Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 
(Read 9850 times)
Brado Thodol
Guest




Re: Kako postati ISKREN
Reply #45 - 06.08.2002 at 11:45:39
 
Thot wrote on 06.08.2002 at 11:31:07:
In kaj je? Tvoja vera v to in tvoje razmišljanje.


Kar je, je in to neodvisno od moje vere ali razmišljanja.
Nekoč, ko še nikogar ni bilo, ki bi veroval ali razmišljal, je nekaj vseeno bilo.
In tudi nekoč, ko ne bo nikogar več, ki bi veroval ali razmišljal, nekaj vseeno bo.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: Kako postati ISKREN
Reply #46 - 06.08.2002 at 11:47:54
 
In kako veš, ad nikogar ni bilo? In kako veš da nikogar ne bo? Ker v toverjameš. Jaz razmišljam drugače. To je tisto o čemer govorim. To je tvoja resnica.
LP
T.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo Thodol
Guest




Re: Kako postati ISKREN
Reply #47 - 06.08.2002 at 11:54:43
 
Thot wrote on 06.08.2002 at 11:47:54:
In kako veš, ad nikogar ni bilo? In kako veš da nikogar ne bo? Ker v toverjameš. Jaz razmišljam drugače. To je tisto o čemer govorim. To je tvoja resnica.
LP
T.


Saj nisem trdil, da je to resnica, to so samo moje predpostavke (predpostavka ni resnica), da nismo in ne bomo večno tu in da iz te predpostavke sledi, da tudi, če ni nikogar,  ki bi razmišljal ali veroval, nekaj je.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Kako postati ISKREN
Reply #48 - 06.08.2002 at 12:01:35
 
Thot wrote on 06.08.2002 at 10:26:05:
Ljudje smo si različni, zato absolutna resnica ne obstaja.

obstaja samo ti je ne poznaš, v bistvu je noben (tuki/zdej) ne pozna, samo bog ki jo je definiru
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: Kako postati ISKREN
Reply #49 - 06.08.2002 at 12:05:33
 
Ja gape če v boga verjameš.In ti v to verjameš. Zato si tako prepričan, kako pa veš da se ne motiš ali kako pa veš da se motim jaz?
Saj bi napisal še kaj, samo me čaka kosilo, pa se ppoldan oglasim. Tudi nekaj o Castanedi.
LP
T.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: Kako postati ISKREN
Reply #50 - 06.08.2002 at 16:57:02
 
No sedaj pa imam malo časa. To kar bom pisal vzemite kot hočete, samo ni provociranje, samo spraševanje.
In sicer, sem opazil da vam je nekako blizu Castaneda in podobna iskanja skozi šamanizem... Sedaj pa me zanima, ker sem tudi jaz bral njegova dela in so se mi zdela blizu, dokler se nisem nekega dne zavedel, da je bil ta človek zadet 80% svojega življenja. Pa mi je naredilo klik. Kako naj verjamem nekomu na besedo če pa je bil narkoman. Ker sem bil zvedav in tudi danes sem, sem tudi probal marsikaj in različica pejotla s katerim se je ukvarjal ON je trip, pač sintetično, pa vseeno, doživljajo se enaki učinki. Ne vem, ne razumem resno. Pa nekje sem celo slišal in bral da extasy odpre vse čakre, vendar jih potem veliko bolje zapaca.
O čem je tu govora? Resno mi ni jasno, pa ne mi zamerit, ker ne provociram, samo nekako sestavljam podatke ki jih dobivam. Ker se pač učim in izbral sem tehniko, da imam eno teorijo,  katera upam da je napačna, a dokaz o njeni zmoti mora biti neizpodbiten., če me zastopite Wink. Hvala za odgovore.
LP
T.
Back to top
 
 
IP Logged
 
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
Re: Kako postati ISKREN
Reply #51 - 06.08.2002 at 17:08:35
 
Miska wrote on 05.08.2002 at 20:26:56:
Mihccc – še dobro, da preživetje človeške vrste ne sloni na naju dveh…

Pa četudi bi… Vso srečo pri ovcah…


Edini primeren komentar:

Grin

Dobro speljano, Miška.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Kako postati ISKREN
Reply #52 - 06.08.2002 at 17:15:41
 
Angel!

Ocitno se nisva popolnoma razumela. Pa nic zato, bi bilo prevec out of topic.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: Kako postati ISKREN
Reply #53 - 06.08.2002 at 17:26:24
 
[color=Blue][/color]Ne vem, kako misliš, da se nisva razumela? Se pa še bova, kajne? Potem bo to...<IN Topic>... in midva bova <IN>. Fino. Komaj čakam!
Lep dan vsem!
Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Kako postati ISKREN
Reply #54 - 06.08.2002 at 19:20:52
 
