Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5
(Read 15634 times)
picola
Guest




Re: Slovenija - gre v NATO II.
Reply #15 - 17.09.2002 at 05:04:08
 
Jst pa mislm,da se je o vsem tem čist brezveze pogovarjat,ker je vse v rokah vodilnih.Vse se vrti okrog denarja,denarja in še enkrat denarja.Mi smo samo ene male figurice tam nekje dol in gledamo tja nekam gor v ljudi,ki vodijo naša življenja.IN MI JIM NE MOREMO ČIST NIČ.Se sploh zavedamo,da že zelooooooooo dolgo nismo svobodni?Smo ujetniki na tem svetu.Tudi če se ljudstvo odloči,a ne gre v Nato...A mislite,da se ne da podatkov referenduma spremenit v korist tistih,ki to hočejo.Referendum je samo zato,da smo mi little people tiho,ker nam je nekdo dal možnost izraziti svoje mnenje.In se ne bunimo,ker v resnici sploh ne vidimo,da je to samo ena brezvezna igra,ki jo vodijo trenutno Zda.In mi smo marionete v njihovih rokah.DENAR JE SVETA VLADAR.Na žalost je tako odkar obstaja svet.In bolj se 'razvijamo',bolj to pravilo velja.V resnici smo pa vsak dan bolj primitivni.Sicer pa se mora zgodit nekej(najbrž kar sv. vojna),ker bomo sicer čez 50 let hodili  eden po drugem,ker nas bo že ohoho preveč na tem ljubem svetu.
To je moje skromno mnenje.
Lep dan želim vsem.Izkoristite ga,dokler imate čas.Pa povejte svojim bližnjim,da jih imate radi,kajti jutri jih morda več ne bo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Slovenija - gre v NATO II.
Reply #16 - 17.10.2002 at 16:08:00
 
Malo za hec pa malo za res....
s strani:
http://www.geocities.com/mreza_ne/

OGLASI:

IŠČE SE... dober razlog za vstop v Nato.

KUPIM... čisto preteklost (šifra:NATO)

BI RAD spoznal svet, pobil nekaj ljudi, se odvadil razmišljati? PRIDRUŽI SE NAM! NATO

IŠČEM... lepo državo za gradnjo vojaskega oporisča z jedrskim orožjem (šifra:NATO)

PRODAM... vojne zločine, dobro ohranjene (šifra: NATO)

PRIVLAČEN morilec, srednjih let, bi rad spoznal mlado državo. (šifra: NATO)
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Slovenija - gre v NATO II.
Reply #17 - 21.11.2002 at 13:44:20
 
ŽAL Cry, so nas res povabili v NATO. Me zanima kaj bo zdaj z referendumom?
Ali obstajamožnost, da gremo v NATO brez referenduma?

Če ja, pol ne bomo več zgolj policijska država, temveč tudi vojaška država in možna tarča teroristov, he, he, he...  8)
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Slovenija - gre v NATO II.
Reply #18 - 21.11.2002 at 14:19:37
 
Petra. wrote on 21.11.2002 at 13:44:20:
Ali obstajamožnost, da gremo v NATO brez referenduma?

Kdaj in pod kakšnimi pogoji se razpiše referndum, določa Zakon o referendumu in ljudski iniciativi:

11. člen

Državni zbor lahko razpiše zakonodajni referendum na svojo pobudo.

Predlog, naj državni zbor razpiše zakonodajni referendum, lahko da vsak poslanec.

12. člen

Državni zbor mora razpisati zakonodajni referendum, če to zahteva najmanj tretjina poslancev, državni svet ali štirideset tisoč volivcev.

13. člen

Zahtevo volivcev za razpis referenduma vloži njihov predstavnik. Zahtevi mora biti priloženo najmanj štirideset tisoč podpisov volivcev.

Pobudo volivcem za vložitev zahteve za razpis referenduma lahko da vsak volivec, politična stranka ali drugo združenje državljanov.

