Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 36210 times)
romario
2
**
Offline

We do the surfing, so
you don't have to.
Posts: 60

Re: Tai ji mojstri/ce pri nas
Reply #45 - 09.02.2005 at 17:10:21
 
Se strinjam s tabo, tudi meni se zdi malo hiter prehod z 24 na meč, ko sploh ne veš kaj taiji je.

Quote:
tai ji quan je v principu le eden-chen sola,


sam pa ne ločujem taiji po šolah, taji quan je le eden. Kot si prej povedal, ko se enkrat naučiš gibati z energijo so imena šol sam odveč. Pol pa se mi zdi da je tu sam razlika v aplikacijah.
Delat tri ure na dan mora pa bit filing...
lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Anže Rozman
Guest




Re: Tai ji mojstri/ce pri nas
Reply #46 - 09.02.2005 at 20:59:21
 
Yang stil Taijiquan šoli na Gorenjskem:

http://www.bojevniki.org - Poučuje Davorin Zalokar
na lokacijah: Jesenice, Bled, Radovljica

http://www.rozman.org - Poučuje Anže Rozman
na lokacijah: Tržič, Naklo, Kranj
Back to top
 
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Tai ji mojstri/ce pri nas
Reply #47 - 17.03.2005 at 13:29:47
 
vsak smer je drugačna...za začetek je najbolj primerna YANG in ne ni isto kot čen šola... čen je težja za začetek sam ni pa pravila da je kaka boljša kot druga... Pri čen šoli je prednost v razgibanosti in v izbruhih (Fajing) .... recimo Yang je imel nickname nepremagljivi Yang...

Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
romario
2
**
Offline

We do the surfing, so
you don't have to.
Posts: 60

Re: Tai ji mojstri/ce pri nas
Reply #48 - 18.03.2005 at 09:06:07
 
Magla, sam tud Yang šola ima izbruhe, ne sm Chen.
Back to top
 
 
IP Logged
 
wuwei
Guest




Re: Tai ji mojstri/ce pri nas
Reply #49 - 18.03.2005 at 12:58:17
 
aha, res je, lotus recimo...fa jin

drugace pa seveda je tudi yang sola za samoobrambo, ce to mislis, pa tudi dejansko se ne dela samo pocasi...kasneje moras delati hitreje, ter hkrati ohranjati pocasnost v sebi...
Back to top
 
 
IP Logged
 
bibabaja
Guest




Re: Tai ji mojstri/ce pri nas
Reply #50 - 05.04.2005 at 17:40:47
 
Tai Ji je - iskanje ravnovesja. Zato je za začetek Yang primernejši od Chena, ker je bolj počasen. Najprej se ukvarjaš samo s fizičnim ravnovesjem. To traja kar nekaj časa. Nič ni treba vedeti o filozofiji. Tai Ji je sam na sebi posebne sorte "filozofija", "filozofija" opazovanja in uravnotežanja sebe. Ko najdeš svoje fizično ravnovesje, vsak trenutek, se začneš avtomatično, brez kakšnega posebnega dela, tudi psihično uravnovešati. Poleg tega je pa Tai Ji še koristen, ker se čisto dobro razmigaš ob njem; da ne govorimo o pozornosti, ki se skozi redno vadbo sama od sebe postoteri.
Smo pa mi, misleči pripadniki bele rase že taki, da bi hoteli vedno nekaj novega. Verjamem, da lahko Kitajec dela vajo v 24 slikah 10 let skupaj, ne verjamem pa, da bi kdo od nas to počel. Zato je čisto zanimivo poizkusiti še s čim drugim, naprimer s kakšno daljšo vajo ali z vajo z orodjem (meči, pahljača, palica...)
Kar se tiče tistih pogovorov o spreminjanju mišljenja - človek celo življenje spreminja svoje mišljenje in tudi pri vadbi TaiJi-ja se to dogaja; ampak samo, kolikor sami hočemo in želimo. Popolnoma normalno je, da s tem, ko postajamo uravnoteženi, tudi misliti začnemo drugače. Stvari se dogajajo mimogrede in neopazno...
Back to top
 
 
IP Logged
 
looser
1
*
Offline

No force on force! Ever!

Posts: 8

Re: Tai ji mojstri/ce pri nas
Reply #51 - 14.04.2005 at 10:47:18
 
A kdo gre kaj v naravo delat svojo borilno veščino ali gibanje? A delate to bosi, v copatih, na gozdni jasi. Brcate v bambus ali plezate po drevesih:).  Se mi zdi, da je bolje delat karkoli že v naravi, kot pa v telovadnici.  Seveda je pa tud malo glupo delat kate, če hodi folk mimo. To mi je pa res čist show off. Ampak se najdejo tud modeli, ki gredo na zelenico v ljubljani delat Taiji.  Roll Eyes Ko bi vsaj šel nekam na samo na kak hrib. lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
bibabaja
Guest




