Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9 10 
(Read 42511 times)
Miro
Ex Member




Re: Cerkev in New age
Reply #105 - 15.07.2003 at 13:09:45
 
Quote:
ce smo mi vsi bogovi, pol bi to pomenil da bi blo vec bogov, in ne en, najvisji, vseprisoten, vecen? in ce smo mi vsi bogovi, kako to da se tega ne zavedamo? a ni bog tud vsemogocen, ima polno znanje kjerkoli in kadarkoli?


Nekoč so imeli bogovi veliko zabavo, na katero so prišli prav vsi. Na veliko se je jedo, pilo in sploh so bile orgije.

To pa ni bilo všeč nekemu slugi, ki je moral prenašat to hedonistično svojat, pa še čistit za njimi.

Zato je sluga stopil na mizo in zavpil na vas glas: "Pa kaj se vi sploh greste, ali ne veste, da sem edini bog jaz?"

Nastopil je trenutek tišine. Nato so se bogovi spogledali in se pričeli smejati. Smejali so se in smejali, krohotali so se tako dolgo, dokler ni še zadnji med njimi umrl. Od smeha.

Zato imamo danes samo še enega boga.

(Prosto po F. Nietzcheju)
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Cerkev in New age
Reply #106 - 15.07.2003 at 13:17:37
 
Quote:
(Prosto po F. Nietzcheju)

zanimivo kako to da ti nekatere "bergle" uporabljas za svoj interes, nekaterih pa ne.

vprasanje pa je, tocno katere "bergle" ti bojo tud trajno pomagale in te naucile samostojno hodit (tj. izpolnjeno zivet).
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Cerkev in New age
Reply #107 - 15.07.2003 at 14:21:17
 
gape wrote on 15.07.2003 at 10:31:42:
sm gor viši na #97 quotu glih to o čemer govoriš in me res zanima kaj je jst mislu s tem, kje je to pobral, zakaj se to skriva in a je res tko zlo 'grozna' ta Resnica o svetu - mayi, da je ne bi smeli izvedet ... ker Resnica ni čist nč bolj boleča kot neresnica, boleča je edin za egiča, ki se lahko pri tem 'spregledu' zlomi ... ampak se mi zdi da s to podporo in s tem znanjem ki smo si ga že podelil ... nebi smelo bit blema, sploh če jst primerno dozira to zananje, tko kt ga že od skoz odkar je pršu in tko kt ga je dobr znal zakodirat (skrit) med tvoje intelektualiziranje titud.



Jest nč ne skrivam/kodiram, jest stresam iz sebe  vse kar vem, pa kar še na špeuliram zraven, pol pa tud jest prebiram ven, kaj bi blo v tem potentnega al pa kar ni vsaj čist jalovga. Precej pomaga že to, da se msili viziualizirajo skoz besede na ekarnu, nekaj pozornost drughih, še največ  pa pa lastna pozornost drugim, ki jo magari tud sam izzovem. Je pa ziher en filter not: da o tistem, kar s ni dotaknil moje avtentične izkušnje (ega?), niti napletat ne zmorem. Je tud za to potrebna energija, ki če ne ne črpa iz kušnje, se hitr skuri. Pozoronst zarad pozornosti je kratke sape, zato tud ne zdržijo dolg tle gor tisti, ki priahajo tle gor samo  pozirat pa ego filat.

Resnica je za egiča boleča, ker ga sili  verjet, da je izven njega ni. On verjame le samemu seb, za egiča je on samemu seb edina resnica. Ko egič zašteka, da je finta resnice v veri vanjo ne pa v njeni izksutveni dimenziji (da skratka ne verjame  samemu seb zato, ker je nekaj izkusu na seb, ampak da  je nekaj res le  zato, ker je vnaprej verjel le lastni izkušnji). Skratka egič mora zaštekat, da je resnica v vsakem primeru utemljena na veri (pa magari v lastno izkušnjo - to mora egič nujno skoz dat!!!) in da zato vera  obstaja tud izven njegovga izskustva. Po moje je to tisto, kar se imenuje razodetje. Pol egič lahko  komot obstaja, ga resnica izven nejga ne ogroža, se ji začne čudit in se ob njej tud sam učit, začne spoznavat, da  je tisto kar je resnično, pravzaprav vera, ki se realizira in šele pol izkustveno skuša in ne obratno. Seveda, če je prava, ampak 'pravilnosti' ne določa on sam znotraj svojga kosmosa. Egič nam pol  samo pomaga, da ji sledimo.

