Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 7861 times)
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Vatikan-končno resnica?
19.11.2002 at 00:11:10
 
Quote:
Vatikan je napovedal, da bo objavil vse dokumente o papežu Piju XII., ki je bil papež med drugo svetovno vojno. Kot je sporočil vatikanski knjižničar, kardinal Jorge Mejia, bodo v Vatikanu objavili tudi vse dokumente iz obdobja med letoma 1922 in 1939, ko je bil papež Pij XII., tedaj še Eugenio Pacelli, nuncij v Berlinu.

Pija XII. predvsem židovske skupnosti obtožujejo, da je kot apostolski nuncij v Berlinu v času papeža Pija XI. in kasneje med drugo svetovno vojno kot papež vedel za nacizem in nacistične zločine, a je kljub temu molčal.

Odpiranje arhivov se bo začelo 1. januarja 2003, na zahtevo zgodovinarjev pa bodo objavljeni vsi dokumenti o papežu Piju XII. Vatikan bo dokumente objavil do konca leta 2003, celotni arhiv o Piju XII. pa naj bi zapisali na šest zgoščenk.



Tole pa komaj čakam. Mislim, da bo zanimivo prebrati. Če bo seveda res tako in če bo objavljena resnica.
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Vatikan-končno resnica?
Reply #1 - 19.11.2002 at 00:20:58
 
Quote:
Tole pa komaj čakam. Mislim, da bo zanimivo prebrati. Če bo seveda res tako in če bo objavljena resnica.


Objavljena bo resnica! In videli bodo tisti, ki so se naslajali z lažmi na račun velikega papeža Pija XII, kako neumni so v resnici.

lp Samson
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Vatikan-končno resnica?
Reply #2 - 19.11.2002 at 09:30:17
 
Quote:
Objavljena bo resnica! In videli bodo tisti, ki so se naslajali z lažmi na račun velikega papeža Pija XII, kako neumni so v resnici.



Ja, Samson resnica marsikdaj boli. In tisti ki so se(smo se) naslajali z lažmi, bodo(bomo) izpadli neumni. Vendar naj ti povem, da če smo debatirali o tem doslej na podlagi tistega kar smo vedeli, smo govorili stvari, ki niso zrastle v naših glavah, ampak smo se zanašali na besede raznih raziskovalcev in zgodovinarjev. Zakaj je Vatikan tako dolgo čakal z resnico, ko pa bi lahko že zdavnaj demantiral razne "neresnice". Bomo videli, kaj bo prinesel čas.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Karmen A.
Guest




Re: Vatikan-končno resnica?
Reply #3 - 19.11.2002 at 10:27:50
 
Samson wrote on 19.11.2002 at 00:20:58:
Objavljena bo resnica! In videli bodo tisti, ki so se naslajali z lažmi na račun velikega papeža Pija XII, kako neumni so v resnici.

lp Samson


Prirejena (sprejemljiva) resnica? Bo zadoščala.  Saj kdo pa ima večjo potrebo po resnici? Ljudstvo v KC, ki še svojega zakonika ne bere? Sladica so bile take laži bolj za pripadnike te Cerkve.

Če "pade" oseba z nekoliko raziskovalnega duha v eno ustanovo je reakcija neizbežna; tudi institucijo ravna po sistemu vzorčenja; če nisi z nami si bolan. Saj vemo, kako je deloval bivši sistem. Strinjam se, da so te slasti varljive.

Ali pa kdo tu misli, da papež za ta dejanja lahko ne bi vedel?  


Karmen


Back to top
 
 
IP Logged
 
NATAWE
Guest




Re: Vatikan-končno resnica?
Reply #4 - 19.11.2002 at 10:48:19
 
Iz Vatikana pričakujete RESNICO ???

