Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 9
(Read 28357 times)
NATAWE
Guest




Re: Kdo je zares verski nestrpnež?
Reply #45 - 14.11.2002 at 18:13:12
 
Marsikaj se da razlagat ... se strinjam ... vendar če si pozorna vidiš, da je KC SOBOTO namerno izpustila in se omejila samo na Gospodov dan (za katerega je jasno, da je postala nedelja komaj leta 321, po tem, ko je Konstatin že odločil, da se kristjanov ne bo preganjalo, prost dan pa naj bi bil "sol invictus" ali sončen dan- ta ob katerem so sodišča zaprta!) Zame je to sklepanje kompromisov, katerih pa ne morem zagovarjat, če gre za "Božjo besedo".
Ne delaj si rezanih podob je tudi POPOLNOMA izpuščeno- saj so jih KC cerkve polne- podob namreč in smešno- ravno oni so proti malikovanju, sami pa ga prav vspodbujajo, vendar so zase našli opravičilo. Pravijo, da če uporabljaš predmet "oboževanja" samo kot sredstvo, da obožuješ Boga pol je pa vse O.K. Kot da so pogani častili IZRECNO predmet .... Smiley
Najbolj neverjetna pa so ta dejanja oz. spremembe če v svetem pismu preberemo:

"Ne mislite, da sem prišel razvezat postavo ali preroke; ne razvezat, temveč dopolnit sem jih prišel.  Resnično, povem vam: Dokler ne preideta nebo in zemlja, ne bo prešla niti ena črka ali ena črtica postave, dokler se vse ne zgodi.  Kdor bo torej kršil eno od teh, pa čeprav najmanjših zapovedi in bo tako ljudi učil, bo najmanjši v nebeškem kraljestvu. Kdor pa jih bo izpolnjeval in učil, bo imenovan velik v nebeškem kraljestvu.  Kajti povem vam: Če vaša pravičnost ne bo večja kakor pravičnost pismoukov in farizejev, nikakor ne pridete v nebeško kraljestvo." (Mat. 5, 17-20)
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Kdo je zares verski nestrpnež?
Reply #46 - 14.11.2002 at 18:59:03
 
Ampak a ni blo nekje v novi zavezi rečeno, da se gospodov dan prestavi, po možnosti zarad Velike noči?, se mi zdi, da smo to omenjal, samo se ne spomnem zazihr. ???
Drugo je pa to, da se boga pomojem ne upodablja? Jezusa ja, k je bil človek, pa angele.. pa svetnike, .hm, tut svetega duha..sam ne vem, če sem že vidla 'boga očeta' kje upodobljenga. V glavnem, tut 'KC-jevci' poučujejo, vem da stiški opat Nadrah piše v svoji knjigici, da si boga ne smemo predstavljat kot starčka s častitljivo brado ... itd. ki živi nad oblaki...   Wink
Quote:
Dokler ne preideta nebo in zemlja, ne bo prešla niti ena črka ali ena črtica postave, dokler se vse ne zgodi.  (Mat. 5, 17-20)

Tole se pa pozna že pri različnih izdajah, svetega pisma, ne gre zgolj za drug prevod, kot je blo mogoče v mojem pa v tvojem rezlika, ampak enkrat sem imela na pragu Jehove priče... ki so mi kazale v sv.pismu odstavke o ljubezni.. in tista knjiga je bla še sploh nekej druzga (je pa res da si je ful natančno nisem imela priložnosti ogledat, no, pa tut spoznam se ne).

Drugač je bla pa men najljubša razlaga svetega pisma tut po kakih odlomkih podana v Osvobajanje od sebe /Thomas Keller. Bernarda Pavko je zadevo prevedla s kaset, knjiga govori predvsem o čakrah in življenjskih področjih, ki jih predstavljajo... mene je zlo navdušla tista drugačna razlaga, kot sem jo pa poznala od verouka, k se mi dons res ne dopade več spljoh.
Ampak konc koncev, kerakol vera, prepričanje že, mamo vsi istiga boga v mislih... right?
Smiley
papa
Eva
Back to top
 
