Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 20634 times)
tejka
2
**
Offline

Danes je najlepši dan.

Posts: 88
Novo mesto
VZORCI
13.11.2002 at 12:17:15
 
Zanima me kako prepoznate vzorce iz otroštva, mladosti in kako vplivajo na vaše življenje?

Jaz imam s tega področja kar nekaj znanja in vam lahko malce olajšam življenje, če želite. Ko prepoznaš vzorce in veš zakaj se določene stvari dogajajo in ponavljajo, jih lahko tudi spremeniš. Princip je, da prepoznaš, ozavestiš in očistiš. Seveda je potrebno veliko dela in stvari sploh niso tako enostavne in kretkotrajne, nam pa prinesejo spremembe za celo življenje. Ker vzorci so naučeni, privzgojeni in jih lahko spremenimo, če jih poznamo.  


Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: VZORCI
Reply #1 - 13.11.2002 at 13:14:27
 
Ja jest se trudim jih prepoznavat, ozavestit in odpravit.
Npr marsikater vzorec prepoznam, ko ponavljam napako za napako, ko vidim, da reagiram isto, kot starši...

Drgač bi bila pa vesela, če boš malce bolj podrobno razložila kako ti to počneš!
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: VZORCI
Reply #2 - 13.11.2002 at 14:55:14
 
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: VZORCI
Reply #3 - 13.11.2002 at 15:19:09
 

Tejka, veš, kje mam jaz še vedno problem? Recimo, posodim denar, al pa CDje, in potem ne dobim nazaj, in se ful jezim sama pri sebi, kaj sem takšen trotl vedno znova. In potem me še noro gledajo Shocked Sad, če se izrazim, da želim 'zadevo' nazaj (na vse možne načine). Spljoh ne razumem tega. Plus tega, da me ne šmirglajo. To je nekaj določenih modelov, in tud, če sem recimo se sprijaznila z dolgom in tistim človekom, npr. ok, si pač takšen, rabiš pozornost, nekaj hočeš povedat (ker namreč vem, da bi lahko vrnil, ker ima) Ne razumem, ker mi hodi po glavi ta butasta misel - če bi 'me' spoštoval, bi vrnil.... Zase menim, da nisem materialist, ampak na nekatere stvari sem še zmeraj navezana, ki so "moje" - moja duša je v njih, in na posodo so bile dane z ljubeznijo. Zakaj bi mogla še to spustit? Roll Eyes. Bojim se, da bom postala čista škrtica prej, preden bo zaupala, da Vesolje že ve zakaj. Razvozlati ta vozel?

Dobro, pa morda to ni glih vzorec iz otroštva, čeprav vse lahko povežem z enim velikim primanjkljajem iz tistega obdobja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: VZORCI
Reply #4 - 13.11.2002 at 15:43:23
 
men se je tud to dogajalo ... mogoče je res povezano s samozavestjo ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: VZORCI
Reply #5 - 13.11.2002 at 17:44:38
 
Zvezdica, ne smeš posojat samo  tistim, ki jim je samoumevno, da nekaj dobijo. Ta samoumevnost je vzorc, ki si ga prisvojijo tist otroc, ki so jim tastari pa okolica privzgoljil en občutek, da se svet vrti samo okrog njih. Ta vzorca se poznje v živjenju bolj težko uresničuje, zato je za egocentrika tolk bolj vabjivo, da izkoristi vsaj tisto priliko, ki se sama ponud. Če takemu človeku rečeš, da ti posojena stvar zlo dost pomen, bo svojo pomembnost ravno iz tega črpov, da bo to stvar jemal ko eno tvojo žrtu zanjga. Zato je boljš, da ne težiš preveč, da stavr zreativiziraš, pol tud njemu ne bo tol pomenila in maš več šans, da jo dobiš nazaj. Seveda  bo tak egocnetrik  ful zadvoljen, če mu boš hvaležnost pokazala, da si zadevo nazaj dobila, saj si po njegovem dobila nekaj njegovga. Ti povem iz prve roke, kako to gre, mam ful poln enih loncov pa pastičnih skodel po omarah, ki so prišle v hišo polne dobrot, prazne pa nikakor ne najdejo poti nazaj do sosedov pa žlahte. Se tud še ni zgodlo, da bi knjige pravcajt nazaj v knjižnico odnesu, bi skor zmeraj kakšno od njih lahko kar kupu, tolk se zamudnine nabere, tko da se mi knjižničarke ful zahvalujejo, da sem se jih sploh usmilu...
Back to top
 
 
IP Logged
 
tejka
2
**
Offline

Danes je najlepši dan.

