Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 15791 times)
respect
1
*
Offline

bolje pozno kot nikoli

Posts: 33
jesenice
Gender: male
Re: VAŠE MNENJE
Reply #30 - 16.09.2002 at 20:21:50
 

No punci povejta :

Kako naj se do nje obnašam. Ful bi ji rad izkazoval ljubezen, po drugi strani pa nočem s tem izkazovanjem ljubezni ji dati občutka da jo kaj silim, da jo hočem za vsako ceno nazaj, npr, kaj bi si mislila če bi k njej uletu z rožco.

Pa še un drug tip, zihr ji piha na dušco
Back to top
 
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: VAŠE MNENJE
Reply #31 - 16.09.2002 at 21:23:36
 

Bod potrpežljiv, pa povej ji, kaj čutiš do nje, pa to ji dajaj brezpogojno, tud če bo sprva do tega bolj hladna. Pa vztrajen bod, daj ji čas. Ne pričakuj, da se bo stajala ob tebi, če ji boš kej lepga povedal. Ona rabi čas, da vse skupaj prebavi. V bistvu ji pa tud daj možnost, da se svobodno odloči, sprejet jo moraš tako osebo, kot je, tudi če ni tebi po volji. Če se bo odločila drugače, ko bi želel ti, moraš tudi to sprejet, lahko si žalosten zato, ampak moraš sprejet. Tud povej ji to, da boš sprejel njeno odločitev. Če se bo čutila pod pritiskom, bo skoz bežala proč od tebe.

Ej, tukaj nakladam kot kak ekspert, pišem pa samo tako, kot sem doživljala jaz, iz lastnih izkušenj. Ti boš mogoče začutil, ali kaj tega paše tudi k vama.

Glavna stvar: potrpežljivost!

Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
Katarina
3
***
Offline

Unikat-to si!
Posts: 136

Re: VAŠE MNENJE
Reply #32 - 16.09.2002 at 21:37:57
 
No,O.K...se bom vmešala še jaz.

Težko bi pametovala o problemu s travo,ker te v mojih razmerjih ni bilo.Lahko pa Ti povem,poizkusim opisati svoje občutke "po" odločitvi,ki sem jo sprejela...Tej namreč,da prekinem.

Bistvo problema je bilo enako.Še toliko ljubezni v meni enostavno ni bilo dovolj za sklepanje kompromisov obeh strani in s časoma resnično ugasne želja,da bi se trudil.Kakor tudi spoznanje,kako absurdno je prosjačenje za nekaj kar pomaga odnosu,brez zanimanja partnerja...

Najbolj ironična pa je resnica,da bi tudi moj bivši fant po določenem obdobju,ki sva ga preživela narazen,želel popravljati napake,ki jih je (po njegovem) kar naprej  v preteklosti ignoriral.
Ne...ni bilo ključno spoznanje,da sem prav jaz tista s katero se VIDI,s katero bi preživel neko obdobje-če že ne vse svoje življenje.Ne,ni bilo to...kljub temu,da mi je zatrjeval.
Ljubezen do mene,ki jo je omenjal je bila enostavno strah pred postavitvijo na lastne noge (pa ne materialno,predvsem čustveno) in jaz sem to vedela.

Ravno to mi je potrdilo,kako zelo prava je bila moja odločitev.
Priznam...smilil se mi je.Tudi jaz sem pristajala na sprehode,dolge pogovore misleč da mu pomagam.Žal sem mu še naprej posredovala "potuho"...to je bilo vse.
In čisto vsak skupaj preživet trenutek  "po"  je v njem sprožil identično razmišljanje Tvojemu.

Medtem ko je bil prepričan,da prihaja vedno bližje in bližje,sem se vse bolj odaljevala od njega.
z dobrim namenom sem samo podaljševala njegov namišljen svet.

Nisem in nisem mu mogla razložit,da so pogovori zgolj pomoč,da se začne obračat sam vase...namesto v Naju.
Kot trmast otrok je vztrajal,da me bo vedno ljubil.


In ko ga pogledam danes...
Po dveh mesecih si je našel novo deklico,a me to ni presenetilo.
Kadar se srečava se obrne stran,ignorira me.A mene ne boli.

Upam,da bo našel način ob katerem bo srečen...

Enako želim tudi Tebi,

Srečno

Katarina
Back to top
 

Slabih izkušenj ni,so samo priložnosti za učenje...
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: VAŠE MNENJE
Reply #33 - 16.09.2002 at 21:57:58
 

Tako je Katarina!

