Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 13984 times)
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: BLIŽINA
Reply #15 - 06.10.2002 at 19:03:35
 
Andres wrote on 06.10.2002 at 17:59:29:
A če se drugi ne odpre? Vse dol pade. Sicer pa lahko vse dol pade tudi, če drugi čuti bližino do mene, jaz pa ne do nje.  

Andres


Upam, da ne dobesedno pade vse dol.  Roll Eyes  Tongue

Kaj je pa recimo tvoj "kanal" ko nekoga začutiš sebi blizu?
To me zanima tudi pri drugih.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Karmen A
Ex Member




Re: BLIŽINA
Reply #16 - 06.10.2002 at 19:06:29
 
Amstel wrote on 06.10.2002 at 17:52:14:
Yeah, debato o Egu na stran...

kot razumem, druge čutimo sebi blizu, ko odložimo obrambo. Če to stori še drugi v odnosu, je ta bližina poglobljena.

Je pa še vedno pozicija dveh, ki sta v fajtu-tekmi al kakor koli že se reče in tukaj ne gre še za ustvarjanje nečesa novega

Če vse dol pade, kadar se drugi ne odpre, se ne more dogajat odprto-zaprto v enem, ki se pa posplošeno pojavlja verjetno kar pogosto.

Karmen


Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: BLIŽINA
Reply #17 - 06.10.2002 at 19:13:25
 
Quote:
Če vse dol pade, kadar se drugi ne odpre, se ne more dogajat odprto-zaprto v enem, ki se pa posplošeno pojavlja verjetno kar pogosto.
Karmen


Karmen, sori, kaj si povedala tule? oz. kaj si mislila povedati?
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: BLIŽINA
Reply #18 - 06.10.2002 at 19:36:59
 
Quote:
Upam, da ne dobesedno pade vse dol.  Roll Eyes  Tongue

Kaj je pa recimo tvoj "kanal" ko nekoga začutiš sebi blizu?
To me zanima tudi pri drugih.


Skoraj dobesedno ja.  Ne razumem tega kanaliziranj.  

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Karmen A
Ex Member




Re: BLIŽINA
Reply #19 - 06.10.2002 at 19:37:52
 
Amstel
Quote:
Karmen, sori, kaj si povedala tule? oz. kaj si mislila povedati?

Aha! Je odprtost dobro prej doument kot razumet. Pomoje je tako, da če jo potem kljub temu cepim dalje, ok, se me tiče.
Drugač pa nč tacga. Wink
Karmen
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: BLIŽINA
Reply #20 - 06.10.2002 at 23:01:19
 
Andres wrote on 06.10.2002 at 19:36:59:
Ne razumem tega kanaliziranj.  
Andres


Mhm, ja, ves čas nismo tolk odprti, da bi bili brez obrambe, recimo. In so trenutki, ko se otoplimo, ko se odpremo. Nekateri imajo svoj kanal, "ključ, s katerim se odprejo recimo, ko dajejo svojo ljubezen svojim otrokom, ali ko komu pomagajo, ali ko pozdravijo malo ranjeno žvalco... In tako odprti, se lahko zelo počutijo povezano z drugo osebo.
Med ljudmi se pa ta bližina, vsaj po mojih izkušnjah, ne vzpostavi enkrat za vselej.
Ampak se jo nekako vedno znova vzpostavlja. V vsakem srečanju, če lahko tako rečem.

Tako bi to blo.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: BLIŽINA
Reply #21 - 07.10.2002 at 08:07:52
 
Amstel wrote on 06.10.2002 at 23:01:19:
Ampak se jo nekako vedno znova vzpostavlja. V vsakem srečanju, če lahko tako rečem.

Amstel, jaz bi rekla: se vedno znova VZDRŽUJE, ne vzpostavlja. Se mi zdi, da ko enkrat spustiš človeka blizu, potem to stanje vzdržuješ, ne vedno znova vzpostavljaš. Ali pač ne?

m.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: BLIŽINA
Reply #22 - 07.10.2002 at 13:12:21
 
Miska wrote on 07.10.2002 at 08:07:52:
Se mi zdi, da ko enkrat spustiš človeka blizu, potem to stanje vzdržuješ, ne vedno znova vzpostavljaš.


Ne vem kako tebi, ampak zame gre dejansko za vzpostavljanje. Seveda gre za to, da spustiš koga blizu, globalno gledano, ampak, glede na to, da nam drugi niso ves čas blizu in mi ne njim, to doživljam kot vedno novo srečanje. In kot protiutež samoumevnosti v odnosu, mi to predstavlja kar pozitivnost. Težko si prevzaprav predstavljam vzdrževati bližino, ker gre za dinamiko. In kot dinamika, je vsakič nova. Edina stalnica je zaupanje. Tko zdej gledam na to.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: BLIŽINA
Reply #23 - 07.10.2002 at 15:34:37
 
Quote:
Težko si pravzaprav predstavljam vzdrževati bližino, ker gre za dinamiko. In kot dinamika, je vsakič nova. Edina stalnica je zaupanje.


