Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 9
(Read 28697 times)
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Cigareti, Alkohol, ...Droge???
Reply #45 - 04.12.2002 at 23:01:06
 
Ti Dylan si zgleda res veliko drog sprobal, in si nabral spomine. A lahko  mal napišeš, kakšne izkušnje si si pri tem nabral. Si potoval vase, si imel uvide? Si to delal iz radovednosti in ali si si jo potešil? Si bil od drog kdaj odvisen, si lahko kontroliral kdaj jih želiš uporabljati? Si se lahko čist izi od njih odlepil? Ne sprašujem zato, ker hočem moralizirati, ampak iz radovednosti, ker sem se že spraševala, ali se da droge kontrolirano uživati, potegniti iz njih izkušnje in jih potem odpikati. Ker kao se to ne da, te takoj potegnejo v odvisnost, vsaj trde. Me res zanima.

Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Cigareti, Alkohol, ...Droge???
Reply #46 - 29.12.2002 at 22:06:41
 
Quote:
počaki še neki časa da objavim učna leta goruja alkohola in da povem zakaj in kako deluje večina stvari tu dol  Wink

O, lej, nekoga obljuba, dolg ...

Še dobr, da sem trezna ... in ne morem bit jezna, ker dodatnih, utemeljenih izgovorov meni/nam/zadetim v morebitno pomoč ni (bilo) ...

8)
ARS
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Cigareti, Alkohol, ...Droge???
Reply #47 - 30.12.2002 at 00:21:12
 
Droge?
Seveda.

Alkohol, kava, čaj, tobak, trava, gobice, lsd, extasy, speed, koka, razne čudne.

Alko je kul (pivo za žejo, vino za razsvetljenje, šnopc za doseganje višjih stanj zavesti), pa trava tudi (skanka nam manka), gobice itak, pa tripi (za tiste z "jajci"), pa koka tudi (koka je absolutno predraga), ostala "roba" pa pogojno.

Dobro pa je tudi, če si vzameš na znanje, da "droge" škodujejo telesu (priporoča se minimalizem) in da so "naravne" varijante vedno boljše od "kemije".

Najboljša pa sta skunk in Jameson (in dobro domače).






Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
klimax
3
***
Offline

there is moment as you're
waking, when you become
aware of the real world
around you, but you're
still dreaming
Posts: 176

Gender: male
Re: Cigareti, Alkohol, ...Droge???
Reply #48 - 30.12.2002 at 15:15:05
 
Valentinaa wrote on 04.12.2002 at 23:01:06:
Ti Dylan si zgleda res veliko drog sprobal, in si nabral spomine. A lahko  mal napišeš, kakšne izkušnje si si pri tem nabral. Si potoval vase, si imel uvide? Si to delal iz radovednosti in ali si si jo potešil? Si bil od drog kdaj odvisen, si lahko kontroliral kdaj jih želiš uporabljati? Si se lahko čist izi od njih odlepil? Ne sprašujem zato, ker hočem moralizirati, ampak iz radovednosti, ker sem se že spraševala, ali se da droge kontrolirano uživati, potegniti iz njih izkušnje in jih potem odpikati. Ker kao se to ne da, te takoj potegnejo v odvisnost, vsaj trde. Me res zanima.



lahko ti tud jz odgovorim na to vprasanje...nisem sicer probal koke pa horsa, ampak vseeno lahko recem kaj o t.i. trdih drogah pri katerih kao postanes takoj odvisen...

ni vse res tako, kot ti je bilo prikazano, ker je od vseh teh drog samo horse tisti, ki te relativno kmalu potegne notr....vse ostalo je pa samo nabiranje novih izkusenj.

Ubistvu je od droge do droge scena cist razlicna, tko da je tezko povedat neko mnenje o vseh...lahko pa povem kej o svoji najljubsi.

Pri meni je bilo tko, da sem recimo na Eju se najvec potegnil ven.... ubistvu gre za neko tako izkusnjo, ko sam v sebi eksplodiras...v sebi vidis obcutke, za katere prej nisi vedel da obstajajo...beseda 'bog' dobi lahko nov pomen, ker del te bozanskosti dejansko zacutis...zato se tudi rece ecstasy. Dejansko tud zves
kaj res pomeni sreca in cemu posvecat vec pozornosti
v zivljenju.

Pravzaprav je odvisno od tega kar verjames....ce verjames da je fora v tisti tabletki, se ne bos znal vec zabavat na tovrstnih partyih brez te droge, ce pa verjames da je to samo gumbek, ki ti odpre nove razseznosti v tebi,...se pa lahko marsikej se naucis iz te izkusnje.
Ampak zaenkrat...vse, ki sem do sedaj spoznal, pa k so konzumeral na partyih so se dons umiril,...se vec...lahko gredo na party brez droge, ker so dojeli, da lahko reproducerajo te efekte brez droge.
Ta vikend sem bil recimo na partyu, pa sem mel na trenutke tak obcutek, k ga nisem mel se takrat ko sem prvic vzel ecstasy(takrat naj bi bil ta obcutek najmocnejsi)
...tko da ples in muzka ostaja moja najljubsa oblika meditacije.

Droga ti omogoca bliznjico do te izkusnje in kle ni nic slabega....fora je sam, da se zavedas kaj droga
pocne in da ne zazivis v neki iluziji, da si pa brez droge cist beden...verjet mors, da ti droga samo pomaga, da vidis del sebe, potem pa kmalu znas do tega dela dostopat tudi sam.