Pobudnik obvesti o svoji pobudi predsednika državnega zbora. Pobuda mora vsebovati opredeljeno zahtevo v skladu s 14. členom tega zakona in mora biti podprta s podpisi najmanj dvesto volivcev na seznamu, ki vsebuje osebne podatke podpisnikov: ime in priimek, datum rojstva, naslov in občina stalnega prebivališča. Obvestilo o pobudi se vloži neposredno pri pristojni službi državnega zbora.
Predsednik državnega zbora obvesti o dani pobudi najpozneje v treh dneh po prejemu pobude ministrstvo, pristojno za vodenje evidence volilne pravice, in določi rok, v katerem se zbirajo podpisi volivcev za podporo zahtevi za razpis referenduma. O tem roku obvesti tudi pobudnika zahteve.

Volivec da svojo podporo zahtevi s podpisom na obrazcu, ki ga določi ministrstvo, pristojno za evidenco volilne pravice. V obrazcu mora biti navedena zahteva za razpis referenduma, na katero se nanaša podpora volivca. Volivec podpiše obrazec osebno pred pristojnim organom, ki vodi evidenco volilne pravice. Volivec lahko da podporo s podpisom posamezni zahtevi za razpis referenduma samo enkrat.


Če te zanima kaj več:
http://www.gov.si/dz/si/aktualno/spremljanje_zakonodaje/sprejeti_zakoni/sprejeti...

Back to top
 
 
IP Logged
 
Blisk1
3
***
Offline

I love YaBBaaa rasta-wo-man!

Posts: 208
Lublana
Gender: male
Re: Slovenija - gre v NATO II.
Reply #19 - 21.11.2002 at 14:44:03
 
JUHU NATO NATO, JUHU, končno neki pametnega.
Grin
Back to top
 

WHAT GOES AROUND COMES AROUND!
WWW WWW  
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Slovenija - gre v NATO II.
Reply #20 - 25.12.2002 at 17:59:13
 
Juhuhu, NATO se zopet pripravlja na vojno. Juhuhu spet bo tekla kri. Cry  In mi veselo rinemo v to. Undecided Zakaj ne upajo razpisati plebiscita za vstop v NATO? ???

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Slovenija - gre v NATO II.
Reply #21 - 26.12.2002 at 18:32:24
 

Sem proti SLO v NATO; oziroma bolje, nobenega smisla ne vidim v tem; zdaj, nato pa tudi ne.
Wink
ARS


PS:
Razgovor kanadske obalne straze i americkog nosaca aviona Lincoln u listopadu 1995.
Covjek bi mogao pomisliti da se radi o vicu, da ga kasnije nije objavila americka mornarica.

Kanadjani: Molim promijenite kurs plovidbe za 15 stupnjeva prema jugu, kako biste izbjegli koliziju.

Amerikanci: Zahtijevamo da promijenite kurs za 15 stupnjeva prema sjeveru, da bi se izbjegao sudar.

Kanadjani: Negativno. Morate promijeniti kurs za 15 stupnjeva prema jugu, kako biste izbjegli koliziju.

Amerikanci: Govori kapetan americkog ratnog broda! Ponavljam: Promijenite vas kurs plovidbe!

Kanadjani: Negativno. Ponavljam jos jednom: Morate promijeniti kurs plovidbe.

Amerikanci (povisenim glasom): Govori nosac aviona USS Lincoln, drugi po velicini brod atlantske flote USA! Prate nas tri razaraca, tri krstarice i mnogi pomocni brodovi. Zahtijevam od vas da promijenite kurs za 15 stupnjeva prema sjeveru! Ponavljam, ili cete promijeniti kurs za 15 stupnjeva prema sjeveru ili cemo mi poduzeti protumjere kako bismo zagarantirali sigurnost naseg broda!

Kanadjani: Mi smo svjetionik.

Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Slovenija - gre v NATO II.
Reply #22 - 27.12.2002 at 01:09:08
 
Grin Grin Grin...

LP Harry
Back to top
« Last Edit: 31.12.2002 at 00:04:15 by Igor P. »  

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Slovenija - gre v NATO II.
Reply #23 - 31.12.2002 at 17:23:47
 
kaj si nor, kaki loleki Grin Grin Grin

kaj si pa o tem mislite, kar je blo nedavno nekje slišano...da bodo slovenske vojake poslali v mirovno misijo v Afganistan? (a je to samo uvertura, da se navadimo umirat za Ameriko in posledicami njihovih vojn?)
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Slovenija - gre v NATO II.
Reply #24 - 06.01.2003 at 14:21:39
 
Ko bo vojska postala profesionalna, pol mi je v bistvu vseeno, če bojo odhajali v Afganistan, Irak, Korejo..., ker so se sami odločli za to...


