Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 7814 times)
A.
Ex Member




doma v evropi, varni v evru
18.03.2003 at 13:46:46
 
zdravo sam eno idejo sem dobil...

kampanja za nato je kampanja za varnost, torej če nadomestimo varnost z nečem ekvivalentnim natu nam ni treba vanj?

poglejmo dokaz:

če gremo v eu...
bomo sprejel evro, če bomo sprejel evro, bo vsaka država eu tolk pametna,
da ne bo dopustila, da nas napadejo...
oz nobena država zunaj eu, ne bo tolk pametna, da bi nas napadla!

torej je to, da sprejmemo evro enakovredno temu, da gremo v nato
torej če sprejemmo evro, nam v nato ni treba...

iz tega sledi geslo:
doma v evropi, varni v evru
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: doma v evropi, varni v evru
Reply #1 - 18.03.2003 at 14:04:57
 
Quote:
iz tega sledi geslo:
doma v evropi, varni v evru

Grin Grin
Zanimiv preblisk!

A se vseeno sprašujem,  kaj za vraga pa še vedno delajo v natu naprimer Nemčija ali Italija, saj imajo evro.
Ali se v evru ne počutijo dovolj varne?



Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: doma v evropi, varni v evru
Reply #2 - 18.03.2003 at 14:48:20
 
Varen si lahko kvečjemu brez dnarja,  brez eura al pa  sit-a, ker če nč nimaš ti ni treba v strahu živet, da ti bo karkoli vzeto.

Tisti,  ki si morajo  z dnarjem varnost zagotavljat, v bistvu le  branijo svojo bogatijo pred revščino, ki jih sami proizvajo doma in po svetu.

Ne želi si eura, ker tud če ga ti ne boš imel, te bodo pa ponucal za to, da boš branu tiste, ki ga bodo imel.  Angry
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: doma v evropi, varni v evru
Reply #3 - 18.03.2003 at 14:58:34
 
titud wrote on 18.03.2003 at 14:48:20:
Ne želi si eura, ker tud če ga ti ne boš imel, te bodo pa ponucal za to, da boš branu tiste, ki ga bodo imel.  Angry

A potem takem vseeno ne boš varen, tudi če ne boš imel eurov, ker te bodo porabili ... 8)

Občutek varnosti je po moje eno stanje duha in ni odvisno od tega ali imaš ali nimaš denarja, če le ne pogojuješ svoje varnosti s količino denarja.
Če se zavedaš, da je tisto, kar si dejansko ti, praktično neuničljivo, da so uničljive le minljive stvari, potem se nimaš česa bati in se lahko v vsakem trenutku počutiš varnega.



Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: doma v evropi, varni v evru
Reply #4 - 18.03.2003 at 15:18:36
 
Bardo_Thodol wrote on 18.03.2003 at 14:58:34:
Če se zavedaš, da je tisto, kar si dejansko ti, praktično neuničljivo, da so uničljive le minljive stvari, potem se nimaš česa bati in se lahko v vsakem trenutku počutiš varnega.


Telo je tudi uničljivo - umrljivo. Zakaj pa se v večini bojimo bretelesnosti ali pa izventelesnosti; vsi se bojimo 'neke' smrti?  Če ne drugega se bojimo fizične bolečine (vsaj jaz). V vsakem trenutku se je po moje nemogoče počutiti varnega, ker ne moreš biti skoz v takšni zavesti, zato potrebno je konstanto samozavedanje in samospominjanje, al kaj? Ali imajo eni to vedenje že od skoz?
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: doma v evropi, varni v evru
Reply #5 - 18.03.2003 at 15:37:27
 
Bardo, to da si želiš imet, je tisto stanje duha, ki mu služiš, tud če nč nimaš.

Zvezdica, to da se bojiš umret, je le odraz stanja  duha, ki mu služiš, če v resnic sploh ne živiš. Če živiš, nimaš  v bistvu nobene   potrebe po tem, da bi si želu živet. Zakaj bi  se pa pol bal, da se ti s smrtjo ta želja ne bi uresničla?
Back to top
 
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: doma v evropi, varni v evru
Reply #6 - 18.03.2003 at 15:53:12
 
Po mojem je prepozno o tem razpravljat, večina se je odločila za NATO. Na srečo ali na žalost, nimamo kaj več storit, razen oddati svoj glas.
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
tomi
5
*****
Offline

Kaj pa če je vse RES???

