Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 8026 times)
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
IZRAŽANJE LJUBEZNI, NAKLONJENOSTI
04.09.2003 at 19:51:07
 
Nekako nam je fajn, ko nam kdo izraža naklonjenost, ljubezen.

Pa to vidimo vedno?

Imamo različne načine izkazovanja ljubezni, naklonjenosti.

In pogosto se zgodi, da kdo reče, da se ne čuti ljubljenega, ker druga pomembna oseba, svoje naklonjenosti ne izraža tako, kot za nas to pomeni.

Kako jo izražate vi?

Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: IZRAŽANJE LJUBEZNI, NAKLONJENOSTI
Reply #1 - 04.09.2003 at 21:45:42
 
z dotikom, pogledom, s čustvom, z besedami malokrat....
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: IZRAŽANJE LJUBEZNI, NAKLONJENOSTI
Reply #2 - 04.09.2003 at 22:24:12
 
Magla wrote on 04.09.2003 at 21:45:42:
z dotikom, pogledom, s čustvom, z besedami malokrat....


Se učim še vedno. In lahko povem, da je tudi pogovor zelo pomemben. Brez pogovora gre teško. Me je ena deklca iz foruma to naučila. Wink
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: IZRAŽANJE LJUBEZNI, NAKLONJENOSTI
Reply #3 - 05.09.2003 at 08:50:29
 
glih u tem je fora... katera me bo hotela kj naučit o ljubezni jo bom sam poslušal... ne pa tut sprejel njene napotke...

da bi en zahteval od mene v naprej določen način izražanja ljubezni je men isto kot  omejevanje svobode...

valjda tut jest govorim in zato tut izrazim z besedami sam to je malokrat v primerjavi z ostalimi načini...

vsekakor pa se sam učim tak da sprejemam tud drugačna izražanja...

verjetno izhaja to iz tega da je besede tako lahko izgovarjat in punce se kr limajo na sladke besede k pa še zdaleč ni rečeno da prihajajo iz srca... poznam dost takih fantov k to izkoriščajo in se mi zdi to zelo poniževalno do punc... torej zame to ni izražanje ljubezni temveč prilagajanje okoliščinam...
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
DylanDog
5
*****
Offline


Posts: 791
somewhere in space..
Gender: male
Re: IZRAŽANJE LJUBEZNI, NAKLONJENOSTI
Reply #4 - 05.09.2003 at 19:48:32
 
Magla wrote on 04.09.2003 at 21:45:42:
z dotikom, pogledom, s čustvom, z besedami malokrat....


K  O  M  U  N  I  K  A  C  I  J  A

Back to top
« Last Edit: 07.09.2003 at 15:26:01 by DylanDog »  

Think P O S I T I V E
WWW WWW  
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: IZRAŽANJE LJUBEZNI, NAKLONJENOSTI
Reply #5 - 05.09.2003 at 20:38:50
 
Ja. Tudi jaz se še učim.
Predvsem sem opazila, da sploh nisem razmišljala o tem, kako jaz izražam naklonjenost do nekoga.

Kar zdele vem, je, da se zelo rada dotikam, okušam, masiram, božam. Tako sicer zadovoljujem neke svoje potrebe, a tako tudi pokažem, kako mi je nekdo všeč.
Da mi je nekdo pomemben, pokažem s tem, da sem zvesta, resnična in iskrena, da se izogibam misliti le nase, da ne počnem, kar vem, da drugega prizadene. Pokažem s tem, da se odločim za trajanje odnosa, ne da bi vsakič postavila pod vprašaj odnosa, ko pride do konflikta.

Pogovarjanje in pogovarjanje... ja.

Da sem ljubljena, da sem nekomu pomembna vem po tem, da vztraja v pogovarjanju, ko se ne razumeva.
Pokaže mi tako, da me rad posluša, da ga zanima, kaj govorim, da se pozanima kako sem. Da me ne vara, da mi ne laže.
Počutim se ljubljeno, ko vidim, da ostaja z menoj, ob meni, da me ne pusti na cedilu, čeprav je kak konflitk.

In absurd je, da jaz velikokrat rabim umik, ko sem v konfliktu z nekom in verjetno, če ima kdo enake stvari za dokaz moje naklonjenosti, se lahko počuti neljubljenega ob meni.

Načela sem to temo, ker mislim, da imamo precej natančno v podzavesti kateri so "pokazatelji" ljubezni do nas in nas do drugih.

