Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 
(Read 15608 times)
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Slovenija - gre v NATO II.
Reply #30 - 10.01.2003 at 17:59:36
 
Miska wrote on 10.01.2003 at 13:10:34:
Vendar je dekan FDV nas predlog za organizacijo predavanja zavrnil, ces da FDV nima financnih sredstev. Tako smo sprejeli solidarnostno gesto Mirovnega instituta in Kiberpipe, ki sta nam omogocila izvedbo predavanj.


Zanimivo kako se še fakultete različno usmerjajo.

Včeraj ko je bila oddaja TRENJA na POP-TV je prav sijala razlika, med Filo-faxarji in FDV-jevci, he he...

Na filofaxu, ki je tudi povezan z mirovnim inštitutem, pa bo šlo. Mi je tudi bolj všeč....

Bodo modreci zagovorniki za vstop v NATO, spet hitr začel govorit, da prihaja nevarnost iz juga...

Vsekakor je bil razgovor zanimiv, na trenutke prava burka, da je Slavko Slak (voditelj) se mi zdi vmes kar na ene dve kave skoču.
Back to top
 
 
IP Logged
 
DylanDog
5
*****
Offline


Posts: 791
somewhere in space..
Gender: male
Re: Slovenija - gre v NATO II.
Reply #31 - 10.01.2003 at 22:03:25
 
Še več takšnih in podobnih odaj. Stran ki je ZA je kvasile take da sem imel občutek da nas hoče prepričat da je sovražnik s tanki in kajjazvemčem že na naših mejah in nas bo zdajzdaj popacal! Pa iz koga brijejo norca? Iz nas na žalost...

In danes sem poslušal kontaktno odajo na radiu maribor, tema: Za ali Proti. Vse ok, samo alo, bilo mi je kar slabo in pulz se mi je dvignil, ker, bolj pristrasnka kot je bila voditeljica, bolj  ne bi mogla bit. Shame....

NATO?  NE HVALA!


LP, Dylan Dog
Back to top
 

Think P O S I T I V E
WWW WWW  
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Slovenija - gre v NATO II.
Reply #32 - 18.01.2003 at 23:53:24
 
Sem gledal danes na TV, da so za promocijo za nato lani porabili 91 milijonov tolarjev. In to samo za prepričevanje Slovencev, da je NATO nekaj dobrega.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Slovenija - gre v NATO II.
Reply #33 - 19.01.2003 at 00:07:37
 
Jaz sem pa danes prebral, da bo Islandija kot članica NATO morala dati nekaj letal iz dveh letalskih družb za transportiranje vojakov in opreme vojne v Iraku. Potem bodo dali na voljo dve ladji.
Ob istem času je bila v neki reviji napoved za leto 2003 za pomembne Islandce in Islandijo nasploh. ( Podobno kot v Nedeljcu piše za Slovenijo.)  No, tam piše da bo v letošnjem letu na Islandiji terorizem. Eventuleno v začetku naslednjega leta.
A še kdo hoče v NATO?

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Realbe
Guest




Re: Slovenija - gre v NATO II.
Reply #34 - 19.01.2003 at 11:06:05
 
Nekaj argumentov za nato

1.Slovenija je tako majhna in politično nevplivna v svetu,da se mora sprijaznit z stransko vlogo - kar v nekaerih primirh ni slabo.Poleg tega nas že zdaj in so nas tudi v preteklosti zmeraj komadiral.Lep primer moči ameriških lobijev pri nas je izvažanje topovskih cevi v Sirijo(velik posel).Slovenija lahko po mednarodnem pravu izvaža topovske cevi v Sirijo(nobenih sankcij, nič)
Vendar so proizvodjo ustavili po pritiskih ZDA(verjetno so nam ponudili nadomesten posel za izpad dobička).
Se pravi da z vstopom v nato v tem pogledu nimamo kaj zgubit, sigurno pa pridobimo boljše pogajalske pozicije za reševat mednarodne spore(Hrvaška), pa tudi pogoji za trgovino in gospodarstvo se izboljšajo (Večje zaupanje v slovenski trg).Boljše je biti zdraven,kot pa ne,ko odločajo o tvji usodi.

