Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 36211 times)
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Tai ji mojstri/ce pri nas
Reply #30 - 27.10.2002 at 08:45:21
 
Brus-li, glede zaračunavanja naj ti opišem enostaven primer.

Chen Shi Ning, ki poučuje tai ji v Celju, je doma v Mariboru. Tečaj v Celju obiskuje 12 modelov. Cena tečaja znaša 5k na mesec. Torej zasluži Kitajec 60k na mesec. Za telovadnico odšteje 30k na mesec. Če pride štirikrat na mesec v CE naredi 500 km, torej porabi za bencin cca. 10k. Cestnina 560x8=4480. Torej mu ostane 15k.  Tečaje ima tudi v LJ, kjer opravi še več km, v MS in v MB. Torej zasluži recimo s taičijem 100k na mesec, če predpostavimo, da ima v LJ in MB več tečajnikov. To pa niti ni tako velik zaslužek. Se strinjaš?

LP Harry

Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Tai ji mojstri/ce pri nas
Reply #31 - 27.10.2002 at 08:51:59
 
Mimogrede, Brus-li, včeraj sem bil po dolgem času v Trstu in sem se spomnil nate, ko sem hodil po trgovinah. Vsaka druga je Kitajska. In veš, da so tudi meni šli na živce s svojim nepoznavanjem jezika, tako da se ne moreš z njim nič pogovoriti. Ja, tudi to se strinjam s tabo, da so azijski židi, ampak kljub vsemu so najboljši za tai ji, ker je to del njihove kulture.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Tai ji mojstri/ce pri nas
Reply #32 - 27.10.2002 at 14:15:36
 
Quote:
Tai ji ni samo miganje, je tudi miselnost. LP Harry


Mene pa zanima, kakšna je ta miselnost, kaj vse vsebuje ta stil life-a.
Kdor vadi Tai ji in če ga hoče delati celovito, spreminja svojo miselnost, vzorce, čustvovanje.

Pa še to: kaj misliš, kaj je tisto, kar zahodnjak najtežje sprejme oz. kaj lahko, od te miselnosti? Kak konkreten primer iz tvojga lifa?
Back to top
« Last Edit: 27.10.2002 at 16:04:20 by Amstel »  

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Tai ji mojstri/ce pri nas
Reply #33 - 27.10.2002 at 19:04:38
 
poglej ....isto delajo plesalci.....pa tut prezivijo.......pa tut moji brus-liji-........pa tut preživijo.....itak je to lajfstajl.....ampak za enga kitajca dost bl donosen kot delo na kitajskem .......al pa u kitajski restavraciji........ampak ne me narobe razumet.....da imam kaj proti kitajcem.....kot vsaka rasa so nekaj posebnega......vendar pretirano obcudovanje in poveličevanje katerekoli vodi v razne non-sense.........in tega si noben ne zeli........vernik je se najlažje biti................površen vernik ......to sem imel v mislih..........

sicer pa vem da je na tai-cijih ponavad dost vec ljudi kot le 15........ ker prjatlce ke hodjo........

taici pa ne gledam tolk na tai-ci kot na energetsko disciplino.....kolkr bl na pocasen in urejen nacin stiliziranih borbenih gibov lesenega kung-fuja in pa perfektne koordinacije v prostoru, kar je najvažnejše.....bolj kot tehnike.

Me pa zato faalung gong dost bl fascinira.

plp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Tai ji mojstri/ce pri nas
Reply #34 - 28.10.2002 at 10:49:17
 
Brus-li, ne vem če se razumeva, ker jaz nobene rase ne poveličujem, vendar je tudi ne ponižujem. Mene je zbodla tale tvoja izjava ""kitajc ma prednost .....uvozmo cimvec kitajcou........ "". Zato sem te vprašal, ali jih sovražiš.
Aja, še glede števila tečajnikov. Napisal sem ti koliko jih je v Celju, za ostala mesta ne vem. Mogoče bi lahko Maxix povedal koliko jih je v LJ, čeprav nima smisla zdaj se toliko ukvarjati s tem.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Tai ji mojstri/ce pri nas
Reply #35 - 28.10.2002 at 11:06:07
 
Quote:
Mene pa zanima, kakšna je ta miselnost, kaj vse vsebuje ta stil life-a.  
Kdor vadi Tai ji in če ga hoče delati celovito, spreminja svojo miselnost, vzorce, čustvovanje.  

Pa še to: kaj misliš, kaj je tisto, kar zahodnjak najtežje sprejme oz. kaj lahko, od te miselnosti? Kak konkreten primer iz tvojga lifa?


Amstel, o spreminjanju miselnosti, vzorcev življenja, čustvovanja na podlagi tajčija, pa ti jaz zaenkrat še ne moram dati konkretnih odgovorov, ker sem premalo v tem, pa še letos sem zamudil začetek, ker ni bilo časa.
Kaj lahko zahodnjak sprejme? Odvisno koliko si želi karkoli sprejemati. Meni pomeni tai ji predvsem sprostitev. Navzemati nekih vzorcev ne želim.
Veš, riž imam zelo rad, ampak še rajši pa imam pražen(restan) krompir. Grin
Sicer pa sem ti o tem že veliko povedal. Wink

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Tai ji mojstri/ce pri nas
Reply #36 - 28.10.2002 at 17:55:27
 
