Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4
(Read 13932 times)
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
BLIŽINA
05.10.2002 at 21:42:51
 
Kdaj drugega čutite sebi blizu? Kaj je vam ta bližina?

Včeraj sem namreč ugotovila, da ko lahko komu pomagam, se počutim s to osebo blizu. In sem se vprašala, kdaj še koga čutim blizu... So trenutki, nenapovedljivi, ko koga zagledam in Zagledam zlo močno. Ko sem sama odprta, pravzaprav.

Torej, pomoč drugemu, je tak kanal pri meni. Pa pri vas?
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: BLIŽINA
Reply #1 - 06.10.2002 at 00:17:42
 
Rad pomagam drugim, pri tem pa se mi dogaja, da pozabim pomagati sebi. Pomembno pa je, da najprej pomagamo sebi, da lahko potem pomagamo drugim.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: BLIŽINA
Reply #2 - 06.10.2002 at 00:28:38
 
Amstel wrote on 05.10.2002 at 21:42:51:
Kdaj drugega čutite sebi blizu? Kaj je vam ta bližina?

Sem najprej hotla na seks replicirat, pa sem si premislila...  Wink  

Jaz sem naravnost hvaležna za tiste intenzivne trenutke bližine ne-ednine, ko je tišina tako sama po sebi umevna, tako popolnoma nemoteča oz. naravna... D'best.
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: BLIŽINA
Reply #3 - 06.10.2002 at 00:46:33
 
Quote:
Sem najprej hotla na seks replicirat, pa sem si premislila...  


In zakaj si si premislila?

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: BLIŽINA
Reply #4 - 06.10.2002 at 00:55:04
 
jaz sem tudi neke vrste človek, ki prvo kot prvo pomisli na druge in v zadnji fazi nase.....

namreč............zelooooo, zelooo, rada pomagam, in nikomur nikoli ne odrečem pomoč........


....prepričana sem, da se nihče, ki išče pomoč ne obrne na nekoga,  brez določenega razloga....

.....nekaj mora biti na tem, da pridemo v stik z OSEBO, ki ji nekako moramo pomagati. Navežemo se nanjo in ne moremo si dati, da ji ne bi pomagali.....seveda pa se mi zdi, da potem nekako problem, ki mu ga pomagamo rešiti nekako ostane z nami .... in Tu se mi zdi, da se potem nekako navežemo na To osebo....od tu ta bližina... Smiley



.........vsi smo zmožni tako dajati kot sprejemati, seveda, v mejah  normale in razumevanja........




Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: BLIŽINA
Reply #5 - 06.10.2002 at 01:00:18
 
Quote:
In zakaj si si premislila?

Predvsem zato, ker bi bla najverjetneje kar malce daljša v besedah, pa se mi ni dal.
Malček pa tudi zato, ker na vsem "Svetu pogovorov" nisem skorajda prav nič o seksu zasledila.

Kaj misliš, Harry, al je seks (in vse druge njegove besedne izpeljave) vsem tko fajn in neizzivalen (da ne uporabim glih "neproblematičen"), al je pa to še bolj tabu tle gor?  Wink
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: BLIŽINA
Reply #6 - 06.10.2002 at 01:05:31
 
Zanimivo vprašanje, ARS. Po mojem ni tabu. Vsaj za nekatere ne, a ni tako Andres?

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: BLIŽINA
Reply #7 - 06.10.2002 at 01:17:35
 
Sex in tabu? Kakšen tabu neki.  A tabuji sploh še obstojajo?  Kolkr vem to ne sme več bit, če pa eni nočejo o tem govorit naj pač tako ostane.  

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Karmen A
Ex Member




Re: BLIŽINA
Reply #8 - 06.10.2002 at 03:59:29
 
bližina sta dva in njun seks:), ki je nadgradnja tega blizu, ki ga čutita z -okušam! - in - vonjam!
bližina je grobostrašno daleč!
bližina, ki to ni, sta dva, ki ne moreta več ne blizu ne daleč in je med njima nič blizu in nič daleč, kot "pretegnjena elastika"

...smo lahko predvsem ženske s to elastiko nevarne, da jo "več-kot-potrebno pretegujemo in temu se potem reče nesebična pomoč Mame Tereze, pa otroci in potem...ja, se čist kamot zgodi, pa vendar je v odnosu s partnerjem res nekaj drugega v pomoč!

..se mi že cedijo ...  ARS mogoče si pa ti pozabila vzet z vrat en napis..ne, ne se mi je neki zazdel, spet nisem šla v Mižale Shocked

Karmen
Back to top
« Last Edit: 06.10.2002 at 05:13:55 by anuk »  
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: BLIŽINA
Reply #9 - 06.10.2002 at 10:55:05
 
Hmm, kaj meni pomeni bližina? Bolj ko se lahko nekomu odprem in bolj, ko čutim, da je nekdo odprt proti meni, bolj blizu mi je. In seveda – kaj sedaj pomeni biti odprt? To, da sem z nekom točno to, kar sem. To, da odvržem vse svoje maske, to, da sem (tudi jaz) lahko ranljiva, to, da lahko nekomu povem vse svoje strahove, to, da lahko nekomu pokažem vse svoje rane, brez strahu, da bodo obrnjene proti meni… Pa tudi to, da sem z nekom intimna, seveda.

