Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 12 13 14 15 
(Read 43349 times)
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: dogma
Reply #195 - 10.02.2003 at 12:25:54
 
Quote:
torej mi v resnic nismo vecni, in popolna in vecno izpolnjena ljubezen ne obstaja, ki je hkrati izvor vsega zadovoljstva za nas in za druge.

Prav gotovo nismo večni v smislu nespremenljivosti.
"Večno izpolnjeno ljubezen" (se dobro sliši  Smiley) vidim v bivanju samem. Zavedanje bivanja pa to izpolnjenost samo stopnjuje.

Pointa pa ne išči drugje, kot v bivanju samem, ker ga drugje tudi ne boš našel.



Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: dogma
Reply #196 - 10.02.2003 at 12:32:53
 
Bardo_Thodol wrote on 10.02.2003 at 12:25:54:
Prav gotovo nismo večni v smislu nespremenljivosti.

zakaj se pa pol tok upiramo tej spremenljivosti. sploh ocitne spremembe "identitete", ki se pojavi ob smrti?
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: dogma
Reply #197 - 10.02.2003 at 12:40:46
 
Quote:
ornk sm firbcen ja. po eni strani zarad tega ker se hocem samorealizirat za kar pa je potrebno takele tvoje teorije cimprej izbit ven iz glave, po drugi strani pa zato ker me zelo zanima kako nekdo odreagira ko si sam zaveze jezik. tist "samo-zacuden" look mi je vsec. sem ga ene parkrat ze vidu in je prav zabaven, po drugi strani pa se mi zasmili tista oseba, ki je tok trmasta da noce vidt crnega na belem in bo rajs trpel kokr da bi priznal.


Kaj pa je črno na belem? Kaj bi naj priznal?

Nemoč, nevednost, mistiko?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: dogma
Reply #198 - 10.02.2003 at 12:40:53
 
Quote:
zakaj se pa pol tok upiramo tej spremenljivosti. sploh ocitne spremembe "identitete", ki se pojavi ob smrti?

Zaradi strahu (inertnosti).
"Realizirane duše" so menda že spoznale, da je strah odveč, vendar mislim, da za tako spoznanje sploh ni treba biti ne vem kako realiziran.


Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: dogma
Reply #199 - 10.02.2003 at 12:47:20
 
Bardo_Thodol wrote on 10.02.2003 at 12:40:53:
Zaradi strahu (inertnosti).
"Realizirane duše" so menda že spoznale, da je strah odveč, vendar mislim, da za tako spoznanje sploh ni treba biti ne vem kako realiziran.


enga strahu se lahko hitr resis, recimo ko ves da se energije ne da unict, ampak se le transformira. s tem se resimo strahu pred neobstojem. ampak mene zanima kako se resit strahu pred spremembo identitete, transformacije le te?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: dogma
Reply #200 - 10.02.2003 at 12:53:54
 
Quote:
ampak mene zanima kako se resit strahu pred spremembo identitete, transformacije le te?

Saj se tako stalno spreminjaš. Tudi takoimenovana identiteta se stalno spreminja.
Danes si že drugačen, kot si bil naprimer včeraj.
Zakaj te ni torej stalno strah?





Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: dogma
Reply #201 - 10.02.2003 at 12:58:28
 
Bardo_Thodol wrote on 10.02.2003 at 12:53:54:
Saj se tako stalno spreminjaš. Tudi takoimenovana identiteta se stalno spreminja. Danes si že drugačen, kot si bil naprimer včeraj. Zakaj te ni torej stalno strah?

kaj pa je drgacnga dons na men k vceri, da jaz ne opazim, pa od kje se mi zdi da sem isti?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: dogma
Reply #202 - 10.02.2003 at 13:26:37
 
Quote:
kaj pa je drgacnga dons na men k vceri, da jaz ne opazim, pa od kje se mi zdi da sem isti?

Saj stalno govoriš o nepopolnih čutilih.
A zdaj si pa kar naenkrat na to pozabil?
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: dogma
Reply #203 - 10.02.2003 at 13:27:47
 
Tega topica se ne da več odpirat. Bom odpr novga, pa pejmo počas tja. Evo dogme part two http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=vera;action=display;num=104488018...

