Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 7860 times)
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Vatikan-končno resnica?
Reply #15 - 21.11.2002 at 19:38:28
 
Harry, žal mi je, če tebi čisto običajne stvari zvenijo vzvišeno. Nisem hotel dajati tega vtisa. Povedal pa sem neko dejstvo, in to je vse. Kaj sem, kdo sem, koliko vem, kaj mi je dostopno ali nedostopno, to je moja stvar. In imam dovolj resničnih zadev, da jih zapišem, si mi jih ni treba izmišljati ali postavljati se s čim. Saj se nimam s čim. Sleherni študij je v bistvu napor, in tudi malo bolj temeljita splošna razgledanost pomeni napor. Če to tebe moti, mi je vseeno. Jaz in dr. Rode se vseeno dobro počutiva...

Pa ne bluzi nesmislov, saj to ni tebi podobno. Saj si vendar resen človek.

Lep pozdrav vsem skupaj!

Samson
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Vatikan-končno resnica?
Reply #16 - 21.11.2002 at 20:36:22
 
Samson wrote on 21.11.2002 at 00:24:36:
Smiley Očitno so mi bili dostopni viri, ki mnogim niso bili dostopni. In tiste vire sem s pridom predelal.

mene pa vseeno zanima kateri so ti viri
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
NATAWE
Guest




Re: Vatikan-končno resnica?
Reply #17 - 21.11.2002 at 21:48:25
 
Ubogi dr. Rode .. Cry dobro se počuti Grin - prav mu je, ko ne bo prišel v nebesa, zakaj pa ne trpi Grin!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: Vatikan-končno resnica?
Reply #18 - 22.11.2002 at 02:12:20
 
Hi,

Ja, bo pa res fino ko bomo videli vse te arhive.
Kolk se bomo bolje pocutili.
Sploh vsi tisti zidje, ki so bili zaradi papeza ubiti se bodo bolje pocutili. Bodo dobili zadoscenje.
Pa nacisti, ki bi zide itak pobijali, se bodo tud bolje pocutili. Bo papez prevzel nase njihov delcek krivde.
Pa bo papez koncno lahko iz vic sel gor v nebesa.
Pa mi, k smo tolk osebno prizadeti zaradi vseh teh ljudi, se bomo tud bolje pocutili. Mira pa zaradi teh arhivov itak ne bo. Se bo spetir in prepir sele pol zacel.

Sicer sem pa slisal, da so Borgijci cca. 500 let nazaj v Vatikanu tud delal stalo. Sem bral o tistem papezu Aleksandru. Njegov pontifikat je bila ena sama velka fešta. En sam zur.

No, pa ce vzamemo v obzir povezavo med temi presnetimi Borgijci in Rodetom in njegovim Samsonom, potem smo pa res lahko hudi. Ja, res, ja...

No, men gre pa medtem malce na smeh  Grin Grin Grin


Lep dan pa cim vec grehov (tistih ta dobrih)
Vernik


Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Vatikan-končno resnica?
Reply #19 - 22.11.2002 at 12:18:26
 
Quote:
Očitno so mi bili dostopni viri, ki mnogim niso bili dostopni. In tiste vire sem s pridom predelal. Zato lahko trdim nekaj takega z vsem prepričanjem.


Quote:
Noben pravi raziskovalec in noben resen zgodovinar ni pisal tistih laži. Tisto so pisali zlonamerni provokatorji in licemerci, neveden folk jim je pa nasedal.  Saj so vendar bolj zanimive žgečkljive laži kot suhoparna resnica! Pa s tem ne obsojam nobenega, ogromna večina je bila le zavedena.


Quote:
Harry, žal mi je, če tebi čisto običajne stvari zvenijo vzvišeno. Nisem hotel dajati tega vtisa. Povedal pa sem neko dejstvo, in to je vse. Kaj sem, kdo sem, koliko vem, kaj mi je dostopno ali nedostopno, to je moja stvar. In imam dovolj resničnih zadev, da jih zapišem, si mi jih ni treba izmišljati ali postavljati se s čim. Saj se nimam s čim. Sleherni študij je v bistvu napor, in tudi malo bolj temeljita splošna razgledanost pomeni napor. Če to tebe moti, mi je vseeno. Jaz in dr. Rode se vseeno dobro počutiva...

Pa ne bluzi nesmislov, saj to ni tebi podobno. Saj si vendar resen človek.


