Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 7338 times)
bp
Ex Member




Re: Ste ogljikov, fluorov ali fosforjev tip človek
Reply #15 - 13.08.2002 at 17:16:27
 
Angel, sam pospravljam predvsem svoje predalčke, oziroma bolje kupe in kupčke, ker nisem med bolj redoljubnimi, v skoraj nobenem pogledu.

Kukat drugim skozi šipe in v lonec, je sicer čisto zanimiva zabava in včasih tudi enostavno ne moreš, da si ne bi rekel kaj v stilu kakšni cepci so nekateri. Pa še naučiš se kaj od njih, tako v pozitivnem ali kot tudi v negativnem smislu.

Vse v redu, dokler ti potem tvoje buče kdo ne poskuša nasilno tlačit v kakšen predalček, takrat pa je treba kaj naredit. Al pa malo počakat in zobe stiskat, če ne gre drugače.

Umm, kaj sem že hotel reči oz. kaj si že ti hotela povedat?

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Ste ogljikov, fluorov ali fosforjev tip človek
Reply #16 - 13.08.2002 at 21:10:03
 
titud… hvala za naslov knjige. Jo bom prebrala in se ti z veseljem pridružila v tej temi, če jo boš odprl. Samo – a boš ostal v debati tule z mano na zemlji? Mi ne boš odtaval nekam v višave, kjer te spet ne bom nič razumela? Prooosim…

m.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Ste ogljikov, fluorov ali fosforjev tip človek
Reply #17 - 13.08.2002 at 21:15:01
 
Quote:
Vse v redu, dokler ti potem tvoje buče kdo ne poskuša nasilno tlačit v kakšen predalček, takrat pa je treba kaj naredit. Al pa malo počakat in zobe stiskat, če ne gre drugače.

Uf, bp… Se najprej dotaknem tegale tvojega drugega dela, s katerim se nikakor ne morem strinjati… Zobe stiskat, praviš? Pa zakaj, mi lahko razložiš, zakaj prosim? Zakaj trpeti, zakaj stiskati zobe?? Razen če v tem ne uživaš, tegale ne razumem… Drugače se mi zdi, nas je velika večina ljudi naravnanih ravno k temu, da se izognemo bolečini, da se izognemo trpljenju… Ne vem, no. Govoriš o nekem globljem odnosu, v katerem si? Hja, jaz bi rekla takole. Globlji, kot je odnos, bolj se želimo približati sočloveku. V tem primeru se prepredalčkamo (uf, kakšna beseda) – torej zamenjamo predalčke, v katere smo se dali mi sami (!), ampak o tem v nadaljevanju. Iz starih predalčkov skačemo v druge predalčke, ki si jih določamo sami in ki so nekako bližje osebi, s katero si želimo globljega odnosa. In to je pravilno in to je smiselno. Po mojem mnenju vsaj. Ampak! Ko pa to postane neka prisila… Hmm, ne vem, no… Nisem ravno prepričana, da ima to svoj smisel…


In zdaj nazaj k prvemu delu tega, kar si ti napisal in kar sem zgoraj citirala. Vse lepo in prav, vse krasno, fejst in fajn… Vse dokler:


Quote:
Angel, jaz sem pa mnenja, da ti lahko predalčki v nekaterih situacijah kar pomagajo.

Ali iz tegale lahko zaključim, da ti sam sebe ne pustiš predalčkat, medtem ko si jemlješ vso pravico da ti predalčkaš druge? Uf, uf… Vem sicer, kako mi boš odgovoril. Kot si nadaljeval v temle postu. Da te ta predalček pripelje do nekih vrat, za katerimi stojiš samo ti… Ampak, bp… Pa do tistih vrat? Se ti ne zdi, da je tudi tisti predalček pred temi vrati subjektivne narave? Se ti ne zdi, da nikoli ne poznaš osebe tako dobro in da jo doživljaš na podlagi svojih izkušenj, svojega načina razmišljanja in jo ravno zaradi tega subjektivnega doživljanja spraviš v en, torej subjektiven predalček?? Uf, ne vem, no…

Če izhajam iz sebe, potem sem edinole jaz tista, ki si lahko dovolim predalčkat samo sebe… Mene predalčkat ne more nihče drug… Nihče me namreč ne pozna tako zelo globoko, da bi poznal tisto srčiko… Da bi poznal moje resnično bistvo… In vsakdo, ki me popredalčka, me popredalčka na osnovi njegovega doživljanja, na osnovi njegovih občutkov, na osnovi njegovih čustev in na osnovi njegovega načina razmišljanja… In iz popolnoma istih razlogov si tudi sama nikoli ne jemljem pravice, da nekoga popredalčkam… Vsakogar lahko le doživim ali začutim ali dojamem na osnovi lastnih občutkov in nikogar ne poznam dovolj dobro, da bi si kogarkoli dovolila spraviti v nek predalček…