In verjamem, da dokler nimamo "napisanega" slovarja z drugimi, dokler si ne povemo tega, kako želimo, da nam nekdo izraža pozornost, obstaja po nepotrebnem veliko nesporazumov.
Verjamem, da se najdejo ljudje, ki imajo različne načine izražanja ljubezni.

Recimo. Eden se rad dotika in se počuti ljubljenega, ko ga drugi objame, boža. In ta nerad govori "rad te imam". Drugi se ne rad tolkio objema, kolikor se rad pogovarja in rad sliši, da mu drugi reče "rad te imam".

Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: IZRAŽANJE LJUBEZNI, NAKLONJENOSTI
Reply #6 - 06.09.2003 at 10:16:25
 
Quote:
Da sem ljubljena, da sem nekomu pomembna vem po tem, da vztraja v pogovarjanju, ko se ne razumeva.
Pokaže mi tako, da me rad posluša, da ga zanima, kaj govorim, da se pozanima kako sem. Da me ne vara, da mi ne laže.  
Počutim se ljubljeno, ko vidim, da ostaja z menoj, ob meni, da me ne pusti na cedilu, čeprav je kak konflitk.


Jap.
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: IZRAŽANJE LJUBEZNI, NAKLONJENOSTI
Reply #7 - 06.09.2003 at 18:44:27
 
Amstel wrote on 04.09.2003 at 19:51:07:
Nekako nam je fajn, ko nam kdo izraža naklonjenost, ljubezen.

Pa to vidimo vedno?


Komunikacija. Pomembna je komunikacija.

Amstel wrote on 04.09.2003 at 19:51:07:
Imamo različne načine izkazovanja ljubezni, naklonjenosti.


Hm... imamo res? Jaz mislim, da je izkazovanje ljubezni in tiste pozitivne naklonjenosti lahko samo eno. In to je s čutenjem ljubezni.

Vse ostalo, ko so zraven pa še drugi občutki, recimo občutek sramu pred kazanjem nekih občutkov, pa ni več občutek ljubezni, ampak že prevladuje občutek sramu, in občutek ljubezni ne pride do izraza dokler celo ne izzveni v nič.

Amstel wrote on 04.09.2003 at 19:51:07:
In pogosto se zgodi, da kdo reče, da se ne čuti ljubljenega, ker druga pomembna oseba, svoje naklonjenosti ne izraža tako, kot za nas to pomeni.


Vidiš, zopet pomankanje komunikacije. In zopet, pomankanje vedenja oz. poznavanja sebe in drugih, v tem primeru partnerja.

Zato: komunikacija, komunikacija in komunikacija, da lahko pride do ljubezni.

N.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: IZRAŽANJE LJUBEZNI, NAKLONJENOSTI
Reply #8 - 06.09.2003 at 19:55:24
 
Amstel wrote on 06.01.2003 at 16:42:11:
Na koncu, pri razlagi testa, pravi:
"Posebej je pomembno razumeti partnerja in njegovo predstavo  o znakih ljubezni.

V izogib nesporazumom... Ker recimo partner, ki verjame, da je v pravi ljubezni tudi ljubosumje veliko...  se bo (verjetno) počutil neljubljenega, če oni drugi ni ljubosumen.
Ta, ki ni ljubosumen, morda verjame, da mora biti spolnost fantastična, če je ljubezen prava in se bo čutil obupanega, ker njemu samemu recimo ne bo do spolnosti kar par dni zaporedoma ( Grin).


http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=spolnost;action=display;num=10514...
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: IZRAŽANJE LJUBEZNI, NAKLONJENOSTI
Reply #9 - 07.09.2003 at 00:44:49
 
Amstel wrote on 04.09.2003 at 19:51:07:
Imamo različne načine izkazovanja ljubezni, naklonjenosti.

Jaz se pa kar strinjam s tem. Različno izkazujemo in različno doživljamo ljubezen. Na različne načine. V osnovi razlikujemo 5 prvotnih jezikov ljubezni. Potem sledijo seveda nianse in variante le-teh, ki šele določajo vsakega posameznika. Ti prvotni jeziki ljubezni so: besede potrditve, posvečen čas, sprejemanje daril, usluge in dotik.