Drugače pa  Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Cry Lips Sealed Cry Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Slovenija - gre v NATO II.
Reply #25 - 06.01.2003 at 16:16:26
 
U Nato je treba in je nuja.

ZDA, prevzemajo vlogo svetovne sile, polagoma bodo z zavezništvom in svojim mogočnim kapitalom postopoma prevzela vse lastništvo zemlje v svoje roke.

Na koncu bo le planet ZDZ (Združene države Zemlje).

Tko, da ne se bat, dejmo mi en šah odšpilat, kak piknik, srečanje, sestanek met in se fino zabavat, pa bo.

Nato, bi lahko na zabave prevažal naše somišljenike, majo dobra transportna sredstva.

Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Slovenija - gre v NATO II.
Reply #26 - 06.01.2003 at 16:31:29
 
Grin Grin Grin Grin Grin
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
cleo
3
***
Offline

življenje je čudovito

Posts: 118
Ljubljana
Gender: female
Re: Slovenija - gre v NATO II.
Reply #27 - 06.01.2003 at 16:57:47
 
Nato je, referendum bo....žal samo posvetovalni, kar  pomeni, da je nezavezujoč. Je sicer moralno odgovoren, ni pa zakonodajno zavezujoč. Nato rabi nove države, ker bo kmalu čas, ko bo šla Amerika predaleč in bo nosila svoje posledice...Če bomo v natu, je slabše za nas, toda bomo že preživeli...če pa ne bomo v natu, pa toliko bolje, bomo samo nevtralno ozemlje med dvema vojnama....sej ste že kdaj igrali taktiko ali pa risk...samo taktika je važna...

Pa en prov lep pozdrav po dolgem cajtu... Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Slovenija - gre v NATO II.
Reply #28 - 10.01.2003 at 13:10:34
 
Vabimo vas na predavanja Tobiasa Pflügerja: NATO - vzpostavljanje miru ali vodenje vojne?
v Kiberpipi v kinodvorani (Kersnikova 6), v ponedeljek, 13. 1. 2003, ob 18.00
predavanja bodo v anglescini

Je NATO res institucija za vzpostavljanje miru, kot nam jo predstavljajo? Tobias Pflüger, politolog in publicist s podrocja mirovnih studij iz Nemcije, bo v svojem predavanju kriticno pregledal najnovejso zgodovino Nata in poskusal odgovarjati na vprasanja, povezana z morebitnim vstopom Slovenije v NATO. Tobias Pflüger je clan Informationsstelle Militarisierung - IMI, zdruzenja, ki se razume kot del mirovnega gibanja in kriticnih mirovnih studij ter se ukvarja predvsem z raziskovanjem in informiranjem o militarizaciji, vojnah ter o mirovnih alternativah.

Tobiasa Pflügerja smo v Slovenijo povabili aktivisti in aktivistke, studenti in studentke. Zeleli smo, da predava na FDV, saj je vodstvo po kritiki svojih studentov in studentk na izrabljanje institucije univerze za propagandne obiske zagovornikov NATA izrazilo pripravljenost gostiti tudi predavatelje in predavateljice, ki so kriticni do NATA in do obstojecega globalnega reda nasploh. Vendar je dekan FDV nas predlog za organizacijo predavanja zavrnil, ces da FDV nima financnih sredstev. Tako smo sprejeli solidarnostno gesto Mirovnega instituta in Kiberpipe, ki sta nam omogocila izvedbo predavanj.

Organizirajo aktivisti in aktivistke v sodelovanju z Mirovnim institutom in Kiberpipo

Za vec informacij:
Branko Kovacic, branko_kovacic@hotmail.com, (041 243 386)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Slovenija - gre v NATO II.
Reply #29 - 10.01.2003 at 17:41:16
 
Posiljajo NATOvce v Slovenijo mozek prati, sami pa ne povedo,  da NATO protestanti niso dobili niti turisticne vize za v USA. In od tega sploh ni tako dolgo.

Komu tale Branko Kovacic sluzi??

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5