Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 9
(Read 28486 times)
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Cigareti, Alkohol, ...Droge???
Reply #30 - 27.10.2002 at 10:40:46
 
ARS wrote on 27.10.2002 at 10:30:05:
Torej, A.? A si zaspau ...


.....ne, mislim, da potrebuje samo čas, da se bo vse razumelo, v vsem.... , kajne.... Cheesy

in MI še vedno... smo v pričakovanju...  Cheesy

razveseli nas A.  Cheesy
Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Cigareti, Alkohol, ...Droge???
Reply #31 - 28.10.2002 at 20:41:55
 
A. full dela...

k to spišem skup mam pol full dela pol s tem da bom to predavu po sloveniji ker me folk že sedaj prepričuje da naj povem to še kje okrog...

je treba torej pol dobr uredit to!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Cigareti, Alkohol, ...Droge???
Reply #32 - 28.10.2002 at 21:03:54
 
Quote:
počaki še neki časa da objavim učna leta goruja alkohola in da povem zakaj in kako deluje večina stvari tu dol  Wink


Sej veš kako je to.. razglabljati, da bi šel na dooolgo potovanje okoli sveta... je lahko zelo realno v tvoji glavi, dokler te kdo, čisto konkretno ne vpraša.. "A., maš ti sploh kej keša za to?"
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Cigareti, Alkohol, ...Droge???
Reply #33 - 29.10.2002 at 04:56:20
 
Quote:
A. full dela...
k to spišem skup mam pol full dela

Nisem še zapazla, da bi na tem forumu kdo tolikšno število replik zignoriru kot ti, A.
Iščeš podlago za svoje izjave?
Mi bi bli (no, vsaj jest) pa čist zadovoljni, če nam bi le svoje mnenje razložil oz. repliciral; tvoje mnenje, tvoje izkušnje.
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Cigareti, Alkohol, ...Droge???
Reply #34 - 29.10.2002 at 10:49:01
 
aleš ma svojo energijo raztegnjeno (zataknjeno) na miljon koncih ... skoz dela ... full dela ... ker pa valjda ni fokusiran, pol vsaka reč nenormalno traja, ker umes dela še miljon drugih ... tko da ... ne ga preveč sekirat
Grin
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Cigareti, Alkohol, ...Droge???
Reply #35 - 29.10.2002 at 21:53:27
 
gape ti si moj srček  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
backdoor_man
1
*
Offline

Make my day!
Posts: 1

Gender: male
Re: Cigareti, Alkohol, ...Droge???
Reply #36 - 04.11.2002 at 19:22:41
 
Tobak- JA
Alkohol-OBČASNO
Ganja- RAVNO SE JE ODVAJAM PA NE, KER BI SAM HOTEL IN TO JE NAJVEČJI BAD
Back to top
 
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Cigareti, Alkohol, ...Droge???
Reply #37 - 04.11.2002 at 21:50:50
 
gape wrote on 29.10.2002 at 10:49:01:
ne ga preveč sekirat
Grin



saj ga ne sikiram/o.... itak, da SI, samo, da SI... to je že dovolj.... kajne... A.   Cheesy


In A.  

Ti Si Naše Srce...  Wink

Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
klimax
3
***
Offline

there is moment as you're
waking, when you become
aware of the real world
around you, but you're
still dreaming
Posts: 176

Gender: male
Re: Cigareti, Alkohol, ...Droge???
Reply #38 - 05.11.2002 at 16:15:20
 
Problem je v tem, da ljudje najveckrat pomislijo samo na negativne stvari, ko slisijo besedo droga. Kaj pravzaprav je droga ? Zakaj je droga nujno slaba ? Zato, ker jo je tako naredila prohibicija. Mi smo tisti, ki ocenjujemo, kaj je dobro/slabo, na to pa veliko vplivajo mediji, za mediji prohibicija, za prohibicijo pa interesi ekonomije...

Zdej je pr nas "baje" en umrl zaradi pokajenega jointa in bo trava spet prikazana kot zlo tega sveta, ceprav je znano, da zaradi trave noben se ni umrl, ker je overdose velikokrat  vec, kot clovek sploh lahko skadi/poje...

In vsi se bodo spet zgrazali, ko bodo slisali ime trava. Tko to gre...

Vse droge spreminjajo kemicno ravnovesje v organizmu, zato se tudi recejo droge...pa naj gre za legalne, ilegalne in tiste, ki jih dobimo na recept.
Res je, da droge lahko skodujejo zdravju...in to velja za VSE droge in ne samo ilegalne.