No tolk o tai-chi-ju ....ampak a je kdo preveru feldenkreisovo metodo ........ jest sem pa mark tut če se ne motm ......ampak tko zmeri je bolš če ljudje poznajo iste metode, ki pa se skrivajo za različnimi imeni..........je kr dobr.......eto jest se bom zdej bl držou strani o falung gongu.......drgač pa gajsi ......dejte mal tele učitelje uprašat kaj si oni misljo o falung gongu ....kaj to za njih pomen ....in zakaj tega ne učijo .....in kakšen je odnos kitajca do tega .......ker me zanima.......z veseljem bom prečitou vaše razlage.

plp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Tai ji mojstri/ce pri nas
Reply #37 - 28.10.2002 at 18:34:49
 
Brus, dej če se ti ljubi, napiši par besed o falung gongu, zdej me pa že zanima kaj to je, ali nakaži link, kjer kaj več o tem piše. Tudi ti se lepo imej.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Tai ji mojstri/ce pri nas
Reply #38 - 29.10.2002 at 17:47:35
 
Back to top
« Last Edit: 29.10.2002 at 19:14:42 by gape »  

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Tai ji mojstri/ce pri nas
Reply #39 - 30.10.2002 at 08:28:36
 
bruce...eno par nasvetov sem res lahko potegnu ven iz
feldenkreisove metode, vendar pa si ti kar lepo misli da je TT samo to...  Grin
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
stormchaser
Guest




Re: Tai ji mojstri/ce pri nas
Reply #40 - 23.11.2002 at 19:31:03
 
Lep pozdrav!
Upam, da ne bom "pokvaril" teh zanimivih pogovorov; Ampak... Ali kdo pozna kako ucilnico tai-chi-jav v Ljubljani?

Lp. ~Sorm
Back to top
 
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Tai ji mojstri/ce pri nas
Reply #41 - 01.12.2002 at 09:14:39
 
stormchaser

mojstra Marjana, ki trdi da ni mojster lahk dobiš na tel.: 041xxxxxx... če hočeš telefonsko dej mi pošlji mejl...

čeprav ta prau slovenc je po moji skromni oceni taprav al pa vsaj najbližje tapraumu mojstru...

treningi se začnejo na novo konc januarja al pa v začetku februarja...
sam sej veš da traja par let predno se naučiš koraka, gledanja in pa gibanja z boki... tak da ni en hitr način... je pa umetnost...
sam treniram 4. leto in sem se šele zdej pripravljen trenirat...prej sem bl blefiru (po mojih zlo visokih kriterijih)... ker ni prisile iz strani učitelja... pa ful mau ti pove....on sam uči...mau govori o filozofiji...čist nč pa o energiji...
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Rozman
1
*
Offline


Posts: 6
Begunje na Gorenjskem
Gender: male
Re: Tai ji mojstri/ce pri nas
Reply #42 - 09.05.2003 at 12:04:43
 
Spletna stran Tai Chi Chuan učitelja Davorina Zalokarja iz Bohinja, pri katerem se tudi sam učim zadnji dve leti  http://www.rozman.org/davorin/index.html
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Tai ji mojstri/ce pri nas
Reply #43 - 09.05.2003 at 12:11:48
 
preglejte si tole ce ze govorite o energiji ....zacne se z akupresuro......al pa tajsko masazo ......k vodi v smeri kitajske tradicionalne medicine pa tui najev pa tko dalje ........http://www.markklineskarate.com/

tut u SLO je biu seminar.....ej pa filme pogledat ....sekajo

lp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
wu wei
Guest




Re: Tai ji mojstri/ce pri nas
Reply #44 - 09.02.2005 at 16:48:08
 
Lep pozdrav,
zanimivi forumi, zanimivi pogovori...;

samo eno bi dodal k mojstrom; sam poznam le marjana, poleg njega bi dejal še za dotičnega kitajca, da je dober....samo ni mi jasno, kako lahko, če je to sploh on, v drugem letu, po 24 formi...uči že orodje-meč....to je zame ravno opis tistega kao kitajskega sindroma, da ne učijo zahodnjakov vsega...

tai ji quan je v principu le eden-chen sola, vse ostale sole se razvijejo iz chena, le-ta iz 13 gibov(pet smeri neba in 8 prijemov zivali)...tako da dokler se ti ne naučiš osnov, ki jih je dejansko cca. deset...sproščenost, ravna hrbtenica, ukoreninjenje, percepcija....ti nobena šola ne orodje ne bo šla...v enem letu pa ni mogoče nič....v desetih letih si šele začetnik....ljudje božji to ni boks, da se naučiš 4 udarce in potem na moči delaš...to je mehka borilna veščina-veščina gibanja

neumnost je to, da se moraš iti na kitajsko učiti...bil sem letos na kitajskem in ljudje v parkih veliko slabše delajo od nas slovencev(večina gotovo)....tako da...tudi pogovrajal sem se z ljudmi, in so rekli da po kulturni revoluciji na kitajskem ni več veliko mojstrov, saj jim je bila prepovedana vadba ter so imigrirali....IN DEJANSKO NI VAŽNO ALI SI KITAJEC ALI AMERIČAN ALI SLOVENEC...VERJEMI....kdor te prepričuje drugače je rasist...Wink, oz. v svojih slabih/zahodnih/ navadah išče izgovor....to je res....zahodnjaki smo zelo leni....sem moral precej časa se borit z lenobo da sedaj treniram po 3h na dan....VSAK DAN
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4