Bližina je v vsakem primeru odvisna od zaupanja, oz. bi morala bit. Ker ne gre  le za zbližanje, ampak bi ga blo zarad  psihične alkimije boljš imenovat stapljanje. Ne moreš bit z nekom bliz pa hkrat za vsak slučaj na eni distanci, da do te alkimije ne bi blo prišlo.  

Odnos je lahko po moje lahko tud ena statična  kategorija, eno kvalitivno novo/spremenjeno stanje psihične snovi. To stanje pa se lahko vzdržuje  le  z zaupanjem, ki ga je treba potrjevat vedno znova, zato je to tisti dinamičen del odnosa, ki se mora zmerom na novo potrjevat ter s tem satbilnost odnosa vzdrževat.
Back to top
 
 
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: BLIŽINA
Reply #24 - 07.10.2002 at 22:14:04
 
"Kdaj drugega čutite sebi blizu? Kaj je vam ta bližina?"

Kadar ne najdem mira v sebi. Ko sem na tleh. Utrujen. Zjeban od starih ran... Takrat mi blizina ljudi zelo zelo veliko pomeni.
Predvsem blizina moje partnerke.

"Torej, pomoč drugemu, je tak kanal pri meni. Pa pri vas?"

Pomoc drugim je (po moje) smiselna šele takrat, ko resnicno lahko kaj damo.
Drugim tko al tko ne moremo pomagat bolj kot smo sami srecni oz. bolj kot oni sami hocejo...

Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: BLIŽINA
Reply #25 - 08.10.2002 at 11:03:22
 
Maxix,

Jest sem tole tvojo blizino najprej prebral kot "blazino ljudi" in "blazino moje partnerke" in imata obe svoj smisel in zdaj ne vem, katero branje je bolj pravo, prvo ali naslednje, s korekturami v moji glavi.

Je bližina od blizine ravno tako oddaljena kot blazina, pa ne da bi se obešal kljukice in strešice, ampak se mi je pomen prebranih besed tako zataknil v glavi, da še vedno noče ven. A mi ga lahko ti prepodiš?

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: BLIŽINA
Reply #26 - 08.10.2002 at 11:35:57
 
Amstel wrote on 06.10.2002 at 17:52:14:
Yeah, debato o Egu na stran...


A te lahko vprašam, kaj je narobe s pojmom EGO. Zdej pa mi res ni več jasno... Sej enostavno debate brez njega ne more bit...

Quote:
Kdaj drugega čutite sebi blizu? Kaj je vam ta bližina?  


Drugega čutim sebi blizu, takrat ko mi dopušča, da sem v čim večji meri takšen kot sem. Temu človeku na hitro lahko rečem tudi prijatelj. To je ta bližina.

Quote:
Včeraj sem namreč ugotovila, da ko lahko komu pomagam, se počutim s to osebo blizu. In sem se vprašala, kdaj še koga čutim blizu... So trenutki, nenapovedljivi, ko koga zagledam in Zagledam zlo močno. Ko sem sama odprta, pravzaprav.  
Torej, pomoč drugemu, je tak kanal pri meni. Pa pri vas?


Ja to si dobro ugotovila. So dnevi, ko te ego bolj stiska, in so dnevi ko te manj, ali pa sploh ne.
In v takih trenutkih, dogodkih je odprtost, bližina 100% končni rezultat. Bi lahko reku, da je pri 100% egu, zelo težko začutit kakršnokoli bližino, odprtost, 0%.  
Pri 50% egu, si lahko sposoben 50%bližine, odprtosti, ampak samo na področju ki ga je ego razčistil. Tistih 50% ega, ne bo nikoli dovolilo da se spremeni v bližino, doker ne razrešiš vzorca in problema.

In kanal je vedno pri tebi. Vedno. Seveda je kanal tudi v drugi osebi. In to je čist simple za razložit, sam zdele nimam tok cajta, je pa seveda treba govort zraven še o egu, na žalost..... he he he

lp
Edi
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: BLIŽINA
Reply #27 - 08.10.2002 at 11:47:23
 
itak ne, saj se VSE okrog njega vrti, večina celo misli da oni SO ego ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: BLIŽINA
Reply #28 - 08.10.2002 at 16:58:04
 
Jaz sem večkrat zaprta, kot odprta in to zaprtost prav čutim, in včasih me moti. >Kdaj drugič, pa popolnega tujca začutim popolno blizu. In kaj je zame bližina? Da čutiš do nekoga usmiljenje, ljubezen in ta ljubezen je zame bližina, tista ta prava, ne posteljna.
Če imaš pa v postelji kombinacijo obeh, si pa tako al tako že v nebesih. He he he  Wink
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Karmen A
Ex Member




Re: BLIŽINA
Reply #29 - 08.10.2002 at 17:22:32
 
Bližina je res taprava samo v postelji in nikjer drugje; ker sta zanjo potrebna natanko dva in ker so dobre stvari vedno tri, so pri bližini nujno pripomočki: močna elastika, pristriženi in mejhn zlizani nohti (pogriženi nikakor), pa še blazina, jasno.


Karmen
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4