Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 
(Read 9853 times)
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: Kako postati ISKREN
Reply #30 - 05.08.2002 at 12:50:48
 
Ja lahko se zdele zapleteva in vsak tisiva na svoje.
Ce enmu povem da je grd, ker je grd in ga s tem potunkam v drek sem do njega iskren. Do sebe ni mus da sem, ker kot pravis je to lahko samo stanje igranja.

Lahko nekomu, ki je grd recem, da je lep in s tem zadovoljim svoje stanje po zajebanem karakterju in sem si iskren, a do doticnega nisem.

Sej ves, varjant je velik in nekak se mi ne da o tem razpravljat, ker je vsak s svojo zaubo namazan in itak se ve, da noben ni tolk iskren, da bi zaradi tega sam sebi v skledo sral... al pa? Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo Thodol
Guest




Re: Kako postati ISKREN
Reply #31 - 05.08.2002 at 13:02:18
 
Ni štos v variantah, pač pa v tem, kaj ti z njimi narediš. Namen je važen..
Back to top
 
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: Kako postati ISKREN
Reply #32 - 05.08.2002 at 18:14:38
 
[color=Blue][/color]Namen? Kakšen? K doseganju svojih ciljev...Tanka je črta pravičnosti. Biti iskren do sebe, še ne pomeni, da si s tem tudi do drugih. Miselnost ljudi je različna. Kaj vem, zame je iskren tisti človek, ki mi pove naravnost in v obraz, to kar je res. Naj resnica še bolj boli, občudovanja vredni so iskreni ljudi. Vedno in povsod, ob vsakem času, ne glede na razmere. Nikoli ne zataje svoje biti, ne srca...prisluhnejo sebi najprej, potem pa se vžive še v druge. Mar se lahko nekdo vživi v drugega, ne da bi bil iskren do njega? Empatija. Lahko nekomu pove, kaj v resnici čuti, če niti malo ne pozna čustev drugih?
Ne razumem. Nikoli nisem še nikomu rekla, da je grd. Vsak ima v sebi definitivno vsaj tančico lepega. To ni iskrenost. Žaljenje mogoče, iskrenosti pri tem ni. Kaj pa njegova čustava? Zakaj bi uživala v tem, da nekoga prizadanem? Ne znam. Zaboli tudi mene. In na koncu-sem zato kaj manj iskrena?
lp
Angel




lp
Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
Mihccc
Guest




Re: Kako postati ISKREN
Reply #33 - 05.08.2002 at 18:23:00
 
Miska wrote on 01.08.2002 at 17:56:54:
Evo jo, še eno dlakico v jajcu…

Bardo – osnova/izhodišče je prepričanje. Upam, da se vsaj v tem strinjava. Torej prepričanje, ki si ga ustvariš sam.

In potem pride način, kako to svoje prepričanje deliš z nekom. In jaz tu vidim dve možnosti:
1. Ali uporabiš način, da ga etiketiraš, označiš, definiraš, mu daš nalepko
2. Ali pa poiščeš drug način, da s tem ne definiraš njega, ampak samo izraziš svoje prepričanje. In ne rečeš: ti si tak, torej mu ne daš nalepke, ga ne označiš, ampak svoje prepričanje izraziš preko sebe in svojega doživljanja.

Sicer pa sem spet pri tistem:
In po mojem gre tudi brez etiketiranja. Vsaj takšnega, kakor etiketiranje razumem jaz. Morda pa nimava istega prepričanja o etiketiranju, hehe?



Najprej pozdravček, Suzana, sem vesela, da si nazaj in upam, da si se imela lepo…

Glede tegale tvojega vprašanja bi rekla, da ga najdeš v tvojem prvem odstavku ali tistem, kar je napisal tudi Bardo – odvisno od tega, koliko si iskren sam do sebe… In koliko sprejemaš samega sebe… In koliko želiš vedeti o samem sebi…

Več je vsega tega, več lahko preneseš oz. si več iskrenosti in odkritosti tudi želiš…

m.