Z drugimi besedami: to, da v tem svetu in med temi ljudmi lahko odvržem svoj ego. To, da na plano lahko spustim svoj Višji jaz brez strahu, da ga bodo ljudje, ki so okoli mene, zrušili in poteptali. Ker potem moram spet nadeti svoje maske, svoj ego in se oddaljiti od njih…

Kako vem, kdaj sem komu blizu in kdaj je kdo blizu meni? Hmm, ne vem, kako naj povem. Enostavno začutim. Nekakšen mir je v srčku. Ni strahu, ni bojazni. Enostavno – sem to, kar v bistvu sem…

Glede tistega, da radi pomagate/pomagamo, bi pa rekla tole: lepo je, če človek pomaga. Pa vendarle je treba ločiti med pomagati in pomagati. Ločiti torej, kdaj je tvoja pomoč res zaželjena in potrebna. Včasih se zgodi, da pomagamo tudi takrat, ko naša pomoč sploh ni potrebna in bi človek lahko šel skozi to izkušnjo tudi brez naše pomoči. Včasih pomagamo preveč, pa bi bila dovolj recimo samo topla beseda, skozi izkušnjo bi moral iti človek sam. Včasih pomagamo zato, ker enostavno čutimo, da moramo pomagati (vzorci!!), pa naša pomoč sploh ni potrebna. Včasih pomagamo, pa s tem, ko nekomu pomagamo, nehote in nevede prizadenemo tretjega človeka, ki je slučajno tisti trenutek tudi del tiste situacije. Skratka – pomagati je lepo. Vendar v pravem trenutku in na pravi način…

m.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: BLIŽINA
Reply #10 - 06.10.2002 at 12:32:35
 
Miska wrote on 06.10.2002 at 10:55:05:
Z drugimi besedami: to, da v tem svetu in med temi ljudmi lahko odvržem svoj ego.



Ali lahko svoj EGO odvržemo?
Smiley
Ali ga res lahko?


Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: BLIŽINA
Reply #11 - 06.10.2002 at 13:55:49
 
Robi wrote on 06.10.2002 at 12:32:35:
Ali lahko svoj EGO odvržemo?
Smiley
Ali ga res lahko?

Robi, vprašal si »ali lahko« in ne »ali sem ga«. Na prvo vprašanje bi ti jaz odgovorila z DA, na drugo seveda z NE. Ja. Verjamem, da lahko odvržemo svoj ego in vem, da sem sama od te točke še kar precej oddaljena. Pazi – ne govorim o tem, kdo ga je odvrgel, ampak o tem, ali je to mogoče storiti. Presneto – k čemu pa naj bi človek težil, če ne k sreči, zadovoljstvu, radosti, ljubezni? Seveda je vprašanje, kaj tebi pomeni ego. Meni recimo pomeni skupek vzorcev, ki mi povzročajo razne strahove, odpore, negativne misli, negativne občutke, negativna čustva… Odvreči ego torej zame pomeni razbiti svoje vzorce. Končna »postaja« bi bila seveda razsvetljenje. Za katerega pa seveda ne verjamem, da ga bom dosegla. Vsaj v tem življenju ne. Wink

Stavek pa je v mojem kontekstu, kjer sem ga tudi vstavila, pomenil le to, da verjamem, da obstajajo tudi na tem svetu ljudje, v katere lahko verjameš. Katerim lahko zaupaš. In ki so vredni, da jih spustiš v tvojo bližino. Le to.

m.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: BLIŽINA
Reply #12 - 06.10.2002 at 14:03:36
 
jest tud verjamem da se ego da odvreči ...
pa nebi spet še tega topica posvinjal z egom, sej ja vemo kako debata o njem ljudi odbija, jih spravlja v dvojnost ... zakaj tebe tolk moti ta ego robi ... dej odpri topic, pa nam povej ... v detajle ... al pa nadaljuj na kakšnem ki je temu namenjen ... in pustmo bližino nekoga z nekom drugim ali s sabo v domeni enosti ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: BLIŽINA
Reply #13 - 06.10.2002 at 17:52:14
 
Yeah, debato o Egu na stran...

kot razumem, druge čutimo sebi blizu, ko odložimo obrambo. Če to stori še drugi v odnosu, je ta bližina poglobljena.
Kanal za vzpostavitev bližine je različen... omenili smo sex, pomoč drugim.
Koliko vpliva na vašo odprtost oz. čutenje bližine, če se drugi ne odpre?
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: BLIŽINA
Reply #14 - 06.10.2002 at 17:59:29
 
Quote:
omenili smo sex, pomoč drugim.
Koliko vpliva na vašo odprtost oz. čutenje bližine, če se drugi ne odpre?


A če se drugi ne odpre? Vse dol pade. Sicer pa lahko vse dol pade tudi, če drugi čuti bližino do mene, jaz pa ne do nje.  

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4