Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5
(Read 13883 times)
sirena
3
***
Offline

živi in pusti živeti!

Posts: 118
Koper
Gender: female
Re: Kaj se dogaja?
Reply #15 - 27.08.2002 at 15:17:11
 
Grinma Thot, štekam, sej nisem blond...hehe...sam nekateri govorijo v stilu OKOL RT U VARŽET! Pa mi gre na smeh...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: Kaj se dogaja?
Reply #16 - 27.08.2002 at 16:10:44
 
Hvala Thot, sem istega mnenja. Posiljevanja ne mara nihče. Metanja polen pod noge?! Kaj moreš, če dobe nekateri o marsikateri stvari napačen občutek...Ne vem pa, zakaj bi na vprašanje: <kaj se dogaja?> moral človek sploh kar koli napisati. Vprašani si je odgovoril sam. J.D. samo nekaj je. Svet se vrti dalje tudi brez nekaterih, mene moti bolj napačen občutek, ki ga nekateri imajo. Mislijo, da se vrti zaradi njih...Pa se žal ne.
lp
Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Kaj se dogaja?
Reply #17 - 27.08.2002 at 16:54:25
 
JD jaz te razumem, to kar si napisu je res, s forumom se nekaj dogaja in to ni tolk lepo gledat.

in to je po mojem mnenju skrito v tem, da smo padl v vzorec dokazovanja in tega pisanj o tem kaj je kdo in kaj ni kdo...

pred tem smo mel skupni cil in to so bli projketi ob njih smo rasli in se izoblikovali, sedaj je na forumu dostl ljudi ki so prišli sem in sploh ne vejo kakšen biser je ta forum, kr mislijo da lahko je to kar nekaj, kjer dajo mnenje in se deljo pametne in pol se branijo pred napadi drugih. sej pravim eni pridejo in sploh en vidijo tega delovanja vidijo le sebe pol pa valda da se ne trudijo, ker padejo v vzorc tega kaj je kdo povedal bolje in hodjo gledat kakšen bo odziv na to akr so spisali, ne gledaj pa da bi skupaj z drugimi rasli in an ta način dobili še več dobrih stvari, sam veš eni sploh ne vejo da ej to mogoče, da so pararelni to pararelni procesi, ki povsod tečejo, ampak tle je nekak fora k se ne vidi tolk očitno to, pol pa so sam na seb, na skupini pa en tolk. Pa tud skupina še ni jasno opredelila pojem stari novi obiskovalci in sodelavci.

ne to ni tak forum, sam se postavu os foruma in mam sedaj mal časa da ga urejam, ostali pa enih stvari ne vidijo, sam ti bom reku kako prav imaš k si postavil ta vprašanje?
res JD opažam da full razumeš in da imaš tisti pravi občutekj kdaj je dovolj in je treba iskat rešitev.

tole se nekrat pravil miški, forum raste in se razvija gre skozi različne obdobja tako, kot vsak izmed nas z njim, kot skupina gremo tudi skozi ta obdobja. če je blo do včeraj dost to, da smo mel porojekte in zlata priporočila obnašanja danes to ni več, ker smo to fazo prešli in jih je potrebno dopolnit, kot otrok ko preraste fazo in potem postane nekaj drugega s tem, ko dopolni svoje mišljenje.

in še nekaj je res pomembno, tisti ki pridejo sem so prišli, da bi nam dali določene stvari, da bi nas vrgl iz vzorca v karterem smo in nam pokazali kaj se, kot skupina učimo. lahko pridejo in nam naserjejo forum da gremo v e downe(še bolj dol da se res zabluzi in pol razčiščuje z nule) al pa pridejio in nam poskusijo dat e upe(modrost da dojamemo in gremo naprej preden se zgodi e down) pač odvisno sam od tega kdaj dojamemo.

zato je vsak ki gre dol in da ga nismo dojel ena izgubljena priložnost za pozitivni razvoj posameznikov in skupine, kot celote.

torej JD, kot vidim je ta dela urejanja nekje not v nama, sem prav vesel da te stvari iščeš, predlagam ti da se dobiva in o tem mal predebatirava. jaz mam precej jasno sliko ti, kot vidim tud oba pa željo, da to uredimo na celotnem nivoju. Saj pravim zato, da odrastemo je prišel čas.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Kaj se dogaja?
Reply #18 - 27.08.2002 at 21:34:43
 
John_Doe wrote on 27.08.2002 at 14:19:44:
Zgodil se je pa tud to, da ko se naju ze tolk cajta ignorira, si je treba novo zrtev najdt za svoje napade in tud Amstel so prav lepo napadal, kar jest razberem iz topika Dilema.