Čeprav seveda nisem popolna, zato moram dodati, da se trudim, da ne predalčkam v največji možni meri. In seveda tudi zgrešim… Mi je »ušlo« že tudi tukaj, na tem forumu. Se spomnim, da me je nekaj motilo že takrat, ko sem pisala tisti svoj post, pa nisem vedela, kaj. Nekaj mi ni »štimalo« in nekaj bi želela spremeniti… Pa nisem vedela, kaj… Šele kasneje, ko sem svoj post že zdavnaj postala, sem ugotovila – hej, predalčkala si, etiketirala si… Pa nisem želela zbrisati… Naj ostane… Meni v opomin… Tiste osebe, ki sem ji takrat odgovarjala, pa se, hvala bogu, s tem nisem dotaknila… Vsaj reagirala ni na ta način…

m.
Back to top
 
 
IP Logged
 
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: Ste ogljikov, fluorov ali fosforjev tip človek
Reply #18 - 14.08.2002 at 08:46:31
 
Hja... predalckanje.
A se vam ne zdi, da folk daje prevelik pomen temu?

No, titud me je recimo dal v predal A.R. anonimni realnezi. Ce jest njemu pac tam cist ustrezam, naj bo tako. Mene to ne moti. Ce sem pa res tam, bo pa najbrz lahko kaj lazje presodil, ce me bo spoznal. (Sam, da ne bo razocaranje prehudo Wink ) Kam pa dejansko spadam, mi je pa cist vseen klinac. Ce me popredalckate tko, da vam tam ustrezam, OK. Ce me ne, ja kaj nej pol jest? Se dokazujem, da to ni tko in da je drugace, da bi vam ugajal? O pajade. Smiley

Ce pogledamo cist sam zacetek predalckanja, to pocnemo vsi. Na koncu koncev predalckamo ze po spolih - moski in zenski predalcek. A to ni predalckanje? Seveda je. In men se to ne zdi nic hudega. Smiley

Za intermezzo pa se en nedolzen stosek, ko dva dojencka lezita pod dekco in en dekco dvigne, pokuka spodej in rece drugemu:"Ej, ti si pa puncka!" Drugi:"Ja, kako pa ves?" Prvi:"Ker imas roza copatke!"
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Ste ogljikov, fluorov ali fosforjev tip človek
Reply #19 - 14.08.2002 at 09:55:37
 
Miška,

Recimo za primer, da te opredalčka tvoj šef v službi. Pa nisi zadovoljen s predalčkom, in veš da bo do neke mere opredeljeval tvoje življenje, ga usmerjal v smer v katero sama nočeš. Se poskušaš pogovorit z njim, lahko morda celo prideta do kakšnega spoznanja, lahko pa tudi ne. Če ne, potem lahko poskusiš poiskati kakšno drugo obliko (so)delovanja. Če niti to v nekem trenutku ni mogoče, potem pa počakaš na boljši trenutek, ker je alternativa temu, da se zaletavaš z glavo v zid. Škoda glave. Pa zidu tudi. YMMV.

Lahko prosim pojasniš tisto o globjem odnosu, sploh ne razumem o čem govoriš? Sam sem govoril o tem, da ni nujno, da imam enake predalčke, kot jih imaš naprimer ti, ali Grki, ali psihologi ali Jung, ali ... Celo o tem, da so pri meni bolj kupčki, ki se jih lahko vidi tudi kot del enega večjega kupa. Pa še premečem jih lahko, kadar kaj iščem, tako da potem niso niti približno podobni tistemu prej. (Majo vedno enaki predalčki včasih svoje prednosti, je življenje lahko bolj enostavno, pa zato manj moje.)

A bi lahko živel brez kupčkanja in predalčkanja? Po mojem težko, oz. ne bi znal. Tako pa kupčkam, kakor sam mislim, da mi je potrebno.