Posts: 519
MB
Gender: male
Re: doma v evropi, varni v evru
Reply #7 - 18.03.2003 at 19:03:44
 
titud wrote on 18.03.2003 at 14:48:20:
Varen si lahko kvečjemu brez dnarja,  brez eura al pa  sit-a, ker če nč nimaš ti ni treba v strahu živet, da ti bo karkoli vzeto.

Tisti,  ki si morajo  z dnarjem varnost zagotavljat, v bistvu le  branijo svojo bogatijo pred revščino, ki jih sami proizvajo doma in po svetu.

Ne želi si eura, ker tud če ga ti ne boš imel, te bodo pa ponucal za to, da boš branu tiste, ki ga bodo imel.  Angry


Se precej strinjam... Kako varnost za vraga tebi pomeni evro?!
Če se bodo cene res standarizirale glede na Evropo bomo še tenko piskali...
Standard bo se pa itak znižal za najmanj 20%. Vedno, ko država vstopa/izstopa iz kakšne zveze nastopi gospordarska kriza. Pomnite začetke "samostojne" Slovenije?

Quote:
Po mojem je prepozno o tem razpravljat, večina se je odločila za NATO. Na srečo ali na žalost, nimamo kaj več storit, razen oddati svoj glas.


Ja, imamo pa še za razpravljat glede EU.. Glede na to, da je absolutna večina že padla pod večletno agresivno propagando, bomo res da sprejeti... Tema je kako bomo ŽIVELI v obdobju po včlanitvi v EU...
Hvala bogu da je to še daleč...
Back to top
 

Pametni razpravljajo o idejah,&&povprečneži o dogodkih,&&omejeni pa o ljudeh. &&(Hyman Rickover)&&
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: doma v evropi, varni v evru
Reply #8 - 18.03.2003 at 20:58:50
 
Ten-nej, si je vzel čas in ugotovil, da rabi euro-te in da ne rabi NATA.

Zakaj bi torej kupoval nekaj, česar ne potrebujem?



lp
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: doma v evropi, varni v evru
Reply #9 - 18.03.2003 at 21:35:29
 
ti si car ten  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: doma v evropi, varni v evru
Reply #10 - 18.03.2003 at 22:10:40
 
t wrote on 18.03.2003 at 20:58:50:
Ten-nej, si je vzel čas in ugotovil, da rabi euro-te in da ne rabi NATA.
Zakaj bi torej kupoval nekaj, česar ne potrebujem?

Materialne dobrine vedno posedujemo na račun nekoga drugega, se pravi, da je s tem ko jih imamo mi, nekdo drug zanje prikrajšan. V tekmi zanje si jih je vedno treba na tak ali drugačen način na silo izboriti.

V tem smislu bi se lahko dalo razumeti tudi povezanost posedovanja eurov z natom.

S tem nočem povedati, da sem zagovornik nata, ker nisem, pač pa, da je navezanost in hlastanje za materialnimi dobrinami tisti izvirni greh iz katerega v končni fazi izhajajo tudi vse vojne in oborožena organiziranja, ki jim je namen le povečanje učinkovitosti uporabe sile, vendar v osnovi služijo istemu cilju, kot upoštevanje na videz najbolj  "pravičnega" prava, ki nam tudi (vsaj začasno) zagotavlja nedotakljivost naše lastnine.


Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: doma v evropi, varni v evru
Reply #11 - 19.03.2003 at 00:58:02
 
Meni je OK, da bomo šli v Evropo, kajti podpiram združevanje narodov na podlagi gospodarstva, kulture,... fajn je, ker ne bo več meja, skratka to podpiram.

Ne podpiram pa združevanje v neke vojaške paranoidne scene. NATO, nein danke.
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: doma v evropi, varni v evru
Reply #12 - 19.03.2003 at 08:39:09
 
Je zlo resn argument za nato, da so v njem  skor vsi, ki majo € in da je €  tako rekoč zgrajen na natu in ne obratno. Vsaj tko se stvari kažejo europejcem, čeprav bo do takrat, ko bomo dobili  mi  €, za  nato  ziher izkazal, da bi bil brez  € nag. Zato bi blo dobr počakat pa ne hitet v nato. Samo počakat, da  folk to ozavesti, nč drugega.