No, jaz pa, da obtoženi na sodišču ne bodo lagali, pa smo na istem! Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Vatikan-končno resnica?
Reply #5 - 19.11.2002 at 13:17:57
 
Čakam na dan, ko bodo vsem drugim religijam vrnili vso literaturo in zaklade, ki so jih pokradli in jih skrivajo, čakam na dan, ko bodo pokazali vse zaklade antičnega sveta, vse stare knjige in zapiske, načrte in ideje...
Takrat bomo lahko govorili o resnici, ko bodo te stvari dostopne vsem navadnim smrtnikom.
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Vatikan-končno resnica?
Reply #6 - 19.11.2002 at 13:57:58
 
Quote:
Čakam na dan, ko bodo vsem drugim religijam vrnili vso literaturo in zaklade, ki so jih pokradli in jih skrivajo, čakam na dan, ko bodo pokazali vse zaklade antičnega sveta, vse stare knjige in zapiske, načrte in ideje...
Takrat bomo lahko govorili o resnici, ko bodo te stvari dostopne vsem navadnim smrtnikom.


Kali, mislim, da midva tega ne bova doživela. ???

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Vatikan-končno resnica?
Reply #7 - 19.11.2002 at 22:14:27
 
Quote:
Vendar naj ti povem, da če smo debatirali o tem doslej na podlagi tistega kar smo vedeli, smo govorili stvari, ki niso zrastle v naših glavah, ampak smo se zanašali na besede raznih raziskovalcev in zgodovinarjev. Zakaj je Vatikan tako dolgo čakal z resnico, ko pa bi lahko že zdavnaj demantiral razne "neresnice". Bomo videli, kaj bo prinesel čas.
LP Harry


Cheesy Noben pravi raziskovalec in noben resen zgodovinar ni pisal tistih laži. Tisto so pisali zlonamerni provokatorji in licemerci, neveden folk jim je pa nasedal.  Saj so vendar bolj zanimive žgečkljive laži kot suhoparna resnica! Pa s tem ne obsojam nobenega, ogromna večina je bila le zavedena.

lp Samson
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Vatikan-končno resnica?
Reply #8 - 21.11.2002 at 00:20:07
 
Samson, kaj pa če je vse res? Zakaj misliš, da so podtikanja? Konec koncev tudi ti ne moreš biti prepričan v svoj prav, če resnica še ni bila obelodanjena. Upam samo, da bo na dan prišla prava resnica, da ne bo podtikanja z Vatikanske strani.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Vatikan-končno resnica?
Reply #9 - 21.11.2002 at 00:24:36
 
Smiley Očitno so mi bili dostopni viri, ki mnogim niso bili dostopni. In tiste vire sem s pridom predelal. Zato lahko trdim nekaj takega z vsem prepričanjem.

lp Samson
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Vatikan-končno resnica?
Reply #10 - 21.11.2002 at 00:32:15
 
Samson, tole mi pa res zveni nekam vzvišeno. Vatikan naj bi imel resnico zakopano nekje v skritih arhivih, ti pa imaš zanesljive vire. Daj malo razloži tole. Če bi tole o virih napisal Rode, ajd, bi še šlo. 8)

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Vatikan-končno resnica?
Reply #11 - 21.11.2002 at 00:38:50
 
Quote:
Samson, tole mi pa res zveni nekam vzvišeno. Vatikan naj bi imel resnico zakopano nekje v skritih arhivih, ti pa imaš zanesljive vire. Daj malo razloži tole. Če bi tole o virih napisal Rode, ajd, bi še šlo. 8)

LP Harry



Harry!

Motiš se! Imenujmo Rodeta kot predsednika država. Imenujmo obenem Samsona kot neko sivo eminenco.
Če ju damo skupaj ima siva eminenca neprimerno večjo moč kot predsednik. Slednji je vpliven le na nekaterih področjih.

Samson!

Midva se bova pa dol usedla ko jaz pridem v Slovenijo.  OK?

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Vatikan-končno resnica?
Reply #12 - 21.11.2002 at 00:42:50
 
Andres, verjetno imaš prav. Siva eminenca je vedno taprva in najpomembnejša. Grin

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Vatikan-končno resnica?
Reply #13 - 21.11.2002 at 00:45:39
 
Samo sivih eminenc je verjetno več vrst. In zapomni si. Nisem rekel, da to Samson je.  Le primer sem dal. Obenem pa kaj vem, morda celo podajam možnost.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Vatikan-končno resnica?
Reply #14 - 21.11.2002 at 12:21:12
 
Saj tudi jaz nisem mislil Samsona. Samo tako na splošno. 8)

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2