Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 
(Read 24450 times)
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Demistifikacija reikija
Reply #30 - 17.10.2002 at 23:03:24
 
[quote author=Maxix link=board=samozdravljenje;num=1034149329;start=15#19 date=10/12/02 at 20:04:55
Zakaj pol vsi tolk tehnik in učenj rabmo?. [/quote]


Ja zakaj... že zato, da mamo več energije. Pa da se usmerimo v bistvo. Zakaj so tehnike? Orodje... a ne...
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Demistifikacija reikija
Reply #31 - 18.10.2002 at 09:16:18
 
Amstel wrote on 17.10.2002 at 23:03:24:
Ja zakaj... že zato, da mamo več energije. Pa da se usmerimo v bistvo. Zakaj so tehnike? Orodje... a ne...


Ja, ma to  ni vse.

Re-read my post:

"Po mojih izkušnjah zato, ker prčakujemo (vsaj jst sm, no) dbo tehnika al pa nek Učitelj nrdu kej namesto nas samih.

Tehnike na sploh, reiki pa še posebno, so le v oporo.
SAMI mormo začet bit bl odgovorni za svoja življenja in SAMI se mormo odprti iin "goli" soočat z življenjem takim, kot je.

Brez tega se napredek prelevi v še eno odvisnost, tokrat od tehnik..."

Moja poanta je ODVISNOST od tehnik (astrologije, analiziranja situacij, energije ki prhaja od zuni, drugih in njihmvih mnenj, itd...)
Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Demistifikacija reikija
Reply #32 - 18.10.2002 at 12:05:56
 
e. wrote on 18.10.2002 at 09:16:18:
Moja poanta je ODVISNOST od tehnik
(astrologije, analiziranja situacij, energije ki prhaja od zuni, drugih in njihmvih mnenj, itd...)

kako odvisnost ... a tvoja ... t.j. ... si ti odvisen od tehnik, al praviš da so drugi, al svariš pred tem da bi drugi ne postali odvisni od tehnik/e ???
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Demistifikacija reikija
Reply #33 - 18.10.2002 at 12:48:32
 
Maxis tut jest ti dajem čestitke na tvoj pogled glede reikija...

ZDEJ PA... pizda  a si res taka dasa da si upaš dajati vse ljudi, ki majo skupno to, da so reiki mojstri v en kalup in si dovoliš reči da večina njih se ne bi strinjala z immortalom... GRRRr... to mau spremen...
namreč večina folka k so šli u reiki so mel težave ne pa da so vidl možnost zasluška... in ti si tut tak... vedi pa da nisi izjema

Kryja boljša od Reikija... - OuKej
Kaj pa Kryja boljša od Reikija+Kryja  Grin...po mojem maš ti sam take izkušnje in nis v položaju da bi bil nepristranski

tko kot jest lahk rečem da je tut ful dobra kombinacija KARČEŠ skupi z reikijem

In kaj reiki je

Zame vem da to " POVEČAN PRETOK UNIVERZALNE ENERGIJE(chi, prana, ki...) PREKO FIZIČNEGA TELESA...

vse ostalo je pa proizvod UM-a... kar pa je možno vse od kreacije do ponavljan...USE...

Tko da raznorazno govorenje da "VEČINA reiki mojstrov bi pa, ...nebi... ak pa kar koli...
RAJ NEHI... s takim foram... ker itak prvabljaš pol sam seb take izkušnje k potrjujejo tvojo resnico s tvojo realnosto... mislim da veš kaj mislim - da zate pol res je VEČINA reikistov neki ful čudnega ne pa da so to ljudje - se pravi tebi popolnoma enakovredni individumi...k majo svojo pravico al pa možnost da si po svoje razlagajo kar koli...

Da pa te nam sam blatu...moram rečt da je una stran k si jo že dolg nazaj objavu ful dobra... in marsikaj kar tam tip govori je res dobrih... ne pa zdej primerjat slovence z amerikanosi....pa čeprav smo vsi Reikisti... PLIZ....

raku raku raku

Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Demistifikacija reikija
Reply #34 - 18.10.2002 at 13:34:43
 
Quote:
Po mojih izkušnjah zato, ker prčakujemo (vsaj jst sm, no) dbo tehnika al pa nek Učitelj nrdu kej namesto nas samih.
Tehnike na sploh, reiki pa še posebno, so le v oporo.
SAMI mormo začet bit bl odgovorni za svoja življenja in SAMI se mormo odprti iin "goli" soočat z življenjem takim, kot je.
Brez tega se napredek prelevi v še eno odvisnost, tokrat od tehnik...