Nekatere izmed prepovedanih so tako kot je povedal A. lahko zelo poucne, ker spreminjajo percepcijo zaznavanja. In ce se spremeni percepcija, clovek vidi svet iz druge perspektive, zato ima vecjo priloznost za ucenje, ker vidi veliko novih stvari...tako v sebi kot zunaj sebe. Iz tega izraz rastline moci, ki omogocajo duhovni razvoj.

Seveda je treba do drog kazat neko spostovanje, ker so lahko v primeru zlorabe tudi nevarne.

Ce bi blo pomoje, bi v osnovni soli dal vecji poudarek za duhovno vzgojo in poznavanje substanc, ker samo na tak nacin lahko preprecimo tovrstno zlorabo, saj prohibicija do sedaj ni naredila nic vec v tej smeri kot to, da je ljudem vzbudila strah pred drogam...to pa vodi v nesprejemanje, nezavedanje in skusnjavo, ki se hitro spreobrne v zlorabo. Zavedanje je pomembno...

Drugac pa:

ciki: ne
kava: ne
trava: ja
alko: obcasno
ostalo: obcasno
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Cigareti, Alkohol, ...Droge???
Reply #39 - 05.11.2002 at 20:24:23
 
klimax wrote on 05.11.2002 at 16:15:20:
Problem je v tem, da ljudje najveckrat pomislijo samo na negativne stvari, ko slisijo besedo droga.

Ja, nič dobrega ne vidim v njih.
Quote:
Kaj pravzaprav je droga?

Nekaj škodljivega.
Quote:
Zakaj je droga nujno slaba?

Ker škoduje?
Quote:
In vsi se bodo spet zgrazali, ko bodo slisali ime trava.

Ne bom se zgražala, ampak, če bo kdo drogo preveč opravičeval, bom bol sitne volje, kot pa ne.

Quote:
Vse droge spreminjajo kemicno ravnovesje v organizmu, zato se tudi recejo droge...pa naj gre za legalne, ilegalne in tiste, ki jih dobimo na recept.
Res je, da droge lahko skodujejo zdravju...in to velja za VSE droge in ne samo ilegalne.

Drži!
Quote:
Nekatere izmed prepovedanih so tako kot je povedal A. lahko zelo poucne, ker spreminjajo percepcijo zaznavanja. In ce se spremeni percepcija, clovek vidi svet iz druge perspektive, zato ima vecjo priloznost za ucenje, ker vidi veliko novih stvari...tako v sebi kot zunaj sebe. Iz tega izraz rastline moci, ki omogocajo duhovni razvoj.

Kako? Mogoče so zanimive, ker vidiš nekaj druzga, kot pa običajno, ampak a je to že poučno? A je tista spremenjena percepcija res tko poučna a mi bo pomagala preživet v tem svetu, v katerem sem se rodila, a mi bo pomagal bit srečna tuki, kjer sem, a bom ves čas samo silla v tisto spremenjeno percepcijo, da se mi ne bo treba soočit z realnimi težavami. Sej jest vem, zakaj sem prekomerno jedla, kar je blo zame ravn tko drogiranje. Kar se hrane tiče, še vedno pojem marskej škodljivga, ampak vem, da to ni prav, in ne poskušam nobenmu dopovedat, da je pa to čist v redu. Ja, paše pa kaj, to ne spremeni dejstva, da je prekomerno najedanje škodljivo, da je npr. čokolada škodljiva.. Mislim, da se največ koristnega zase, pa za uresničitev svojih namenov, zarad katerih sem tukaj, naučim kar pri tem doživljanju, in tud tukaj ima krog 360 stopinj in zatorej ponuja vsaka situacija neskončno percepcij, iz katerih se lahko učim in vidim nove stvari v sebi in zunaj sebe  Grin
Quote:
Seveda je treba do drog kazat neko spostovanje, ker so lahko v primeru zlorabe tudi nevarne.