Zato pa ti, respect, najprej vprašaj svoje srce in si čisto iskreno odgovori, kaj čutiš, kaj želiš, zakaj to želiš. Če se resnično iskreno vprašaš, dobiš tudi pravi odgovor. Če hočeš s svojim ravnanjem le krmiti svoj ego, če hočeš le slepilo dobrega odnosa, beg pred sabo, se ni vredno truditi. Prevaral boš najprej sebe.

Če pa iskreno čutiš, da si želiš njene ljubezni in partnerstva, ... GO FOR IT!

Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: VAŠE MNENJE
Reply #34 - 16.09.2002 at 22:04:30
 
Glede travce pa tko: ne nehat zaradi punce, nehaj zaradi sebe, ker ceniš sebe in svoje življenje. Pol bo pa to koristilo tud vama. Al pa ne, saj ni važno, teb bo.

Pa ne me met za moralista, nočem bit. Itak govorim iz sebe, iz svojih občutkov. Pokadi še kakšnega, samo ne najt edinega smisla v zakajanju. Si se naučil iz tega, kar si se moral, zdaj greš pa dalje.



Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
respect
1
*
Offline

bolje pozno kot nikoli

Posts: 33
jesenice
Gender: male
Re: VAŠE MNENJE
Reply #35 - 16.09.2002 at 22:23:46
 
Valentina :

Misliš, da je še prezgodaj da bi pomislil na kaj drugega kot na rešitev veze in nisem sposoben trezno razmisliti o vsem.

ravno o tem sem premišljeval
Back to top
 
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: VAŠE MNENJE
Reply #36 - 17.09.2002 at 08:59:56
 

Jaz če sem v krizi veliko premišljujem. Pa ne kar tako, da bi se človek žrl, obupaval al kaj takega, jaz grem nekam v naravo, v samoto, v gozd (ta ima veliko energije), al pa na kakšen hrib. Tako se mi razširi perspektiva, lažje razmišljam, pa še utrne se mi kakšna pametna. Pa še kepa pri srčku se stopi in laže diham. To je kakor ena meditacija. Probej, če ne moreš urediti svojih misli. Al pa pojdi v planine in objemi drevo, ki raste najvišje, naprej je samo še grmičje. Objemi ga, naj te prepoji z energijo. Men to pomaga, res.

Ajd, drži se.

Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: VAŠE MNENJE
Reply #37 - 17.09.2002 at 20:08:57
 
Dear Respect,
a je v tvojem vedenju, razmišljanju kaj takega, kar bi ti rad spremenil, ne glede na to, kako mnenje imamo mi o vsej tej kolobociji?
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
respect
1
*
Offline

bolje pozno kot nikoli

Posts: 33
jesenice
Gender: male
Re: VAŠE MNENJE
Reply #38 - 17.09.2002 at 22:31:54
 
Amstel.

Ne vem sicer na kaj ciljaš, ampak bi spremenil. Lejte folk, ne glede na to kaj sem počel, to punco imam in jo kljub vsemu bom imel rad, ker kot sem že omenil, meni so se vremena zjasnila glede nje že pred 3 leti, ko sva šla narazen.
Če te pa zanima glede trave - mislim da sem bil dovolj jasen - SAMO TAKRAT, KO KAJ IMAŠ OD TEGA (ne pa vsak večer za lahko noč).
Ja, če mi da priložnost bi marsikaj spremenil, ker to na koncu nisem bil jaz, pa ne da bi s tem spremenil sebe, spet bom tak kot sem v ORIGINALU (mislim da sem to že nekje napisal-lahko pa da se motim
Če te še kaj zanima kar praš, ker lahko da sem čist zgrešil, da ti nisem odgovoril
Back to top
 
 
IP Logged
 
respect
1
*
Offline

bolje pozno kot nikoli

Posts: 33
jesenice
Gender: male
Re: VAŠE MNENJE
Reply #39 - 17.09.2002 at 22:35:20
 

Aja pa še to,

ful ste mi pomagal vsi skupaj, ker sem res rabil nek pogovor in odgovore na vse moje ideje, trenutna vprašanja in paranoje
(pa ne da sem s tem z vami zaključil - sem šele dobro začel, ker sem šele zadnjič, ko sem iskal nek tak forum našel vas, samo mogoče me trenutno ostale stvari ne zanimajo toliko kot moj problem, upam da razumete  Embarrassed
Back to top
 
 
IP Logged
 
Anuk Karmen
Ex Member




Re:VAŠE MNENJE
Reply #40 - 17.09.2002 at 22:57:35
 
Respect, ti si tako zmešan zaradi nastale situacije, da bi še miss. Love rasla v miss. Persefona ob teb..., dej pomiri se no, saj ego ne bo šel nikamor brez tebe.
gape wrote on 16.09.2002 at 15:16:03:
jah no poklič jo in se pomenta pol ... kwa ti tud drugo preostane ... une zgodbe s poroko in otrokom se mi pa ne zdijo kul ... mislm ... nč ne bojo rešle ... imho