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: Ste ogljikov, fluorov ali fosforjev tip človek
Reply #20 - 14.08.2002 at 10:02:17
 
Samo predalčke res potrebujemo-oznake potrebujemo, brez njih seveda ne gre-predalčkov kot takih, ali etiket če se bolje sliši. Realno, če pogledamo johnovo šaljivo izjavo-roza copatki, ja će ne bi dal ženske v predalček(predalček je po mojem mnenju subjektivna oznaka za določeno zadevo, bodisi predmet ali osebo ali čustva-to so vsa imena) bi bil ob vsakem novem srečanju zbegan, ker bi bili vsi isti-? Samo kaj je prav da označiš in kaj ne? Pa smo zopet pri tisti Resnici. Vsak po svoje, kolikor potrebuje, kolikor mu pomaga. Tako vidim to jaz.
LP
T.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Ste ogljikov, fluorov ali fosforjev tip človek
Reply #21 - 14.08.2002 at 11:15:12
 
OK, bp – sem imela že včeraj zvečer, ko sem pisala tale svoj odgovor en bad feeling, da sem nekaj pozabila dodati. In to je – subjektivno predalčkanje. In seveda -  predalčkanje je, ampak je to vedno – SUBJEKTIVNO predalčkanje. In zavedanje, da je to predalčkanje subjektivno in zavedanje, da ravno zato, ker je subjektivno, ne moreš dva stlačit v en predalček. Če dodam tole, potem lahko omilim tisto moje nepredalčkanje. OK – predalčkanje je, ampak z dodatkom subjektivno. Saj pravim, da sem se hotela že včeraj razpisat o tem, pa sem imela občutek, da bom spet predolga…

Bp – služba in privat life? O tem sem že nekje pisala, se mi zdi na temi kreacija - kreator. Jaz teh dveh stvari ne mečem v isti koš. Služba – prilagajanje, ki je nujno potrebno dani situaciji in kateremu se ne moreš izogniti. Pa vendar tudi tu vedno obstaja pot, če je to prilagajanje pretežko ali preveč boleče, ali če preveč stiskaš zobe, kot temu rečeš ti… Pot v tisti »predalček«, kjer se boš ti sam počutil bolje.

Se mi zdi, da govoriva o vilah, vilah in Vilah...

In da enkrat ti ne veš, o čem govorim jaz? Uau, tole moram pa že kar nekam zapisat… Morda je pa razlika v tistem petčutni, mnogočutni, o čemer sva enkrat že imela debato? Hehe – saj bi še kaj rekla, pa ne bom…

S tistim zgoraj sem se želela naslonit na tisti globlji odnos, odnos, v katerem je tudi bližina. Tista prava bližina. In tam kakršnokoli predalčkanje oz. prisila v predalčkanje (po mojem mnenju vsaj) odpade. Tam so pogovori, tam je iskanje skupnih predalčkov, tam je iskanje skupne rešitve. Ampak ne na način, da eden stiska zobe, kot temu praviš ti, ampak na način, ki obema prinese skupno rešitev. Če le-te ni mogoče najti, pa oditi vsak svojo pot. V takih primerih prisila odpade. Prej ko slej…


Ja, Thot:

Thot wrote on 14.08.2002 at 10:02:17:
Pa smo zopet pri tisti Resnici. Vsak po svoje, kolikor potrebuje, kolikor mu pomaga.

Jaz temu potem rečem – subjektivni predalčki…

m.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Ste ogljikov, fluorov ali fosforjev tip človek
Reply #22 - 14.08.2002 at 12:23:47
 
Miška,

Jaz ne poznam česa takega, čemur bi rekel objektivno predalčkanje. So vsa precej subjektivna, tudi tista, ki nosijo zraven še kakšen pečat trde znanosti ali pa hude avtoritete. Samo poglej, kako se s časom spreminjajo.

Se pa lahko dogovoriva, da bova uporabljala določene predalčke, kategorije, razrede, zato, da se bova na nekem področju lažje sporazumevala. Več nas bo zraven pri tej komunikaciji, težje bo brskat in razmetavat kupčke, bolj bo to urejeno po predalčkih. Pa seveda to ne pomeni, da so zato ti za vedno tam in takšni kot so, tudi ti se spreminjajo.

In če se vprašaš, koliko tvoja predstava o nekom, torej zbirka predalčkov ali kupčkov, vpliva na ravnanje in odnos do te osebe, potem težko verjamem, da zmoreš popolno nepredalčkanje. Ker če zmoreš, potem pa si dosegla že hudo veliko, marsikateri vzhodnjak bi te zato razglasil za razsvetljeno, za živega budo Wink. Pa ni bilo mišljeno kot zbodljaj, prej se verjetno ne razumeva povsem, oz. gre res za vile, vile in pa Vile.