Quote:
Ce bi blo pomoje, bi v osnovni soli dal vecji poudarek za duhovno vzgojo in poznavanje substanc, ker samo na tak nacin lahko preprecimo tovrstno zlorabo, saj prohibicija do sedaj ni naredila nic vec v tej smeri kot to, da je ljudem vzbudila strah pred drogam...to pa vodi v nesprejemanje, nezavedanje in skusnjavo, ki se hitro spreobrne v zlorabo.
[quote]ja, ne sprejemam mamil, cigaret, alkohola, kofeta, pa zlorabljam jih tut ne, mogoce, ce bi me ravn tko opozrajal pred zasvojenostjo s hrano, se tut to ne bi zgodil... a potlej bi bla deloholik, a bi to pomenil, da bi se bol pridno učila, pa delala? Roll Eyes ma bi skor ne blo slabo Grin

cigareti nikoli razen pasivno  Angry
mamila (če je blo kaj med zdravili pa čajčki?)
alkohol poskusla, pa ga ne pijem, dodam ga pa v kakšno pogačo, al pa kakšn drug 'eva made' futr, ampak samo, če je v receptu, sama od sebe tega ne delam  Grin
trava nikoli
zdravila ja, ampak od kar 'mal več vem', se jim izogibam
drugo pa...sigurn kej nezdravega... lahko bi blo bolš  Undecided

priznam, da sm se kar fejst odkašljala, ampak brez zamere.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Cigareti, Alkohol, ...Droge???
Reply #40 - 05.11.2002 at 20:48:12
 
Quote:
A je tista spremenjena percepcija res tko poučna a mi bo pomagala preživet v tem svetu, v katerem sem se rodila, a mi bo pomagal bit srečna tuki, kjer sem, a bom ves čas samo silla v tisto spremenjeno percepcijo, da se mi ne bo treba soočit z realnimi težavami.

poglej eva, jest nimam nevemkako bogatih izkušenj z drogami, u bistvu razen enga tripa pa enga extazija v mladih letih, nism probu nč druzga kt travco, nje sm sprobu velik,  na velik načinov ... in ... preživet v tem svetu sm znal že prej ... ne razumem zakaj bi ti morala droga pomagat preživet v tem svetu, droga je tuki zato da ti najprej pokaže, da drugi svetovi so, da ti odpre vrata tja ... bi reku ... pripravlja te na svet v katerega se še boš rodila ... bi lahko clo reku, tud heroin je lahko dobra izkušnja, če jo rabiš, če te res nič drugega ne premakne, pravijo pa, da heroin iz tebe potegne šele zemlja ... tko da ... jest te izkušnje definitivno ne priporočam, u bistvu ne priporočam sploh nobene izkušnje z drogo, razen s tisto ki si jo sam nabral/a ... tisto definitvno priporočam, celo brez da glih tisto probam ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Cigareti, Alkohol, ...Droge???
Reply #41 - 05.11.2002 at 21:14:30
 
gape wrote on 05.11.2002 at 20:48:12:
ne razumem zakaj bi ti morala droga pomagat preživet v tem svetu, droga je tuki zato da ti najprej pokaže, da drugi svetovi so, da ti odpre vrata tja ... bi reku ... pripravlja te na svet v katerega se še boš rodila ...

Sam, a se ne bere tole že mal kot namig, da bi blo pa mogoče dobr probat vsaj t.i. rastline moči, da bomo vedl, kaj nas čaka?
sicer ne vem, kako je s tem, ampak, kaj pa meditacija, pa razni 'čarovniški gibi', če že potrebuješ nekaj za dvig energijskega nivoja, a je možno, da te ti pripeljejo tko daleč, kot pa droga? Kaj pa Šri Aurobindo zintegralno jogo? A je on kako drogo uporabljal? (to je vprašanje, ke r po resnici ne vem, samo nekako si predstavljam, da je ni, pa je vseen vedu ogormn.
Po mojem nam ni treba nujno vedet kam se šele bomo rodil, če nismo na to pripravljeni. Jaz npr, sem se rodila semle, pa se mi prav nič ne zdi, da se tukaj popolnoma dobro znajdem. Če ma kdo tak občutek, pa je še vedno tukaj, ga pa mogoče občutek vara. Ker kakor sem jaz razumela tole 'duhovno znanost', bom šele takrat, ko se bom tukaj popolnoma znašla pripravljena  in se bom "rodila še kam drugam". Pripravljenost pa pri tem pomeni 'način življenja' nekaj konstantnega, ne pa samo kadar sem pod vplivom tiste rastlinice. Seveda je varianta, da je nekdo kar naprej pod vplivom rastlinice, samo v tem primeru smo pa kmalu pri overdose-anju (al kako?) pa posledicah le tega. JAh, ne vem, mogoče pa, ko nekdo umre od presežka, se rodi v nek nov svet? Samo to se mi zdi tko malo verjetno. Mogoče zato, ker sta šola pa prohibicija... v meni nezaupanje do drog vzbudila?  Smiley
V bistvu o drogah pa teh rastlinicah, pa o svetu, v katerega naj bi se še rodila, pa o 'sprejemnih izpitih'... vem zelo malo.
O drogah bompa mogla prebrat, slišat... veliko različnih in ljubeče prepričljivih aspektov, preden bom verjela, da so potrebne... zdaj pa nič ne kaže, da bi to tko blo in s tega mesta tut upam, da nikol ne bo, ker s tega mesta se mi zdi 'napaka', da bi to tko blo...  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Cigareti, Alkohol, ...Droge???
Reply #42 - 05.11.2002 at 21:30:47
 
