Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 8231 times)
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: Od kod RKC-ju vse te vrednote
Reply #15 - 07.09.2002 at 23:49:56
 
Mislim, da je Nanika mislila na zadnja leta oziroma zadnje stoletje. Evropske humanistične vrednote tudi mene bolj malo spominjajo na katolicizem srednjega veka.
Je torek RKC kultivirala zahodnjake ali so zahodnjaki kultivirali RKC??
Sicer pa, kako to, da je bil katoliški srednji vek tako krut, ko pa so bile njihove vrednote nebeško lepe, popolne, humane - vsaj tak naj bi bil izvorni RKC navk.

Pravi nevtralni poznavalci sicer pravijo, da je bil kruti srednji vek odraz krvoločnosti Svetega pisma (božje zapovedi so veljale le za katoličane, ostale pa po kratkem postopku glavce proč) in da je napaka v sistemu sedanje humano obdobje. Po tej razlagi je nedvomno zahodni človek kultiviral RKC in ne obratno
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Od kod RKC-ju vse te vrednote
Reply #16 - 14.09.2002 at 02:07:00
 
Oldio wrote on 07.09.2002 at 23:49:56:
Mislim, da je Nanika mislila na zadnja leta oziroma zadnje stoletje. Evropske humanistične vrednote tudi mene bolj malo spominjajo na katolicizem srednjega veka.


Kot prvo, Naniki se je kar tako nekaj sanjalo, to se pravi, da ni mislila. Ne obračaj, Oldi. Pa tudi če bi tako mislila, to ni res. Evropske humanistične vrednota se preprosto laicizirane vrednote svetega pisma, pa prav nič drugega. Seveda tega ne moreš vedeti, če svetega pisma ne poznaš.

Oldio wrote on 07.09.2002 at 23:49:56:
Je torek RKC kultivirala zahodnjake ali so zahodnjaki kultivirali RKC??


Oldi, imam te za razgledanega človeka, zato mislim, da veš, ka je res. Zato te opozarjam, ne norčuj se iz znanosti, ker s tem smešiš samega sebe. Marsikdo, ki te pozna manj kot jaz, bi te imel ob takšnem provokativnem vprašanju ali za čistega provokatorja ali za popolnega nevedneža, in to upravičeno.

Oldio wrote on 07.09.2002 at 23:49:56:
Pravi nevtralni poznavalci sicer pravijo, da je bil kruti srednji vek odraz krvoločnosti Svetega pisma (božje zapovedi so veljale le za katoličane, ostale pa po kratkem postopku glavce proč) in da je napaka v sistemu sedanje humano obdobje. Po tej razlagi je nedvomno zahodni človek kultiviral RKC in ne obratno


Verjetno imaš sebe za tistega pravega "nevtrlnega opazovalca". Trditev je popolnoma nevzdržna, nevednež lahko trdi kaj takšnega. Sicer pa je prava krutost nad človeštvom prišla šele s tvojim vulgarnim materializmom, ki je v svojih najbolj perverznih različicah bil sposoben pobiti na stotine milijonov ljudi. V primerjavi s tem je bil srednji vek nedolžen jagenjček. Oldi ali se pojdi učit zgodovine, ali pa vsaj ponavljaj tisto, kar so resni zgodovinarji res napisali. In ne smeši se.

Lep pozdrav!
Samson
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Od kod RKC-ju vse te vrednote
Reply #17 - 14.09.2002 at 22:04:45
 
Samson wrote on 14.09.2002 at 02:07:00:
Je torej RKC kultivirala zahodnjake ali so zahodnjaki kultivirali RKC??  

Oldi, imam te za razgledanega človeka, zato mislim, da veš, ka je res. Zato te opozarjam, ne norčuj se iz znanosti, ker s tem smešiš samega sebe. Marsikdo, ki te pozna manj kot jaz, bi te imel ob takšnem provokativnem vprašanju ali za čistega provokatorja ali za popolnega nevedneža, in to upravičeno.

Vprašanje je bilo provokativno.

Odgovor je bil zelo čustveno nabit.

Argumentov (razen ad hominem napadov) pa ni bilo nikjer.

Oziroma so bili seveda v Svetem pismu, pa v številnih drugih knjigah. In v številnih drugih glavah. In v splošnih izobrazbah, pa še marsikje.

Ampak, če že nameravate diskutirat v javnosti o tem, pa pri tem ohranit še kaj svoje pozitivne podobe, bi jih pa lahko navedli.

Zame in za vse druge nevedneže in nevsevedneže tega foruma.

