Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 35479 times)
milka
Guest




Re: Črna magija - TretjiDel
Reply #30 - 17.01.2003 at 18:55:15
 
Ja črna magija, pomanjkanje ljubezni mogoče, sovraštvo pa ne.Sam zame osebno to mislem. Karmično je blo, nekoč davno sn se mal poigrala takole kot mi je zadnč rekla ena deklica, da bo nardila eno lutko v obliki bivžga, ki jo je zapustu in jo z veseljem napikala. No demončki pa z veseljem pomagajo, pol pa še počakajo, da se vrneš, kot so mene. Ne zamerla se nisn. Nisn pa poslušala opozoril znancev naj se ne družn z njo ker je mal čudna. Ima pa kar skupinco ni sama in ne sam zame. Ja bel labilne osebe, mogoče pa tudi neznanje, strah in karma.
Back to top
 
 
IP Logged
 
milka
Guest




Re: Črna magija - TretjiDel
Reply #31 - 17.01.2003 at 19:03:43
 
Obsedenost pravjo je mal hujš.Se pa ti demončki naseljo vate in počnejo čudne reči: npr. mlajša deklica razmeče tud po12 močnih dedcev za šalo po tleh, pa tud če noče. Misleš Gape, da če se komu zameriš tako da ne bi vedel, misleš,da ti ne bi mogel blizu s skupinico vred. Ja tak fajn naštudiran ja??????????????????
Back to top
 
 
IP Logged
 
b5
4
****
Offline

not all shadows are cast
by light...
Posts: 414
Medvode
Gender: male
Re: Črna magija - TretjiDel
Reply #32 - 19.02.2003 at 13:35:15
 
Ali bi kdo lahko kdo tukaj opisal te bele, rdeče, črne magije? Res pa je da se na to področje ne spoznam.
Osebno menim, da ni ne črne ne bele... je samo magija Je odločitev srca in duše kaj delamo
Back to top
 
WWW WWW b5er_svn  
IP Logged
 
b5
4
****
Offline

not all shadows are cast
by light...
Posts: 414
Medvode
Gender: male
Re: Črna magija - TretjiDel
Reply #33 - 19.02.2003 at 13:40:42
 
vilma wrote on 01.12.2002 at 20:13:26:
...Še bolj kot črna, je nevarna rdeča magija. V katero se prišteva tudi Vudu magija.


Vilma, če mi lahko o tem malce več poveš. Predvsem o rdeči (vudu); ne zanima me prakticiranje ampak predvsem, kaj hočejo z njo doseči in učinki na človeku.
Zelo verjetno sem bil že tarča nekoga, ki se s tem ukvarja..

Back to top
 
WWW WWW b5er_svn  
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Črna magija - TretjiDel
Reply #34 - 19.02.2003 at 14:54:10
 
Quote:
Ali bi kdo lahko kdo tukaj opisal te bele, rdeče, črne magije?


Se vnaprej opravičujem, če bom napisal kaj takega kar je že bilo omenjeno. Tega topica preprosto nisem nikoli bral, ker je za laika kot sem sam naslov vbistvu odbijajoč. Ampak ker glih prebiram knjigo od enega beograjčana (Živorad Mihajlovič Slavinski-Ključi psihične magije) , psihologa ki se je ukvarjal z alternativnimi metodami psihoterapije, hermetizmom  in spiritualno tehnologijo sem pogledal tudi sem. Pa bom poskusil b5-u  odgovoriti na podlagi Slavinskega.

Naj najprej povem da Slavinski pravi da "KAKOR JE V PSIHIČNI SLIKI TAKO JE V FIZIČNI REALNOSTI". V bistvu podobno kot jst in titud razlagata različne nivoje (fizični,arhetipski,mentalni,astralni) ter tudi iz tega povezavo med dušo,duhom...itd,...in da se da z višjimi nivoji (npr.misli) vplivat na nižje (fizični svet) oz. kakor je zgoraj je tudi spodaj, le da za zdaj nisem opazil da bi Slavisnki govoril o veri, katera pa pomoje tudi lahko odigra pomembno vlogo, kakor bom poskušal pokazat v razlagi črne magije na podlagi hermetizma.

