Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 9
(Read 28160 times)
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Kdo je zares verski nestrpnež?
11.11.2002 at 22:59:31
 
WinkPo daljšem času sem spet malo pogledal v vaš zanimivi vrtiček. Vidim, da se ves čas dogaja veliko novega, da ste zelo marljivi v debatah in da se ideje porajajo v bogatem sosledju.  ???

Toda postal sem pozoren na dejstvo, da so verske teme bolj osamljene Lips Sealed, nisem opazil tistega ognja, kot sem ga bil navajen pred časom, ko so me nekateri posredno podili iz vaše srede. Tedaj je tu kar bruhalo proti RKC,  Grinnestrpneži so se kar kosali, kdo bo bolj nestrpen.
CheesyZato sem se ta hip vprašal, ali sem mogoče jaz tak, da povzročam nestrpnost, ali pa je nekaj na meni takšnega, da v nekaterih vzbuja sovražne občutke in odpor ne sicer naravnost do mene kot osebe, ampak do moje RKC. Kaj pravite, bi kdo hotel povedati kakšno jasno besedo?

Hvala za odgovore!

Lepi pozdravi vsem!
Samson
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Kdo je zares verski nestrpnež?
Reply #1 - 11.11.2002 at 23:19:15
 
Grin Grin

Zdaj se ubadamo s čisto drugačnimi temami!

Zanima nas naprimer, kdo nosi tangice in kdo modrc - ter kakšne barve in velikosti in podobne podrobnosti ...

Če jih slučajno ne nosiš, naj te že kar naprej opozorim,  da lahko izpadeš neemancipiran. Nič bolje se ti pa ne piše, če jih nosiš, ker potem lahko izpadeš "pedrski" ... samo toliko, da se ne bi potem spet razburjal  8)

(mimogrede, jaz se še nisem odločil, kaj bi bilo bolje ali biti neemancipiran ali pedrski ...)


Back to top
 
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Kdo je zares verski nestrpnež?
Reply #2 - 11.11.2002 at 23:27:52
 
Smiley Smiley
Sijajne teme imate, Bardo_Thodol. Vendar bi tudi v tem primeru kdo mogel postati nestrpen. Saj veš, kaj nekateri zganjajo okoli pedrov, tangice pa... in modrčki...

Hahaha......... Super teme! Saj bi se pridružil, pa se ta hip ne znajdem še. Sem premalo resen za takšne težaške teme!

In hvala za odgovor!

lep pozdrav
Samson
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Kdo je zares verski nestrpnež?
Reply #3 - 11.11.2002 at 23:58:41
 
Samson wrote on 11.11.2002 at 23:27:52:
Smiley Smiley

Hahaha......... Super teme! Saj bi se pridružil, pa se ta hip ne znajdem še. Sem premalo resen za takšne težaške teme!

In hvala za odgovor!

lep pozdrav
Samson



Pozdravljen in dobrodošel nazaj Samson.
Če se ne znajdeš ti pomagam. Spodnji link je med drugim tudi zate odprla Karmen.
Premalo si resen? Sem morebiti jaz?

Andres

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=general;action=display;num=103506...

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
KarmenA
Ex Member




Re: Kdo je zares verski nestrpnež?
Reply #4 - 11.11.2002 at 23:59:58
 
Še enkrat pozdrav Samson. Saj je tudi lepo od Bardota, da te opozori v naprej, saj veš kurativa.. Ker si nas zapustil sredi konstruktivne razprave namreč. Pa je le važno, da si prišel nazaj malo pokramljat.

(Zanimiv je tudi topic o moških gatah Samson, lahko se vključiš.)

Kar sem načela pod topikom džamija, bi tukaj nadeljevala z vprašanji, Samson. Tiče se določenega verskega obredja, ki ga muslimani izvajajo kot "poseg" na otrokovem telesu.  Pa vse v zvezi s tem obredjem, ki jih znotraj te vere (določene "veroizpovedi") izvajajo na svojih otrocih? Še vedno tako striktno in rigorozno. Spominjam se nedaleč nazaj (2 leti) reporaže iz Francije, ko se je ženska izpostavila (pri 25.let) in razkrinkala početje lastnih mater, ki ob pomoči sorodnic kajpada v tej blazni vernosti tako pohabijo svoje hčere.

