Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 9114 times)
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Džamija v Sloveniji
Reply #15 - 23.01.2003 at 21:22:36
 
Naj imajo svoj dom, kamor bodo hodili,  tako kot imamo mi svojega...


Mene osebno ne MOTI, saj imajo vso Pravico, da jo zgradijo.



Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
KarmenA
Ex Member




Re: Džamija v Sloveniji
Reply #16 - 23.01.2003 at 21:40:18
 
Moonlight wrote on 23.01.2003 at 21:22:36:
Naj imajo svoj dom, kamor bodo hodili,  tako kot imamo mi svojega...

Glede teh pravic ni dilem.
Pa imamo tudi odgovornost, da gradimo njihov dom? Jaz menim, da ne.

Svetišča so meni drugače nekaj lepega, cerkev Sv. Zofije v prestolnici Turčije bi si z užitkom pogledala. Nekje sem prebrala, da vsebuje posebno statiko.

Karmen
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Džamija v Sloveniji
Reply #17 - 23.01.2003 at 22:38:31
 
naj si jo zgradijo ...

pozdravljen marmar ... ?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Džamija v Sloveniji
Reply #18 - 24.01.2003 at 10:32:11
 
Men spoloh ni jasen, kaj se vsi tako okrog tega vp sukajo. Saj sploh ni debate. Bili naj bi demokratična država in v takšni državi imajo vsi pravico do svoje veroizpovedi. tako vp. djamija da ali ne, sploh ni vpr.
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Džamija v Sloveniji
Reply #19 - 24.01.2003 at 11:07:52
 
Ne razumem, kako so lahko razni paranoiki tako proti (meni osebno je popolnoma vseeno), saj bi jih tako lahko imeli vsaj deloma pod nadzorom (če jih je zares tako strah).
Po drugi strani pa zapriseženi zastopniki raznih nacinalnih interesov brez besed dopuščajo gradnje raznoraznih Šparov pa Leclerkov in drugih templjev sodobne konzumshaft religije, ki prihajajo iz neslovenskih dežel in ropajo slovensko ljudstvo in živalstvo ter si prisvajajo naše ozemlje.


Zame je religija itak luksus, ki ga ne potrebujem. (po moje bi morali vse te religijske dejavnosti obdavčiti kot razkošje, za razno obredje pa uvesti vstopnice, da bi Rop dobil še nekaj dodatnega denarja in zapolnil proračunske luknje- za kakšen avion bi se ga pa že nabralo)

Bog z vami
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Džamija v Sloveniji
Reply #20 - 24.01.2003 at 13:08:47
 
t wrote on 24.01.2003 at 11:07:52:
Ne razumem, kako so lahko razni paranoiki tako proti (meni osebno je popolnoma vseeno), saj bi jih tako lahko imeli vsaj deloma pod nadzorom (če jih je zares tako strah).
Po drugi strani pa zapriseženi zastopniki raznih nacinalnih interesov brez besed dopuščajo gradnje raznoraznih Šparov pa Leclerkov in drugih templjev sodobne konzumshaft religije, ki prihajajo iz neslovenskih dežel in ropajo slovensko ljudstvo in živalstvo ter si prisvajajo naše ozemlje.


Zame je religija itak luksus, ki ga ne potrebujem. (po moje bi morali vse te religijske dejavnosti obdavčiti kot razkošje, za razno obredje pa uvesti vstopnice, da bi Rop dobil še nekaj dodatnega denarja in zapolnil proračunske luknje- za kakšen avion bi se ga pa že nabralo)

Bog z vami


Ni slaba ideja, bi končno štartal z  duhovno/religiozno ponudbo od nule oz. pod istimi pogoji za vse, pa magari če se jo obdavči kot luxuz. S pobranimi davki bi lahko vzdrževal pa zaščitl religozne objekte in druge religizne produkte (tud duhovne) kot javno kulturno dediščino in jo naredl dostopno vsem pod enakimi pogoji.

Men se zdi glupo ko noč, da mam predsodek it v cerku, kjer je sigurn dost ene duhovne zapuščine pa prek nje enega dobrga pa lepga, ker me majo pol za za   pripadnika ene ideologije, po drug stran pa kot davkoplačevalec na tak in drgačen način popdiram prav to ceku in idelogijo, čeprav nimam  tukaj pa zdaj nč od nje.

Tiste cerkve in cerkveni kulturno/zgodovinski obkjekti, ki majo kakšno kuturno zgodovinsko vrednost in v imenu katerih cerku kar naprej žica za ene privilegije, bi po moje morala prevzet država in jih dajat v javno  uporabo  pod določenimi pogoji, ki bi veljali enako za rimokatoliško al pa kakšno drugo cerkveno al pa civilno združbo, društvo, firmo  al pa clo posameznika. Tko bi se lahko clo zgodl, da bi muslimani imel svoje obrede npr. v ljubljanski stolnici od te do te ure tega in tega dne, jest bi pa bi si cerku rezervirali koj za njimi za kakšnu urco, da bi si v njej najdu svoj mir al prepričeval somišljenike, da naj verjamejo isto kot jest  Wink...
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Džamija v Sloveniji
Reply #21 - 24.01.2003 at 13:28:33
 
titud wrote on 24.01.2003 at 13:08:47:
Tko bi se lahko clo zgodl, da bi muslimani imel svoje obrede npr. v ljubljanski stolnici od te do te ure tega in tega dne, jest bi pa bi si cerku rezervirali koj za njimi za kakšnu urco, da bi si v njej najdu svoj mir al prepričeval somišljenike, da naj verjamejo isto kot jest

men se zdi da tko al tko "verjamemo" vsi v ENO resnico. raznolikosti pa se kazejo na dva nacina.

