Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 9
(Read 28162 times)
KarmenA
Ex Member




: Kdo je zares verski nestrpnež?
Reply #15 - 12.11.2002 at 12:24:49
 
Quote:
To menda pri nas ne počnejo. A kljub temu - bi to moralo biti kaznivo in preganjano dejanje.


Se mi je za en moment zazdelo, da sem falila oz. da je moj pristop preveč neznanstven, pa sem ugotovila, da v komunikaciji s še kom (prvič zgolj duhovni)  precej razločno občutim, kdaj gre za nestrpnosti, razna fizična in duhovna tveganja: kdo je verski nestrpnež?

Quote:
Dve pojasnili:  
l. Prvo o čemer govoriš se imenuje obrezovanje. To naredijo zdravniki tudi našim "fantkom", če imajo probleme z kožico na penisu in ni tu nikakršnega pohabljanja, predvsem pa pripomore k čistoči.  

II. Dekleta pa matere pohabijo (odrežejo del oz. zašijejo spolovilo) pri nekaterih črnskih plemenih in ne v muslimanski veri.

Toliko v vednost.


Za nestrpnost smatram samo pod II. lumpy, drži. Sem preverila. Hvala, lumpy. Wink


Veronika bolj res je zdaj to, da sem sama - ne vem če si ti tudi, zelo velikokrat imela priložnost od mož z avtoriteto slišat, da je pomembno bit radoveden, ne pa firbčen. Pa je to lep primer, ko trditev ne z-drži ali avtoriteta pade.  Roll Eyes

Quote:
II. Dekleta pa matere pohabijo (odrežejo del oz. zašijejo spolovilo) pri nekaterih črnskih plemenih in ne v muslimanski veri


Res je pri nas bolj malo črncev (vedno več jih bo), a ta dejanja so zelo pogosta in bi jih moral preganjat z zakonom.

Zakaj nikoli nikjer ni demonstracij proti tovrstnim dejanjem?

Karmen



Back to top
 
 
IP Logged
 
KarmenA
Ex Member




Re: Kdo je zares verski nestrpnež?
Reply #16 - 12.11.2002 at 13:05:34
 
Quote:
Premalo si resen? Sem morebiti jaz?

Andres


Andres je zastavil tole vprašanje in Samson ne samo zate ali zase. Velja tudi zame, seveda. In za nas vse, ki smo na poti ozaveščanja in se še spreminjamo.

Morda se ti zdi, da si vabilo za tako temo dobil prehitro. Prav brez pomisleka se sama lahko opredelim, kako bi se na tvojem mestu počutila sama. Zato še enkrat Andresovo vabilo velja tudi od mene!

Ta forum odkriva teme ozaveščenosti in verska čustva gojimo vsi. Bolj malo pa je danes človek tega zavesten - svojih čustev, občutkov, pa če so že del neke splošne vernosti ali ne.  So naši občutki dovolj resni? Sem jaz?


Karmen
Back to top
 
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Kdo je zares verski nestrpnež?
Reply #17 - 12.11.2002 at 13:22:20
 
Ne vem, v mojem slovarju je firbčen enako kot radoveden. No ja, mogoče je firbčen nekoliko bolj vsiljiv, ali pa ne.
Ali sem prav razumela, da govoriš, ko ženskam porežejo ščegetavčke?
Za določena afriška plemena sem slišala, da to delajo, za katere druge pa ne.
Če je pa treba v demonstracijo, proti temu, sem prec za. Ampak dejansko, kaj bi se pa s takošno demonstracijo sploh lahko doseglo. Če praviš, da to matere delajo hčerkam. One so preričane, da je to prav, to je njihova tradicija in kako boš starega psa naučil novih trikov.

Pa da ne bo pomote, sem 10000% pa še več procentov proti, sam ko je svet okrog nas drugačen, kot smo mi.
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Kdo je zares verski nestrpnež?
Reply #18 - 12.11.2002 at 13:25:21
 
lumpy wrote on 12.11.2002 at 06:49:37:
Dve pojasnili:
l. Prvo o čemer govoriš se imenuje obrezovanje. To naredijo zdravniki tudi našim "fantkom", če imajo probleme z kožico na penisu in ni tu nikakršnega pohabljanja, predvsem pa pripomore k čistoči.

II. Dekleta pa matere pohabijo (odrežejo del oz. zašijejo spolovilo) pri nekaterih črnskih plemenih in ne v muslimanski veri.

Toliko v vednost.

akobané

lumpy


p.s. Dobrodošel nazaj Samson




Lumpy!

Napaka. Pri nas ti samo kozico pri strani obrezejo, ker se zaraste fantom pri ene 10-15 letih.  Men se je pa so mi tko odrezal na Jesenicah. Pet minut dela in usnjarska industrija gre v pogon.
Ti tole nase zarasceno obrezanost povezujes z muslimansko obrezanostjo, tam kjer ti pol cure prec odtrgajo.  Come one.  Je pa resnici na ljubo to bolj higienicno. Ne vem, ce ima to kaj vpliva na sex z zenske strani, bos morala probat.