To menda pri nas ne počnejo. A kljub temu - bi to moralo biti kaznivo in preganjano dejanje.


Karmen  

Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Kdo je zares verski nestrpnež?
Reply #5 - 12.11.2002 at 00:27:39
 
zakaj se ti je zdelo da smo te podili iz naše srede ... je pa zanimivo da si se vrnil ravno v času ko sem na forumu odkril še nekaj dvojnikov ... trojnikov ... sm vesel tudi da se je bardo spet oglasu ... je zgledal kt da vas ni ...

pa ne smeš nas videt kot nestrpnežev ... imamo neodgovorjena vprašanja ... ti si odgovarjal na njih ... je blo poučno ... pol si šu ... kaj se naj pogovarjamo če pa ni tebe da bi nam odgovore daju ... me te sprašujemo k ne vemo ...

nevem kolk ti je jasno ... bom probu objasnt ...

ja definitivno je tisti o verstvih ... kjer je najbolj zastopana, pri nas najbolj množična - cerkev, tisti nima življenja ker vas ni ... vaše strani ... cerkve ... ki ravno tako trdi da se trudi ... kot mi ... na vn pa zgleda kaj jest vem kako ... kolkr znaš manipulirat ... in manipulatorji so ... treba jih je spoznat ... vedno se lahko razbere kdo verjame v to kar tipka in kdo ne ... za nekaterimi sploh nisem mogu 'začutt' človeka ... ker ga sploh ni bilo ... bila je samo maska ... kot nemesis ... mislm ... a bomo res do srede čakal?

skratka lepo vaju je videt spet ... zdej bom mogu prov modem zakurblat da tole postam ... me je tehnika pustila na cedilu ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Kdo je zares verski nestrpnež?
Reply #6 - 12.11.2002 at 00:47:12
 
Čisto vsega ne utegnem prebirati, sicer pa kar redno spremljam, o čem se na forumu piše in seveda me tudi vse teme ne zanimajo enako. Včasih pa tudi sam kaj pripišem.

Quote:
Gape:
skratka lepo vaju je videt spet ... zdej bom mogu prov modem zakurblat da tole postam ... me je tehnika pustila na cedilu ...


Kako pa še drugače dostopaš na net, razen preko modema?
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Kdo je zares verski nestrpnež?
Reply #7 - 12.11.2002 at 00:50:21
 
proxy ... adsl ... gateway ... kolkr kje ... bekap modem ... kako češ drugač ... če rabš ... dobiš ... zdej bi unga gsm igro rad uštimu si ... ohhh ... offf
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Kdo je zares verski nestrpnež?
Reply #8 - 12.11.2002 at 00:52:00
 
gape wrote on 12.11.2002 at 00:50:21:
proxy ... adsl


Saj to je tudi modem
Back to top
 
 
IP Logged
 
lumpy
3
***
Offline

akobane
Posts: 136
vesolje
Gender: female
Re: Kdo je zares verski nestrpnež?
Reply #9 - 12.11.2002 at 06:49:37
 
Quote:
Kar sem načela pod topikom džamija, bi tukaj nadeljevala z vprašanji, Samson. Tiče se določenega verskega obredja, ki ga muslimani izvajajo kot "poseg" na otrokovem telesu.  Pa vse v zvezi s tem obredjem, ki jih znotraj te vere (določene "veroizpovedi") izvajajo na svojih otrocih? Še vedno tako striktno in rigorozno. Spominjam se nedaleč nazaj (2 leti) reporaže iz Francije, ko se je ženska izpostavila (pri 25.let) in razkrinkala početje lastnih mater, ki ob pomoči sorodnic kajpada v tej blazni vernosti tako pohabijo svoje hčere.

To menda pri nas ne počnejo. A kljub temu - bi to moralo biti kaznivo in preganjano dejanje.


Karmen  




Dve pojasnili:
l. Prvo o čemer govoriš se imenuje obrezovanje. To naredijo zdravniki tudi našim "fantkom", če imajo probleme z kožico na penisu in ni tu nikakršnega pohabljanja, predvsem pa pripomore k čistoči.

II. Dekleta pa matere pohabijo (odrežejo del oz. zašijejo spolovilo) pri nekaterih črnskih plemenih in ne v muslimanski veri.