Posts: 88
Novo mesto
Re: VZORCI
Reply #6 - 14.11.2002 at 10:59:48
 
Jaz bi pa tole vzela tako: Kaj sem komu kdaj jaz vzela, sposodila, pa sem pozabila vrnit? Nezavedno, zavedno? Magoče se ti samo vrača v enaki obliki pomnoženo? Ne vem, premisli.
Ali pa se moraš naučiti nenavezanosti na stvari in materialne dobrine.
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: VZORCI
Reply #7 - 14.11.2002 at 20:30:25
 
a maš metodo za sesuvanje in ozaveščanje vzorcev?

a mal opišeš?

Back to top
 
 
IP Logged
 
tejka
2
**
Offline

Danes je najlepši dan.

Posts: 88
Novo mesto
Re: VZORCI
Reply #8 - 15.11.2002 at 10:23:10
 
Ne, nimam univerzalne metode. Samo sem skozi ozaveščanje svojih vzorcev in pomočjo ozaveščanja drugih prišla do določenih znanj in zaključkov. Itak se vsem ponavljajo določeni vzorci. Itak ima vse začetek v otroštvu ali še prej, v kakšnem prejšnjem življenju. A o tem ne bi, ker nisem usposobljena. Poznam pa čudovito osebo, ki lahko pomaga na tem področju. Poznam tudi sve osebi, ki te popeljeta skozi tvoje vzorce, da se soočiš. A na to moraš biti pripravljen, ker potegne za sabo celo življenje sprememb. Potem si kakršen si, brez mask, oz. Veš kakšen si in zakaj. Če nosiš maske pred drugimi je tvoj problem, a mislim da jih potem več ne potrebuješ.
Ni ene metode pri ozaveščanju. Pomembno je opazovanje trenutkov, ko se nam nekaj ponavlja, dogaja. Npr. Zakaj moj mož pije? Ponavadi je taka oseba živela s starši, ali skrbniki ki je tudi pila. Ker ni smela izražati svojih čustev in želja, zaradi strahu pred terorjem, ni samozavestna, je boječa, ne zna reči ne. Te energije privlačijo take ljudi, ki pijejo. Ponavadi, pravim, ne vedno.
Ali pa nasilje doma, nasilje z možem.

Ma en kup jih je in pomembno je da jih ozavestimo. Metod naprej za pucanje pa je en kup. Tudi ozaveščamo lahko sami, skozi meditacijo , opazovanje.

Je pa težko sprejet to, da lahko spremenimo celotne vzorce in s tem celo življenje na lepše. Ker mislimo da si ne zaslužimo tega.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: VZORCI
Reply #9 - 15.11.2002 at 11:58:10
 
jest pravm tko: vsi vzorci izvirajo iz tega življenenja, saj smo jih morali tukaj in zdaj pridobit na novo, da se jih lahko odprogramiramo, ker ... enkrat jih je treba.
je pa 100% res da njih največji del izvira iz prejšnjih življenj (tisti namreč ki izvirajo samo iz tega življenja so pač novi in smo si sami krivi (naša neumnost) da smo se jih navekli), naših in življenj drugih iz bi lahko reku skupne zavesti, skupnih vzorcev ... bi lahko reku danes trenutno je en najmočnejših vzorcev ta da si ne upamo povedat (kot jaz gape npr) nekaj kar vemo drugim, delit svojega znanja, saj imamo iz prejšnjih življenj vzorec da bomo zaradi tega najebali, saj smo v preteklosti že najebal ... so nas zažgali na grmadi recimo, tisti ki so bili proti znanju, tisti ki so hoteli obdržat kontrolo, nad drugimi in tudi nad sabo ...
in od tuki pol maske, ki jih ljudje furajo da bi podelili svoje znanje, to pa ni znanje ampak je blodnja, ker ne zajema celega človeka ampak samo del njega ... imho
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
tejka
2
**
Offline

Danes je najlepši dan.