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Od kod RKC-ju vse te vrednote
Reply #18 - 22.09.2002 at 22:37:19
 
bp, na provokacije se ne nameravam iti znanosti. Nimam časa za provokatorje, kajti nikoli še nisem videl, da bi bil kateri koli provokator dovzeten za kakršno koli resnico. Zato se zamisli nad temi svojimi zadnjimi izjavami, in jih predvsem apliciraj nase. Ti bo koristilo.

Pozdrav

Samson
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: Od kod RKC-ju vse te vrednote
Reply #19 - 23.09.2002 at 08:06:35
 
Očitno ima Nanika povsem prav. Niti enega samega argumenta proti.

bp: Vsaj iz moje strani ni bilo nobene provokacije. Sveto pismo stare zaveze je zgodovinsko gledano ena najbolj krvoločnih knjig, srednji vek pa najkrvoločnejše obdobje. Hitlerja in Musolinija so blagoslavljali RKC škofje in ne mi tle nekaj bluziti kako je katolicizem human.
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Od kod RKC-ju vse te vrednote
Reply #20 - 23.09.2002 at 11:08:02
 
No, Oldi, če že tako resno jemlješ Naniko, kateri si v svojem početju pogosto zelo podoben, ti moram povedati samo sledeče: Če vse to, kar si tu napisal, tudi verjameš, potem je tvoje poznavanje zgovodine in sveta tako borno, da ni čudno, da tako gledaš. Vse, kar je pri tebi stalno je: sprenevedanje za sprenevedanjem, s tem da bi hotel dati zadevi videz resničnosti. Kako fino bi bilo, če bi se dalo zgodovijo tako enostransko spreminjati, saj bi v tem primeru kar črtali prvo in drugo svetovno vojno, pa razne čarovnice in neštete krivične obsodbe v imenu ljudstva po celem evropskem vzhodu, pa poboje, pred katerimi srednji vek lahko samo zardi kot nedolžna devička, če bi brala nekatere tvoje bolj mastne poste. Oprosti, tvoja načrtna diskvalifikacija nekaterih dobrih pridobitev zgodovine človeštva je že pretresljivo smešna. Dokazovati kar koli pri takšnih infantilnin izpadih, kot ga tu obravnavamo, pa je smešenje zdravega razuma. Če ti to kaj pomeni...

Pozdrav!
Samson
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: Od kod RKC-ju vse te vrednote
Reply #21 - 26.09.2002 at 19:46:54
 
Eto ti primera
Spolno nasilje župnikov je za RKC komajda delikt. Najhujša kazen je nagradna premestitev v drugo okolje, kjer početje župnika ni poznano.
Duševno pohabljanje otrok za RKC torej ni nekaj groznega, za nas civile seveda je. Kdo tu koga civilizira??
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Od kod RKC-ju vse te vrednote
Reply #22 - 26.09.2002 at 19:58:18
 
Oldio wrote on 26.09.2002 at 19:46:54:
Najhujša kazen je nagradna premestitev v drugo okolje, kjer početje župnika ni poznano.

kolkr vem je najhujša kazen laiziranje - tj no more duhovnik zgodba.
potem človeka celo lahko prijavijo civilnim oblastem, ne morajo, lahko ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Od kod RKC-ju vse te vrednote
Reply #23 - 26.09.2002 at 21:34:46
 
Quote:
Kako fino bi bilo, če bi se dalo zgodovijo tako enostransko spreminjati, saj bi v tem primeru kar črtali prvo in drugo svetovno vojno, pa razne čarovnice in neštete krivične obsodbe v imenu ljudstva po celem evropskem vzhodu, pa poboje, pred katerimi srednji vek lahko samo zardi kot nedolžna devička, če bi brala nekatere tvoje bolj mastne poste. Oprosti, tvoja načrtna diskvalifikacija nekaterih dobrih pridobitev zgodovine človeštva je že pretresljivo smešna. Dokazovati kar koli pri takšnih infantilnin izpadih, kot ga tu obravnavamo, pa je smešenje zdravega razuma. Če ti to kaj pomeni...


Samson, največji klavci in mučitelji so bili fari. Papež si je zatiskal oči, ko je Hitler pobijal žide, ker se mu je šlo, da bi Ruse pohodili, ker so pravoslavci. "Čarovnice" so tudi fari zažigali. V vseh vojnah je bila cerkev vedno pošteno vmešana.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
SeK
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 28

Re: Od kod RKC-ju vse te vrednote
Reply #24 - 26.09.2002 at 22:35:02
 
Quote:
Samson, največji klavci in mučitelji so bili fari. Papež si je zatiskal oči, ko je Hitler pobijal žide, ker se mu je šlo, da bi Ruse pohodili, ker so pravoslavci. "Čarovnice" so tudi fari zažigali. V vseh vojnah je bila cerkev vedno pošteno vmešana.

