Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 7339 times)
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Ste ogljikov, fluorov ali fosforjev tip človeka?
11.08.2002 at 13:03:25
 
Ufffff… Do danes sem poznala delitev na štiri vrste temperamentov po Hipokratu – na flegmatika, kolerika, melanholika in sangvinika, torej.

In danes preberem še eno vrsto delitev… Ste že slišali zanjo?

m.

***

Konec koncev je vse, kar se dogaja v človekovi duševnosti, od veselja do jeze, od spanja do zaupanja v prihodnost in različnih občutkov zadovoljstva – kemični proces. Odvija se predvsem v tistih nenavadnih celicah, ki jim pravimo možgani; nadaljuje se v celicah našega telesa. Človekov značaj, njegova nrav so nenehne kemične reakcije v biološkem gospodinjstvu našega telesa.

Najnovejše raziskave so odkrile, da so pri teh kemičnih procesih tri osnovne sestavine: fluor, ogljik in fosfor. Glede na to, kaj prevladuje v celicah ali v njihovih možganskih baterijah, razlikujemo ogljikove, fluorove in fosforjeve tipe ljudi.

Ogljikov tip človeka se drži zelo zravnano, le redkokdaj poveša glavo. Če ogljikov tip povesi roko, je med nadlahtjo in podlahtjo topi kot. Ogljikov tip stopa po petah. Na stolu sedi zravnano. Ponavadi je odločen delavec, ki dela metodično in počasi in se pri tem ne pusti motiti. Malo govori, čvekanja ne prenese, je discipliniran, pri vsej svoji bistrosti ubogljiv, saj si želi predvsem varen poklic.

Fosforjev tip človeka je prijazen, še kar popustljiv, stopa lahkotno in živahno. Ženske fosforjevega tipa imajo vedno lepo oblikovane noge. Če fosforjev tip dvigne roko, je med podlahtjo in nadlahtjo prvi kot. Takega človeka je groza vsakega enoličnega, torej dolgočasnega dela. Najrajši bi videl, da bi bilo delo opravljeno, še preden se ga loti. Ima čut za eleganco, modo in ritmiko. Odlično zna voziti avto. Toda hitro izgubi pogum in nenehno potrebuje ob sebi človeka, ki ga vzpodbuja. Pri fosforjevih tipih so pogosto motnje v žlezah. Med njimi ni redka muhavost. Svetujemo jim, da se ji postavljajo po robu.

Fluorovi tipi živijo nekam nemirno življenje. Zgornji zobje jim ponavadi štrlijo čez spodnje. Pri hoji se zaletavajo, prav tak je tudi njihov način dela. Morda ravno zato dosegajo zelo nadpovprečne uspehe. Naje je večina genijev fluorovih tipov. Fluorov tip je tudi dober psihološki opazovalec ljudi. Prizadeva si za bogastvo, hlasta po razkošju, častihlepen je, želi si hitrih uspehov. Mnogi znani advokati in politiki so spadali v skupino fluorovega tipa. Skoraj vsi se otepajo z živčnostjo, z želodčnimi težavami, z boleznimi ušes in revmatičnimi motnjami.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Ste ogljikov, fluorov ali fosforjev tip človek
Reply #1 - 11.08.2002 at 13:35:59
 
Največ skupnega imam s fosforjem.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: Ste ogljikov, fluorov ali fosforjev tip človek
Reply #2 - 12.08.2002 at 09:41:33
 
Tko kt zmeri... od vsakega nekaj in ne morem rect, da en tip prevladuje... Smiley
Klasika.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: Ste ogljikov, fluorov ali fosforjev tip človek
Reply #3 - 12.08.2002 at 10:09:12
 
Jap John, očitno psihologi še niso imeli opravka s profilom ljudi najinega kova? In nikoli se ne najdem in nikoli ne pripadam? Kdo sem potem za en k**** jaz?
Thot. kolerično flegmatičen rahlo melanholičen sangvinik, ki ob postajanju ogljivokovega tipa preko njegovega fluorjevega značaja izžareva fosforjev karakter. ???
LP
T. Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Blisk1
3
***
Offline

I love YaBBaaa rasta-wo-man!