 
IP Logged
 
NATAWE
Guest




Re: Kdo je zares verski nestrpnež?
Reply #47 - 14.11.2002 at 20:22:59
 
Težko vprašanje- zadnji stavek mislim.
Saj če bi imeli v mislih vsi istega (Boga namreč) so verske institucije, ki vsaka zase trdi, da ima edino ona v "posesti" ta pravo resnico- nepotrebne.
Če pa nimamo istega- kar mislim, da je verjetno bolj res- saj je naša "predstava" (ali "brez"predstava) o njem tako različna, kakor smo si različni mi sami med seboj, pa tudi ne vem, zakaj so potrebne institucije, ki nam po tej logiki hočejo na silo vcepit samo tisto, kar sami sprejmejo za resnico.
Kakršenkoli je že torej odgovor- institucije in zaradi njih prepiri o EDINI resnici so nepotrebni in v času, ko imamo resnične probleme, kako živeti dalje, brez, da si uničimo ta planet (ne glede na to ali ga je ustvaril Bog v šestih dneh ali v šestisoč letih ali miljonih let in ali ga je sploh ustvaril ....) prav smešni!
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Kdo je zares verski nestrpnež?
Reply #48 - 14.11.2002 at 20:48:03
 
Smiley
Ja, no. Te institucije SE mi zdijo nepotrebne.
Edina resnica > isti bog  Smiley
Eva
Back to top
 
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Kdo je zares verski nestrpnež?
Reply #49 - 14.11.2002 at 21:51:32
 
Cheesy Zelo zagreti ste, prijatelji moji. To me veseli. Vidim tudi, da mnogi pozorno berete Sv. pismo, kar vam more samo koristiti. Seveda se ne čudim, da koga motijo različni prevodi, različne tiskarske napake, pa tudi pisanje o isti zadevi na različnih mestih v Sv. pismu z različnimi besedami. Stara zaveza je bila zelo pozno zapisana, tam se je izročilo stoletja prenašalo od ust do ust, zato je tudi izražanje Stare zaveze zelo obarvano s tedaj nosilno nomadsko kulturo. In nič čudnega, da je to videti celo pri pripovedovanju tako bistvenih resnic razodetja, kot je deset božjih zapovedi. Ne vem, zakaj bi nekoga moralo motiti, če se ista misel v različnih generacijah in na različni stopnji razvoja izraža z majčkeno drugačnimi besedami in z majčkeno drugače oblikovanimi stavki. MISEL, SPOROČILO JE VENDAR POPOLNOMA ISTO, IN SAMO ZA TO GRE! Zato ne vidim prav nobene spremembe v navedenih desetih zapovedih, pač pa samo malo drugačno izražanje, ki pa pove prav vse bistveno, kot je bilo zapisano v izvirni Mojzesovi postavi.

Poglejte majčken primerček iz Evangelija: "Zapovedi poznaš: Ne prešuštvuj! Ne ubijaj! Ne kradi! Ne pričaj po krivem! Spoštuj očeta in mater!« (Lk 18,20). Tu Luka navaja Jezusove besede, ki ni prišel zamenjat postave, vendar pa je naglasil, da jo je prišel dopolnit.

Presunljivo se mi zdi NATAWEino ljubosumno varovanje osebne vere. Saj sem mogoče že kdaj zapisal, da vera mora biti osebna, navsezadnje, če ne bomo imeli osebne vere, niti občestvene ne bomo imeli iz česa graditi.

Ta upor zoper institucije pa se mi zdi kar malceno kratkoviden. Človeštvo brez institucij preprosto obstajati nebi moglo. Brez pomoči institucij bomo brez obrambe, brez pomoči, ko jo bomo najbolj potrebovali. Institucije so nastale zaradi tega, ker je človek po svoji naravi tak, da brez njih ne more živeti. Pa poglejte človečansko življenje od začetkov do danes. Vedno je človek živel v skupinah, vedno je živel svojo družabno komponento, in postavljanje individualnosti v tako radikalni obliki je v bistvu nekaj nenaravnega za človeka. Tako je popolnoma jasno, da človek za svojo vero potrebuje tudi nekakšno institucijo, sicer izpade kot običajen predznež, ki bi hotel sam obvaldovati svet, ki ga s težavo obvladujejo generacije skozi vso nam znano zgodovino, pa tudi danes. Prav tisti, ki imate toliko povedati proti institucijam, živite v institucijah in se na ta ali na drugi način sitite na njihovih dojkah.