Je pa res, da  zenskost vzamejom malim deklicam. Zal.
Morda tudi pri nas, ali pa se bojo, ko bo vec priseljenecev iz arabskih drzav.  Svedska ima ze zakonodajo proti obrezovanju deklic.

Andres

Back to top
 
 
IP Logged
 
KarmenA
Ex Member




Re: Kdo je zares verski nestrpnež?
Reply #19 - 12.11.2002 at 14:29:23
 
Veronika!

Med firbčen in radoveden je velika reka. Nekatrim nikoli ne uspe preplavat in tako združit bregove! Ampak Slovenci imamo Martina Strela.  Wink

Svet okrog nas je pa kar tak kot smo mi.

Karmen
Back to top
 
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Kdo je zares verski nestrpnež?
Reply #20 - 12.11.2002 at 14:53:27
 
Še vedno ne vem. Kakšna je razlika med firbčen in radoveden? Daj povej no, sem firbčna. Wink

In tud v tem se strinjam, da je svet okrog nas takšen, kot smo mi. In to velja tudi za muslimane. Oni so takšni, kakršen je svet okrog njih.
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
lumpy
3
***
Offline

akobane
Posts: 136
vesolje
Gender: female
Re: Kdo je zares verski nestrpnež?
Reply #21 - 12.11.2002 at 14:59:22
 
Andres wrote on 12.11.2002 at 13:25:21:
Lumpy!

Napaka. Pri nas ti samo kozico pri strani obrezejo, ker se zaraste fantom pri ene 10-15 letih.  Men se je pa so mi tko odrezal na Jesenicah. Pet minut dela in usnjarska industrija gre v pogon.
Ti tole nase zarasceno obrezanost povezujes z muslimansko obrezanostjo, tam kjer ti pol cure prec odtrgajo.  Come one.  Je pa resnici na ljubo to bolj higienicno. Ne vem, ce ima to kaj vpliva na sex z zenske strani, bos morala probat.

Je pa res, da  zenskost vzamejom malim deklicam. Zal.
Morda tudi pri nas, ali pa se bojo, ko bo vec priseljenecev iz arabskih drzav.  Svedska ima ze zakonodajo proti obrezovanju deklic.

Andres




HALO
Andres, daj no.  Roll Eyes

1. Moj mož je musliman, zato vem o čem govorim.

2. Deklice imajo še prav vse dele telesa in ne poznam nobene, ki bi ji kaj manjkalo. (Delajo to plemena v Afriki, ki so islam sprejela pod prisilo in se še vedno držijo svojih starih običajev)

Če te še kaj zanima, lahko vprašaš.


akobané

lumpy

Back to top
 

Pot je ena - cest pa tisočero.
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Kdo je zares verski nestrpnež?
Reply #22 - 12.11.2002 at 15:13:23
 
Kot sem jaz seznanjena, deklice pohabljajo tako pri pravoslavcih (ljudje, to se je dogajalo tudi v naši bivši domovini, celo Slovenkam, katerih eden starš je bil pravoslavnega porekla, in to konec prejšnjega stoletja!!!), kot tudi pri nekaterih muslimanskih sektah (ne vem točno katerih, vem pa da pri afriških muslimanih), za Žide (Izraelce al kaj) pa nisem sigurna, možno da ortodoksni tudi.

Zame je to sramota! Pa ne obsojam ljudi, ampak njihovo ravnanje je sramotno.



Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
KarmenA
Ex Member




Re: Kdo je zares verski nestrpnež?
Reply #23 - 12.11.2002 at 15:19:19
 
Andres!

Lumpy zadnič na kavi si mi rekla, da je res dobr.  Zdaj sem pa zmeri bolj radovedna!  Lips Sealed  Kaj čemo, le kako bi človek vse vedel Roll Eyes

  !!ČE BI SE PA TI KAJ SPOZNAL NA KATERAKOLI ČUSTVA, BI PA NEHAL NAS NAPADAT IN NAM KOMPLEKSE NA TAK NAČIN*** DOLSLAČIT!!  Wink



Karmen
Back to top
 
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Kdo je zares verski nestrpnež?
Reply #24 - 12.11.2002 at 15:28:57
 
A da so pravoslavci tud to delala? To me je pa res šokiral. Za muslimane, sploh nisem presenečena, ker vem, kako malo je vredna ženska pri njih in kako jo dol tlačijo. Ampak pravoslavci? Pa si ziher?  Saj v končni fazi, se bo še kakšna krščanska sekta najdla. brrrr
Zgleda da ni odvisno od verstva, ampak od ljudi. Pa saj to že vsi vemo.
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Kdo je zares verski nestrpnež?
Reply #25 - 12.11.2002 at 21:19:29
 
Quote:
Andres!