Samson, najprej hvala za kompliment, da sem resen človek. Ga vračam.
Poglej. Zakaj vzvišeno? Po vseh dosedanjih navedbah in zapiskih, se govori, po tvoje laž. Ok, dopuščam, da je vse laž in podtikanje. Ampak ti trdiš nasprotno. Praviš, da imaš zanesljive vire o resnici. In tukaj se pojavlja ta tvoja vzvišenost. Poglej Samson, nihče od tebe ne želi, da izdaš svoje vire, ampak napiši kakšna je resnica. Do sedaj si samo pisal, da nič ni res, kar se piše, torej povej kakšno resnico poznaš ti. In mi vsi, ki smo bili zavedeni, bomo dobili pogled tudi z druge strani. Tisto o naporu pa ne bom vzel kot žalitev, ampak ti bom prikimal, da imaš prav.

LP Harry

Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
tomi
5
*****
Offline

Kaj pa če je vse RES???

Posts: 519
MB
Gender: male
Re: Vatikan-končno resnica?
Reply #20 - 04.02.2003 at 13:49:31
 
Bah, kaj kdo res verjame, da so KC tako neumni, da si bodo šli sami žeblje zabijat v krsto?! Če objavijo samo kakšno skrito poglavje biblije, jim grozi propad. Kaj šele, da priznajo svijarije njihovega (nepojmljivo svetega) vodstva...

Quote:
Povedal pa sem neko dejstvo, in to je vse.

Jao, to me spominja na mojo žlahto... Njim je vse sveto dejstvo, kar piše v Bibliji in kar povejo župniki pri maši  Grin
Back to top
 

Pametni razpravljajo o idejah,&&povprečneži o dogodkih,&&omejeni pa o ljudeh. &&(Hyman Rickover)&&
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Vatikan-končno resnica?
Reply #21 - 15.02.2003 at 15:41:54
 
Vatikan, 15. februarja (STA) - Vatikan je danes odprl doslej tajne arhive o odnosih Svetega sedeža z Nemčijo med letoma 1922 in 1939. Papež Janez Pavel II. se je za predčasno odprtje teh dokumentov, ki jih običajno odpirajo po 70. letih, odločil, da bi pomiril glasove o povezavah rimokatoliške cerkve z nemškim nacionalsocializmom ter zanikal glasove, da Vatikan ni naredil dovolj za preprečitev holokavsta. Dokumenti bodo na razpolago raziskovalcem, ki so se že množično prijavili za njihov pregled, poroča nemška tiskovna agencija dpa.

Vatikan je tako odprl arhive iz časa papeža Pija XI., ki mu mnogi očitajo, da ni javno nastopil proti holokavstu. Arhivi vključujejo tudi uradne zaznamke kardinala Eugenia Pacellija, apostolskega nuncija v Nemčiji med letoma 1922 in 1929, ki je nato nasledil Pija XI. Vse do leta 1939, ko je bil izvoljen za papeža, je bil državni tajnik Svetega sedeža. Pacelli je kot papež Pij XII. vodil rimokatoliško cerkev od leta 1939 do 1958, judovske skupine pa so ga dolgo obtoževale, da je zatisnil oči pred tisoče judi, ki so bili poslani v koncentracijska taborišča.

Vatikan sicer opozarja, da so zapiski o letih od 1931 do 1934 nepopolni, saj je bil arhiv nunciature v Berlinu ob koncu vojne delno požgan. V ta čas pade tudi obdobje, ko je Adolf Hitler januarja 1933 prevzel oblast.

Številni zgodovinarji Piju XII. očitajo, da ni javno obsodil nacionalsocializma in da ni storil vsega za preprečitev holokavsta. Vatikan kritike zavrača in spominja na tisoče judov, ki jih je katoliška cerkev v Italiji in Vatikanu obvarovala pred nacističnim preganjanjem.

Vatikanski arhivi po letu 1939 pa še naprej ostajajo zaprti, dodaja dpa, tako da veliko zanimivih podatkov ostaja tajnih za števine zgodovinarje in raziskovalce. Vsi dokumenti o papeževanju Pija XI. in Pija XII. naj bi bili odprti v prihodnjih treh letih.

Zanimivo, je to, da je bil uničen ravno tisti del, ko so Dolfija okronali. In da, ostaja zaprt del po l.39, kakor, da ga še niso v popolnosti prečesali in uničili kar ni za javnost.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Vatikan-končno resnica?
Reply #22 - 26.07.2004 at 19:05:28
 
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Kr_eden
Ex Member




Re: Vatikan-končno resnica?
Reply #23 - 26.07.2004 at 19:18:50
 
Mater, tile se pa pobijajo med seboj hujše kot mafijaši. Kaj dela denar. Le kje je njihov tako sveti Bog ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: Vatikan-končno resnica?
Reply #24 - 26.07.2004 at 19:35:01
 
Meni so oni sami ena velika mafija.
McDonalds, CocaCola in cerkev so tak isto, ena velika firma, mafija..
Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
Pages: 1 2