Tako nekako za spodbudo v nadaljnje razpravljanje!
Topel pozdrav vsem!
Samson
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
NATAWE
Guest




Re: Kdo je zares verski nestrpnež?
Reply #50 - 14.11.2002 at 23:50:28
 
Pa saj to ne more bit res ...... sem šla še enkrat prebrat Grin. Veš kaj mi je na tebi všeč Samson? Da se znaš na tako galanten način norca delat. Mislim popolnoma resno- za to je potrebno znanje!

Quote:
Ne vem, zakaj bi nekoga moralo motiti, če se ista misel v različnih generacijah in na različni stopnji razvoja izraža z majčkeno drugačnimi besedami in z majčkeno drugače oblikovanimi stavki. MISEL, SPOROČILO JE VENDAR POPOLNOMA ISTO, IN SAMO ZA TO GRE! Zato ne vidim prav nobene spremembe v navedenih desetih zapovedih, pač pa samo malo drugačno izražanje, ki pa pove prav vse bistveno, kot je bilo zapisano v izvirni Mojzesovi postavi.

A ti to poplnoma resno misliš  Undecided ?
Sporočilo, da je ISTO?
POVEJ mi zakaj je druga zapoved POPOLNOMA IZBRISANA!!!?
Zakaj v KC zapovedih posvečujete "Gospodov dan" če je IZRECNO ZAPOVEDANA SOBOTA?!?
"majčkene razlike" ja ... Roll Eyes!

Tisto o osebni veri pa je tako strel v prazno.
Quote:
Človeštvo brez institucij preprosto obstajati nebi moglo. Brez pomoči institucij bomo brez obrambe, brez pomoči, ko jo bomo najbolj potrebovali. Institucije so nastale zaradi tega, ker je človek po svoji naravi tak, da brez njih ne more živeti.


Pa koga se ti bojiš? Mar je to zate - VERA??
Strah, da boš brez pomoči, ko jo boš potreboval? To, dragi moj Samson ni vera, pač pa krasen dokaz NEvere!

Sama nisem v nobeni instituciji v nobenem občestvu pa me ni NIČESAR strah! Veš zakaj ne? Zaradi- niti ne VERE, pač pa- VEDENJA!
Razliko menda poznaš? In veš zakaj je VEDENJE in ne VERA? Ker temelji na osebni iskušnji in ne na tem, kar so mi strici (beri župniki) povedali.
Toliko o tem za vzpodubo  8) za nadaljnje razpravljanje  Grin! LP
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Kdo je zares verski nestrpnež?
Reply #51 - 15.11.2002 at 09:23:08
 
Quote:
Presunljivo se mi zdi NATAWEino ljubosumno varovanje osebne vere. Saj sem mogoče že kdaj zapisal, da vera mora biti osebna, navsezadnje, če ne bomo imeli osebne vere, niti občestvene ne bomo imeli iz česa graditi.

Ta upor zoper institucije pa se mi zdi kar malceno kratkoviden. Človeštvo brez institucij preprosto obstajati nebi moglo. Brez pomoči institucij bomo brez obrambe, brez pomoči, ko jo bomo najbolj potrebovali. Institucije so nastale zaradi tega, ker je človek po svoji naravi tak, da brez njih ne more živeti. Pa poglejte človečansko življenje od začetkov do danes. Vedno je človek živel v skupinah, vedno je živel svojo družabno komponento, in postavljanje individualnosti v tako radikalni obliki je v bistvu nekaj nenaravnega za človeka. Tako je popolnoma jasno, da človek za svojo vero potrebuje tudi nekakšno institucijo, sicer izpade kot običajen predznež, ki bi hotel sam obvaldovati svet, ki ga s težavo obvladujejo generacije skozi vso nam znano zgodovino, pa tudi danes. Prav tisti, ki imate toliko povedati proti institucijam, živite v institucijah in se na ta ali na drugi način sitite na njihovih dojkah.