2.Kar se tiče stroškov je brez veze razpravljat,ker tudi če bi slovenija morala za svoj obrambni proračun dati 2-krat več kot daje zdaj( kar pa sploh ni res) so obrambni stroški, ki jih bi slovenija mogla sama plačevat da bi imela tako obrambno moč kot nato tako veliki da bi jo bilo treba prodat in še bi zmanjkalo.
Zakaj Slovenija rabi tako obrambno moč?
Že Samo en argumet iz zgodovine zadostuje.Kdo  je leta  recimo 1895 vedel,da bo čez 10 let svetovna vojna brez primerjave v takratni zgodovini,In še naprej kdo je leta 1930 lahko pomislil,da bo čez 10let še ena svetovna vojna še miljonkrat bolj grozna.
Ob tako nestabilnih razmerah kot so danes v svetu in ob
dejstvu orožja za množično uničenje bi morali tisti slovenci ,ki niso za nato dvakrat premiliti kaj govorijo in če nima nijhovo razpoloženje proti natu korenine kje globje kot v argumentih.
Kar se tiče naših fantov v svetu mislim,da Slovenija še en lep čas ne bo imela kaj iskat v sodobno izurjeni in opremljeni vojski, če imajo celo nemci zastarelo vojsko v primerjavi z ZDA.
Ob primeru napada in se mi ne bi strinjali lahko še zmerom rečemo ne.






Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Slovenija - gre v NATO II.
Reply #35 - 19.01.2003 at 14:24:36
 
A več kot dve točki pa nimaš za v obravnavo Realbe?
Slabo slabo. Še za tidve se najde protiutež, ki največkrat temelji na mednarodnih lobijih.  Ker je lobistov tudi v parlamentu še dovolj ne moreš biti dovolj prepričljiva s tvojim postom.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Realbe
Guest




Re: Slovenija - gre v NATO II.
Reply #36 - 19.01.2003 at 14:33:30
 
Andres:

A več kot dve točki pa nimaš za v obravnavo Realbe?
Slabo slabo. Še za tidve se najde protiutež, ki največkrat temelji na mednarodnih lobijih.  Ker je lobistov tudi v parlamentu še dovolj ne moreš biti dovolj prepričljiva s tvojim postom.  

Kakšni lobiji?
Lahko malo bolj konretno prosim?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Slovenija - gre v NATO II.
Reply #37 - 19.01.2003 at 22:53:03
 
Quote:
Andres:

A več kot dve točki pa nimaš za v obravnavo Realbe?
Slabo slabo. Še za tidve se najde protiutež, ki največkrat temelji na mednarodnih lobijih.  Ker je lobistov tudi v parlamentu še dovolj ne moreš biti dovolj prepričljiva s tvojim postom.  

Kakšni lobiji?
Lahko malo bolj konretno prosim?


Za začetek.  Lobi je tudi MCdonalds. Le toliko v vednost ti dam. Priporočljivo je, da otroke enkrat dnevno pošilješ
tja na malico.  Imam prav?
Enako je lobi ameriška železarksa industirja.  Ravno tako je lobi farmacevtska industirja, ki priznam, ni v večinski lasti glede na svetovni trg, na Ameriških tleh.

In veš. Lobi je ruknikiti dol eno državo, ker ni hotela v NATO, ter jim na tak način prodajati 6 let orožje na koncu pa od enega dela te države tržiti na račun priključitve k NATO.  

Tisto o sirijskih tankih je tudi lobi.  Pač moč svetovne politike. Žal. Ti očitno se greš biti najmočnejša.
A vendarle. Mar nisi ti pomešala Sirijo z Iranom, morda Irakom in ne le tankovse cevi. Za cele tanke je šlo. Morda se motim jaz.