Maxix, k sva že na liniji, daj mi prosm nekaj pokomentiraj.

Večina tehnik (po moje reiki tud)  ima opravka z enimi energijami, ki v saj v naši kulturi niso običajne. Kot posamezniki je niti posebej ne občutmo, da jih mamo, se  z njimi  skoz vzgojo (šola, tastari...) nismo navadli rokovat. Skratka, najprej moraš energije občutit, da pol vanje lahko verejameš. Predvidevam, da se ta energija tud zarad  racionalistične kulturne represije zlo težko  v človeku razkrije sama po seb, spontano kot se napr. pr enmu mladmu človeku razodene  ljubezensko čustvo, ko/če so vse okoliščine ugodne in v okvirih ene določenih kulturnih obrazcov. Ne rab za to nobenga učitla, ljubezen se mu razdodene in hkrat  razdaja okrog brez kakšnega posebnega znanja in namena. Tud če se mu kdo utri, da ga bo na njegovi ljubezenski poti prebujal/usmerjal, se nanjga ziher ne bo navezal, kaj šele od njega odvisen postal. Kvečjemu mu bo odveč, ker avtonomnost, svoboda in  neke vrste norost, kar ljubezen po defoltu je, ko razdaja svojo energijo  kakor ve in zna in to je generalno gledano sigurno dobr tko za zaljubljeno osebo kot za  druge, če ne bi narava tak anarhičen filng v človeku skoz evolucijo zatrla. V ene bolj ali manj  šroke okvire  jo zapira  kvečjemu trenutna kultura, morala (cerku pa to), šola (učitli).
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Demistifikacija reikija
Reply #35 - 18.10.2002 at 13:35:49
 
Zdej se sprašujem:  zakaj bi  človek pol sploh rabu učitla, če ga v bistvu omejuje pri razdajanju energije in po moje tud zatira, pa kakorkoli dobronameren že je. Zdej si probam odgovort: učitla po moje rabiš le zato, da ti pomaga en filing v teb prebudit, ki ga spontano morda ne bi nikol občutu, ker za artikulacijo tega filinga v naši kulturi nimamo še nobenga obrazca. Al pa, boljš rečen, nobenga več. In učitelj mora uporabljat vse zananja pa finte, da ti ene zakrnele filinge artikulira iz množice drugih, ki jih forsira la pa vsaj tolerira naša kultura. Učitelj mora bit po moje  vražje sugestiven, ker mora, v nas prebit debele plasti kulturnih vzorcev, ki energijam ne pustijo ven. Zato učitelji praviloma spravjo učenca v sugestibilnejša stanja zavesti, ki v naši racionalistični kulturi niso priznana in cenjena in jih umeščamo nekam med pranjem možganov in hipnozo. Zdaj: ti si šele  v takem stanju povečane senzibilnosti  svojo energijo sposben odkrit, se je zavedat in jo navzen usmerjat. Ko/če pa to stanje 'popusti' si spet navadn človk, ki nč več posebnega ne čutiš in če kao energijo okrog razdajaš, si pred sabo in za druge navadn blefer.  Zato je za iskreno razdajanje energije to stanje povečnane senzibilnosti nujno treba vzdrževat, za to pa po moje kar naprej rabiš učitla, ki ti s svojo sugestvnostjo to stanje vzdržuje. Od njega si takorekoč odvisn, ker brez njega si dejansko en blefer.
Tko da dobr učitelj je tist, ki te pol, ko te magari tud s svojo sugestivnostjo pripelje do tvojih lastnih energij, nauči tud samega sebe spravit v to senzibilno stanje, magari z avtosugestijo in še najboljš s čim manj truda in čim bolj trajno. To so po moje tiste  tehnike, ki so potrebne bolj pri pri dostopanju in manj pri razdajanju  energij in od katerih je tud dobronameren zdravilec prisiljen bit po moje odvisen. Kolk cajata in kolk močno je po mojem odvisno predvsem od dobronamernosti učitelja in čistosti  lastnih namenov, kaj bomo počel s temi energijami.