Posts: 208
Lublana
Gender: male
Re: Ste ogljikov, fluorov ali fosforjev tip človek
Reply #4 - 12.08.2002 at 10:19:13
 
Ja mene tud to jebe, ne bi mogu rečt, da pripadam sam eni skupini, najmanj mam skupnega, mislim da s tazadno.
Back to top
 

WHAT GOES AROUND COMES AROUND!
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Ste ogljikov, fluorov ali fosforjev tip človek
Reply #5 - 12.08.2002 at 12:49:42
 
Jest sem bolj za klasično kalsifikacijo delitve na različne tipe, tisto, ki se veže na to, kateri del možganov prevladuje pri izražanju osebnosti. Pri ognjenem tipu podaljašana hrbtenjača (instinkti, nepremišljena odzivnost),  pri zemeljskih tipih leva polovica (razumnost, logika, treznost), pri vodnih tipih desna (intuicija, umirjenost), pri zračnih skorja (svoboda, brezskrbonst, ravnodušnost). Pri  meta/razsvetljenih tipih pa je med sabo itak vse usklajeno, se možgani ne čutjo več,  ker se jim ni več treba za medsebojnim tekmovanjem  pa primerjanjem pa ocenjevanjem matrat (transedenca).

Tisti ogljik pa fospor pa fluor je itak kemija, ki povzoroča poudarek delovanja tega ali drugega dela možganov, posledično pa različne tipe. Različni itak nismo zarad 'duhovnosti' , pač pa zarad različne kemijske-biloške sestave, ki nas organsko in  psihološko oblikuje. In obratno seveda.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Ste ogljikov, fluorov ali fosforjev tip človek
Reply #6 - 13.08.2002 at 12:03:39
 
titud... mi firbec ne da miru... Lahko poveš še kaj več o teh ognjenih, zemeljskih, vodnih in zračnih tipih? Ali pa - me lahko usmeriš, kje naj najdem še kaj več o tem?

Hvala vnaprej,
m.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Ste ogljikov, fluorov ali fosforjev tip človek
Reply #7 - 13.08.2002 at 14:00:34
 
Miška, tisto o zemeljskih pa zračnih pa ognjenih ... tipih je staro astrološko znanje in ga uprabljajo psiho-astrologi pri svojih napovedih glede nato, ali si rojen proti koncu določenega znamenja ali bolj pri začetku...al nekaj s tem v zvezi... se ne spoznam tolk dobr. Mi je pa zadnjič padlo v oči, da se to da povezat z delovanjem katerega od delov možganov. Sem zadevo koj vzel za svojo, una astrološka mi ni tolk ležala.

Ti tipi pa njihova povezava z možgani so opredeljeni v enem poglavju priročnika za osebno preobrazbo Meta-človek od Paula Solomona, ki se jo da v knjižnic dobit. Je še kup enih drugih stvari povedanih v enem sodobnem psihološkem jeziku, ki jih mislim še kje pokomentirat al pa clo en topik odpret, ko se mi zadeve mal uležejo.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Ste ogljikov, fluorov ali fosforjev tip človek
Reply #8 - 13.08.2002 at 14:29:21
 
Meni je od vseh delitev najljubša tista, ki pravi, da se ljudje delimo v dve skupini. V prvo spadajo tisti, ki delijo ljudi na dve skupini in v drugo spadamo tisti, ki tega ne počnemo Smiley.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: Ste ogljikov, fluorov ali fosforjev tip človek
Reply #9 - 13.08.2002 at 14:39:54
 
bp... hehe...
To me je asociiral na uno kratico.

D.Z.B.P.N.I.N.K.

Drustvo Za Boj Proti Nepotrebnim In Neuporabnim Kraticam.
Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Ste ogljikov, fluorov ali fosforjev tip človek
Reply #10 - 13.08.2002 at 14:56:15
 
Quote:
Meni je od vseh delitev najljubša tista, ki pravi, da se ljudje delimo v dve skupini. V prvo spadajo tisti, ki delijo ljudi na dve skupini in v drugo spadamo tisti, ki tega ne počnemo .


Lepo res ni ljudi delit, bp,  je pa praktično. Jest tud nočem bit popredalčakan, ampak sem fasiniran nad tem, kako me nekaterim uspe v točno taprav kalup vtaknit. Men itak nikol pri drugih ne rata, v vsakmu vse vidim al pa na nobenmu nč. Pol je je pa jeba, ko je treba folk med sabo kombinirat. Najmanj kar je, je nepraktično. Včasih je boljš, da napačno popredalčakaš, kot da nč. Saj delitev v bistvu sploh ni problem, če smo kvalitativno vsi na istem nivoju, če je vsak pač za nekaj, da vsi smo pa itak za vse in da zato ne sme nobeden umanjkat.  