nism reku da so potrebne ... so pa ... in to je dejstvo ki ga ne moreš pojest ... in nekaterim plemenom so one potrebne da pridejo do vplogleda, nekatera plemena ne uporabljajo nobenih tehnik ... tehnike, če ne veš so glih tko samo in popolnoma nič več kot pripomoček, pripomoček da prideš do roba, do roba kjer se vse zreducira samo na eno al pa nulo ... vse je samo pripomoček ... in kdo si ti (al pa prohibicija pipl) da  boš sodila kater pripomoček je pravi ???
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Cigareti, Alkohol, ...Droge???
Reply #43 - 05.11.2002 at 21:52:59
 
gape wrote on 05.11.2002 at 21:30:47:
nism reku da so potrebne ... so pa ... in to je dejstvo ki ga ne moreš pojest ... in nekaterim plemenom so one potrebne da pridejo do vplogleda, nekatera plemena ne uporabljajo nobenih tehnik ... tehnike, če ne veš so glih tko samo in popolnoma nič več kot pripomoček, pripomoček da prideš do roba, do roba kjer se vse zreducira samo na eno al pa nulo ... vse je samo pripomoček ... in kdo si ti (al pa prohibicija pipl) da  boš sodila kater pripomoček je pravi ???


Vidš, torej sem res popolnoma podlegla vzgoji, kar se tega tiče, pa še zdej mi ni do tega, da bi si premisnla. Sam je res, sodit nimam kej, sej tut pri meditaciji pride do kemičnih sprememb v telesu, tko kot od droge... npr... in tut v meditaciji se baje da kar 'ostat' predolg časa in te morjo pol u Begunje pelat, kokr sm sicer sam slišala, govort  Embarrassed, pa da se to lahko zgodi tut če pod vplivom neke rastlinice moči ostaneš predolg časa v nekem drugem svetu...

Torej, se bom jest dalje drogirala s kakšnimi tehnikami,  Grin drog pa ne bom poskusla. (razen teh čajčkastih zadev, ki majo ravn tko škodljive stranske učinke  Tongue)

hvala za pozornost  Cheesy
(kr sleep time)  
Back to top
 
 
IP Logged
 
DylanDog
5
*****
Offline


Posts: 791
somewhere in space..
Gender: male
Re: Cigareti, Alkohol, ...Droge???
Reply #44 - 04.12.2002 at 19:18:04
 
Cigareti - da....    V fazi zmanjševanja, oz. operacija "nehanje" v teku.

Alkohol - da.....     Zreducirano na minimum, samo še "posebni" dnevi.

Droge - da...   droge? droga je tud TV, tenis in ribarjenje. Kak komu....

Skadim še tu in tam kaj , kakšno domačico, skunk mi ni všeč. Shit mi je, sam....   A tud to manj kot včasih..

Včasih pa..  imel sem nekje na telesu skrit nek gumbek ki je vklapljal in izklaplal  raziskovanje, radovednost, učenje morda?, in ta gumbek je bil non-stop vklopljen. Sedaj sem ga izklopil, ...a še vedno ne vem kje je.....           ...no, cigareta, alkohol, pa glej ga zlomka!, neostik pa PVC vrečka , potem odkrijem ganjo ki mi je všeč, še zdaj,  pa tripe(LSD) ki mi prvi povedo da so edine meje meje naše domišljije, datura - max.bad_noot_Good_thing,  vsaj meni ne, iz takšnih in drugačnih vzrokov,  pa eksi, ne veliko - sam preveč, pa gobice, pa speed, pa slak, pa coca,  pa horse, pa , pa ne vem no,  sam bi se še kaj našlo sigurno....     Huh, kaki spomini...    Nič, moram ven, pičim.




LP, Dylan Dog
Back to top
 

Think P O S I T I V E
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 9