LP Harry


Ne vem Harry, a ti to pišeš ker hočeš sam sebe prepričati ali ker hočeš prepričati druge. Mene in marsikoga o tem sigurno ne boš prepričal. Je pa to še ena očitna provokacija in neresnica na tem forumu.

Je bila pa Cerkev res velikokrat vmešana. Tudi kot krvnik, vendar ne tolikokrat kot bi ti rad podtaknil. Velikokrat so  zlorabili ime Cerkve za povzpetniške in oblastne želje. Zelo velikokrat pa je bila žrtev, ali pa je branila nedolžna življenja.

Za kratek objektiven pregled samo tole (podano dokaj okvirno, ker točnejših podatkov nimam pri roki):
- umrlih v srednjem veku (procesi, vojne)
                400.000  (vsa Evropa)
- umrlih za komunizmom (vojne, poboji)
                več kot 100 milijonov (svet)
                več kot 12.000 (Slovencev)
- umrlih za laicizmom (splavi)
                več kot 10.000 leto (300.000 od 70-ih dalje ?) (Slovencev)

Če že govorimo o številkah, si nalijmo čistega vina. So dovolj zgovorne.

SeK








Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Od kod RKC-ju vse te vrednote
Reply #25 - 28.09.2002 at 07:41:54
 
SeK, sploh nočem nič podtikati, še zdaleč od tega. Napisal sem samo dejstva. Tudi sam praviš, da je bila cerkev veliko zraven. Mimo tega ne moreš. Če bi bil papež med drugo vojno vsaj malo bolj jajčen, bi vsaj poskusil vplivati na Hitlerja glede židov, pa je rajši samo molil v svoji kapelici. SeK, takšna je zgodovina, spremeniti je ne moremo. Da o brezpravnem bogatenju cerkve niti ne govorimo.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Od kod RKC-ju vse te vrednote
Reply #26 - 28.09.2002 at 07:49:06
 
Quote:
- umrlih za komunizmom (vojne, poboji)
      več kot 100 milijonov (svet)
      več kot 12.000 (Slovencev)


Umrlih za komunizmom? Ali so se tepli samo komunisti? Angleži, Jenkiji in ostali zahodnjaki niso bili komunisti, tudi Hitler ni bojeval vojne samo proti komunistom, tako, da ne moreš druge vojne posploševati kot komunistično vojno.
Splavi? Na srečo ima vsaka ženska v civiliziranem svetu pravico, da sama odloča o tem. Če bi bila na oblasti cerkev, bi verjetno vsako, ki bi naredila splav, poslala na grmado. Nova inkvizicija.
Tudi celibat je povsem zgrešena zadeva. Mogoče bo tudi nazadnjaški Vatikan kdaj to spregledal. Upam.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
klimax
3
***
Offline

there is moment as you're
waking, when you become
aware of the real world
around you, but you're
still dreaming
Posts: 176

Gender: male
Re: Od kod RKC-ju vse te vrednote
Reply #27 - 28.09.2002 at 11:24:58
 
To o celibatu tud men ni cist jasn, ker je clovesko telo ze tko narejeno, da more do ejakulacije pridt na vsake tok casa, drugac adijo prostata...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: Od kod RKC-ju vse te vrednote
Reply #28 - 04.10.2002 at 07:56:55
 
V bistvu so stvari zlo enostavne. Vsak ima svoje vrednote. RKC zaslepljenci svoje, mi svoje in oboji smo prepričani, da so naše vrednote vrednote, pri nasprotnikih gre pa za sprevrženost itd.
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Od kod RKC-ju vse te vrednote
Reply #29 - 04.10.2002 at 10:25:36
 

Zame vrednote nekoga drugega, čeprav so drugačne od mojih, niso sprevrženost, to za sebe lahko trdim. Samo, mislim pa tudi, da moje vrednote ni treba, da so sprevrženost za nekoga drugega, pa tudi mehka varjanta "molil bom zate, da boš nekoč spregledala in razmišljala pravilno" meni ne leži. Zame je pomembno sprejemanje mnenje drugega v smislu jaz mislim tako ti pa tako,  ne pa jaz mislim prav, ti pa narobe.

Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2