Sem tole napisal kot en recept za pranje možganov al pa iniciacijski obred za vstop v kašno sekto, a dejansko se en tak  obrat (razsvetljeje?) mora v življneju človeka zgodit, da je se je egič sposeben na svetlem razgalit in spoznat, da to ni nč hudga. Fajn je, da se to zgodi neopazno, da se tud sam tega ne zaveda, zato ni dobr s kašno kruto mitilogijo človeka, ki za to ni pripravljen, strašit. Še manj pa je dobro tko obvarovat pa crkljat, da  se njena osnovna fukcija zgubi, to pa delata tko cerku kot novodobne prakse, pa tud znanost svoja razodetja skriva, tko da na konc vsi sami seb škodo delajo in si človk nima s kom drugim kot z golo  tehniko/raciom  al pa  s čisto čustveno  patetiko pri razsvetljevanju za pomagat.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: Cerkev in New age
Reply #108 - 15.07.2003 at 21:55:38
 
Gape,

Bom prav z veseljem se kaksno rekel o teh negativnih principih zivljenja. So to precej zanimive zadeve, se pa z njimi srecujemo dnevno (vsaj v blagih oblikah), samo, da nikoli ne razmisljamo tako o njih. Raje jih odrinemo s sladkimi nekompliciranimi rokavickami ljubezni, ki imajo sposobnost brezmejne reciklaze, namesto, da bi jih videli take kot so. Sam, moram pocakat na inspiracijo…

Titud,

Tko nekak. Sam, naj te izraz Ljubezen ne zavede. To ni misljeno kot custvo. Dalec od tega.

Jest mislim, da je Zivljenje tisto, ki bi nas moralo zanimati. Izliv Zivljenja. Ce samo pogledamo v naravo, kot npr. primer od cloveka neumaz izliv Zivljenja sem dol. Tam je bolj malo te ljubezni "ala nastavi sovrazniku se drugo lice", saj si takrat, ko bi to lahko naredil vec ali manj ze mrtev oz. v tujem zelodcu.

Ampak, sej pravm, ljudje imamo moc to spremeniti, npr. zivali ne. Zato za njih velja prevsem zakon hitrih nog, sicer bo pojedena, ali pa ostala lacna.

Zato sem tudi rekel, da ljubezen kot npr. custvo ni univerzalna, temvec je predvsem lastna cloveku. Tista ljubezen z velikim L, je pa itak nekaj povsem drugega.

Men se sploh zadnje case vedno bolj dozdeva, pa mislm, da je tud Marko Pogacnik govoril o tem v Petem evangeliju, da je dejansko najbolj pomemben tisti aspekt zivljenja, ki bi mu lohk rekl navadno, povprecno zivljenje. Zivet v sveti preproscini, tko cist brez nekih visokih ciljev, motivov. Posteno in brez slabe vesti.

Se mi zdi, da takrat najlazje zacutimo te zivljenske principe, saj jih ne prekrivamo s nekimi vzviseni ideali in custvi. Sploh pa je to tudi prvi korak na poti navzgor. Se mi zdi, da se potem tudi samo od sebe udejani vse kar sicer nosimo v glavi kot nekaksen plan itd., itd., ce je le v okviru nasih zmoznosti in polozaja kateri nam je dan. Pa seveda, ce smo dovolj potrpezljivi.

Morda so imeli Daoisti to v mislih, ko so govorili, da ce nedelujes, se bo vse uredilo samo od sebe. So stvari nagnjene k temu, da se dejansko uredijo same po sebi. Edino clovek, kot najbolj popolno bitje v stvarstu, edino, ki ima moc osebne volje je po moje ravno zaradi tega nekaksen nestabilen sistem, ki je stalno nagnjen k nekim odklonom (trpljenju?).

Al pa samo nimam cajta komplicirat. Kaj jest vem. Je to men zdej ena velka zanimiva uganka…


Lp
Jst
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Cerkev in New age
Reply #109 - 16.07.2003 at 09:20:55
 
Quote:
Tko nekak. Sam, naj te izraz Ljubezen ne zavede. To ni misljeno kot custvo. Dalec od tega.


