Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 3273 times)
six
1
*
Offline


Posts: 4

Gender: male
simbol stanovitnosti
17.11.2003 at 01:16:09
 
Živjo.

Iščem kakšen simbol stanovitnosti. Našel sem samo nekaj malega na internetu  (dve rahlo različni zadevi, pa ne vem, kera je prava), zato me zanima, če poznate kakšnega.

Simbol bi rad dal v dar.

lp, six
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: simbol stanovitnosti
Reply #1 - 17.11.2003 at 15:20:03
 
a od marjetke jeršak si že bral vilinski simboli
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: simbol stanovitnosti
Reply #2 - 17.11.2003 at 17:51:00
 
six wrote on 17.11.2003 at 01:16:09:
Živjo.

Iščem kakšen simbol stanovitnosti. Našel sem samo nekaj malega na internetu  (dve rahlo različni zadevi, pa ne vem, kera je prava), zato me zanima, če poznate kakšnega.

Simbol bi rad dal v dar.

lp, six


najdu si dva ... in to sta ???

linkz ???
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: simbol stanovitnosti
Reply #3 - 17.11.2003 at 18:46:22
 
SmileyPodoba vsakega svetnika je obenem tudi pomemben simbol stanovitnosti v dobrem.

Najbolj znan in največji simbol stanovitnosti pa je podoba Jezusa Kristusa, in to križanega.

Kupi en lep križ, in ga podari. To je najbolj veren simbol stanovitnosti. Pa še iskati ti ne bo treba nekih bledih nadomestkov.
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: simbol stanovitnosti
Reply #4 - 17.11.2003 at 22:25:36
 
Samson wrote on 17.11.2003 at 18:46:22:
SmileyPodoba vsakega svetnika je obenem tudi pomemben simbol stanovitnosti v dobrem.

Najbolj znan in največji simbol stanovitnosti pa je podoba Jezusa Kristusa, in to križanega.

Kupi en lep križ, in ga podari. To je najbolj veren simbol stanovitnosti. Pa še iskati ti ne bo treba nekih bledih nadomestkov.


...pa zraven kilo česna in bo obdarovana oseba zaščitena pred vampirji. Grin
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: simbol stanovitnosti
Reply #5 - 17.11.2003 at 23:34:00
 
jao LOL Grin
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: simbol stanovitnosti
Reply #6 - 18.11.2003 at 03:09:49
 
Quote:
...pa zraven kilo česna in bo obdarovana oseba zaščitena pred vampirji. Grin

Ne, nobenega česna. Le tega potrebuješ pri praznoverjih, ko se npr. zatekaš k sanjskim vilincem ali škratom, k blodnim vampirjem ali coprnicam... Eh, kam vse bi radi nekateri ubežali od zahtevnih realnosti življenja. Radi bi se skrili v sanjsko otroštvo, toda življenje bo mogoče ravno zaradi tega še bolj kruto realno. Iga, o stvareh ni dovolj le govoriti, potrebno jih je tudi bolj poglobljeno premisliti.

Povedal sem zadevo, ki je čisto drugi nivo, ko škrati in vilinci Roll Eyes, ali vampirji in coprnice ???, kar bi očitno rad plasiral ti... Cheesy
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: simbol stanovitnosti
Reply #7 - 18.11.2003 at 09:13:32
 
Ne se jezit, Samson, včasih je tud šala samo šala Kiss
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: simbol stanovitnosti
Reply #8 - 18.11.2003 at 09:14:55
 
Samson wrote on 18.11.2003 at 03:09:49:
Povedal sem zadevo, ki je čisto drugi nivo, ko škrati in vilinci Roll Eyes, ali vampirji in coprnice ???, kar bi očitno rad plasiral ti... Cheesy


Po moje  je  tko: če so škrati/vilinci innjihovimi simboli  sposobni  posamezniku  vzpostavit en stabilen odnos do  sebe in sveta, se v tem prav nč ne razlikujejo od svetnikov in kršačanskih  simbolov.  Če pa ne delujejo v tem smislu niti  niti eni niti drugi, pol se ta posmeznik lahko upravičeno zamisli nad vsemi, da gre za vraževerje, al pa  nad sabo, da ni sposoben vzpostvt takega stika s svojimi arhetipskimi/mitološkimi vsebinami na način, kot so ga  bli prek vilin ncev/škratov/svetnikov sposobni vzpostvt  njegovi predniki.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: simbol stanovitnosti
Reply #9 - 18.11.2003 at 20:12:28
 
Mah, v stevilnih SLO cerkvah imas po oltarjih itd., itd. znamenja, kipce itd. naravnih sil, ki so jim vcasih pravili vile, skrati itd., itd., krscanstvo, ker je pac sledilo drugi tradicji, pa jih je skupno poimenovalo kot angele, kar je cist OK. Pri tem je treba vedet, da imajo tudi nebeska bitja svojo hierarhijo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1