Jd, s stisto kratico  A.R., s katero sem te uvrstu v klub anonimnih realnežev, samo podkrepujem svoje gornje navedbe o svoji sposobnosti predalčkanja. Razen če se ne jemlješ za izjemo, ki potrjuje pravilo...  
Back to top
 
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: Ste ogljikov, fluorov ali fosforjev tip človek
Reply #11 - 13.08.2002 at 15:31:47
 
Predalčkanje...hmm. Potem grem pa raje sedet na kauč k kakemu psihoanalitiku in naj on naredi analizo moje osebnosti. In to počnem v nedogled in se lahko samo smejim, ker pa vseh testih in diagnostiki bi definitivno falili. Rada pa berem take knjige in rešujem kaka testna vprašanja, priznam. Bolj znaimivo od tega je zame hiromatika ali branje čirt iz dlani. Tukaj se zabavam, drugi pa tudi, če imam ravno voljo iz katere dlani brati. Zanimivo, da nekaj uganem, bi se mogla začet s tem ukvarjat. Astrologija je pa hudo zamotana veda zame, poglobit se v horoskop je pa zanimivo početje in krajšanje deževnih dni. Da ne bo prežvečeno. Še vedno pa se mi zdi najbolj očarljiva prispodoba predalčanja ljudi v nekem stavku, ki ga je imela navado zelo modro izreči moja babica:<Ljudje so kot meso pri mesarju-govedna, svinjina in fino belo meso...> Se spomnim, da me je kot otroka zanimal kje so pa ribe ostale...pa je žal babica bila skivnostno tiho. Sem pisala do že enkrat Delfinu, pa ne vem, če me je razumel. Tudi za vas ne morem vedeti.
lp
Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Ste ogljikov, fluorov ali fosforjev tip človek
Reply #12 - 13.08.2002 at 15:48:16
 
Angel, jaz sem pa mnenja, da ti lahko predalčki v nekaterih situacijah kar pomagajo.  Razumet sebe, razumet druge, spoznat, da so drugi drugačni, se kaj novega naučit, mimogrede ugotovit, kako je slišat plosk ene roke, ... Se strinjam jest tud, titud.

Sem pa mnenja, da se s tem lahko približaš vratom, točki od katere naprej zaupaš svoji presoji, svojim občutkom, svojim spoznanjem.

In za tem počasi odpadejo vsi predalčki. Če kasneje odpadejo tudi vse napačne predstave pa še toliko lepše.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Ste ogljikov, fluorov ali fosforjev tip človek
Reply #13 - 13.08.2002 at 15:55:16
 
Psiha je na videz dost ena kaotična zadeva, ki se je pa da že posluhom tko hot glasbo al kaj drugega tko zoorganizirat, da postane preglednejša. Astrogi so jo razdelili na velike al male arkane, v katerih so vsi glavni osebenostni tipi not. Človeška psiha  se v teh par tisoč letih ni tolk spremenila, da bi zato zadj kdo čist zunaj ostal. Jest zase moram rečt, da sem začel v teh klasifikacijah  prav uživat in ker sem brez tovrstnega posluha, se mi niti ne sanja, kako bi si s tem zanajem  lahko konkerntno pomgal. 24 al pa tud 12 arkan pa  je zame odločno preveč, men jih lepo sede štiri ali pet pa mam že občutek enega reda v glavi. Ženi,  k ma dost več posuha za folk,  ni žal cajta za kominiranje teh arkan tja do neskončnosti, kjer je zame enak kaos kot brez njih. Glede razvrščanja pa se je res dobr držat kriterija: nč bljš, nč slabš samo drgač. Nisem siguren, da je tko mislila tud tvoja babica, angel,  razen če je enakost mesa v mesnici v tem, da so v bistvu vsa truplo.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: Ste ogljikov, fluorov ali fosforjev tip človek
Reply #14 - 13.08.2002 at 16:00:01
 
Zanimivo razmišljanje BP.
Mene so žal opredelili že takoj po rojstvu. Doma so imeli že eno punčko, pa sta si starša na moč želela še fantka. Včasih spola niso prej niti povedali zdravniki, tako kot danes. Pa se rodi deklica. Še ena. Potem so straši skozi celotno vzgojo sfalili še naprej skozi celo otroštvo. Obnašala sem se kot fant, pretepala sem se s fanti, igrala sem se s fanti...vse do šole. Neukrotljivko so pa tam na silo nekaj spreobrnili v pridno deklico. Pravljica ali resnica? Smo tukaj že pisali kakšne napake narede straši pri vzgoji, jaz sem jim oprostila. Unega napačnega predalčakanja  v šoli pa ne bom pozabila nikoli.
lp
Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3