Thot wrote on 06.08.2002 at 16:57:02:
No sedaj pa imam malo časa. To kar bom pisal vzemite kot hočete, samo ni provociranje, samo spraševanje.
In sicer, sem opazil da vam je nekako blizu Castaneda in podobna iskanja skozi šamanizem... Sedaj pa me zanima, ker sem tudi jaz bral njegova dela in so se mi zdela blizu, dokler se nisem nekega dne zavedel, da je bil ta človek zadet 80% svojega življenja. Pa mi je naredilo klik. Kako naj verjamem nekomu na besedo če pa je bil narkoman. Ker sem bil zvedav in tudi danes sem, sem tudi probal marsikaj in različica pejotla s katerim se je ukvarjal ON je trip, pač sintetično, pa vseeno, doživljajo se enaki učinki. Ne vem, ne razumem resno. Pa nekje sem celo slišal in bral da extasy odpre vse čakre, vendar jih potem veliko bolje zapaca.
O čem je tu govora? Resno mi ni jasno, pa ne mi zamerit, ker ne provociram, samo nekako sestavljam podatke ki jih dobivam. Ker se pač učim in izbral sem tehniko, da imam eno teorijo,  katera upam da je napačna, a dokaz o njeni zmoti mora biti neizpodbiten., če me zastopite Wink. Hvala za odgovore.
LP
T.

U BISTVU ... če znaš prebrat piše isto kot povsod, drugi izrazi ista Resnica ... in to je vse, določeni ljudje tko lažje štekajo ... kje si pa 80% pobral pa ne vem ... nadaljuj to na castaedi če ti ni odveč ... on je že bil zadost iskren, kar je doživu je povedu, svojo resnico, ki pa sploh ni tako daleč od Resnice
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Anuk
Ex Member




: Kako postati ISKREN
Reply #55 - 06.08.2002 at 23:04:06
 
Lep pozdrav!

... temni Angel varuh moj, bodi vedno ti z menoj ... Wink

V tem duhu pa res bom še kdaj molila pred spanjem;
Angel, priznam,  pravi balzam si v taki zreli podobi; čeprav bi mi bilo še zmeraj bolj ljubo, da bi bila kar Človek. (Iz lastne šibkosti? Ne vem.)
Pa tudi če pozabim na to, da angeli  vedno delajo le dobro in obenem svetijo; Angel vedno vrne vse (karkoli  Undecided?) le z nedolžnim nasmehom, opa ljubeznijo.
(samo da nisi samo ta duhoven, ampak tud iz mesa in krvi, pa je vse prav in v redu).









Back to top
 
 
IP Logged
 
Blisk1
3
***
Offline

I love YaBBaaa rasta-wo-man!

Posts: 208
Lublana
Gender: male
Re: Kako postati ISKREN
Reply #56 - 07.08.2002 at 08:07:45
 
He he, kaj pa je resnica, to kar je zate resnica, je zame LAŽ, to kar je zame resnica, so zate dvomi.
Ali so pri vseh resnicah, tvojih in mojih neizpodbitni dokazi, da ji lahko rečemo ena in edina univerzalna resnica.
Ne moremo, ker pol bi bil vsak človk z istim karakterjem.
Dolgčas.
Moja resnica je moja in se spreminja iz dneva v dan, kakšna je tvoja, ne vemč če me bo zanimalo, bom vprašal, če ne, me ne zanima.
Back to top
 

WHAT GOES AROUND COMES AROUND!
WWW WWW  
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Kako postati ISKREN
Reply #57 - 07.08.2002 at 10:47:27
 
[quote author=Blisk link=board=prijateljstvo;num=1028200621;start=45#57 date=08/07/02 at 08:07:45]He he, kaj pa je resnica, to kar je zate resnica, je zame LAŽ, to kar je zame resnica, so zate dvomi.
Ali so pri vseh resnicah, tvojih in mojih neizpodbitni dokazi, da ji lahko rečemo ena in edina univerzalna resnica.
Ne moremo, ker pol bi bil vsak človk z istim karakterjem.
Dolgčas.
quote]

Lahko.
Ta tvoja resnica je le delček resnice.
Iz univerzalne resnice, lahko spoznamo vse resnice.

Kot formula iz katere je možno "izračunati" vse "karakterje".
Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: Kako postati ISKREN
Reply #58 - 07.08.2002 at 13:04:56
 
gape, ok razumem. Govorimo o Resnici in ne resnici. Tistih 80% je tako no, ene informacije iz društva književnikov, pa ni pomen to. Se pravi če prav razumem je to kar je on povedal, ko je bil pod vplivom, blizu tistemu kar naj bi bila Resnica. Kaj potem reči? Se drogirati in najti odgovore? Možno zakaj pa ne,saj imajo verjetno te rastline svoj namen. A razumljivo mi ni, zakaj potem ko je našel resnico, še vedno posegal po tem? Ker govoriva o približku. Približek je nič. Skoraj sem ujel avtobus, a vseeno ga nisem. To je bistvo, to govorim že vedno. Nisi pa mmi odgovoril na vprašanje, seveda če veš, ali res X odpira čakre?
LP
T.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Kako postati ISKREN
Reply #59 - 07.08.2002 at 13:38:17
 
Ne spomnim se vec avtorja, lahko da je bil Crowley, pa tud naslova se vec ne spomnim dobro, lahko da je blo nekaj v smislu Dnevnik uzivalca mamil.
V tej knjigi so bile prikazane hude skrajnosti pogledov skozi mamila, tudi pogledi na resnico. Samo je neverjetno dobra knjiga.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5