In mimogrede. Ameriške jedrske odpadke kot člani NATO bomo shranjevali kar pri tebi doma ali kako bo že to?  

Mi je prav žal da ne vidiš dlje kot do prestiža.  


Andres


Back to top
 
 
IP Logged
 
Realbe
Guest




Re: Slovenija - gre v NATO II.
Reply #38 - 20.01.2003 at 03:01:21
 
Andres:

Sej si nisva tako daleč.(Baj d waj jst sem moškeka spola-neumno ime)
To o lobijih imaš čisto prav.Sej to sem hotel jest povedat ,da če smo neformalno že v nato zakaj ne bi bli še formalno zgubit nimamo kej,kar se tiče moralne soodgovornosti za neumnosti Amerike mislim da  imamo pravico do nestrinjanja.

Quote:
Tisto o sirijskih tankih je tudi lobi.  Pač moč svetovne politike. Žal. Ti očitno se greš biti najmočnejša.
A vendarle. Mar nisi ti pomešala Sirijo z Iranom, morda Irakom in ne le tankovse cevi. Za cele tanke je šlo. Morda se motim jaz.  


Šlo je za cevi od havbic v Sirijo.Perdlaskim ali na začetku lanskega leta.

Quote:
In mimogrede. Ameriške jedrske odpadke kot člani NATO bomo shranjevali kar pri tebi doma ali kako bo že to?    



V to pa zelo,zelo, dvomim.Že zaradi slovenske osveščenosti zelo težko.(Ne rečem države tretjega sveta
)
Quote:
Mi je prav žal da ne vidiš dlje kot do prestiža.  



Kakšnega prestiža. jst govorim o obrambni moči Slovenije!!!




Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Slovenija - gre v NATO II.
Reply #39 - 20.01.2003 at 13:31:28
 
Normalno da se drzava clanica zavezuje da bo od NATO prevezela doloceno kolicino jedrskih odpadkov.  Te stvari se naceloma vejo, a se jih ne poudarja.  Vidis Se ena podgana, ki ti jo ponuja NATO.

Obrambna moc.  Pred kom naj se pa branimo, da bi morali v zaveznistvo skakat?  Pred Arabci verjetno.  Samo oni so nasi gospodarski zavezniki se iz casa neuvrscenosti, to  ves se mi zdi. Enako je z vzhodnjaki in severnjaki.  Kaj cemo potem? Z zahodom tiscat, da bomo imeli cel svet okoli sebe?  Da bomo res prepoznavni kot neka velesila bedakov? Prepoznavnost mini velesile se ne dela skozi  zdruzevanje maxi velesile.  Moras biti drugacen, da te svet opazi, da v bistvu mini velesila si. In  zato ima Slovenija vse moznosti.

Americani pri nas nalagajo po malem, ker pa smo dalec in ker so jih predvsem Nemci prehiteli hocejo pobirati smetano na vojaskem podrocju.  Ne hvala.

Hvala tudi za obrazlozitev glede Sirije. Jaz sem pomesal za najboljse tanke na svetu pred leti, ki so bili delani za puscavske razmere.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Realbe
Guest




Re: Slovenija - gre v NATO II.
Reply #40 - 20.01.2003 at 15:50:36
 
Andres

To z odpadki je neverjetno.
Saj imaš prav interesi Nata se v večini primerov prilagajajo (se interpretirajo kot- ), interesi - som ZDA.


Quote:
Obrambna moc.  Pred kom naj se pa branimo, da bi morali v zaveznistvo skakat?  


O tem bi pa jaz malo bolj previdno.


Quote:
Kdo  je leta  recimo 1895 vedel,da bo čez 10 let svetovna vojna brez primerjave v takratni zgodovini,In še naprej kdo je leta 1930 lahko pomislil,da bo čez 10let še ena svetovna vojna še miljonkrat bolj grozna.