Kaj pol? Princip, ki je lasten tako organskem kot   anorganskem svetu (ki npr. določa obliko kristalizicije kristalov)? Tako razmišljanje  pol po new-agejevsko pripelje do tega, da ma npr. kamen  al pa voda  zakodinarno eno energijo, ki jo organsko bitje dekodira kot čustveno stanje in obratno, da se čustveno stanje zakodira v vodi ali kamnu?

Jest bi potegnu z enimi (psihološkimi) teorijami, da je človk človk zato, ker je sposoben zavestno  akumulirat presežke. V bistvu živet za to, da kreira te presežke. Edino ti mu prinašajo užitek/zadovoljstvo, pomanjkanje le te teh pa nelagodje in trpljenje.  To, da človk ni zadovljen brez presežnega, se kaže vsepovsod: akumulira/poseduje profit (čisti presežek dela),  umetnine (čisti presežek kulture), lepo (čisti presežek erotike).... To, da troši/uničuje, je pravzaprav hrbtna stran 'nagona' po posedovanju presežnega... Težnja po produkciji/posedovanju presežka je čisto človeška kategorija, je hkrat posledica in predpogoj  njegove družbene narave, ki jo lahko zadovoljuje le prek kulture (to je družebno preblikovanih nagonov). Zato je pomoje težnja zmernost/skromnosti nekako protičlovešlka, je neke vrste praspomin na živalsko življenje brez potrebe po akumulaciji presežnega, ko se je čustveno direktno realizitralo v fizično brez presežkov, manjki pa so bli kaznovani z izmrtjem posmeznika ali vrste.  Lahko da je ideal, ni ga po moje možno realizirat skoz živalskost v človeku enako kot ni možno nikol naakumulirat/potrošit tolk presežne vredosti/lepote, da bi bil kot človk lahko potešen v svoji človeškosti.   Al pa se clo da, jst?  
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: Cerkev in New age
Reply #110 - 16.07.2003 at 10:18:33
 
Quote:
zanimivo kako to da ti nekatere "bergle" uporabljas za svoj interes, nekaterih pa ne.

vprasanje pa je, tocno katere "bergle" ti bojo tud trajno pomagale in te naucile samostojno hodit (tj. izpolnjeno zivet).


Glej aryan. Jebe se meni za izpolnjeno življenje. Zadošča mi, da živim kolikor toliko v redu. Če pa bom kdaj rabil pomoč, pa se zanesljivo ne bom obrnil na kakega kundalini džankija.

Jej, pij in kavsaj,
za večnost se ne ravsaj.
(France Prešeren)
Back to top
 
 
IP Logged
 
natural
3
***
Offline

crazy monkey
Posts: 211
lj
Gender: male
Re: Cerkev in New age
Reply #111 - 16.07.2003 at 11:48:28
 
Miro 8)
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Cerkev in New age
Reply #112 - 16.07.2003 at 12:05:44
 
Quote:
Glej aryan. Jebe se meni za izpolnjeno življenje.

zakaj pa pol kdaj pa kdaj pojamras? al bos iskreno reku, da nikol ne?

Quote:
Če pa bom kdaj rabil pomoč, pa se zanesljivo ne bom obrnil na kakega kundalini džankija.

pomoc bos zihr slej k prej potreboval. v bistvu jo itak rabmo vsak trenutek, ker nikol nismo ciz neodvisni od nikogar "drugega".

cigavo pomoc pa bos iskal ko bos spoznal da si je potreben, pa bo odvisno od tvoje iskrenosti. in od tega je pol odvisno ali bos izbral tako, ki ti bo lahko trajno tudi res kej pomagala pr tvoji neizpolnitvi, ali ti bo "tisti" ali "tisto" pomoc le obljubil, te kasnej izkoristil in te pustil tam kjer si, v se vecji neizpolnjenosti.  

Quote:
Jej, pij in kavsaj,
za večnost se ne ravsaj.
(France Prešeren)

no ena izmed pomoci zgori opisane druge varjante so te od preserna nastete stvari. scasoma bos lahko tud ti to opazil (oz. si ze, pa ti ponos se ne pusti tega priznat).
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
hkratRe: Cerkev in New age
Reply #113 - 16.07.2003 at 12:48:26
 
Quote:
Jebe se meni za izpolnjeno življenje. Zadošča mi, da živim kolikor toliko v redu.