Začelo se je mrzlega "zimskega" dne, ko je Amstel naletela na en dvom. Dvom v sebi. Ali to, kar je in v kar verjame, je dovolj močno?
In škoda, res škoda, da sem iskala odgovor izven sebe. Enostavno bi morala verjeti vase... in tako temi Kaj je ta odprtost in Dilema, ne bi nastali.
Ah, človeškost, nepopolna.
Pa okej. Nič ni izgubljenega, samo pridobljeno. Vpogled. Spoznanje.

Ampak, ampak, kar me je pa segrelo, je bilo to, kar sem povedala že večkrat. Na forum sem prišla, da govorim o sebi in poslušam druge, ki počno enako. No, vsi nimamo enakega namena. Nekateri so tu zato, da govorijo o drugih.
Zdej, da ne bom pogrevala stare juhe, bi rada zaključila s tem.
Jaz osebno ne rabim, da kdo hote deluje v mojo smer. Prav rada slišim zgodbo, izkušnje, če so povedane iz človeka.
Nikakor pa ne dopustim, da se kdo obesi na moj kao Ego, da ga bo kao zrafaliral, ker kao... je to prava pot.. osvobajanja vzorcev, ker je Ego kao odveč.
Bullshit. Ups. Lips Sealed
No, sej komur to paše, kar izvolijo.
Ampak, my way is my way.
Amstel žubori še naprej. Ne na silo.

JD in Thot, po mojem, vsakdo, ki se izpostavi in ni del večine, se sreča tudi s temi občutki, ki so več ali manj realni - da je potisnjen na rob, da je ignoriran recimo.
Sem pa odkrila eno zanimivo foro.
Tudi sama sem včasih v "strahu" pričakovala, kake bodo reakcije, ko butnem kako svoje mnenje... Zakaj? Ker sem pričakovala točno določene reakcije.
Kar "vedela" sem, kaj si o meni mislijo-te. Ampak, ampak... to ni vedno tako. So ljudje, ki me ne vidijo tako, kot se vidim sama. Ker vidijo mimo predstav. In takrat si oddahnem in celo lahko spremenim videnje sebe.


Seveda je poučno vse skupaj. Je.

Aja.... ikona? Hehe...khm.  Grin
Back to top
« Last Edit: 29.08.2002 at 11:12:35 by Amstel »  

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: Kaj se dogaja?
Reply #19 - 28.08.2002 at 07:52:21
 
hmmm... kaj naj recem?
Fajn, to, fajn ... vasi odgovori so mi vsec. Eni namigujejo name, drugi na nekoga tretjega.. ni frke. Sej smo navajeni... Smiley

A.
Mogu te bom razocarat. Lahko se dobiva na drinku, lahko govoriva tud o forumu, samo kake aktivnosti od mene ne pricakuj. Sem se pac odlocu tko, da bom na forumu samo navaden uporabnik in nocem imeti nobenega opravka z bilo kaksnim odlocanjem ali idejami kaj in kako v bodoce.

Toilk od mene...
papa...
Back to top
 
 
IP Logged
 
sirena
3
***
Offline

živi in pusti živeti!

Posts: 118
Koper
Gender: female
Re: Kaj se dogaja?
Reply #20 - 28.08.2002 at 08:40:53
 
 GrinKdor nikdar v življenju ni bil trapast, ta tudi modrec ni bil. Vloga iskrenega človeka je - ZELO TEŽKA VLOGA!
Back to top
 
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Kaj se dogaja?
Reply #21 - 28.08.2002 at 09:02:50
 
sirena wrote on 28.08.2002 at 08:40:53:
 GrinKdor nikdar v življenju ni bil trapast, ta tudi modrec ni bil. Vloga iskrenega človeka je - ZELO TEŽKA VLOGA!