To sem izzvala - pa ne takoj, no bolje pozno kot nikoli.

mind wrote on 16.09.2002 at 16:34:36:
"""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""
A še nis opazu da sem že zdavnaj pogruntal kaj hočem?
Njo!!!!!!!!!!!!!! jebemtiš
"""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""
Hmm. NJO ?
Noces torej NJE ampak hrepenis po obcutkih , ki ti jih lahko ona daje .
Tud ona verjetno hrepeni po tem!
Naredi torej nekaj za te obcutke ! Tudi ona jih potrebuje!
LP
MIND

Nasprotno pa bi se ob tebi, g. Um, vsaka ženska počutila ziher kot v nobenem drugem trdnem objemu. Čeprav ne vem ogovora na tako vprašanje Mind: kako realna je želja ob takem razmišljanju po NJEJ?  Z NJO, žensko, ki ti je najbliže, ki bi jo imel najraje ob sebi, če se le da, če obstaja torej vsaj nekaj možnosti, OB TEBI? Ali pa pomeni, da tak kot si, tega enostavno ne rabiš več.

Quote:
Sedaj pa tudi ti njej nikoli ne boš več tako zaupal. Če pa ni zaupanja, pa ni...
Vso srečo ti želim. Drži se in poskusi nehati bežati pred življenjem z omamo.

Samo človek, ki v določeni meri uspe prerasti svoj ego, se zaveda, da v razmerju problem ne-zaupanja ne temelji na partnerju, ki je/ni prevaral o-sebe. Zaupanje v odnosu je več kot to. Tako jaz gledam.


Katarina wrote on 16.09.2002 at 21:37:57:
No,O.K...se bom vmešala še jaz.
... je resnica,da bi tudi moj bivši fant po določenem obdobju,ki sva ga preživela narazen,želel popravljati napake,ki jih je (po njegovem) kar naprej  v preteklosti ignoriral.

Ljubezen do mene,ki jo je omenjal je bila enostavno strah pred postavitvijo na lastne noge (pa ne materialno,predvsem čustveno) in jaz sem to vedela.
Katarina

Ne glede na drugo časovno konstanto...
respect, vzemi si čas in se poglobi v tole, se mi zdi, da se v teh dveh odstavkih nekje plazi tvoja  dilema.
Ni pomembno zdaj, če ti vzbujam občutke bruhanja (kaj nič?);
pomoje konstantna potreba po popravljanju napak v kombinaciji z določenim predznanjem (pomembni kompromisi!!) prinese preveč navadnega v vsak odnos!

Andres wrote on 16.09.2002 at 00:49:50:
Respect!
Morda pa le najdeš kakšno podobnost med tem in vajinim primerom.
Andres

Mislim, da imaš kar prav, Andres in tudi, da je za respecta prav, da se odvadi tega strupka (zelenja pa tudi)! Wink

Anuk Karmen
Back to top
 
 
IP Logged
 
respect
1
*
Offline

bolje pozno kot nikoli

Posts: 33
jesenice
Gender: male
Re: VAŠE MNENJE
Reply #41 - 17.09.2002 at 23:27:45
 
Ja še to bi povedal vsem skupaj, da ne bo kakšnih predsodkov o meni : da ne bo kdo mislil da sem slučajno kakšen zavoženec, mam narejen fax, ok službo solidno dnarja, po horoskopu sem riba (kar me zelo tepe).

Tole pišem zato, ker vem da sem na veliko razpredal o travi pa vem kakšno mnenje ma velika večina o tem (vsaj starejša generacija)


Katarina - glede na tvoje poste se mi zdiš res totalna pesimistka; zanima ma pa zakaj si s tipom še vedno hodila ven, če si pa bila tako trdno odločena prekiniti?
Ženske ste pa res čudne!!!!!

DOST POMEMBN: Dons sem se prepričal da ženska s tem tipom res ni imela nič, vse je bilo samo moja blodnja ........ Undecided

Back to top
 
 
IP Logged
 
Katarina
3
***
Offline

Unikat-to si!
Posts: 136

Re: VAŠE MNENJE
Reply #42 - 18.09.2002 at 01:45:57
 
Respect,

Prosil si za mnenja.
Lahko,da se Ti zdim pesimistična,lahko...Kakorkoli,hotela sem Ti pomagat,kljub temu,da si verjetno misliš ravno obratno.

Vso srečo...

