Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 9115 times)
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Džamija v Sloveniji
09.11.2002 at 21:21:08
 
Quote:
Eno temeljnih vprašanj, na katero bo morala slovenska družba v kratkem odgovoriti, je, ali so Slovenci sposobni sprejeti drugačnost, ki je lahko povezana s kulturo, jezikom, barvo kože, vero, je poudaril muftija Osman Djogič.


Ali smo pripravljeni sprejeti?

Jaz jih sprejemam, naj imajo svojo džamijo. Mene ne bo motila. Če pogledem iz svojega vidika, recimo, da sem veren in živim v drugi državi z drugačno veroizpovedjo, bi mi bilo prijetno hoditi v svojo cerkev.

Kaj pa vi mislite o tem?

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Džamija v Sloveniji
Reply #1 - 09.11.2002 at 22:04:13
 
mene ne moti niti malo ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Džamija v Sloveniji
Reply #2 - 09.11.2002 at 22:43:51
 
pripravljena sem sprejeti katerokoli vero in pripadnika katerekoli rase. Smiley
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Džamija v Sloveniji
Reply #3 - 09.11.2002 at 23:38:40
 
Katoliških cerkva  je nasipanih v nekrščanskih državah ali v državah, ki glavna vera ni katoliška.  Njihova pravica je torej imeti džamijo v Ljubljani.


Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Katarina
3
***
Offline

Unikat-to si!
Posts: 136

Re: Džamija v Sloveniji
Reply #4 - 10.11.2002 at 10:36:18
 
Tudi mene ne bi motilo.
Že od nekdaj rada spoznavam načine,običaje...,ki so "drugačni" od tistega kar poznam.
Imela sem sošolko-muslimanko,ki me je na mojo prošnjo peljala v prostor,kjer so imeli svoje maše.
Zanimivo je bilo...
Povedala mi je veliko.

Torej jaz sem za.

Katarina
Back to top
 

Slabih izkušenj ni,so samo priložnosti za učenje...
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Džamija v Sloveniji
Reply #5 - 11.11.2002 at 08:47:28
 
Naj imajo djamijo. Saj naj bi bili demokratična država, kjer ima vsak posameznik pravico, do svoje veroispovedi. S tem, da se eni namrdujejo, pa jim to pravico kratijo
Pač ljudi je strah. Saj nas je večino strah sprememb.

A do jamije imajo pravico in naj jo imajo.
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Džamija v Sloveniji
Reply #6 - 11.11.2002 at 22:33:42
 
Kiss Menda jim županja Vikica ne da zidati. Jaz bi pa čimprej rad videl djamijo tudi v Ljubljani. Vendar ne na mestu, kjer bi hoteli, namreč da bi morali zaradi djamije podreti pol frančiškanske cerkve. Sicer je pa jasno, da jim djamija pripada.
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Džamija v Sloveniji
Reply #7 - 11.11.2002 at 22:38:51
 
Samson!

Vsa mesta, celo vasi imajo urbanistične načrte.  Ne vem, če je to želja kogarkoli, da podre pol že obstoječe cerkve za zidavo druge. To je verjetno kakšen podli novinar ven spustil.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Džamija v Sloveniji
Reply #8 - 11.11.2002 at 22:52:07
 
Kiss No ja, Andres, saj ni bilo točno tako. Le malo sem karikiral. Pred časom, pred več kot letom dni mi je pripovedoval nekdo, da so pri lokaciji strahovito izbirčni. Ne vem, mogoče je tudi, da je le tisti tip zelo pretiraval. Saj biti izbirčen je relativen pojem. Zgražal se je namreč, da po vsej sili hočejo djamijo v strogem centru Ljubljane. V tem primeru razumem tudi urbaniste, ki se jim mogoče zdi kakšna lokacija malo stran od Tromostovja še vedno ustrezna. Tako mislim. Sem pa proti temu, da bi jim branili postaviti bogoslužni prostor.

lp Samson
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
KarmenA
Ex Member




Re: Džamija v Sloveniji
Reply #9 - 11.11.2002 at 23:41:36
 
Lej, lej..Samson pozdravljen.

Me pa kar presenečaš, ko si tako umirjen in poln informacij; zaradi odmora? Roll Eyes

Sakralni objekti so lahko lepa zadeva. Naj ima Ljubljana svojo džamijo.