Quote:
Človek je bil družbeno bitje zdavnaj pred vsakim pojavom religije - tako kot so opice, volkovi, gazele, konji; zaradi naravne nuje (v slogi je moč), ne pa zaradi neke religije. Človek je bil z zunanjim svetom povezan predvsem skozi prakso, njegov praktični odnos pa je utemeljevala potreba. Zato ne moreš recimo potrebe po druženju po priključitvi nekemu tropu kar apriorno pripisovati nekemu religioznemu delu človeka, ki naj bi se po možnosti uvrščal kar v samo človekovo religiozno bistvo.  

Ups, tole pa ni nobena družbenost. To je instinktivno/nagonsko  čredništvo v kateri posmeznik nima zavedanja lastne induvidualnost niti v zametkih. Nagon po uveljavitvi v čredi je gon in če navzen še tolk egositično zgleda, je vedno na ravni instniktivnega. Človek se iz tega živalskega čredništvi izvije prav z ozavestvijo samega sebe, ko začut potencile kot svoje in dela z njimi v skladu s svobodno voljo in zato lahko pride z drugim, ki jo lahko pooseblja tud skupnost,   v tako v nepojmljive kreativno simbiozo kot tud v smrtonosno nasprotje . To nepomirljivo nasprotje je svojimi  amortizirala  religija, seveda pa  pri tem ni mogla naslonit na nč drugega kot na čredni gon folka, ki ga je skušla kultivirat v eno religiozno čustvo. Te sposbnosti transcedentnega čustvovanja živali pač nimajo in čeprav je blo v zgodovini pogosto zlobrabljane v slo po medsebojnm  ubijanju, nas je prav ta sposobnost navezat se na neke abstrakne vrednote nardila iz živali človeka.  Človek  se je z religijio odvezoval tud od zavezanosti svojim gonom oz.  totalne identifikacije sebe z njimi,  ker če ne bi tako začel dojemat sebe tud ne bi mogel dojet tud svoje  zavezanosti  nekim abstraktnih pojmom in si ne bi  razvil spobnosti skoznje razpoznavat.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: dogma
Reply #204 - 10.02.2003 at 13:31:33
 
Bardo_Thodol wrote on 10.02.2003 at 13:26:37:
Saj stalno govoriš o nepopolnih čutilih.
A zdaj si pa kar naenkrat na to pozabil?

ja sej. kaj pa ce mi ravno ta nepopolna cutila pravijo da se jaz spreminjam, v resnic pa sem mogoce "jaz" skos nespremenjen le moj telo se spreminja od rojenega, dojencka do otroka, odraslega, starega in umrlega? in ko se "odvezem" od teh spreminjanj bom osvobojen in bom spoznal svojo vecno nespremenjljivo naravo?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: dogma
Reply #205 - 10.02.2003 at 13:32:17
 
titud wrote on 10.02.2003 at 13:27:47:
Tega topica se ne da več odpirat. Bom odpr novga, pa pejmo počas tja.

Kaj pa imaš za eno zadevo, ker meni ta topik lepo odpira, enako kot na začetku.


Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: dogma
Reply #206 - 10.02.2003 at 13:36:43
 
Odpira se že o.k., samo replayat se komaj še da, ker mora hkrat odpirat odpirat 14 strani težkega dogmatizma Tongue Smiley.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: dogma
Reply #207 - 10.02.2003 at 13:36:54
 
Quote:
in ko se "odvezem" od teh spreminjanj bom osvobojen in bom spoznal svojo vecno nespremenjeno naravo?

Boš ja, prav gotovo ...   8)


Ker se vse spreminja, čeprav nam čutila včasih lažejo, da se ne, boš spoznal, da je le spreminjanje nespremenljivo (v smislu, da se ne spremeni v nespreminjanje).



Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: dogma
Reply #208 - 10.02.2003 at 13:40:36
 
titud wrote on 10.02.2003 at 13:36:43:
Odpira se že o.k., samo replayat se komaj še da, ker mora hkrat odpirat odpirat 14 strani težkega dogmatizma Tongue Smiley.

Pejmo zato sem http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=vera;action=display;num=1 044880188;start=0


No pa prestavi, čeprav zaenkrat nimam niti tozadevnih replay problemov in me prav zanima, do kje bi lahko še šli  14, 20, 50, 100  ...  Cheesy



Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: dogma
Reply #209 - 10.02.2003 at 14:13:21
 
Na isdn-ju čakam kašnih 10 sek. na odprtje replaya, na analogni liniji je po moje za obupat. Je taka dogma tukaj, da se odpre nov topik, zarad soliradrnasti  Undecided Smiley:

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=vera;action=display;num=104488018...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 12 13 14 15