Torej Slavinski pravi da je psihična energija , kot vsaka druga vrsta energije nevtralna (ne dobra ne slaba).Dobra ali zla je njena uporaba. Tako se z upoštevanjem uporabe psihične energije, govori o črni ali beli magiji.

Zdaj, če vključim tukaj noter platonistični pojem dobrega v človeku, ali predvsem religijski pomen dobrega dobim povezavo za moje pojme neprecenljive vrednosti.

Namreč, črna magija je uporaba psihične energije za povzoročanja zla, nasprotno temu pa bela magija (vera Roll Eyes ) ima svoj cilj v doseganju dobrega. Zdaj se mi niti ni potrebno  spuščati v to, da je od posameznika do posameznika pojmovanje zla različno, tukaj lahko učinkovito stopi na sceno religijska dogma.  Wink



LP
Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Črna magija - TretjiDel
Reply #35 - 19.02.2003 at 15:04:47
 
mind wrote on 19.02.2003 at 14:54:10:
Namreč, črna magija je uporaba psihične energije za povzoročanja zla, nasprotno temu pa bela magija (vera Roll Eyes ) ima svoj cilj v doseganju dobrega.  

No pa vzemimo primer, ko duhovnik obredno blagoslovi topove in ostalo orožje. Kakšne vrste magija je to?
Muslimani so ob enem prazniku obvezani obredno žrtvovati (zaklati) ovco. Kakšne barve magija je to?




Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Črna magija - TretjiDel
Reply #36 - 19.02.2003 at 16:20:11
 
Bardo, nevem zakaj si vedno tako pesimističen ???

Bom uporabil jst-ovo razlago političnega dela religije.Bullshit. To da duhovnik blagoslovi orožje pomoje nima ničesar skupnega z idejo religije same, kot je zapisana npr. v Svetem pismu, ali Vedskih spisih, bi rekel da je celo paradoksalno. Logičnega sklepanja in razuma ti pomoje ni potrebno opustit pri verskem prakticiranju kot je nekako stereotipna predstava za t.i."slepe" vernike, ampak ju lahko učinkovito vključiš in uporabiš.

Sploh sem samo hotel prikazat vzporednico med religijo (brez političnih primesi) in magijo. Če pa ti že religija tako "smrdi" pa si lahko prebereš jstovo plotinistično razlago v simptomih religioznosti kjer je umetnost sinonim za dobro.

Torej moje mnenje ostaja, da sta si magija (bela seveda) in s tem povezane psihične dejavnosti, ter bistvo vseh večjih religij zelo podobni oz. da gre v psihičnem smislu za skoraj identičen proces.



LP
Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Črna magija - TretjiDel
Reply #37 - 19.02.2003 at 16:37:25
 
Če je že treba, bi se imel raje za realista kot za pesimista  8).
Hotel sem le spomniti, da nobena človeška dejavnost ni zgolj črno-bela, v smislu; vera je bela magija, vraže pa črna in podobno, ampak so vedno in povsod prisotni elementi vsega spektra barv. Sicer je že sama delitev na dobro in zlo dokaj relativna in torej samozvana, saj je tisto, kar je za nekoga lahko dobro, lahko za drugega zlo. S tega vidika je smiselno predpostaviti, da kadarkoli je možno videti neko "dobro" na tak relativen način, to v resnici sploh ni dobro, v prvotno mišljenem pomenu besede.




Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Črna magija - TretjiDel
Reply #38 - 20.02.2003 at 00:52:49
 
Še en link o okultizmu, kjer je precej dobro napisano, kaj je to okultizem, kako deluje, zdravi, pa tudi o totalitarnih sektah:
http://alexandar.htmlplanet.com/okultizam.htm
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
free.cat
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1

Re: Črna magija - TretjiDel
Reply #39 - 20.02.2003 at 21:17:36
 

kjer se mi je ravno odprala knjiga:
Demonski ljudje ne vedo, kaj morajo in česa ne bi smeli početi. Ne poznajo ne ČISTOČE, ne PRAVILNEGA VEDENJA, ne RESNICE.!???
Če da komu kaj misliti....