1. eni jo vidjo bolj skristaliziran,  drugi manj glede na koncno vecno postavljeno Absolutno resnico, v katero vsi verjamemo in vsi po njej stremimo.

2. obstajajo razlicne metode "ciscenja" nasega ogledala (zaznave) v katerem se odsev te Absolutne resnice bolj ali manj popaci.

vsem pa nam je skupno eno. naj bo mir, zadovoljstvo in vecnost. nekatere metode so bolj, druge manj prakticne za dosego teh ciljev. vsak posameznik pa naj razisce to s subjektivnim in objektivnim ocesom.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: Džamija v Sloveniji
Reply #22 - 26.01.2003 at 22:37:13
 
Hallo,

Evo, kaj bi jest naredu. Jest bi jim dzamijo zgradu direkt nasprot pravoslavne cerkve tko v liniji vrata - vrata, pa mirna Bosna.  

Grin Grin Grin


Lp
Jst (they called me Salomon)
Back to top
 
 
IP Logged
 
sidha
4
****
Offline


Posts: 469

Gender: male
Re: Džamija v Sloveniji
Reply #23 - 27.01.2003 at 09:24:35
 
A ste vidli načrt. To nebi bila samo džamija ampak poleg te še kulturni center. In ta kompleks bi pol Viča zavzel. Pe še ubogi vrtičkarji bi moral spokat.
Če bi izbiral, mam pa že rajš vrtičkarje, koker une, da se mi preko zvočnikov derejo po Ljubljan Angry Grin
Back to top
 

Živim za trenutke, od zdele naprej.
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Džamija v Sloveniji
Reply #24 - 27.01.2003 at 10:43:51
 
a_hero wrote on 26.01.2003 at 22:37:13:
Evo, kaj bi jest naredu. Jest bi jim dzamijo zgradu direkt nasprot pravoslavne cerkve tko v liniji vrata - vrata, pa mirna Bosna.  

Grin Grin Grin


Lp
Jst (they called me Salomon)

He, he, Salomon,

To pomeni, da bi džamijo postavu direkt zraven ameriške ambasade, kar bi lahko imelo lahko za Slovenijo še nadvse zanimive posledice. Recimo ne bi bilo več treba delat referenduma o NATU, morda še o EU ne več.

Ampak to še ni najhujše, nakopal bi si gnev vseh generacij likovnih umetnikov pri nas. Si predstavljaš, podobo, ki bi si jo zanamci ustvarili o tebi, v primerjavi s katero bi bil Satan ena taka nedolžna ovčka.

Grin bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Džamija v Sloveniji
Reply #25 - 27.01.2003 at 18:22:50
 
jaz jim tudi ne bi dala vrtičkov, bi jim pa kar celo ameriško ambasado dala...saj je ne bodo več rabili...pol ko bomo NATO bomo tako počas že Amerika Tongue Grin
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: Džamija v Sloveniji
Reply #26 - 27.01.2003 at 21:35:05
 
Bp,

No, to zihr nebi bil moj namen. Bi se pa znal zgodit, da bi Salomona izrinil iz ljudskega spomina in potem bi ljudje govorili  jstovska resitev namesto salomonska resitev. To bi mi blo pa cist kul  Grin Grin.



Lp
Jst
Back to top
 
 
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: Džamija v Sloveniji
Reply #27 - 27.01.2003 at 21:35:52
 
Bp,

No, to zihr nebi bil moj namen. Bi se pa znal zgodit, da bi Salomona izrinil iz ljudskega spomina in potem bi ljudje govorili  jstovska resitev namesto salomonska resitev Grin Grin.



Lp
Jst
Back to top
 
 
IP Logged
 
Ziby2
5
*****
Offline

Če nimaš lastnega sija,te
sij drugih ne bo osvetil

Posts: 760
PTUJ
Gender: male
Re: Džamija v Sloveniji
Reply #28 - 31.01.2003 at 16:25:57
 
Pridružujem se mnjenju mnogih..vsak ima pravico do svoje vere!!
Sicer nisem pristaš nobene vere...verujem v naravo tako,da nimam problemov kje izražati svoja prepričanja in verovanja,pa še za zidovi ne rabim bit zaprt Roll Eyes
Back to top
 
 
IP Logged
 
tomi
5
*****
Offline

Kaj pa če je vse RES???

Posts: 519
MB
Gender: male
Re: Džamija v Sloveniji
Reply #29 - 02.02.2003 at 21:24:34
 
Quote:
verujem v naravo tako,da nimam problemov kje izražati svoja prepričanja in verovanja,pa še za zidovi ne rabim bit zaprt

Dokler je ne bodo popolnoma pozidali s takimi ali drugačnimi cerkvami ( predvsem z gradnjo Quote:
raznoraznih Šparov pa Leclerkov in drugih templjev sodobne konzumshaft religije
).

Sem proti zidavi kakeršnih koli cerkva razen če so zgrajene le&samo z denarjem njihovih uporabnikov ter na lastnem prostoru, ki je nemoteč drugim ljudjem (razni zvonovi, tuljenja in podobni izpadi).

Sicer pa, zaradi mene lahko podrejo nekaj (novejših)katoliških cerkev in na njih mesta postavijo đamije... Jih je itak zelo preveč...


Quote:
vsak ima pravico do svoje vere!!

Se vam ne zdi, da ima večina le pravico do vsiljene  vere? Čeprav je morda tudi ta boljša kot pa nobena...
Back to top
 

Pametni razpravljajo o idejah,&&povprečneži o dogodkih,&&omejeni pa o ljudeh. &&(Hyman Rickover)&&
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3