Miška, če sem iskren, potem bi ti povedal, da čeprav bi preživetje človeške vrste slonelu na naju dveh, bi raje nategnil ovdo kot tebe
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Kako postati ISKREN
Reply #34 - 05.08.2002 at 19:11:57
 
Quote:
Ne razumem. Nikoli nisem še nikomu rekla, da je grd. Vsak ima v sebi definitivno vsaj tančico lepega. To ni iskrenost. Žaljenje mogoče, iskrenosti pri tem ni. Kaj pa njegova čustava? Zakaj bi uživala v tem, da nekoga prizadanem? Ne znam. Zaboli tudi mene. In na koncu-sem zato kaj manj iskrena?


Angel!

Si prepricana, da je zgornji sestavek napisan iskreno?
Jaz dvomim.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Kako postati ISKREN
Reply #35 - 05.08.2002 at 20:26:56
 
Quote:
Miška, če sem iskren, potem bi ti povedal, da čeprav bi preživetje človeške vrste slonelu na naju dveh, bi raje nategnil ovdo kot tebe

Mihccc – še dobro, da preživetje človeške vrste ne sloni na naju dveh…

Pa četudi bi… Vso srečo pri ovcah… Sicer se ne bom spuščala v debato, kako zelo se mi smilijo ovce… Se mi pa močno dozdeva, da bi ti tudi v tem primeru imel velike težave…

Ampak… Vsak je svoje sreče kovač… Vsaj tako pravijo, kajne?

Pa tudi – izbira je tvoja… In odločitev tudi… Tako, kot je izbira tudi moja… In ravno tako je moja tudi odločitev…

m.

P.S. Je pa tole tudi moj prvi, zadnji in edini odgovor tebi. S takšnim načinom razmišljanja, kot je tvoj, jaz nimam prav veliko skupnega. In, iskreno rečeno - tudi ne želim imeti... Saj veš – moja izbira. In moja odločitev…


Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Kako postati ISKREN
Reply #36 - 05.08.2002 at 21:53:20
 
Quote:
. Kaj vem, zame je iskren tisti človek, ki mi pove naravnost in v obraz, to kar je res.


Ampak, če upoštevamo tole :
Quote:
Miselnost ljudi je različna.


Potem to pomeni, da ima vsak svojo resnico in svoje mnenje.
Če želimo razvijati iskrenost, moramo spoštovati različna mnenja.

Torej ta primer :
Quote:
S takšnim načinom razmišljanja, kot je tvoj, jaz nimam prav veliko skupnega. In, iskreno rečeno - tudi ne želim imeti... Saj veš – moja izbira. In moja odločitev…

Zavira razvoj iskrenosti.

Prav tako, tudi to :
Quote:
Mar se lahko nekdo vživi v drugega, ne da bi bil iskren do njega?


Saj, če se vživimo v nekoga drugega, potem nismo več mi in nismo več iskreni, saj svoje misli prilagodimo drugemu, da dosežemo nek svoj cilj.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Kako postati ISKREN
Reply #37 - 05.08.2002 at 21:53:55
 
Škoda, da se je začela invazija provokatorjev. Upam, da bodo kmalu razkrinkani. Ali vsaj... povabljeni kam drugam.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Anuk
Ex Member




Kako postati ISKREN
Reply #38 - 05.08.2002 at 21:54:04
 
res je samo to, kar res čutiš in tudi z iskrenostjo je tako;
pot ki vodi človeka do večje iskrenosti je predvsem tista iz prakse in doživetja in manj  teoretična in premišljena vnaprej; ljudje smo različnih začajev; večja iskrenost pa ne pomeni, biti si z nekom bližji kot z drugim, ampak predvsem dovoliti si raniti sebe in drugega; ljudje gradimo vse mogoče racionalne bariere iz strahu pred lastno ranljivostjo, ki pa jih vse naenkrat, v primeru hkratne čustvene odprtosti, lahko podre že majhna sapica;
laž je včasih lahko koristna (le v primeru, če imaš moč preprečiti večje zlo);
po moje je človeško, kadar si - če že si - brutalen z namenom; ker če žališ kar tako povprek, si en navaden butelj, ki ti je bližje pljuvanje po cesti namesto pozdrava;
kadar te nekdo užali s svojo iskrenostjo, imaš dolžnost, da mu to poveš (če ni totalen brutalen butelj, seveda); če pa z neiskrenostjo, pa je pravica predvsem na tvoji strani;
če nikogar nočeš prizadet, si ali preveč ranljiv ali pa premalo občutljiv