Katarina

P.S.Preberi še enkrat zakaj sem pristajala na sprehode,mislim da sem napisala.
Back to top
 

Slabih izkušenj ni,so samo priložnosti za učenje...
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: VAŠE MNENJE
Reply #43 - 18.09.2002 at 12:01:20
 
""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""Ja, če mi da priložnost bi marsikaj spremenil, ker to na koncu nisem bil jaz, pa ne da bi s tem spremenil sebe, spet bom tak kot sem v ORIGINALU

""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""

Spremeni se in bodi tak kot si v ORIGINALU brezpogojno, ne torej "ce ti da ona priloznost".




ANUK WROTE:
""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""
Nasprotno pa bi se ob tebi, g. Um, vsaka ženska počutila ziher kot v nobenem drugem trdnem objemu. Čeprav ne vem ogovora na tako vprašanje Mind: kako realna je želja ob takem razmišljanju po NJEJ?  Z NJO, žensko, ki ti je najbliže, ki bi jo imel najraje ob sebi, če se le da, če obstaja torej vsaj nekaj možnosti, OB TEBI? Ali pa pomeni, da tak kot si, tega enostavno ne rabiš več.

""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""
--nisem g.Um ampak samo MIND
- nasprotno bi se ob tebi g.UM, vsaka zenska pocutila   ziher kot v nobenem drugem trdnem objemu. (a res ? to je tvoj izvlecek, zakljucek, trditev

Anuk Karmen....bom poskusal bolje razlozit kar sem hotel povedat. Hotel sem da bi respect razumel naslednje: vecina ljudi se celo zivljenje zeli punco(zeno), hiso , dober avto. Vse to je ok in vse to lahko imas...ampak taksne zelje se mi zdijo "debilne"! Zakaj?

Hotel sem povedat, da mora bit tvoj cilj v zivljenju, cilj h kateremu moras tezit tisti obcutki ki ob tem nastajajo.Torej zaljubljenost, radost, spostovanje,sreca...In ce torej upstevas te cilje in k njim tezis bo dobra zena,avto ,hisa prisla ali pa tudi NE vendar ti bos vseeno dosegel svoj CILJ.Torej biti srecen,zadovoljen,ljubljen...
Ce pa tezis k dobri zeni, dobri hisi,avtu lahko vse to seveda dosezes ampak tisti pravi obcutki, pravega cilja pa NI NUJNO da ga dosezes.Torej da si srecen,zadovoljen,..bla,bla
Zato sem respectu tud svetoval naj isce in naj mu bodo za cilj ti obcutki, in ne ONA. Ona bo tako ali tako prisla ce bo sledil pravemu  cilju!

Sploh pa nevem zakaj repliciras na moje odgovore.moj odgovor je bil namenjen respectu in po svojih najboljsih moceh sem mu(in mu hocem) pomagat, saj je sam prisel po pomoc. Ce pa ti vidis v vsakem postu (kar opazam tukaj na forumu) nekaj s cimer se nestrinjas in mores to jasno in glasno povedat pa tudi prav, vendar ce si se ustavla pri tem topicu(ki je namenjen pomoci respectu) ni potrebno nekaj v tri dni meni replicirat ampak raje svetuj respectu!
Pa brez zamere.

Respect ce sem ti kaj pomagal nevem, vem samo, da sem ti hotel.

LP

MIND

Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: VAŠE MNENJE
Reply #44 - 18.09.2002 at 12:35:59
 
respect wrote on 17.09.2002 at 22:31:54:
Amstel.
Ne vem sicer na kaj ciljaš, ampak bi spremenil.


Lej, Respect, med "bi" spremenil in "spreminjam", je velika razlika.
Z mojegastališča, bi ti lahko iz tvojih stavkov naredila seznam zadev, ki bi jih bilo smiselno spremeniti, za to, da imaš lahko bolj kvaliteten odnos s seboj in s partnerjem.
Ampak, moje mnenje, ali mnenje kogarkoli, je brezzveze v primeru, da si ti tisti, ki sploh ne veš kaj v tebi te ovira, da bi bil v sebi cool.
Torej, če boš nadaljeval razmišljati tako, kot si do sedaj, boš nadaljeval enako čustvovati in se enako vesti.

Zato, ti želim, da pogledaš vase in se zares kaj odločiš.
Veš, to, da si dobil cel kup odgovorov in dobrih nasvetov, ni veliko vredno, če iz tega ne boš napravil nič.
Paše sicer dobiti podporo, pa biti poslušan. Pa so s tem tvoji problemi rešeni? Niso.
Pa veš zakaj ne? Ker problemi, ki jih omenjaš, odražajo samo tebe v vsem tem.
Ti kot Respect, kaj hočeš pri sebi spremeniti, da se boš bolje počutil sam s seboj?

Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4