Prvotnega jezika ljubezni smo se naučili v otroštvu. Otroci, ki čutijo, da jih starši ljubijo in da jih imajo tudi njihovi vrstniki radi, bodo razvili zdrav prvotni jezik ljubezni na osnovi svoje osebnosti in po načinu, kako jim starši ali druge njim pomembne osebe izražajo ljubezen. Mogoče se bodo kasneje naučili tudi drugega jezika ljubezni, a v svojem prvotnem jeziku ljubezni se bodo vedno najbolje sporazumevali.

In kakor v samem pogovoru – če govorim slovensko in se pogovarjam z nekom, ki zna samo kitajsko, jaz pa o kitajščini nimam pojma, se lahko še tako trudiva, pa drug drugega ne bova razumela. In zelo podobno je pri izražanju ljubezni. Naš čustveni jezik in jezik našega partnerja sta si lahko tako zelo različna kot slovenščina in kitajščina. In naj si še tako prizadevamo izraziti svojo ljubezen v slovenščini, naš partner ne bo nikoli razumel našega sporočila, če govori samo kitajsko.

Če je moj jezik ljubezni recimo »dotik«, jezik mojega partnerja pa »besede potrditve«, mi lahko on še tolikokrat pove, kako zelo všeč sem mu, kako zelo me ljubi, kako zelo ponosen je, ker je moj partner, jaz ga žal ne bom razumela – jaz bi to razumela, če bi me objel, me poljubil, se me dotaknil…

Ni torej dovolj biti samo iskren v izpovedovanju svojih čustev. Pripravljeni moramo biti tudi, da se naučimo prvotnega jezika ljubezni našega partnerja, če želimo uspešno izraziti svojo ljubezen. In šele tukaj pride do pravega izraza komunikacija med partnerjema in potem seveda darilo ljubezni drug drugemu – naučiti se tudi partnerjevega prvotnega jezika ljubezni, kajti le tako bomo lahko izrazili našo ljubezen partnerju in mu dali občutek, da je ljubljen…

m.

Back to top
 
 
IP Logged
 
pevka
3
***
Offline


Posts: 201
Ljubljana
Re: IZRAŽANJE LJUBEZNI, NAKLONJENOSTI
Reply #10 - 07.09.2003 at 08:12:50
 
Vsi se učimo... in verjetno se bomo vse življenje učili - LJUBITI.

Učili ljubiti vse in vsakogar. To je pomembno. To je zelo pomembno. Partnerski odnos je pomemben, zelo pomemben. Toda šele ko smo sposobni LJUBITI VSE, ne le partnerja, šele takrat smo celoviti, izpolnjeni. Izpolnjenost pa je smisel, smisel življenja.
Back to top
 

pevka
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: IZRAŽANJE LJUBEZNI, NAKLONJENOSTI
Reply #11 - 07.09.2003 at 09:18:26
 
Miška,

Drži. Vse kar si napisala drži. Drži, če gledaš iz tega mesta kjer stojiš. Ampak pojdimo še dlje.

Recimo: Quote:
Ti prvotni jeziki ljubezni so: besede potrditve, posvečen čas, sprejemanje daril, usluge in dotik.

Ok. Ampak, potem mi pa povej, kakšna ljubezen je to (pa ti lahko nekdo vse to izkazuje), če v njem ni občutka ljubezni ? Ali potem smemo reči, da so vsi ti peti znaki oz. dejanja znak izražanja ljubezni? Ali pa bi bilo bolj točno, če bi rekli, da ti nekdo posveča čas, da te nekdo obdaruje, da ti nekdo naredi kakšno uslugo, da se te nekdo dotika in soglaša (v grobem) s tabo ?
Jaz verjamem, da bo marsikdo rekel, da so to znaki ljubezni. Bo, ker drugega lahko da niti ne pozna. Ampak če nekaj ne poznamo, ali že to pomeni, da drugega ni? Da bolj točnega ni?


Quote:
Naš čustveni jezik in jezik našega partnerja sta si lahko tako zelo različna kot slovenščina in kitajščina.



Čustva, pazi, čustva, si med ljudmi niso čisto nič različna. Lahko je seveda nekdo bolj srečen, kot drugi, ampak sreča je še vedno sreča pri enem ali drugem, ali ne?
Čustva so enaka, samo razlaganje čustev je pri ljudeh različno.
In verjamem, da če bi Slovenec in Kitajec prišla skupaj, da se nekaj sporazumeta, in če bi bila dovolj odprta za učenje o drug drugem, da bi se lahko sporazumela.

