliš se simple in lahko da za koga tut bo - za večino pa niti ne ker jim še ni ratal bit eno uro brez pogovora v glavi in samo čakat da ti dojenček v tebi - k je bil 100% zavest - energija odgovori...
če vam je ljubše lahko dojenčku rečemo tut  višji jaz al pa celo bog al pa kr ljubezen

če kdo ne verjame - naj si gre do znanca k ma okol eno leto starga froca... boste vidl o čem govorim

The rest is silence... enjoy the moment ... carpe diem (si
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: Domančić- reiki: razlika?
Reply #27 - 13.08.2004 at 19:06:40
 
Quote:
reiki ia  sem za mojstrsko stopnjo brez zadrškov izplunu 50.000 (lohk bi si kupu nou bord) + 15.000 + 8.000 -  tut hvala lepa in never again in this lajf...


zakaj pa to?
Back to top
 
 
IP Logged
 
tuvok
Guest




Re: Domančić- reiki: razlika?
Reply #28 - 27.11.2004 at 00:48:29
 
Bavim se reikiem ,gajom i oslalim zrakama sistema vječnih svjetlosti desetak godina i još sam živ a poznam ih još puno živih. Volio bi saznati više o sistemu iscjeljivanja kojim se služi Zdenko Domančić pa ako je neko prošao njegove seminare i volio bi izmjeniti iskustva nek mi se javi. Pozdrav!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Domančić- reiki: razlika?
Reply #29 - 27.11.2004 at 16:45:51
 
Quote:
zakaj pa to?


ker to ni glih potrebno... je del moje poti... ni pa potrebno...da prideš do takega pretoka energije... menim da pomaga... sam menim da se da pridt do tega na milijon načinov... pač stvar ustvarjalnosti...vizualizacije in odprtosti ter miselne naravnanosti.

bom malo treniral in testiral...nove poti
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3