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Ste ogljikov, fluorov ali fosforjev tip človek
Reply #23 - 14.08.2002 at 12:38:43
 
Uf, bp… Ne meni reč, da sem razsvetljena… Bog ne daj, ker sem daleč od tega… In evo ti ga na… Primer, na katerem ti lahko razložim predalčkanje…

Razsvetljena… Reciva temu en predalček… Kaj pomeni ta predalček tebi? Kaj pomeni ta predalček meni? Kaj pomeni tebi biti razsvetljen, kaj pomeni biti razsvetljen meni?

In tu, vidiš, je tisti moment subjektivnosti… Me daš ti v svoj predalček, pa sem razsvetljena… Me da en vzhodnjak v svoj predalček, pa sem razsvetljena… In moj predalček? Hehe – razsvetljena? Ma kje pa… Daleč daleč od tega…

In to je tista nevarnost pri igranju s temi predalčki… Najprej subjektivno razumevanje in doživljanje raznoraznih definicij, kvalitet in vrednot človeka... In potem, konec koncev – me res poznaš tako zelo dobro, da me lahko stlačiš v predalček med razsvetljene? Ali pa nek vzhodnjak, recimo? Ki bi prebral samo tisto, kar sem napisala in si ti tistemu rekel, da po njihovo spada med razsvetljene. Me samo po tistem mojem postu tisti vzhodnjak res pozna tako zelo dobro, da me da lahko v ta predalček? Hmm…

Ja - to bodo vile, vile in Vile...

m.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: Ste ogljikov, fluorov ali fosforjev tip človek
Reply #24 - 14.08.2002 at 13:06:47
 
Vse je predalčkanje bp, tako kot ti je povedala Miska. Če rečeš da je nekdo živ, je to predalčkanje-ker si ga uvrsti v predal med žive, pač si ga označil, da veš kje ga najdeš, ko ga potrebuješ. In verjetno si tudi vsak drugače predstavlja predalčkanje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Ste ogljikov, fluorov ali fosforjev tip človek
Reply #25 - 14.08.2002 at 13:09:51
 
Ja Miška, če bi bila oba budista, potem bi se verjetno čez čas sporazumela o tem, kaj nama pomeni razsvetljenje, zato, da bi se lahko učila budove poti.

Ker pa nisva, verjetno lahko govoriva drug mimo drugega, vsaj na začetku, saj, če bi se želela pogovarjati naprej o razsvetljenju, bi morala prej ali slej priti na (č)isto kaj je to razsvetljenje zaena reč.

Skleneva lahko "pogodbo", da ko govoriva o razsvetljenju, si ga v nekaterih osnovnih obrisih predstavljava kot to in to. Da se lahko pogovarjava naprej. Sicer ostaneva pri vilah.

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Ste ogljikov, fluorov ali fosforjev tip človek
Reply #26 - 14.08.2002 at 13:35:15
 
Jaz grem pa zdejle na plažo... Tongue.... se razsvetlit.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: Ste ogljikov, fluorov ali fosforjev tip človek
Reply #27 - 14.08.2002 at 13:45:38
 
Amstel wrote on 14.08.2002 at 13:35:15:
Jaz grem pa zdejle na plažo... Tongue.... se razsvetlit.


Mislim!
Eni si pa res lohka spogajo!
Ona gre na plazo, jest pa klele lovim tele kurceve neonske zarke...
Pol se pa pejt! Smiley

Goesserka!
Uzivej mi maximalno! Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Ste ogljikov, fluorov ali fosforjev tip človek
Reply #28 - 14.08.2002 at 13:47:28
 
Bp – podpišem pogodbo… Mi v njej manjka samo še tvoja in moja definicija, kaj je za koga razsvetljenje…  Pa ne bi o tem nadaljevala na tej temi... Bi šlo to preveč v "out of topic", se strinjaš? In ponavadi ne želim ostati pri vilah, vilah in Vilah… Hudo lahko špiknejo v r**…


Amstel – jaz tudi... Grem lahko s tabo, hehe?

m.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: Ste ogljikov, fluorov ali fosforjev tip človek
Reply #29 - 14.08.2002 at 13:53:49
 
plaža, se mi zdi da sem nekje to videl ???
plaža1 -e ž (a) kraj, prostor ob vodi, prirejen za kopanje, sončenje
A je res tako kot na sliki? A je res taka kot pravijo popotniki?
Jest bi tut.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3