Re: Tai ji mojstri/ce pri nas
Reply #52 - 14.04.2005 at 16:52:45
 
halo,looser!
Prijavi se na kakšno spomladansko ali poletno delavnico TaiJi-ja. Običajno se dogajajo v naravi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Tai ji mojstri/ce pri nas
Reply #53 - 29.04.2005 at 13:58:25
 
ja sm  izkusil show off  na svoji koži... ko sem prakticiral TJQ kar v službi... ne priporočam... al pa v gozdu blizu blokovnega naselja... k so me najdl mulci - pamži in me začeli spraševati vse mogoče...  


tko da sm potem  začel prakticirati na jasi daleč od naselja redno. To mi je vlilo dovolj samozavesti, da še vedno vztrajam s ponovitvijo kratke forme v službi... če se mi kdo smeje  ali posmehuje, se samo nasmehnem in delam naprej, brez pavze...   izbral sem drugačnost od črede... seveda pa izbiram priložnosti za izvajanje, ko je najmanj potencialnih gledalcev...
enkrat pa so me videli celo iz uprave k so v drugi bajti jst pa sm prakticiral na strehi  in so si mislili da se je nekomu na firmi  strgal...  Grin

true story
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
wuwei
Guest




Re: Tai ji mojstri/ce pri nas
Reply #54 - 10.05.2005 at 14:21:24
 
hmmm, se mi ne zdi da je cisto tako, da je show off ce delas tai ji na zelenici(ce ne delas na kongresnem Wink )

ne vidim razloga da bi zgubljal 1h da bi prisel na en odmaknjen plac, mi je pomembno zgolj to da je mir, da ni hrupa ter da je ravno...ce pa na 5 min en mimo pride pa mi je vseen, saj delam formo...

pac je to problem ljudi ce misiljo da si show off ker delas nekaj....HALOOOOO!!!!

potem naj kar raje neham, ker je itak to tako zelo neznano ter "misticno" da vsak 2 misl da delam to zaradi teh lastnosti in ne zato ker se pocutim dobro ter zdravo ter srecno...

mal hrbtenice ne skod...
zopet ponavljam da ne mislm pa sred ljubljane delat...
mir in tisina sta itak predpogoj, zelenice ljubljane pa le to ponujajo
Back to top
 
 
IP Logged
 
romario
2
**
Offline

We do the surfing, so
you don't have to.
Posts: 60

Re: Tai ji mojstri/ce pri nas
Reply #55 - 11.05.2005 at 10:35:33
 
Sej, mir in da ni hrupa, tega pa v Ljubljani ne boš kar tako našel. Res pa je verjetno da s stopnjo znanja in "sunga" pride tud, da lahko okolico malo bolj izključiš. Js zaenkrat še nisem na taki stopnji... Pa ne da me tolk motijo vsi ti ljudje in njihovo mnenje.. tud ful dobrim prijateljem pač ne grem delat forme, kot tudi na piknikih in ob tabornem ognju ne bom šel kitare igrat, kot nekateri, zaradi tega da se vidi, kdo zna.. Je odvisno od karakterja posameznika... Poznam ljudi, ki bi nonstop v družbi neke kate delali in se na veliko pogovarjali in teoretizirali o formi, aplikacijah, dim-maku, zgodovini, pa en mesec delajo taiji... To mi je čist mimo, raje grem samo vstran na drug konec šanka, da se malo euforija poleže...Zdej pa razloži nekomu, da naj bo raje tiho in da naj dela tolk kot govori...
Back to top
 
 
IP Logged
 
wuwei
Guest




Re: Tai ji mojstri/ce pri nas
Reply #56 - 12.05.2005 at 13:48:09
 
Ni potrebe po tako negativnem gledanju, kako pa ves, da je tisti, ki igra kitaro to pocne da se vidi da zna...ne vidim razloga da bi sploh tako razmislal, kdor lepo igra pac lepo igra in hvala bogu da se mu da, da lahko ljudje pojejo in se zabavajo, zato da lepo igra je potrebno dolgo treninga...

enako mi je z taj jiem, meni je zanimivo gledati kogarkoli, ki dela, pa na zalost ne vidim veliko ljudi, ki bi delali zunaj...

drugace pa vem kaj mislis, samo tako je na zacetku, ko si navdusen in to, pa te kar malo mece, ko spoznas pravi princip razvoja se zaves da 10 let ni nic...da 20 let ni nic...

potem se ti resnicno ne da vec pogovarjati ne mislit o razvoju ter podobnem...
pac delas ker delas ker ti pase...

saj pri meni je tako bilo...
Back to top
 
 
IP Logged
 
looser
1
*
Offline

No force on force! Ever!

Posts: 8

Re: Tai ji mojstri/ce pri nas
Reply #57 - 28.05.2005 at 14:21:00
 
Slišal sem, da chen sola sploh ni taichiquan, ampak bolj varianta externega shaolin stila. Hm? Če podrobneje pogledam chen sholo in jo primerjam z veliko bolj mehko yang šolo, se mi zdi razlaga kar verjetna.. Še posebej če izhajam iz nekaterih interpretacij zgodovine nastanka in besed starodavnih mojstrov. Any comments?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4