Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 11
(Read 35365 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Porod?
Reply #15 - 18.11.2002 at 17:46:08
 
gape wrote on 15.11.2002 at 11:41:42:
častni član definitivno ... je pa včeri shola na rebirthingu lepo povedala o rojstvu ... upam da bom imel čas spisat to kar je povedala ... s čim manj interpretacije ... naj me kdo spomne če pozabm ...

no ... sm bil zadnjič na rebithingu in pol na koncu smo imel šering ... in je shola mal povedala ... probam nekako povzet


rojstvo
mislite da je bila narava (ali pač bog če hočeš) res tako zelo neumna, da je za človekov porod predvidila porodnišnico, zdravnika, škarje ...

ko se rodimo izgleda to nekako tako ... najprej pride ven otrok, na popkovini pa se drži posteljica ... ta posteljica služi za to da otroku dobavlja vse potrebno za življenje ... to posteljico s popokovino vred zdravnik takoj po porodu odreže in popedena, otroka pa sekne po riti, da začne dihat ... zato nihče od nas nikoli sploh še ni pravilno znal dihat, saj že prvi dih ni bil tak kot bi moral bit. je bil nenaden, prisiljen ...

mi je lucija povedala kako zgleda rojstvo backa
on isto pride iz mame ven, in je cel zadekan v neko posteljico ... mama mu potem najprej poje posteljico okrog noska ... da se privadi na dihanje verjetno ... itd

nekako naj bi porod ne bil poln bolečin in otrok se naj ne bi rabil borit za to da pride ven iz mame ... če vse mame ne bi bile tako zelo zakrnele, to niti nebi tako bilo ... menda zelo pomaga če mama prej vadi trebušne plese ...
heba je to ker mame nikjer nimajo za izvedet kako in kaj se reči streže, saj tudi mame teh informacij ne vejo ...

me zanima če kdo ve kako je s temi rečmi ... mogoče se bom pa še kej spomnu ... skratka bistvo je v tem da smo že od rojstva naprej vsi nekako nepripravljeni, sterilni, ne znamo dihat, strah nas je ... predstavljajte si šok otroka, ki je prej ves zadovoljen notr v trebuhu, diha kaj jest vem kako, na varnem je, pol pa bum bam tresk ... evo ... zdej se pa pozdrav če se moreš, pa probi ne zbolet če moreš ...


Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Porod?
Reply #16 - 18.11.2002 at 18:26:34
 
Men je to kozlarija, da ženska leži, ko rojeva. OK, če gre za carski rez ali pa, da se, buh ne dej, kaj zakomplicira. Meni je bolj naravno, da ženska čepi. Pa tud v vodi bi prav rada rodila.
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Porod?
Reply #17 - 18.11.2002 at 20:56:14
 
gape wrote on 18.11.2002 at 17:46:08:
me zanima če kdo ve kako je s temi rečmi ...

Kaj konkretno si tukajle mislil? O samem porodu, o tem, kje se bodoče mame naučijo, kar naj bi vedele o samem porodu ali kaj drugega?

Meni zelo simpatična misel, ki sem jo slišala v soboto na nekem seminarju, je bila nekako takšnale: le kako naj bi otrok obdržal in rasel s tisto popolno ljubeznijo, ki jo prinese s seboj na svet, ko pa je prva stvar, ko pokukaš na ta svet ta, da jih takoj dobiš po riti…

Pa tale tvoja misel:

gape wrote on 18.11.2002 at 17:46:08:
on isto pride iz mame ven, in je cel zadekan v neko posteljico ... mama mu potem najprej poje posteljico okrog noska ... da se privadi na dihanje verjetno ... itd

mi je bila tudi grozno simpatična. Predvsem nosek. Gape – nisem te navajena govoriti ljubkovalno in uporabljati pomanjševalnice… Wink

m.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Porod?
Reply #18 - 18.11.2002 at 22:46:48
 
Miska wrote on 18.11.2002 at 20:56:14:
Kaj konkretno si tukajle mislil?

ja to, če kej narobe vem, če obstaja kej logičnega zaradi česar naj bi blo tko ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Porod?
Reply #19 - 19.11.2002 at 07:54:43
 
Uf, gape… Logično… Meni je tako zelo malo stvari zares logičnih… Se mi zdi, da so vse stvari, ki so za nas logične, samo naučene tako, da bi bile logične.