Poudarjam, da nimam nobenih izkušenj s kakršnimikoli  tehnikami pa učitelji. Rad bi verjel le v razdajanje energij, tud reiki,  to pa lahko samo tako. če  verjamem, da je vsaj približno  tako opisana  'magija'  odzad.           
Back to top
 
 
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Demistifikacija reikija
Reply #36 - 18.10.2002 at 16:11:03
 
gape wrote on 18.10.2002 at 12:05:56:
kako odvisnost ... a tvoja ... t.j. ... si ti odvisen od tehnik, al praviš da so drugi, al svariš pred tem da bi drugi ne postali odvisni od tehnik/e ???


None of the above.
Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Demistifikacija reikija
Reply #37 - 18.10.2002 at 16:42:39
 
Hey big M.! :-)
Long time no see!

"...a si res taka dasa da si upaš dajati vse ljudi, ki majo skupno to, da so reiki mojstri v en kalup in si dovoliš reči da večina njih se ne bi strinjala z immortalom... GRRRr... to mau spremen..."

Reku sm večina, ne pa vsi. To je razlika.
Pri tem sem mislu na tiste, ki jih poznam.
Se bom drugič bl jasno izrazu.

"vedi pa da nisi izjema"

Izjema glede česa?
Glede mnenj o reikiju? No, glede tega nism izjema.
Poglej mal Usenet newsgroup alt.healing.reiki, če češ...

Jst pa izjema, ja. Ta je dobra...
Prej en mali NAPRDEK (namesto www napredek org)...



"...Kryja boljša od Reikija... - OuKej
Kaj pa Kryja boljša od Reikija+Kryja  ...po mojem maš ti sam take izkušnje in nis v položaju da bi bil nepristranski..."

No, dovoli da te najprej popravim, prosim.
Nikol nism reku da je kšna tehnika BOLJŠA od druge.
Kar trdim je, da je Kriya Yoga (al pa katerakoli druga mentalna tehnika, po moje)
bolj UČINKOVITA od reikija.
To seveda še zdaleč ne pomeni, da je tudi boljša.

Sploh pa vlečeš to temo na dan brez veze, ker sm že nekajkrat povdaru, da so to le moje izkušnje in kot take povsem subjektivne.
Tako je moje mnenje, jebi ga.
In moja mnenja so enakovredna tvojim, recimo...

Nepristranski nism in ne morem bit, ker nisem Lord Buddha.

Vsekakor sm pa bl objektiven kot tisti, ki fura samo eno tehniko (kriyo, recimo).
Težko je videti pravo učinkovitost nekega pristopa, če ga ne premirjaš z drugimi...
Zato vsem kriyašem težim, naj se gredo učit reikija, ker se lepo dopolnjuje z ostrino in učinkovitostjo kriye...

moje mnenje, lohk se motm.



"...Tko da raznorazno govorenje da "VEČINA reiki mojstrov bi pa, ...nebi... ak pa kar koli...
RAJ NEHI... s takim foram... ker itak prvabljaš pol sam seb take izkušnje k potrjujejo tvojo resnico s tvojo realnosto... mislim da veš kaj mislim - da zate pol res je VEČINA reikistov neki ful čudnega ne pa da so to ljudje - se pravi tebi popolnoma enakovredni individumi...k majo svojo pravico al pa možnost da si po svoje razlagajo kar koli..."

Ja, štekam kaj češ rečt, ja.
No, naj ponovim, da mam pač očitno omejene izkušnje z reiki mojstri in da se pač večina izmed tistih, ki jih poznam, ne strinja z mano.
To pa niti prbližno ne pomeni, da so VSI ostali reiki mojstri in mojstrice taki, ITAK a!?

Tko precizno nism napisu zato, ker se mi zdi logično, da ldje štekajo o čem govorim (se pravi, ne o VSEH mojstrih/icah, ampak o večini njih).
Zgleda, da sm premal jasno to napisu.

Oprosti, če te je moja izjava phnla v predal, kamor ne spadaš...



"... una stran k si jo že dolg nazaj objavu..."

Katero stran maš v mislih?