Tud življenje 'kolkr tolk v redu'  tud ni enostavn dosečt (če hočeš ta O.K. filing  nardit trajnega, pa sploh). Pot do znosnosti , t.j . kolkortolk znosnega trpljenja oz. občasnih užitkov, ki ti jih nudi zadovoljebvanje nagonov, človeka vodi  skoz delo, umetnost, duhovnost, ljubezen, drogo ali norost. V tem vrstem redu al pa kakšnem drugem, samo skoz eno od teh (ne)dejavnosti al pa skoz vse hkrat, če jih zaš prav med sabo skomponirat.

Jest mam pr mirotu občutek, da za svoj o.k. rab vsakega po mal, da si v tem početju 100% zaupa, da ma vsaj zase recept, kako bi se to dal nardit. Mislim, da je to tud ena zaluga new-age, ki mu to pot omogoča. Omogoča pa jo prav zato, ker omogoča o.k. stanje hrat tud  samo skoz eno tako dejavnost, kar je  po mirotu zmotno, ker je zanjga taka pot preveč specializirana, omejujoča in  represivna do drugih, tko  kot je bla napr.  cerkvev/duhovnost represivna do ljubezni/seksa.        
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re:  hkratRe: Cerkev in New age
Reply #114 - 16.07.2003 at 12:53:25
 
titud wrote on 16.07.2003 at 12:48:26:
...ker je  ta pot preveč specializirana, omejujoča in  represivna do drugih, tko  kot je bla napr.  cerkvev/duhovnost represivna do ljubezni/seksa.

kaj ko bi ze enkrat nehal zamenjevat genitalni seks z ljubeznijo? kjer je prvi napacno uporabljen, ne more bit drugega. in to je tist kar je jezus ucil in po svojih zmoznostih tudi cerkev.

represivnost ali razuzdanost sta dve skranji meji, in obe nam skodujeta. kje pa je ta srednja, zdrava pot, pa mora vsak pr seb ugotovit s pomocjo iskrenosti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re:  hkratRe: Cerkev in New age
Reply #115 - 16.07.2003 at 13:00:15
 
Quote:
kaj ko bi ze enkrat nehal zamenjevat genitalni seks z ljubeznijo? kjer je prvi napacno uporabljen, ne more bit drugega. in to je tist kar je jezus ucil in po svojih zmoznostih tudi cerkev.

represivnost ali razuzdanost sta dve skranji meji, in obe nam skodujeta. kje pa je ta srednja, zdrava pot, pa mora vsak pr seb ugotovit s pomocjo iskrenosti.


Kaj ko bi ti nehal že enkrat gledat na genitalni seks kot neko uporabo in nekaj grdega. Isto tako je naraven, kot vse ostale stvari, ki jih ljudje počno. "Naj vas maske in poze ne zavedejo, ničesar ni razen ljubezni", remember? Misliš, da je to, da zanikuješ svoje potrebe nekaj lepega?
Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re:  hkratRe: Cerkev in New age
Reply #116 - 16.07.2003 at 13:03:58
 
Quote:
Kaj ko bi ti nehal že enkrat gledat na genitalni seks kot neko uporabo in nekaj grdega. Isto tako je naraven, kot vse ostale stvari, ki jih ljudje počno. "Naj vas maske in poze ne zavedejo, ničesar ni razen ljubezni", remember? Misliš, da je to, da zanikuješ svoje potrebe nekaj lepega?


naravni sex je za mene sex brez kemijskih tabletk ali plastike

poskusi vsak dan prakticirat tak "naraven" sex



LP
Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Cerkev in New age
Reply #117 - 16.07.2003 at 13:08:19
 
Naraven seks je naraven sex. Enkrat je lahko animalen, drugič subtilen, tretjič oralen, četrtič verbalen, petič s samim Gospodom. Itak pa je onaniranje. 8)
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Cerkev in New age
Reply #118 - 16.07.2003 at 13:16:43
 
Quote:
Naraven seks je naraven sex. Enkrat je lahko animalen, drugič subtilen, tretjič oralen, četrtič verbalen, petič s samim Gospodom. Itak pa je onaniranje. 8)

sam da smo vsak pr svojem zadovoljni in trajno izpoljneni, a ne? Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Cerkev in New age
Reply #119 - 16.07.2003 at 13:23:07
 
Quote:
sam da smo vsak pr svojem zadovoljni in trajno izpoljneni, a ne? Wink


In kaj je to trajno zate?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9 10