1 + 1 = 2. Logično. Se spomniš, kolikokrat si moral v šoli to ponoviti?

Otroka ne prinese štorklja. Logično. Od takrat, ko so te tega naučili. Prej, ko si ti sam, kot mali otročiček verjel, da otroka prinese štorklja, je bilo popolnoma logično to.

Življenje se konča s smrtjo. Logično. Za tistega, ki v to verjame. Če verjameš v dušo, ki je večna in za katero to življenje pomeni samo eno izmed inkarnacij, je logično nekaj popolnoma drugega.


gape wrote on 18.11.2002 at 17:46:08:
rojstvo
mislite da je bila narava (ali pač bog če hočeš) res tako zelo neumna, da je za človekov porod predvidila porodnišnico, zdravnika, škarje ...

Po mojem mnenju logično zato, ker smo ljudje sami tako hoteli. Smo pač usmerjeni v to, da »čez komot ga ni«. Ko porodnišnic, zdravnika in škarij še ni bilo (ali tam, kjer tega še vedno ni), je porod popolnoma logičen brez vsega tega.

In ti takole lahko filozofiram naprej in takole seciram cel tvoj post. Bi ti želela s temle »logično« kaj bolj pomagati, pa ti žal ne znam. Ali pa sem danes zjutraj sama popolnoma nelogična. Wink In če takole razmišljam, ugotavljam, da nisem prepričana, če je meni sploh katera stvar logična…

gape wrote on 18.11.2002 at 22:46:48:
ja to, če kej narobe vem, če obstaja kej logičnega zaradi česar naj bi blo tko ...

Če vprašaš mene - sama se kar strinjam z vsem tistim. Mi je logično. Wink

Mogoče se pa najde kdo drug, ki bo znal bolj "logično" razložiti tole tvoje vprašanje?

m.
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Hvala
Reply #20 - 20.11.2002 at 17:09:50
 
za 1h50min rojevanja

HVALA

Kiss


ne smem dolg buljit v to skatljo   Roll Eyes  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Porod?
Reply #21 - 20.11.2002 at 20:25:59
 
O Eva, si že doma!
Kako si? Kako je kaj Gaja?

Vso srečo, mami!  Kiss
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Porod?
Reply #22 - 20.11.2002 at 20:28:46
 
1:50 Eva!  Ti imaš ša verjetno "stabilno" telo Smiley.

Dobrodošli.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Porod?
Reply #23 - 20.11.2002 at 21:36:07
 
dobrodošli in čestitke
Back to top
 
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Porod?
Reply #24 - 20.11.2002 at 22:15:35
 

Eva, pridna si bila. Prvi otrok, pa samo 1:50, pa brez šivov - to je dosežek.

Čestitam tebi in čestitam novi dušici Gaji (če sem prav zasledila)!


...

Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Porod?
Reply #25 - 20.11.2002 at 22:19:15
 
Eva.. čestitam. Gaji pa dobrodošlico.  Kiss
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
lumpy
3
***
Offline

akobane
Posts: 136
vesolje
Gender: female
Re: Porod?
Reply #26 - 21.11.2002 at 12:26:12
 
evo

maham in pošiljam poljubčke
Kiss Kiss Kiss Kiss Kiss Kiss Kiss


akobané

lumpy
Back to top
 

Pot je ena - cest pa tisočero.
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Porod?
Reply #27 - 21.11.2002 at 16:48:53
 
Valentinaa wrote on 20.11.2002 at 22:15:35:
pa brez šivov


Ja, pa kje si to pobrala, pobaraj mal svoj vir.. šivana sm...  Sad ... no, sej sm sama kriva,: kdor je jezen, se ureže  ???...
London bridge is falling down
bom rabla mal cajta da se v rokce primem spet Undecided
Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Porod?
Reply #28 - 21.11.2002 at 21:13:44
 
Quote:
to posteljico s popokovino vred zdravnik takoj po porodu odreže in popedena, otroka pa sekne po riti, da začne dihat


To se danes, vsaj kolikor je meni znano, ne dogaja več.
Otroka ne udarijo po ritki, ampak dopustijo da sam zadiha.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Porod?
Reply #29 - 21.11.2002 at 21:39:15
 
to je pohvalno ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 11