Občestvo se gradi iz pojmov, ki jim sami določamo pomen. Prav vsak pojem, prek katerega se povezujemo v občestvo, mora bit za vsakega posameznika pomensko  nabit v smislu verjetja v njegovo smislenost, verodostojnost, avtoriteto, pa naj bo to bog, zakon, cerkev, država, narod, stranka, institucioja...  Če je kot bog zapovedan en gospod, se možnost tud za konsenz na ostalih področjih poveča, če je država=narod=cerkev je  tkorekoč idealna formula, po kateri je od enega boga nazdol na koncu vse skupaj ena institucija, posameznik pa se na koncu prisesa na njene dojke.  Če ponotranjiš  tak RKC ideal družbene ureditve, zgleda tvoj odnos do boga osebna zadeva, kot med dojenčkom in materjo, občestvo pa  bratstvo.

A finta je v tem, da mora v družbi vladat konsenz teh pomenskih nabitosti, če ga ni, je tle konflikt, vojna, herezija, brezverstvo, krvoskrunstvo... Je žal tko, da si je vsak narod ustvaru svojga boga in ne obratno, da so močneši narodi s križem/mečem  v roki podjarmali šibkejše, da so se na  ubijanju bogov v drugih  utrjevala občestva/narodi/države in da je to slej ko prej pripeljalo tud do tega, da so se znotraj občetsev ustvarjali   heretiki/ateisti, ki so zamenjali/zatajili/ubili boga, ki naj bi  skupaj držal občestvo/inštiucijo. Kaj pa zdej, ko so v bistvu zrasli in podvomili v očetovo vsemogočnost? Jih ubit/izobčit odstavit od dojke občestva/naroda/države/inštitucije?

Ko je bog folku zapovedaov, da je en sam in da mora folk  častit samo njega, si je na sinasjko ploščo izklesal svoj lastni nekrolog.  

Sem na začetku zapisal, da se občestvo gradi iz pojmov, okrog katerih je sposoeben doseš konsenz. Glede boga se bo očitno treba tko zmenit, da je nad/izven inštitucionalen. Popolnoma oseben. Pa ne samo bog, z njim je popolnoma osebna tud izbira inštiucije, ki sem jo pripravljen priznat za svojo. Je vsaka inštitucija zame  poplnoma pragmatična zadeva, ki jo prizam pa verjamem točno tolk, kolkor služ iskanju mojega  osebnega boga. Šele ko se bom zbogal vsak  s svojim lastnim bogom, bomo postal vesoljna cerkev=država=narod, ki  jo zarad svoje globalnosti sploh ne bomo ubčutl kot inštitucijo.


Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Kdo je zares verski nestrpnež?
Reply #52 - 15.11.2002 at 10:27:09
 
mam sicer klele še za dodat, bom pa samo zapisu kar se mi je v spominu zdele pojavilo ... menda so se v starih časih bojevali zato da so uničili svetišča drugim 'narodom' ...
Back to top
« Last Edit: 15.11.2002 at 11:31:14 by gape »  

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Kdo je zares verski nestrpnež?
Reply #53 - 15.11.2002 at 11:46:03
 
Quote:
menda so se v starih časih bojevali zato da so uničili svetšča drugim 'narodom' ...  


... ni treba it daleč nazaj, pejd par km od metlike čez karlovac pa boš vidu zrušene  cerkve  celo istega boga, ki je imel malo drugačno brado in je zato pooseblajl drug narod pa državo pa vojsko,  ki je stala za njim ... še mal naprej boš najdu podrte minarete od enega drugega boga...

Edina šansa za nas je, da mamo vsak svojga boga, ker pol se bomo moral dejansko vsak z vsakmu borit, če bomo hotl drug drugmu templje zrušit. Je treba reskirat pa prvo zapoved  zavezo na novo skonstruriat al pa vsaj drugač interpretirat, (lahko da tud tko, kot je bla dejansko mišljena al pa kot jo jezus interpretiral) je  ni druge. Je  bla vmes  tud ena varianta, da bi boga ubil v  seb pa v drugmu, amapk se ni obnesla, ker je bla vera v neobstoj  boga enako goreče institucionalizirana  kot  una vera v edinega tapravega. Za mene itak velja, da mam svojga boga, ampak je jeba, ker moram hkrat svojo vero urjevat in se spoštovanja do  drugih templjev učit, pa svoj odnos do boga v tem smslu spet institucionalizirat med  takimi, ki majo enake enake poglede nanjga kot jest, da bomo lahko vsak svojga boga pred drugimi sčitl... Angry
Back to top
 
 
IP Logged
 
NATAWE
Guest




Re: Kdo je zares verski nestrpnež?
Reply #54 - 15.11.2002 at 12:49:46
 
titud, do določene mere se strinjam .... vendar je najbolj zanimivo to, da ko si enkrat resnično religiozen in postaneš del celote, ti ni potreben več niti- Bog!