Ze tko v pogovoru dostkrat vids pr cloveku, da je imel stik s takimi izkusnjami, ker je njegov pogled drugacen od ostalih....pomojem nebi blo nc slabga ce bi vsak po zakljucenem solanju pojedu se en E za duhovno izobrazbo, ki jo danes mocno primanjkuje. Smiley slabs kot je zdej na podrocju drog itak ne more bit
Back to top
 
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Cigareti, Alkohol, ...Droge???
Reply #49 - 08.01.2003 at 12:39:50
 
klimax dobr si napisu...pozitivne lastnosti nekaterih drog...
moram pa neki dodat...
če boste poskusil ixe - je dobr vedet kaj je not...da nau škoda na telesu prehuda... tko da če kupte na ulici al pa od frenda k ni kemik k jih zna sam sestavt pol predlagam da greste do lekarne oz. tja kjer se pač delajo testi...in date tabletko oz. majčken delček le te testirat... anonimno se ve...

ta test je dobrodošel zato...ker je lahko en sam ix usoden za normalno življenje... lahko vas odnese al pa postanete nesposobni za samostojno življenje... vas nardi neumne - poškoduje možgane - luknje v spominu, nezmožnost pomnjenja večjih količin podatkov v krajšem obdobju, zmanjša se IQ ... pretirano  izražanje čustev in podobno...

a je res vredno uzet pol ix, če se vam lahko nardi vse to pa še marsikaj druzga kot so hiperaktivni refleksi in uničena skelina na zobeh, čir na želodcu al pa dvanajsterniku ??? ?

v pravi družbi in predvsem ko ste dobre volje    

ja  8)


Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Cigareti, Alkohol, ...Droge???
Reply #50 - 08.01.2003 at 12:48:49
 
BTW se da kupit testerje za xse na Drogartu.
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Ziby2
5
*****
Offline

Če nimaš lastnega sija,te
sij drugih ne bo osvetil

Posts: 760
PTUJ
Gender: male
Re: Cigareti, Alkohol, ...Droge???
Reply #51 - 24.01.2003 at 21:24:58
 
včasih so rekli,al pa še pravijo"sex,drugs and rock`n roll.Prava zadeva:)..samo jaz tasrednjo spuščam,ker so ostale dve tolko bolše Grin
kadim tudi ne
alkohol?redko
Back to top
 
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Cigareti, Alkohol, ...Droge???
Reply #52 - 24.01.2003 at 21:40:18
 
...lepo ziby... sem ponosna nate, da tako deluješ...


sex and rock`n roll with no DRUGs... you are so SPECIAL, you know that... Grin


Stay that way... Cheesy Wink
Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
Ziby2
5
*****
Offline

Če nimaš lastnega sija,te
sij drugih ne bo osvetil

Posts: 760
PTUJ
Gender: male
Re: Cigareti, Alkohol, ...Droge???
Reply #53 - 26.01.2003 at 14:48:18
 
star12:),

pogrešam pa tvoj odgovor na tvoje zastavljeno vprašanje Grin..upam,da ga nisem spregledal
Back to top
 
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Cigareti, Alkohol, ...Droge???
Reply #54 - 27.01.2003 at 19:18:53
 
Ziby2 wrote on 26.01.2003 at 14:48:18:
star12:),
pogrešam pa tvoj odgovor na tvoje zastavljeno
vprašanje Grin..upam,da ga nisem spregledal


Moj odgovor že veš, TI je znan... Grin
Kaj pa je vprašanje... ??? Grin Wink

Mej se mi, lepo...
Simona
Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
KarmenA
Ex Member




Re: Cigareti, Alkohol, ...Droge???
Reply #55 - 27.01.2003 at 19:43:05
 
Moonlight wrote on 27.01.2003 at 19:18:53:
Moj odgovor že veš, TI je znan... Grin
Kaj pa je vprašanje... ??? Grin Wink

Mej se mi, lepo...
Simona


Jaz sem včeri zvečer  sprašvala to in mi je tud lepo, da vem odgovor.  Smiley

Zdaj grem špagete kuhat pol pa pridem nazaj.

Čaw  Kiss


Karmen
Back to top
 
 
IP Logged
 
BonSens
3
***
Offline


Posts: 109
prestolnica
Gender: male
Re: Cigareti, Alkohol, ...Droge???
Reply #56 - 07.02.2003 at 11:43:21
 
Back to top
 
 
IP Logged
 
Ziby2
5
*****
Offline

Če nimaš lastnega sija,te
sij drugih ne bo osvetil

Posts: 760
PTUJ
Gender: male
Re: Cigareti, Alkohol, ...Droge???
Reply #57 - 07.02.2003 at 11:49:53
 
Pa spet so nas s Slovaško zamenjali Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Cigareti, Alkohol, ...Droge???
Reply #58 - 07.02.2003 at 14:14:38
 
Joj, sorry, ampak men pa sploh ni smešno, da imamo 175 000 alkoholikov in enako število ljudi, ki so na pragu alkoholizma. Tako se vidi, da je 1/6 prebivalstva na robu vegetiranja, da ne govorimo o vseh socialnih tragedijah...
Nameravam več ljudi, ki živijo zdravo!
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Ziby2
5
*****
Offline

Če nimaš lastnega sija,te
sij drugih ne bo osvetil

Posts: 760
PTUJ
Gender: male
Re: Cigareti, Alkohol, ...Droge???
Reply #59 - 08.02.2003 at 14:46:49
 
gola realnost...katera se ne bo spremenila s tako bednimi zakoni,kot si jih zmišljujejo naši politiki.
Stvar je predvsem v ozaveščenosti prebivalstva,ki pa je pri nas zelo na bednem nivoju glede tega.
Nameravam manj alkohola v želodcih in v krvi Slovencev
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 9