"ne pa zdej primerjat slovence z amerikanosi....pa čeprav smo vsi Reikisti... PLIZ...."

Hmm.
Ne vem kam ciljaš in td te ne razumem prav dobr kva ma to veze s čemurkoli, ma zgleda dne poznaš amerikanosov preveč.
Jst mam kr neki frendu tm in tko kvazi-osebno poznam precej amerikanosiv, in verjemi mi, prav v ničemer se od nas ne razlikujejo.
Razn po zaverovanosti v same sebe in po občutku večvrednost nad ostalmi narodi...

(spet, to je le moje mišljenje, prosim...)
Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Demistifikacija reikija
Reply #38 - 18.10.2002 at 16:48:55
 
titud wrote on 18.10.2002 at 13:34:43:
Maxix, k sva že na liniji, daj mi prosm nekaj pokomentiraj.



Prav rad, ma bš moru bit mal bl specifičen, veš.
Vse kr si napisu se mi zdi zlo splošno. In iz mojga vidika vse drži...(več al manj).
Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
Freya
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 31

Gender: female
Re: Demistifikacija reikija
Reply #39 - 06.01.2003 at 15:30:36
 
Lep pozdrav!

Sem čisto nova tu na forumu, pa sem bila na začetku že malce razočarana.

Pred krajšim časom sem bila v društvu Reiki na Taboru, kjer sem pričakovala določene odgovore, napotke, mnenja itd.. kar se reikija tiče, pa sem dobila bore malo. Ok, sem se odločila, da probam po drugih poteh, saj so mi nekateri takoj povedali, da če se nekje ne počutim ravno najbolje, naj ne ustrajam.

Pa iščem, pa poizvedujem, pa se zanimam....... in kaj dobim? Kolega mi pove za ta forum. Najdem nekaj o reikiju, me prevzame veselje, a obenem tudi žalost, ko berem vse te vaše poste. Ne samo, da je splošno kreganje med vami in da se določeni več kot očitno ne prenašate med sabo, tudi pišete tako, da vas noben hudič, ki ni ravno mojster reikija ne razume.

In zdej bi vas prosila, če se malo skupaj vzamete in mi preprosto odgovorite na par vprašanj. Namreč, mene reiki resnično zanima, samo še vedno tavam brez pravih odgovorov naokoli in sedaj tudi pod razno ne vem več, kje naj se lotim zadeve.

In sicer, dobila sem informacije, da je treba najprej iniciacijo narediti. Potem je 21. dnevno čiščenje, potem grem lahko delati prvo stopnjo reikija. Rekli so mi tudi, da moraš sam prebirati knjige doma o reikiju, ker kot nekih tečajev ni in greš kar takoj na "izpit" prve stopnje.

Je vse to res?? Če ni, kako je??

Zanima me tudi, kje lahko naredim iniciacijo, kje prvo stopnjo itd...

Kupila sem tudi knjigo Celostni reiki, za katero so mi rekli, da je ne smem brati v naprej. Vsaj ne pred iniciacijo... je to res??

Verjetno je to sedaj vse, kar sem želela vprašati, oz. bom skozi vaše odgovore verjetno dobila še kako vprašanje.

Najlepša hvala v naprej za odgovore!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Demistifikacija reikija
Reply #40 - 06.01.2003 at 17:00:12
 
Freya, žal mi je da si naletela na tako situacijo, oz da si jo tako doživela. Vseeno se mi zdi, da vsi reikisti, ne glede na to, kako dobro ali slabo se med sabo razumemo, kako vsak posamezen reiki razume ali doživlja, vsi delimo skupno vsaj to, da se nam zdi reiki lepa stvar, dobra pridobitev in en mali blagoslov.

en mali tekst o reikiju imam tukaj:

Reiki iniciacija je sveta duhovna iniciacija, ki povezuje iniciranca z višjimi ravnmi zavesti in je brezmejen izvor zdravilne energije. Odpre kronsko čakro, srčno čakro, tretje oko in čakre na dlaneh za uporabo reikija in za prevodnost reiki energije. Reiki je darilo, ki izhaja neposredno iz višjih duhovnih ravni in ga moram zato kot takega spoštovati. Je edinstven duhovni sistem in zaradi tega ni potrebno predhodno čiščenje, da bi deloval na osebah, ki jih iniciramo. Potrebno je poudariti, da pojma MOJSTER REIKIJA nikakor ne istovetimo s pojmom DUHOVNI MOJSTER, ki je osvobojen vseh karm, popolnoma očiščen in razsvetljen.