sirena, krasna misel


poudarek na: VLOGA

život je masken bal, so peli v mojih mladih cajtih
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: Kaj se dogaja?
Reply #22 - 28.08.2002 at 09:07:50
 
sirena.. hehe.... jest sem ze ceu zivljenje trapast... moder sem bil pa samo v primerih, ko me je kdo nabunkal al pa ce sem bil predolgo v vodi...  Grin

Bom pa cist iskreno vprasal na kaj namigujes s to svojo izjavico.... sej ves trapasti ljudje ne pogruntamo prec vsega... Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: Kaj se dogaja?
Reply #23 - 28.08.2002 at 09:30:35
 
Ja trapast biti, kdo pa to zna bolje kot mi moški, seveda je določen odraz tudi tukaj gori, ni kej smo pač ljudje. A nekako imam občutek, da vseeno govorimo drugačen jezik in John se trudi, kolikor vidim, da bi se približal, da bi vas razumel, pa mu odgovarjete, kot je rekla sirena, zavito v celofan in terminologija je kur*** zadeva in namesto pogovora zopet pridemo do prepucavanja, do dokazovanja. Ok, ja razumem, težko je, samo poiskusiti sprejeti ni težko, vsaj poiskusiti, John je postavil vprašanje ne iz zlih namenov, verjamite, a težko je če človek nekako zaradi tistega prvega vtisa ne more drugače, kot da ne bi spregledal, kdaj je namen dober. Vem, da imate še nekje neko skrito sobo, ok to vemo vsi in vemo da težave nastanejo ravno zaradi naših malih razlik, a zakaj ne pustite da kdo poda še drugačno mnenje, ki ni namenjeno nekoga razburjat ali karkoli drugega, kvečjemo drugačen pogled na svet okoli nas.
Kot vi verjamete v nekaj, tako ima vsak izoblikovano mnenje o nečem, in ko se ustvarja, ko se debatira na nivoju, naj vam odzvanja ena stvar, ki ne vem koliko se vam zdi pomembna, meni je ena najinteligentnijših stvari na svetu in to je izjava in dejanje Billa Gatesa-ki ga marsikdo vidi zgolj kot materialista, a vam zagotavljam da je ravno nasprotno,ker človek z največ denarja na svetu, še vedno počne, kar je počel pred tem, za dušo, zase,  tisto kar zna najbolje.
In o čem govorim?
Vsakič, ko se pojavi nova ideja na kolegijih in ko jo nekdo predstavi, ideja ni koristna, dokler ji nekdo ne nasprotuje, če nihče ne nasprotuje, potem nekaj ni v redu.
In to je bistvo, ker ljudje smo si različni.
Koliko besed za eno samo misel. Grin
LP
T.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sirena
3
***
Offline

živi in pusti živeti!

Posts: 118
Koper
Gender: female
Re: Kaj se dogaja?
Reply #24 - 28.08.2002 at 09:31:53
 
GrinJ.D. všeč si mi, ker nimaš dlake na jezičku...khm... nooo, al pa ja ... kakšenX...hehe..ups...spet sem prostaaaška...sorry

Butasto mi je pa tko všeččč...še posebno, če ima dar glume... Grin  Grin  Grin



Back to top
 
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Kaj se dogaja?
Reply #25 - 28.08.2002 at 09:47:37
 
meni se pa že dva dni rola po glavi, kako se pride do občutka, da te nekateri na forumu ignorirajo ???

ni mi jasno. Sama nisem imela nikoli občutka ignorance.
Napade, to ja, to sem doživela, tudi na message sporočilo, naj neham zajebavat ljudi na netu.  A ignoranca? Roll Eyes

a se to takrat zgodi, ko napišeš en prispevek in upaš in želiš in pričakuješ, da ti prav določena oseba odgovori, ona pa ti ne?

Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Kaj se dogaja?
Reply #26 - 28.08.2002 at 09:51:27
 
Ma bom vseeno povedala svoje videnje.