Lumpy zadnič na kavi si mi rekla, da je res dobr.  Zdaj sem pa zmeri bolj radovedna!  Lips Sealed  Kaj čemo, le kako bi človek vse vedel Roll Eyes

  !!ČE BI SE PA TI KAJ SPOZNAL NA KATERAKOLI ČUSTVA, BI PA NEHAL NAS NAPADAT IN NAM KOMPLEKSE NA TAK NAČIN*** DOLSLAČIT!!  Wink



Karmen



Nisem vedel, da je tolko zakompleksanih tukaj Wink..

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Kdo je zares verski nestrpnež?
Reply #26 - 12.11.2002 at 21:28:39
 
Andres wrote on 12.11.2002 at 21:19:29:
Nisem vedel, da je tolko zakompleksanih tukaj Wink..
Andres

glih ti je marjana povedala ... izi si uzem ...

ne bodi nestrpen
bodi strpen

a opaziš da je drugo krajše ???
pri tem gre tudi manj energije
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Kdo je zares verski nestrpnež?
Reply #27 - 12.11.2002 at 21:28:44
 
lumpy wrote on 12.11.2002 at 14:59:22:
HALO
Andres, daj no.  Roll Eyes

1. Moj mož je musliman, zato vem o čem govorim.

2. Deklice imajo še prav vse dele telesa in ne poznam nobene, ki bi ji kaj manjkalo. (Delajo to plemena v Afriki, ki so islam sprejela pod prisilo in se še vedno držijo svojih starih običajev)

Če te še kaj zanima, lahko vprašaš.


akobané

lumpy



Sorry Lumpy. V prvem delu tvojega sestavka kjer govoriš o fantkih, sem te napačno razumel in zgodilo se je da sva oba napisala isto. Tole drugo o punčkah drži, da se je na Švedskem pojavila podobna "medicina" ustreznega zakona, ki bi preprečeval pohabljanje deklic pa ni.   In zanimivo, da ti navajaš neka Afriška plemena, ki niso v povezavi z muslimanstvom, medtem, ko smo imeli v enem občilu pred časom izpoved Egipčanke.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Kdo je zares verski nestrpnež?
Reply #28 - 12.11.2002 at 22:01:52
 
SmileyHuhu, kako ste se razpisali! Prav veselje vas je brati. Zjutraj sem sicer samo pogledal, kaj je novega, potem pa ves dan nisem imel časa za računalnik. No, sedaj pa naletim na pravcato gnečo. Sicer sem prav vse prebral, vendar ne morem na vse odgovoriti, oziroma dati svoje strališče o vsem, kar posamezniki pišete.

Saj res, naj se prav vsem lepo zahvalim za zelo topel sprejem. Vsekakor mislim sedaj spet deliti z vami svoje borne misli, in seveda z veseljem uporabiti vsa najrazličnejša spoznanja, ki jih velikodušno podarjate na ta spletni oltar.

ShockedKarmenA je imela neko posebno vprašanje glede muslimanske obreze. Mislim, da ti je na to vprašanje zelo dobro odgovorila Lumpy, vsaj jaz nimam drugačnega poznavanja te stvari.

Obrezo moških imajo uzakonjeno tudi židje, je pa zmotno mnenje, če kdo misli, da je to uzakonjeno pri pravoslavnih. Mogoče se je kdo zmotil, ker živijo pomešani med muslimani, pa je zamenjal ene z drugimi. Vem pa zanesljivo, da pravoslavni ne opravljajo obreda obreze, vsaj po njihovih predpisih ne.

CheesyOdovor NATAWE-ju na trditev "saj se mi tvoj način podajanja razlag o rečeh, ki se dogajajo v KC ne zdi objektiven."

Vso pravico imaš tako misliti, in hvala za mnenje. Jaz sicer mislim, da je moje podajanje zadev glede RKC objektivno, saj pišem samo tisto, kar dobro poznam in kar se mi zdi resnično, kdo drugi pa pač tega ne vidi tako. S tem ni rečeno, da jaz nimam prav, saj se lahko moti tudi kdo drug. Lahko se pa seveda motim tudi jaz, normalno. Pa vendar, naravno je, da v zadevah RKC le vem mnogo več, kot lahko vedo tisti, ki je znotraj mogoče ne poznajo dobro. Je pa res, da se prav z različnimi pogledi lahko zelo medsebojno bogatimo.

Topel pozdrav vsem
Samson




Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Kdo je zares verski nestrpnež?
Reply #29 - 12.11.2002 at 22:09:00
 
Samson wrote on 12.11.2002 at 22:01:52:
Smiley Sicer sem prav vse prebral, vendar ne morem na vse odgovoriti, oziroma dati svoje strališče o vsem, kar posamezniki pišete.

pa sej ni treba na vse odgovarjat ... veš kolk bi jest pol težko živel ... jest delam tko, če se z nečim strinjam pol ne odgovarjam, če s strinjam, ali pa samo dopuščam možnost, mam mir, kadar se ne strinjam, takrat imam več dela, takrat moram povedat svoje, premeditirat določene teme ... če mi kej uide, pa itak ponavadi drugi tisto tolk premlevajo, da naletim tudi na tisto ... pa mam mal več časa ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 9