Vsakdo, ne oziraje se na stopnjo svojega duhovnega razvoja lahko dobi sposobnost prevajanja reikija na druge ljudi. raven duhovnega razvoja se lahko razlikuje od osebe do osebe, vendar ostaja kakovost reiki energije vedno enaka. Tako velja tudi za mojstre-učitelje, da so enaki in da imajo vsi sposobnost prevajanja reikija na druge ljudi. Vendar je potrebno ponovno postaviti v ospredje dejstvo, da se mojstri učitelji oz. reiki učitelji med seboj v veliki meri razlikujejo tako po razumevanju reikija kot po svoji sposobnosti usposabljanja ljudi za prevajanje reikija. To je v največji meri odvisno od šole in filozofije šole, kjer so si te sposobnosti pridobili, od njihovih praktičnih izkušenj, njihove poklicne izobrazbe, razgledanosti, razvitosti komunikacijskih veščin, osebnostnih značilnosti, življenjskih izkušenj ipd.

Če bi postavili za mojstre in učitelje pogoj, da morajo biti popolnoma čisti in si odpraviti vse osebnostne napake, bi imeli na tem platu zelo malo reiki mojsterov in reiki bi bil resnično dostopen zelo malemu krogu ljudi. Edinstvena vrednost reikija je, da je vsakomur že po približno letu dni dostopno mojstrstvo. Tako se lahko reiki širi naglo po našem planetu in z njim višja zavest, kar je za vse človeštvo velika pridobitev in blagodat.

Na svetu je sedaj že veliko različnih šol reikija, ki se med seboj razlikujejo ne samo po različnih iniciacijskih tehnikah, marveč tudi po pisavah Usuievih simbolov. Šole so razvile različne filozofije, kar je seveda v veliki meri odvisno od tega, kdo jih vodi. Prav tako imamo v svetu več asociacij, od katerih mi, ki živimo na majhnem prostoru, ne bi smeli nobeni pripisovati monopola ali večjega oz. manjšega pomena. Konkurenca na tem področju je nesmiselna, saj kaže, da bistva duhovnosti ne razumemo. Čimprej bomo razvili medsebojno spoštovanje, tem prej bomo preskočili plotove individualne zavesti in se dvignili na skupinsko, planetarno zavest.
Iniciacijske tehnike vseh šol na planetu so učinkovite. Pri nas pa večinoma prevladuje tehnika ameriškega reiki centra, ki ga vodi moster-učitelj W. Rand.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Demistifikacija reikija
Reply #41 - 06.01.2003 at 17:23:55
 
Freya wrote on 06.01.2003 at 15:30:36:
In sicer, dobila sem informacije, da je treba najprej iniciacijo narediti. Potem je 21. dnevno čiščenje, potem grem lahko delati prvo stopnjo reikija. Rekli so mi tudi, da moraš sam prebirati knjige doma o reikiju, ker kot nekih tečajev ni in greš kar takoj na "izpit" prve stopnje.

Je vse to res?? Če ni, kako je??

Zanima me tudi, kje lahko naredim iniciacijo, kje prvo stopnjo itd...

Kupila sem tudi knjigo Celostni reiki, za katero so mi rekli, da je ne smem brati v naprej. Vsaj ne pred iniciacijo... je to res??

Verjetno je to sedaj vse, kar sem želela vprašati, oz. bom skozi vaše odgovore verjetno dobila še kako vprašanje.

Najlepša hvala v naprej za odgovore!