Res pa je tudi ,da ob zdajšni prevladi ZDA vsaj za nekaj časa lahko izključimo to možnost ker se jim ne more nobeden direktno po robu.Zato terorizem.Boj proti temu pa je zavit v meglo in kmalu lahko postane terroriziranje vse ljudi globalno (kar je delno tudi že res-kratenje človeških pravic na račun svobode držvljanov(v ZDA),napad na Irak....
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Slovenija - gre v NATO II.
Reply #41 - 23.01.2003 at 12:44:27
 
Kolk je smešno, da so sedaj, ko je že skoraj jasno, da bomo ljudje vstop v nato zavrnili, se naši politiki začeli posluževati zavajanj in izsiljevanja, s tem, ko bluzijo, da bo treba pol spet narest vojsko 100000 komadov, pa da bo mogoče obvezno služenje žensk, pa pol objavljajo glih zdej članke, kako je Evroska unija se nesposobna sama ubranit pred sovražniki.... Sploh naj raje pomislijo, da tako ali tako ni več dovolj mladih, da bi lahko delali tako vojsko, kot drugo se ne bi noben boril rad za ameriško nafto, se je pa še vedno pokazalo iz zgodovine, da smo Slovenci izjemno dobri vojaki, gverilci, bili vedno, ko so nas napšadli, če je bilo treba, drgač smo se pa raje prilagodili...

In to je ključ do uspeha, da se življenju prilagajaš, ne da si z nasiljem hočeš koga podjarmit!


Grin Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Tongue Grin
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Slovenija - gre v NATO II.
Reply #42 - 01.02.2003 at 23:37:07
 
Quote:
Andres,

ne vem, če je bosa, čeprav nimam veliko argumentov za mojo trditev.

Ampak občutek imam tak, tako nekako mi smrdi..

Seveda bo tam še država ali nekaj držav, nekaj bo že, a ne. Mislim pa, da ZDA v sedanji obliki in ureditvi čez 10 let ne bo.

Dokazati pa ne morem, jasno. Torej, počakajmo.


Verjamem, da ne moreš dokazati. Veš, če bi se vse zgodilo, kar si kdo želi, bi bil ta svet kaj čuden. In ta tvoj občutek je tipičen nedonosenček tvojih skritih želja.

Hehe, se pa splača vačasih sem pogledat, tu res imate pravi življenjski humor, ki kar raste, ga ni treba umetno delati.

Hvala za zdrav smeh, Miro!

lp Samson

Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Slovenija - gre v NATO II.
Reply #43 - 01.02.2003 at 23:41:20
 
Kar pa zadeva vstop Slovenije v NATO...  Mnogi ste izrazili svoje poglede, z nekaterimi se strinjam, z drugimi ne, tretjih preprosto ne razumem.

Popolnoma jasno je, da trenutno Slovenija nima nobene boljše izbire, kot pridružiti se NATO. Ni ne vem kako navdušujoče, toda če boljšega ni... Smo pa premajhni, da bi na drug način zagotovili vsaj osnovno državno varnost. Mislim, da se vsaj v tem prav vsi strinjamo.

lp Samson
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Slovenija - gre v NATO II.
Reply #44 - 02.02.2003 at 15:51:46
 
Samson!

In vsi nam ponujao vojsko kot opcijo, obrambe države za večjo varnost
Vidiš. To je še iz Yugo časov in vse te generale je treba nekam pospravit, vsem novim gneracijam privilegirancem je potrebno zagotoviti, ne le vodo, tudi kruh. No, tudi mimo dejstva prodanih duš ne gremo.  Vsi ti vojaški profiterji Slovenije, brez podpisa pri naročilu vojaške opreme, tačas stokajo kako hudo nevarno in drago je biti brez vojske.  
A vendarle nas nihče ne pozna kot smo izvedeli. Branili se pa bi?  Cheesy  In obenem Samson, napiši mi še, katera neoborožena mini država je bila napadena v zadnjih 1000. letih?


Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5