Fino bi blo seveda tud ozavestit, kaj bo za nas pomenu €, še preden bomo svoje sit-e zamenjal zanjga. Mislim, da bo cajta za to še  dost, tud ko bomo formalno v EU. Predvsem  za tiste, ki zdaj nimajo sit-ov, pa imajo varnost, in ki sanjajo, da bodo pol imel € in varnost. Eno je ziher: bodo € pol imel le, če bodo  lastno varnost pod kakšnim eu al pa nato šlemom okrog po svetu zastavljal. Ampak kaj ti bol € nucov, ko jo boš res do konca zastavu?  

Vse se plača, nč ni zastonj.  Če kdo, pol bi to moral en majhen narod kot smo mi, to vedet. Mi ne moremo kalkulirat, ker v računih, ki jih izstavljajo tavelki, smo zmerom zanemarljiva spremenjljivka: tud pri obrambi evropskih vrednost lahko gre cel narod v nč kot ena koletelarna škoda. Mi smo zmerom v situaciji, ko mormo it na vse al pa nč, v temu pokru pa lahko zmagamo le, če mamo vse karte v rok, če nismo ziheraši in če bomo znal preprečljivo blefirat, da zmormo vse sami. Tko dobr  blefirat, da bomo sami seb verjel, če ne drugih ne bomo uspel prepričat. Če bomo sposobni ustvarit tako psihično stanje pr  seb, se  bodo okoliščine začele same od sebe odvijat nam prid. Bomo po domače povedno imel srečo. Doslej smo jo zgodovinsko gledano imel in ne vidm razloga, zakaj bi se moral zdej, ko to vemo, temu spoznanju odpovedat v imenu tako izpraznjega pa zlorabljenega simbola kot je štirikraka zvezda nata al pa dvakrat prečrtn c, ki je v bistvu samo lokalna verzija  dvakrat prečrtanega s-ja z istim pomenom.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: doma v evropi, varni v evru
Reply #13 - 19.03.2003 at 09:14:27
 
Petra. wrote on 19.03.2003 at 00:58:02:
Meni je OK, da bomo šli v Evropo, kajti podpiram združevanje narodov na podlagi gospodarstva, kulture,... fajn je, ker ne bo več meja, skratka to podpiram.

Kako da ne bo meja? Zunanja, evropska meja je mastrihtska in mnogo bolj zaprta od teh, ki jih imamo zdaj. Zagotavljati mora predvsem neprodušnost pred vdorom delovne sile iz vzhodnih revnejših predelov našega planeta, kar ni ravno zgled odprtosti. V to shemo varnosti za tiste, ki se nahajajo znotraj meje, pa spada tudi vojaška zaščita, katere temelj je trenutno nato.


Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: doma v evropi, varni v evru
Reply #14 - 19.03.2003 at 11:11:45
 
Quote:
Kako da ne bo meja? Zunanja, evropska meja je mastrihtska in mnogo bolj zaprta od teh, ki jih imamo zdaj. Zagotavljati mora predvsem neprodušnost pred vdorom delovne sile iz vzhodnih revnejših predelov našega planeta, kar ni ravno zgled odprtosti. V to shemo varnosti za tiste, ki se nahajajo znotraj meje, pa spada tudi vojaška zaščita, katere temelj je trenutno nato.


Dobr si tole ven potegnu, bartol. Je paradoks, da te šengenske meje, ki poteka med nami in italijani pa avstrijci vsaj mi ne ozvestmo  tolk, ker  smo jo jim že zdej delal uslugo in smo jo  samoiniciativno  pomaknil na hrvško/madžarsko mejo. Zdej bo pa na hrvaško mejo treba premaknt kompletno  mašinerijo, ki jo majo zdaj italijani pa avstrijci na meji z nami. Jebena situacija, saj   zadaj se bo na naših mejah šla svojo nečimrnost do tujcev cela evropa. Mi zase ziher ne bi rabl  take kao zaščite,  že zdaj smo bli dost preveč vneti pri lovljenju revežev po grmovju.   Bomo imel le  dodatne  jebancije z s hrvati, ki  jih bomo ziher kasiral nazaj. Jest sem bil npr. lani vsega 2 x italiji pa nikjer drugje v EU, pa najmnaj 50 x na hrvaškem. Že zdaj sem rajš šel čez italijansko kot hrvaško mejo, zdej bomo pa na hrvaški strani ziher še dodatno maltreiran.

No, se pustim tud pozitivno presenetit, ker je  v evropi recesija in bodo morali bit hrvati  tud s slovenci zadovoljni Smiley.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3