Me pa v zvezi s to cerkvijo zanima, kako je v Franciji. Imajo tam njeni pripadniki dovolj svetišč ali zelo malo? To me zanima v zvezi z enim vprašanjem, ki ga ne bi rada na tem topiku odpirala.


Karmen
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Džamija v Sloveniji
Reply #10 - 12.11.2002 at 07:27:15
 
Pozdravljen Samson. Me veseli, da si se vrnil. Se že veselim kakšne konstruktivne debate. Wink

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Džamija v Sloveniji
Reply #11 - 12.11.2002 at 13:56:07
 
Meni se zdi Islam po svoje zelo lepa vera (no, saj se mi v bistvu vsaka zdi).

Komaj čakam, da bo kaka dzamija kje pri nas...
me pa po svoje malo zabava sama organizacija okoli tega...a se bo pri  nas tudi na vrhu stolpa drl imam(ali kdo je že?) pa pozival k molitvi? a mu bodo potem odgovarjali katoliki tako da bodo malo pozvonili z zvonovi... Grin
sej se hecam, samo meni je raznolikost res všeč...bi mi blo všeč, če bi blo oboje...
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Džamija v Sloveniji
Reply #12 - 12.11.2002 at 15:08:59
 
Mogoče se ti hecaš, ampak sem jaz tudi to tuhtala, pa mi nekako ni bilo všeč, pol sem si pa rekla, Veronika t ih bod, kaj pa ko vsak dan cerkve po Sloveniji zvonijo, te pa nič ne moti? In imam prav, tih bom. sem pa prepričana, če bi do tega prišlo v Slo bi se jih veliko zbunilo. saj bi se še jaz, če  ne bi potuhtala.

Meni si pa pravoslavne cerkve ful všeč.  Wink Muslimanske mi niso tako, ker nimajo nobenih slikc.  Grin
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Enej
1
*
Offline

Nikoli ne obupaj
Posts: 6
Ljubljana
Gender: male
Re: Džamija v Sloveniji
Reply #13 - 19.11.2002 at 13:23:52
 
Džamija????????????

Po mojem bi bilo nesmisel zidati dzamijo, ker bi bila enostavno prevelika za naše musliče. Boljše bi bilo sezidati eno majhno mošejico, ki bi tudi pod alpe prinesla malo orientalnega duha in arhitekture.

Če so postavili mošejo v Rimu, zakaj je pa nebi tudi v ljubljani. Po mojem bi bila dobra lokacija nekje na poljanski  Grin.

Drugače pa je islam takšna čudna vera. (katera vera pa nima fint?) Mislim, da bi morale vse muslimanske države iti skozi obdobje RENESANSE, ker preveč očitno je, da jim je manjka.

Drugače se pa strinjam s tistimi, ki pravijo, da je islam dobra vera. Po moji filozofiji je potrebno v vsaki stvari prvo najti pozitivne stvari, z negativnimi se je potrebno ukvarjati šele takrat, ko nas (našo družbo) direktno prizadene.

Lep dan in VELIKO POZITIVNOSTI.

ENEJ
Back to top
 

SREČA - to je tisto, kar vsi iščemo.
WWW WWW  
IP Logged
 
marmar
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 12

Re: Džamija v Sloveniji
Reply #14 - 23.01.2003 at 20:50:40
 
Najprej vsem lep pozdrav, saj sem danes prvič v vaši hiši.

Prav prijetno sem bil presenečen, ko sem prebral tele poste in nisem zasledil niti enega nestrpneža, ki bi zaradi džamije dobil mozolje. Pravkar sem namreč prebiral poste na LN na enako tematiko, tam pa je nekaj ljudi, ki bi muslimane kar pohrustali.

Da ne bo pomote, nisem musliman in tudi nobeni drugi cerkvi ne pripadam. Jaz s svojim bogom kar sam opravim, brez svetišč in brez duhovnikov. Neposreden stik. Me pa prav nič ne motijo verniki katerekoli religije, njihova svetišča pa še manj. Seveda do trenutka, ko me kdo hoče spreobrnit v svojo vero. Takrat pa se moja toleranca neha.

Smiley Smiley Smiley Grin Grin Grin Smiley Smiley Smiley Wink

Naj vam bo vsak dan najlepši dan!
Back to top
 

marmar&&&&Naj vam bo vsak dan najlepši dan!
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3