Toliko v vednost.

akobané

lumpy


p.s. Dobrodošel nazaj Samson
Back to top
 

Pot je ena - cest pa tisočero.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Kdo je zares verski nestrpnež?
Reply #10 - 12.11.2002 at 08:46:44
 
Hi, samson. Dobr, da si pršov nazaj, če ne bi se te iz potrebe po teb spet kdo zmislu. Kot je že gape omenu, si tle gor odkar si nas zapustu, kar naprej  ene probleme z avtentičnostjo sogovornikov oz. povezavo njihovih stališč, preprepričanj  in znanj z njihovo dejansko osebnostjo delamo. Sem opazu, da zato mariskoga 'trdo' primemo, kar me ful spominja na uno castenedino metodo v umetnosti sanjanja, po kateri je avtentinčnost sanjskih objektov preverjal s kričanjem. Sence so se tako splašile, energestko nabiti objekti pa niso trzali. Tej metodi  se je stari čarovnik, ki je kasneje vodil castanedo po sanjah, od srca nasmejal, saj ni bla tolk  namenjanjena razpoznavanju praznih sanjskih objetov kot je bla to le don huanova finta, s katero je prek naivnega in v bistvu brezveznega castanedinega obsedenega kričanja na vse in vskogar  le  zabaval čarovniške kolege.

Evo, samson, sam bog ve kdo se zabava na naš račun ko se gremo drug z drugim robatost v želji, da bi si našli iskrenega pa avtentičega sogovornika. Verjet je teba, da se bodo prazne sence razblinile tud z bolj  subtilnimi  metodami  komuniciranja: tako tiste, v katere smo zakamuflirani sami kot tiste, ki ovijajo tiste, ki nam jih je na naših poteh dano srečat.            
Back to top
 
 
IP Logged
 
NATAWE
Guest




Re: Kdo je zares verski nestrpnež?
Reply #11 - 12.11.2002 at 09:31:41
 
Ellow!

Ker sem se komaj pred par dnevi prvič ustavila tu gor, ne vem če si "ta pravi Samson", saj sem komaj po tem, ko sem ti že pisala pod temo VELIKA UČENJA VZHODA IN ZAHODA opazila, da ste imeli nekaj nesporazumov okoli tega.
No, skratka, če si pravi, potem kar verjamem, da ste nekaj časa imeli tu burne razprave, saj se mi tvoj način podajanja razlag o rečeh, ki se dogajajo v KC ne zdi objektiven.
Pravi vernik (kakršnekoli vere) se namreč trudi za to, da bi bil čimbližje RESNICI, ne pa da opravičuje stvari, za katere je jasno da niso v skladu s tem, kar naj bi bilo "poslanstvo" njegove vere.
Toliko za moj odgovor na tvoje vprašanje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
KarmenA
Ex Member




Re: Kdo je zares verski nestrpnež?
Reply #12 - 12.11.2002 at 09:47:40
 
lumpy wrote on 12.11.2002 at 06:49:37:
Dve pojasnili:
l. Prvo o čemer govoriš se imenuje obrezovanje. To naredijo zdravniki tudi našim "fantkom", če imajo probleme z kožico na penisu in ni tu nikakršnega pohabljanja, predvsem pa pripomore k čistoči.

II. Dekleta pa matere pohabijo (odrežejo del oz. zašijejo spolovilo) pri nekaterih črnskih plemenih in ne v muslimanski veri.

Toliko v vednost.

akobané

lumpy


p.s. Dobrodošel nazaj Samson



Lumpy ni res. Roll Eyes


Karmen


Back to top
 
 
IP Logged
 
lumpy
3
***
Offline

akobane
Posts: 136
vesolje
Gender: female
Re: Kdo je zares verski nestrpnež?
Reply #13 - 12.11.2002 at 10:48:34
 
Quote:
Lumpy ni res. Roll Eyes


Karmen





Kaj ni res?

akobané

lumpy
Back to top
 

Pot je ena - cest pa tisočero.
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Kdo je zares verski nestrpnež?
Reply #14 - 12.11.2002 at 11:51:08
 
KarmenA, pa povej kako je res, bolj natančno, ker jaz o tem nima pojma. Saj mogoče je bolj, ampak sem vseeno firbčna
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 9