Vem, da se sliši čudno, vendar je tako.

LP
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Kdo je zares verski nestrpnež?
Reply #55 - 15.11.2002 at 13:59:55
 
Quote:
vendar je najbolj zanimivo to, da ko si enkrat resnično religiozen in postaneš del celote, ti ni potreben več niti- Bog!


Vse to bi bil  lahko že zdej, ta trenutek, sploh ne bi rabu še tega pa unga pa tretjega nardit, da bi se z bogom poenu. Mi ne bi blo teba čez vseh 9 zapovedi nazaj na prvo plezat. Iz unih devetih  se je  je nardila inštitucija/cerku/narod/država, ki nam je najprej boga od sebe odtujila pa pol pogoje postavla, pod kakšnimi lahko nazaj kao do njega pridemo. Jest bi jo koj po  bližnjic do njega udaru, nč skoz inštitucije, jebeš inštituicije, v enosti je sočutje pa ljubezen in rabi  noben nobene inštiticuje da določa kako ljubit pa bit sočuten da bo bogu všečno Angry.    
Back to top
 
 
IP Logged
 
NATAWE
Guest




Re: Kdo je zares verski nestrpnež?
Reply #56 - 15.11.2002 at 17:17:25
 
Quote:
Jest bi jo koj po  bližnjic do njega udaru, nč skoz inštitucije, jebeš inštituicije, v enosti je sočutje pa ljubezen in rabi  noben nobene inštiticuje da določa kako ljubit pa bit sočuten da bo bogu všečno .        


Na to lahko odgovorim samo z .......... Howgh  Wink !
Back to top
 
 
IP Logged
 
KarmenA
Ex Member




Re: Kdo je zares verski nestrpnež?
Reply #57 - 15.11.2002 at 18:17:59
 
Quote:
Na to lahko odgovorim samo z .......... Howgh  Wink !


Retorično vprašanje za intermezzo: Se strinjam seveda, pa se bo že enkrat  ta "frajer" najdu pa povedal, zakaj je še teh par deset pa še kašnega do pet zraven težko nardit???


titudu čestitke k 1. rojstnemu dnevu!
(pa ni na mestu ampak nicku Grin)


Karmen


Back to top
 
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Kdo je zares verski nestrpnež?
Reply #58 - 16.11.2002 at 00:19:32
 
Zelo marljivi ste bili. Se opravičujem, tokrat se ne utegem tako pogosto oglašati. Toda naredil bom, kar je v moji moči.

Natawe naj povem, da se ne delam norca. Kar še enkrat preberi moj post, pa boš videla, da pišem čisto resno. Če gre pa v nekaterih primerih za pravo nasprotje med tvojim in mojim pojmovanjem, to ne pomeni nujno, da se delam norca, ampak, da se preprosto s tvojim izvajanjem ne morem strinjati. Zanima me, če bereš angleško, mogoče drame od Shakespearea... Jaz sem jih bral v prilagojeni inačici, v današji angleščini, in sem užival. Ko sem jih bral pa v originalni angleščini, kot je pisal sam avtor, sem se krepko namučil. Le s trmo sem se prebil. In če nebi prebral prilagojene različice v moderni angleščini, bi mu marsikje težko sledil, ali pa bi ga celo napačno razumel.

Jezik se povsod sorazmerno hitro gradi, spreminja, postaja bolj zahteven z ene strani, in bolj jasen z druge. Zato je velika razlika med zapisanim izražanjem Stare in Nove Zaveze. Pa vendar oba dela sestavljata kompletno Sv. pismo.

Sobota (Sabath) ne pomeni prav nič drugega kot Gospodov dan. Zato ne vidim, kaj te v tem moti. Tudi glede izpuščene druge božje zapovedi ne vidim, v čem je to narejeno, če greš skozi Mojzesove zapovedi v duhu jezika, v katerem so bile zapisane.