Gapre wrote<.
<če enega osrečim sem tudi sam srečen.....
Veš Gape, bistvo je običajno očem skrito. (To je itak keč celotne duhovnosti a ne?) Ker pa tebe tu in tam praska se sprašujem: je tebi jasno koga in kaj  pravzaprav osrečuješ?? Preberi si kakšno knjigo že omenjenega Slavinskega in iz druge perspektive poglej na konkretne podatke, ki jih imaš saj so ti bili slepo zaupani.
Hote ali nehote SI DEL magij, pa ne samo t.i. belih kot si verjetno rad domišljaš.
Šele ko boš videl te stvari v luči kakršne so, šele ko boš po svetu hodil BUDEN in ne zgolj presojal po (ne)simpatičnosti  oseb (ego je jeba) oz. bla, bla - bo praskanje vsaj iz zahoda začelo izgubljati svojo moč...
Things are really tricky.
Pa brez zamere, morda se ti nekoč posveti.

Za ostale pa: vsi vemo, da je človekov um sila neverjetna stvar sposobna marsičesa. Zato je popolnoma logično, da magije so. Takšne in drugačne, tako kot smo tudi ljudje takšni in drugačni. Dragi moji, pa ne mislit da je tega malo!
Moč pravih črnih magij pa po mojem v veliki meri leži v ljubosumju, ki se seveda kmalu sprevrže v sovraštvo oz. po želji nad prevlado xy, kar je posledično spet vezano na moč. Znotraj tega pa se najdejo tudi -seveda najbolj prebrisani a resnično bolani ljudje, ki imajo že po svoji diagnosticirani  prirodi velike mentalno/psihične moči, le te (česa drugega nimajo) pa z dodatno vajo (če jim je seveda ljubo) izkoriščajo zgolj in samo v prid polnenju svojih lenih riti na račun ostalih v tem primeru še bolj neumnih ovac.

Definicija katero vsi poznamo, a izredno pomembna:
Č.M.=(pretirani) EGO

By the way, ni pa čisto izven konteksta.
Vsem vam pozitivcem, ki strmite po miru in dobroti in pravičnosti in ljubezni in prijateljstvu in rešitvi zemlje in živali in enakopravnosti in človeškosti in revoluciji in resnici in bogu in razsvetljenju in... predlagam da si preberete Oshota-Knjiga o niču. Je ena izmed mnogih, osebno, ena izmed najboljših.
Uf dolga je še pot....



Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Črna magija - TretjiDel
Reply #40 - 20.02.2003 at 23:22:29
 
free.cat wrote on 20.02.2003 at 21:17:36:
Demonski ljudje ne vedo, kaj morajo in česa ne bi smeli početi. Ne poznajo ne ČISTOČE, ne PRAVILNEGA VEDENJA, ne RESNICE.!???
Če da komu kaj misliti....
Nak, tole ni za mislit, je treba najprej verjet al pa ne verjet.  Undecided

Quote:
Šele ko boš videl te stvari v luči kakršne so, šele ko boš po svetu hodil BUDEN in ne zgolj presojal po (ne)simpatičnosti  oseb (ego je jeba) oz. bla, bla - bo praskanje vsaj iz zahoda začelo izgubljati svojo moč...
Things are really tricky.
Pa brez zamere, morda se ti nekoč posveti.
Ampak tebi se pa še ni, ker je ta drugi del (bi moral nekje vmes postavit piko in nehat, tam za presojal) kar en bla bla bla.

Quote:
Za ostale pa: vsi vemo, da je človekov um sila neverjetna stvar sposobna marsičesa. Zato je popolnoma logično, da magije so.
Mogoče že, mogoče, ampak logično pa iz tegale tvojega izvajanja ravno ni, dragi frikec.

Quote:
Takšne in drugačne, tako kot smo tudi ljudje takšni in drugačni. Dragi moji, pa ne mislit da je tega malo!
Neki vmes med spoznanjem in krneki tole. Še enkrat, ni za mislit, je treba verjet al pa ne verjet.

Quote:
Vsem vam pozitivcem, ki strmite po miru in dobroti in pravičnosti in ljubezni in prijateljstvu in rešitvi zemlje in živali in enakopravnosti in človeškosti in revoluciji in resnici in bogu in razsvetljenju in... predlagam da si preberete Oshota-Knjiga o niču. Je ena izmed mnogih, osebno, ena izmed najboljših.
Jest pa kakšen kamiličen čaj ali pa kakšno drugo sredstvo proti prebavnim motnjam.