VSAK ČLOVEK JE ZASE SVET
ČUDEN, SVETAL IN LEP,
KOT ZVEZDA NA NEBU
VSAK TIHO ZORI, POČASI IN Z LETI...

...TAKO ŽIVIMO LJUDJE,
VSAK ZASE HITIMO K POGREBU
SVETLOBA SAMO NAS DRUŽI
KOT ZVEZDE NA NEBU;

VČASIH SO DALEČ POTI,
DA ROKA V ROKO NE SEŽE
A VČASIH PREBLIZU SO SI,
DA Z NOHTI LAHKO SRCE KDO DOSEŽE;
OD TEGA MENDA ČLOVEK UMRE,
OD TEGA Z NEBA SE ZVEZDA OSPE.
/iz pesmi Toneta Pavčka, naslova ne vem/


Angel!
Če je res, kar praviš, si še en prekleto temen angel in bi bilo dobro, da za začetek zamenjaš ime.  Angry

Ja, John, maš prav;
po nobeni zdravi logiki narave in družbe človek ne škoduje sebi, da bi delal dobro drugemu; dokazano tudi po sociobiloškem redukcionizmu vrste; (če je že logika zmota  ???)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: Kako postati ISKREN
Reply #39 - 06.08.2002 at 10:26:05
 
Quote:
Najbolj važno in tudi najtežje je biti iskren do samega sebe.

Komur to uspe, mu tudi vse drugo ni problem.


Ja saj to sem že jaz napisal. In čemu potem nasprotovanje in enak zaključek?
Bardo namen pri iskrenosti ni važen, razen če je namen sama iskrenost.
Robi tako je-vsak ima svojo resnico in tega se je treba v življenju zavedati.
poglejva tebe recimo in mene. Oba sva srečna(naj bi bila), ti se ukvarjaš z enimi stvarmi, jaz z drugimi. A rezultat je isti. Če bi zamenjala, bi se zrušilo. Ljudje smo si različni, zato absolutna resnica ne obstaja.
Mislili so tudi da je svet raven, ....
In kaj pomeni biti iskren? Ne obremenjevati se z drugim, oziroma ga ne učiti ne napadati, povedati svoje objektivno mnenje in ga pustiti svojo pot. Toda objektivno mnenje-ne obstaja če govorimo o eni osebi-potem je subjektivno. Resda, toda nad tem subjektivnim, je objektivno, ki ga je treba dosežt in to je z iskrenostjo do samega sebe in poznavanje samega sebe. Da se zaveš, da si eno stvar povedal zato, ker ti tako želiš, in pri tem pozabil, da si mogoče on želi nekaj drugega. A malo ljudi je pripravljeno živeti tako. Vsak vzame avtomatično to za napad. Morala, vera in vzgoja so naredile svoje. Ni kej.
LP
T.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo Thodol
Guest




Re: Kako postati ISKREN
Reply #40 - 06.08.2002 at 11:06:58
 
Thot, kje pa vidiš, da sem ti nasprotoval? Mogoče ti bom zdajle  Smiley

Nekatere ugotovitve je bolje napisati večkrat, kot nobenkrat in moj dodatek je, da je najtežje biti iskren do sebe.


In zakaj naj namen ne bi bil važen pri iskrenosti?
Vse kar počnemo, tudi ko smo iskreni ali neiskreni, delamo to z bolj ali manj lastno svobodno voljo, stalno se moramo odločati med več možnostmi in ko se odločimo, se odločimo z nekim namenom, ki se ga včasih niti dobro ne zavedamo, ker zelo veliko pride tudi iz  podzavesti.