Prva reiki iniciacija = prva stopnja reikija.
Postopek iniciacije je večinoma pri vseh mojstrih enak, dostikrat pa je to en mali nekaj-urni tečaj, kjer ti mojster pove vse o prvi stopnji reikija, te nauči, kako se polaga roke (položaji), saj je pri prvi stopnji to edini način prevajanja reikija in ti naredi iniciacijo. Pri drugi stopnji ti mojster preda 3 simbole, s katerih risanjem in vizualizacijo odpiraš energijo, ki je na 2 stopnji že močnejša kot na prvi, simboli pa so namenjeni različnim namenom, eden okrepi moč energije, drugi je namenjen zdravljenju čustev in tretji mentalnemu, hkrati pa omogoča tudi pošiljanje energije na daljavo....itd...
Po prvi iniciaciji sledi 3 tedensko čiščenje, (nekateri mojstri pa imajo to čiščenje tako pred iniciacijo, kot tudi po njej) med katerim se energija v tebi stabilizira in se tvoji energetski vzorci prilagodijo dodatni energiji.
So mojstri, ki menijo, da prvi dve iniciaciji nista posebej močni in pomembni, pa dajajo tudi po obe hkrati.
Večinoma pa grejo iniciacije postopno, druga za drugo, vsaka naslednja nekje 3 mesece po prejšnji, se pa za hitrost napredovanja tako sam odločaš in nekateri nikoli ne grejo preko 1 ali 2. stopnje reikija, ker jih enostavno reiki več tako zelo ne zanima...
3. stopnja je lahko že mojstrska stopnja, večinoma pa je 3. stopnja razdeljena in ji sledi zatem še 4. , na kateri dobiš končne reiki simbole in se naučiš tudi postopka iniciacije drugim.

Osnovnemu reikiju sledijo v zadnjem času še nadgradnje, kot je na primer karuna reiki, ...

Zakaj ne bi smela prebrati knjige Diane Stain celostni reiki, ne razumem. Reiki simboli se koneckoncev lahko najdejo že na vsakem koraku in prav je, da se človek z nečim, kar ga zanima, že prej dovolj dobro spozna. Tudi na netu je en kup informacij o reikiju, ki se jih splača najt pa prebrat.

Verjetno bi ti vsak o reikiju lahko povedal nekaj drugega, ker si vsak malo drugače misli o njem.
Po moje pa, če se držiš zdrave pameti in imaš malo spoštovanja do vsega česar se lotiš, nobena stvar ne more škodit, niti se je ne da napačno razumet.

Mojstrov, ki delajo reiki iniciacije je dosti. Razlikujejo se po ceni in načinu kako obravnavajo reiki. ampak po moje vsi v redu delajo.
Za kogarkoli se boš odločila, bo za tebe pravi, ker nobena stvar ni naključna Wink

dosti veselja ti želim Smiley
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Freya
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 31

Gender: female
Re: Demistifikacija reikija
Reply #42 - 09.01.2003 at 13:51:58
 
Devi, najlepša hvala za vse te tvoje besede modrosti in znanja in prijaznosti. To mi je veliko pomenilo.

Upam, da te bom lahko še kaj vprašala, če bom rabila.

Naj ti v tem snežnem prelepem dnevu še kaj sončka posije Smiley

Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Demistifikacija reikija
Reply #43 - 10.01.2003 at 13:09:58
 
z veseljem, Freya Smiley

saj tukaj gor je dosti dobrih mojstrov in reikistov...če te bo kaj zanimalo al pa mučilo, ti bojo z veseljem pomagali, po moje.
lep dan tebi tudi Kiss
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Demistifikacija reikija
Reply #44 - 14.02.2003 at 22:29:00
 

"In sicer, dobila sem informacije, da je treba najprej iniciacijo narediti. Potem je 21. dnevno čiščenje, potem grem lahko delati prvo stopnjo reikija. Rekli so mi tudi, da moraš sam prebirati knjige doma o reikiju, ker kot nekih tečajev ni in greš kar takoj na "izpit" prve stopnje."

www.napredek.org/Reiki/index.htm

"Zanima me tudi, kje lahko naredim iniciacijo, kje prvo stopnjo itd..."

Pr enmu, ki ti lohk to da.

"upila sem tudi knjigo Celostni reiki, za katero so mi rekli, da je ne smem brati v naprej. Vsaj ne pred iniciacijo... je to res??"

Razumevanje vsega skupi lahko pomaga, lahko pa tudi ne.
Za delat reiki ne rabiš nič, razen odprtosti in voljnosti delat reiki.
In, btw, celostni reiki več al manj sploh ne govori o reikijo, ampak o nekih new age scenah (tko jst vidm)
Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5