Quote:
Uf dolga je še pot....
Si končno pogruntal, super, veliko uspeha na poti.

lp bp  Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Črna magija - TretjiDel
Reply #41 - 24.02.2003 at 10:43:53
 
Quote:
Sicer je že sama delitev na dobro in zlo dokaj relativna in torej samozvana, saj je tisto, kar je za nekoga lahko dobro, lahko za drugega zlo.


Bardo, imaš prav ja. Lahko govoriš le za sebe in se sam odločas (čutiš) kaj je dobro. Zato ti je dana svobodna volja. In prav tako ni nobenega smisla v tem, da bi svojo vrednoto npr. dobrega, vsiljeval nekomu drugemu. Lahko pa mu jo seveda ponudiš oz. pokažeš.

Ampak zanima me predvsem kje ti vidiš zlo v Svetem pismu oz. Vedskih spisih ?



LP
Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Črna magija - TretjiDel
Reply #42 - 24.02.2003 at 12:42:31
 
mind wrote on 24.02.2003 at 10:43:53:
Ampak zanima me predvsem kje ti vidiš zlo v Svetem pismu oz. Vedskih spisih ?

Knjiga, kot sicer vsi predmeti, je nravno nevtralna, ni ne zla, ne dobra. Zla ali dobra je njena uporaba.

Opravičevanje zločinov (naprimer pokol nevernikov) s sklicevanjem na Sveto pismo, bi že lahko šteli za zlo-rabo knjige (pravzaprav avtoritete, zgrajene okoli nje).

V Svetem pismu je naprimer izredno veliko krvavih opisov, ki se jih ne bi prav nič sramoval niti kak sodobnejši in mlajšim bralcem prepovedan pisec grozljivk. Zelo slikoviti so naprimer opisi pogromov celih mest, kjer najbolj zbode to, da so, in to ne od slepe naravne sile, ampak od "maščevalne božje roke", nastradali tudi (nedolžni) otroci.





Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Črna magija - TretjiDel
Reply #43 - 24.02.2003 at 13:35:47
 
Quote:
Knjiga, kot sicer vsi predmeti, je nravno nevtralna, ni ne zla, ne dobra. Zla ali dobra je njena uporaba.


Ok, zakaj pa potem ti "dobro" ne uporabljaš npr. Svetega pisma ?  

In zakaj ga nekateri uporabljajo v po tvoje "zle" namene ?

Od česa je odvisna vrsta (dobra ali zla) uporabe knjige ? (hint:lastna volja)

Zakaj od dveh alternativ (dobra,slaba) zavračaš cel koncept. Samo zato ker je v tem konceptu tudi možnost "zle" poti ? (npr. sektaški fanatizem) Saj, kako pa veš da v znanstvenih evolucionističnih konceptih obstaja samo "dobra" pot, in da si ti na njej ? Saj v bistvu sta ti dve poti neprestano prisotni v tvojem življenju in ju v bistvu živiš. Ni pa mi jasno zakaj vedno osvetljuješ te možne "zle poti" oz. "zle uporabe" ko je govora o nečem kar ni znanstveno dokazljivo, kot je npr. Bog in ob tem seveda veselo ignoriraš oz. se zoperstavljaš tudi "dobrim uporabam" ?





LP


Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Črna magija - TretjiDel
Reply #44 - 24.02.2003 at 13:44:27
 
mind wrote on 24.02.2003 at 13:35:47:
Ok, zakaj pa potem ti "dobro" ne uporabljaš npr. Svetega pisma ?  

In zakaj ga nekateri uporabljajo v po tvoje "zle" namene ?

Zase lahko trdim, da nisem zlo-rabil Sv.pisma ali kakega drugega verskega spisa tako, da bi se nanj skliceval, zagotovo pa ne v smislu ubijanja.
Kako je z drugimi, si si pa že sam odgovoril; vsak dela po svoji vesti in prepričanju.


Dobro lahko delam s knjigo ali pa brez nje ...



Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4