Pa se ne delam norca. Norca se delaš ti, če nočeš videti in priznati dejastva razvoja jezikov in načina izražanja.

Kar pa zadeva institucije, pa imam občutek, da bi jih večina najraje kar ukinila. Mislim, da se je nesmiselno pričkati zaradi tega. Do temeljnih človeških institucij prihaja ne zaradi graditve institucije s pojmi, kot bi hotel dopovedati titud, marveč zaradi naravnega gona človeka kot družbenega bitja, da se poveže v nekakšno institucijo (čredo, družino, pleme, narod, verstvo...). In v bistvu pojmi šele sledijo, ko že nastale institucije skušamo razumeti in opisovati. Je pa tudi res, da marsikakšno institucijo najprej zasnujemo idejno, jo torej najprej pojmovno zakoličimo, potem jo pa udejanimo. Toda to gre že za izvedene institucije, ki niso primarnega pomena. Navsezadnje, ali ni tudi ta forum nekakšna institucija tistih, ki ga večinsko zastopate? Pa prav vi ste celo proti samemu obstoju institucije, čeprav jo gradite celo v tem forumu. Mar ne pomeni to, da ste z verbalno ukinitvijo institucije v bistvu v kontradikciji s svojim lastnim ravnanjem?

Priznam, imam drug pogled. Vendar to ne pomeni, da se norčujem. In prepričan sem, da sem ga utemeljil najmanj tako dobro, kot ste vi svojega. Mar ne? Poskušajmo torej raje drug drugega razumeti. Mislim, da je to povsem mogoče.

Ostanite srečni!
Samson
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
NATAWE
Guest




Re: Kdo je zares verski nestrpnež?
Reply #59 - 16.11.2002 at 02:05:13
 
Quote:
  Poskušajmo torej raje drug drugega razumeti. Mislim, da je to povsem mogoče.


Se popolnoma strinjam! Pa še prav rada bi te razumela. Pa vendar NE MOREM napisati drugega, kot do, da se delaš norca, če ŠE ZDAJ NISI ODGOVORIL na konkretno zastavljeno vprašanje.

Jaz tebi o popolnoma izpuščenih in spremenjenih zapovedih, ti pa meni:

Quote:
Sobota (Sabath) ne pomeni prav nič drugega kot Gospodov dan. Zato ne vidim, kaj te v tem moti. Tudi glede izpuščene druge božje zapovedi ne vidim, v čem je to narejeno, če greš skozi Mojzesove zapovedi v duhu jezika, v katerem so bile zapisane.


Zaradi mene je Sabath lahko 1000x božji dan, vendar je bistveno ali je SOBOTA postala božji dan, ker je bilo na njo zapovedano posvečevanje ali pa je bilo obratno.
In KOMPLETNO IZPUŠČENO ZAPOVED, ki se seveda ne ujema s prizori, ki jih vidiš v cerkvi oz. JE NJENO POPOLNO NASPROTJE! ti imenuješ "duh jezika"!
Pa saj to ne more biti res! Lahko bi recimo debatirala o temu, kaj je Bog mislil, ko je napisal zapoved "Ne ubijaj!" ali je mislil, samo človeka ali tudi živali in potem bi ti lahko dokazovala, da je Bog v I. Mojzesovi knjigi dal prvima človekoma VEGETARIJANSKO hrano na razpolago ..... vendar, kako se bom s tabo pogovarjala o tem, če ne vidiš niti stvari, ki so KRISTALNO JASNE?

Da ne začnem govoriti o popolnem nesmislu izjav o potrebnosti institucij! Morda so res potrebne, vendar ne celostnemu človeku, tako kot zdravila zdravemu niso potrebna! Ti pa torej zagovarjaš to, da naj raje zdravi zbolijo in jemljejo zdravila, kot, da bi bolnikom pomagali, da ozdravijo in jih ne bi potrebovali? ???

Da še enkrat "skočim" na začetek:
Se pravi- še vedno trdiš, da so razlike med zapovedmi v SP in katoliškimi samo "jezikovne" narave?
Lahko ti napišem samo dve stvari:
Še enkrat preberi primerjavo, ali pa
Bog ti pomagaj!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 9