Quote:
In kaj pomeni biti iskren? Ne obremenjevati se z drugim, oziroma ga ne učiti ne napadati, povedati svoje objektivno mnenje in ga pustiti svojo pot.


V tem primeru je namen "ne obremenjevati se z drugim, ga ne učiti ... in povedati svoje objektivno mnenje, (pa karkoli že to je)"

In ne mi rečt, da ima vsak svojo resnico. Vsak ima svoje prepričanje, za katero pa (zmotno) misli, da je resnica.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: Kako postati ISKREN
Reply #41 - 06.08.2002 at 11:08:04
 
[color=Blue][/color]No Andres naj ti odgovorim, kako ikreno je bilo mišljeno.
Nekoč sem kot nadomeščanje nekega učitelja, ki je bil na bolniški, naredila preiskus iskrenosti med najstniki. V predstavitvi sem jim rekla, da sem ljubeznjiva, dobra in totalno nič stroga. Zagotovila sem jim, da ne bo problemov, če bodo tudi oni to spoštovali. Poskušala sem to storiti na iskren, stvaren in pošten način. Nekaj najstnikov se je živčno smejalo in spraševali so se, ali je mogoče, da mislim resno, medtem, ko so drugi vame strmeli in pomoje, bi me najraje ustrelili...Neko dekle, za katero se je zdelo, kot da ji gre na bruhanje, se je obnila k sošolki, ki je sedela poleg nje in ne ravno tiho rekla:<Uf, kakšna domišljavost!> Po tej predstavitvi same sebe kot učiteljice, kakšne ste si jo vedno želeli, pa ste se bali upati nanjo, sem začela prvo uro.
Naslednji dan sem dijakom pojasnila svojo predstavitev. <Za pojasnilo si nisem nikoli bila popolnoma na jasnem, ali so ga sprejeli ali ne> Kakorkoli že želela sem zvedeti njihovo čustveno reakcijo na mojo samopredstavitev in iskrenost. Zanimalo me je, če so bili veseli, da sem odkrito povedala svoje spoštovanje do sebe? So dvomili, bili celo užaljeni? Skušala sem jim pojasniti, da jim njihove reakcije pripovedujejo nekaj o njih samih, o naši celotnbi družbi in o tem, kako reagiramo na izraženo ljubezen do sebe in iskrenost. Sebičnost, nečimrnost, domišljavost, ki jo nenahno sumimo drug pri drugem je pravo nasprotje resnične ljubezni do sebe, sprejamnaja sebe in veselja nad seboj. Težko je iskreno povedati najstnikom, da so resnica in poštenje, iskrenost še vedno vredne vrednote, ki v življenju nekaj veljajo. Kako le? Mar ne vidijo samo nasprotne primere, kako ljudje z goljufijo in lažjo dosežejo več?
lp
Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: Kako postati ISKREN
Reply #42 - 06.08.2002 at 11:09:00
 
Uf bardo boš sedaj zatrjeval absolutno resnico?
Mi namigneš kaj naj bi bila?
LP
T.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo Thodol
Guest




Re: Kako postati ISKREN
Reply #43 - 06.08.2002 at 11:18:29
 
Thot wrote on 06.08.2002 at 11:09:00:
Uf bardo boš sedaj zatrjeval absolutno resnico?
Mi namigneš kaj naj bi bila?
LP
T.


Če sploh obstaja nekaj takega, kot absolutna resnica, potem je to tisto, kar je, ne glede na kogaršnjekoli predstave (preslikave). Osebno pa mislim, da je pojem resnice pravniški, oziroma še bolje, filozofski konstrukt.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: Kako postati ISKREN
Reply #44 - 06.08.2002 at 11:31:07
 
Quote:
Če sploh obstaja nekaj takega, kot absolutna resnica, potem je to tisto, kar je, ne glede na kogaršnjekoli predstave (preslikave). Osebno pa mislim, da je pojem resnice pravniški, oziroma še bolje, filozofski konstrukt.

In kaj je? Tvoja vera v to in tvoje razmišljanje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5