Na osnovi lastne izkušnje, pa tudi pri večini ljudi, ki so prišli za mano, sem opazila podoben proces: najprej sem en čas samo opazovala, brala. Potem sem zbrala pogum in napisala prvi post. In se mi je odprlo. In sem pisala. Ful. Skoraj povsod. X postov na dan. Vrh krivulje. Potem se mi je začelo dogajat, da na kako stvar nisem takoj podala svojega mnenja. Sem jo prespala. In medtem je kdo že napisal točno to, kar je bilo v meni. Včasih sem rekla, ditto. Potem še to ne več. Zdaj napišem kaj še zelo poredko. Preberem še vedno (skoraj) vse. In premislim.

In vem, da je bilo še kar pri nekaj ljudeh podobno. Enim je po začetnem entuziazmu veselje tako padlo, da jih ni bilo več nazaj. Ali pa pridejo samo še včasih malo pogledat. Eni smo pač ves dan v službi Wink in nam paše čik pavza tule.

In kaj sledi?
Jaz sem svoj drugi krog, drugo krivuljo začela z delom na projektih. Pozitivke, društvo Sonce, dobrodelnost...

En lep dan vsem, Smiley
Marjana

P.S.
Amstel, s tabo se pa strinjam.  Kiss
Back to top
« Last Edit: 28.08.2002 at 11:43:08 by m »  

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: Kaj se dogaja?
Reply #27 - 28.08.2002 at 09:55:44
 
Ja ana poteka tema, in ti daš svoje mnenje, ki pa iam postavljeno notri tudi vprašanje, potem pa vidiš, da je tvoje vprašanje nevidno, zato ponoviš malo kasneje, na drugačen način in zopet isto, ker verjetno ni odgovora na tvoje vprašanje to razumem,in tudi razumem, če se nekomu ne da odgovarjati, razumljivo,. samo v tem primeru bi človek od ljudi ki si pravijo da so duhovni pričakoval vsaj, da te pošljejo v kur**, če ne že odgovora. Ali pa ti recimo odgovori čisto nekaj drugega, kar nima veze z vprašanjem, pa še enkrat vprašaš, pa zopet ni odgovora. Ja saj vemo o čem je reč. Reč je o tem, da so tukaj osebe ki bi rade nekaj bile, pa niso, a verjamejo da so.
LP
T.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sirena
3
***
Offline

živi in pusti živeti!

Posts: 118
Koper
Gender: female
Re: Kaj se dogaja?
Reply #28 - 28.08.2002 at 10:02:53
 
Thot, ne štekam kaj hočeš povedati  s tem, da BI NEKATERE OSEBE RADE NEKAJ BILE, PA NISO,PA BI RADE BILEB???!!!! In kaj na bi to bile? Dvoživke, sesalci, šilčki, potičke...KAJ???
Al misliš na pamet, inteligenco mogoče??? AAA? Grin Grin Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Kaj se dogaja?
Reply #29 - 28.08.2002 at 10:14:31
 
Marjana je povedala precej tistega, kar sem imela tudi sama v mislih. Grin Tudi jaz vas z užitkom berem, a pisati se mi vedno ne da ali pa nimam časa. In po naravi sem taka, da rajši berem (in poslušam), kot pa pišem (in govorim).

Thot wrote
Q
od ljudi ki si pravijo da so duhovni pričakoval vsaj, da te pošljejo v kur**, če ne že ...
Q

se mi je zdelo smešno. Tvoje pričakovanje. Saj si enkrat, nekoč, bil v kurcu, pa te je izbruhnu Grin, zakaj bi te spet tja pošiljali ???  Ko boš zaključil bivanje v tem teleščku, se boš itak slej kot prej znašel spet v njem. Grin


Veš, (povem samo svoje mnenje): osebno se ne štejem za nič in nikamor. Sem, kar sem (le kaj ???). Odgovarjam pa samo takrat, ko začutim notranji filing, potrebo po tem, da nekaj napišem.


Pa me zanima še nekaj: ne vem, a zdi se mi, da nisem zasledila tukaj gor nikogar, ki bi sam o sebi trdil, da je duhoven. Je pa res, da ljudje težimo poleg napredka v materialnem svetu tudi k duhovnemu razvoju. Vsaj večina, pa si to priznamo ali ne. Ampak to še ne pomeni, da smo duhovni. Kako, da si ti prišel do svojega zaključka, da se tukaj nahajajo duhovni?
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5