Posts: 88
Novo mesto
Re: VZORCI
Reply #10 - 15.11.2002 at 12:13:42
 
Se strinjam s prvim delom, z drugim pa ne.
Zakaj ne bi komu pomagali, če se da?
Jaz nisem kriva, če se skrivaš za Gape. Jaz sem pripravljena res pomagat in se dobit s človekom ,ki ima težave in bi rad spremenil življenje. Lahko naredimo plan. Tukaj maska odpade. Pač pomagam, ker tako čutim.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: VZORCI
Reply #11 - 18.11.2002 at 15:22:16
 

gape wrote on 15.11.2002 at 11:58:10:
bi lahko reku danes trenutno je en najmočnejših vzorcev ta da si ne upamo povedat (kot jaz gape npr) nekaj kar vemo drugim, delit svojega znanja, saj imamo iz prejšnjih življenj vzorec da bomo zaradi tega najebali, saj smo v preteklosti že najebal ... so nas zažgali na grmadi recimo, tisti ki so bili proti znanju, tisti ki so hoteli obdržat kontrolo, nad drugimi in tudi nad sabo ...
in od tuki pol maske, ki jih ljudje furajo da bi podelili svoje znanje, to pa ni znanje ampak je blodnja, ker ne zajema celega človeka ampak samo del njega ... imho


Kakšnega znanja? Znanje meni še vedno ne pomeni nič, če ni povezano z dušo, kot sem že večkje napisala. In kot takšno ga lahko predaš le skozi ljubezen, skozi sebe, skozi čas pomoje. Drugače nima ne vem kakšne vrednosti.

Zažgali na grmadi? Ja, to pa je res vzorec, kao, da ti zdaj neko moč imaš, drugi pa ne, al kaj - strah pred samim seboj. Le razum je treba umirit oz. ne razumet.

Drugač pa, tejka si kar trofla to. Napišem kaj več še.

Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: VZORCI
Reply #12 - 18.11.2002 at 16:01:17
 
tejka wrote on 15.11.2002 at 12:13:42:
Jaz nisem kriva, če se skrivaš za Gape.

ti morm povedat, da je gape bil še preden je nastal virtualni gape, z gape.org-om vred ... in ne vem ... nebi reku da se skrivam za gapetom ... zakaj tko misliš?
k jest sm povsod gape, doma, na šihtu, na srečanju, pri prijatlih ... povsod ... v svojem življenju sm gape ... in kar govorim, tudi več ali manj živim ... JAZ SEM GAPE
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: VZORCI
Reply #13 - 18.11.2002 at 17:30:08
 
Quote:
bi lahko reku danes trenutno je en najmočnejših vzorcev ta da si ne upamo povedat (kot jaz gape npr) nekaj kar vemo drugim, delit svojega znanja, saj imamo iz prejšnjih življenj vzorec da bomo zaradi tega najebali, saj smo v preteklosti že najebal ... so nas zažgali na grmadi recimo, tisti ki so bili proti znanju, tisti ki so hoteli obdržat kontrolo, nad drugimi in tudi nad sabo


Je to zihr en močan vzorc, ampak tle gre za problem skrivanja avtentičnega znanja, tistga ki je že pomirjen z dušo in ki će bi ti ga kdo skušal sesut bi občutu kot da ti bi se pri moral pri živmu telesu duši odrečt. Takih situacij je sicer mal, a se globok usidrajo v psiho, zato je tak vzorc tko razširjen, da se rajš ravnamo po takem vzorcu, ki nas od takih znanj odvrača. S tem dajemo prostor bleferjem, manipulatorjem  in šaralatanom, ki  nimajo nobenih predsodkov  s  širjenjem svojih znanj...
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: VZORCI
Reply #14 - 19.11.2002 at 09:21:32
 


Je zadnjič na srečanju čist na kratko stekla ena o vzorcih na splošno. Pa smo se ustavili pri tem: jaz pravim, da če ti npr. ena oseba pokaže na en veeeelik vzorec (strah), se lahko odmakneš in rešuješ, ozaveščaš, čistiš zadevo 'sam'. Gape pa pravi, da le s tisto osebo oz. da je soočenje neizogibno, pa čeprav v drugi osebi - isti vzorec. Jaz pravim, da se ni treba z nobeno drugo osebo soočit, ampak le s svojim strahom. Mike pa ni 100% Grin, zato me je vzpodbudil, da odprem dilemo.

Ena izjava DeMella se mi je močno zataknila v spominu. Namreč, da lahko človek doseže razsvetljenje popolnoma sam. Lahko še en big vzorec, ampak to mi je ful dalo mislit, in mi zmeraj pomaga, ko se mi zdi, da rabim sočloveka.

Ne vem..., pa dajte kaj komentirat. Pa tukaj sem že nekaj podobnega spraševala.

Quote:
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3