N.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: IZRAŽANJE LJUBEZNI, NAKLONJENOSTI
Reply #12 - 07.09.2003 at 15:53:55
 
pevka wrote on 07.09.2003 at 08:12:50:
Vsi se učimo... in verjetno se bomo vse življenje učili - LJUBITI.


To je bolj pogovor o tem, kako razumemo IZKAZOVANJE ljubezni drugega in kako se utegnemo počutiti neljubljene, ker govorimo različne jezike izražanja ljubezni.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: IZRAŽANJE LJUBEZNI, NAKLONJENOSTI
Reply #13 - 07.09.2003 at 15:57:42
 
Quote:
Ampak, potem mi pa povej, kakšna ljubezen je to (pa ti lahko nekdo vse to izkazuje), če v njem ni občutka ljubezni ?


Dobro vprašanje. V bistvu govorim o "pravi ljubezni".
Torej o avtentičnem občutenju ljubezni, ne govorimo o tem, da kdo lahko daje "znake" ljubezni in v resnici ne ljubi.
Saj vemo, da nam lahko kdo izkazuje neko pozornost, ki zanj ni "izkaz LJUBEZNI", temveč le način vedenja.
Vemo, da lahko pride do nesporazumov med ljudmi.

A vendar bi se tu pogovarjala, o tem, kaj se dogaja s časom med dvema, ki sta se odločila biti skupaj in sta se odločila ljubiti.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: IZRAŽANJE LJUBEZNI, NAKLONJENOSTI
Reply #14 - 07.09.2003 at 15:59:09
 
Quote:
on Today at 12:44am, Miska wrote:
Ti prvotni jeziki ljubezni so: besede potrditve, posvečen čas, sprejemanje daril, usluge in dotik.   
v svojem prvotnem jeziku ljubezni se bodo vedno najbolje sporazumevali.  
Če je moj jezik ljubezni recimo »dotik«, jezik mojega partnerja pa »besede potrditve«, mi lahko on še tolikokrat pove, kako zelo všeč sem mu, kako zelo me ljubi, kako zelo ponosen je, ker je moj partner, jaz ga žal ne bom razumela – jaz bi to razumela, če bi me objel, me poljubil, se me dotaknil…  
Ni torej dovolj biti samo iskren v izpovedovanju svojih čustev. Pripravljeni moramo biti tudi, da se naučimo prvotnega jezika ljubezni našega partnerja, če želimo uspešno izraziti svojo ljubezen.
 

Miška, ob pravem času si se spet ustavila med nami  Smiley .
Ja, o tem sem se hotela pogovarjati.  
Opažam, da VSI izhajamo iz svojih osebnosti, iz svojega "prvotnega jezika", glede vsega, ne samo izražanja ljubezni...
Sem si želela o tem se tu pogovarjati, ker bi rada tudi sama bolje razumela in osvetlila, kako sama na to gledam. Priznam, temu nisem dajala nobene pozornosti.  
Nisem se nikoli ustavila pri dejstvu, da ravno zaradi različnih jezikov, ki jih "govorimo", se ne razumemo.
Ko sem gledala gledališko monokomedijo Jamski človek, sem se sicer pošteno nasmejala tem našim različnostim, a naprej od tega nisem šla.  
Seveda je res, da vključevanje duhovne dimenzije pomaga govoriti isti jezik, pa vendar... si upam trditi, da smo kar vsi lepo omejeni s svojo osebnostjo. In da je "jezik ljubezni ali duhovnosti" toliko popačen, kolikor imamo nekih težav, ovir, iluzij.  
In v omenjeni knjigi zgoraj, govori ravno o iluzijah, ki si jih ustvarimo...  
Berem jo počasi. Tako, da bom sproti bolje razumevala kaj več.  
Enostavno je pa, da imamo vsi neke lastnosti, skoz katere ljubezen utegne NE prodreti.  In zaradi dvojega; lastnosti IN zaradi jezika, ki ga govorimo, utegne drugi razumeti, da ne ljubimo.  
Recimo, če ima nekdo verovanje, da ga partner ljubi, če mu le ta zna brati misli... drugi pa se z branjem misli ensotavno ne ubada... se bo prvi čutil neljubljen.
In ima priložnost, da razume, da ni povezave med osebno lastnostjo nekoga in izkazovanjem ljubezni. Mora razumeti, da drugi je omejen v branju misli, ki je pa zanj DOKAZ ljubezni.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2