Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 13089 times)
sidha
4
****
Offline


Posts: 469

Gender: male
Re: Volitve
Reply #30 - 12.11.2002 at 16:06:33
 
veronika wrote on 12.11.2002 at 16:04:01:
In volitve bojo imela drugi krog. aleluja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Ja, tko, da bo ta otročji cirkus požrl še več našga gnarja.
Ustavte zemljo, da izstopim Angry
Back to top
 

Živim za trenutke, od zdele naprej.
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Volitve
Reply #31 - 12.11.2002 at 16:10:39
 
Kakor sem slišala, je prvi krog požgal 500 sit na vsakega volilca, me nse zdi no. Lahko da se motim, ker sem že stara in mi spomin peša. Seveda pa ne smemo pozabiti, da so to uradni podatki, o neuradnih pa tak,...

A ne bi bilo fajn, če bi se lahko kar za internet vsedel in volil? Verjetno bi bilo veliko manipulacij in vsega ne potrebnega sr...., ampak bilo bi ceneje in tudi veliko hitreje. A mislite, da bo to v bljižnji prihodmnosti mogoče? Jaz bi bila prec za, pa še za Drnovška bi lahko volila. Saj menda ni še volilnega molka,. da bi ga kršila-. Grin Wink
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
sidha
4
****
Offline


Posts: 469

Gender: male
Re: Volitve
Reply #32 - 12.11.2002 at 16:14:55
 
Odločanje preko interneta ali pa kakšnega drugega medija bi moral uvest namesto parlamenta.
Tko se nebi tam zalega redila, pa še narod bi odločal.
Back to top
 

Živim za trenutke, od zdele naprej.
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Volitve
Reply #33 - 12.11.2002 at 16:20:34
 
Mogoče imaš prav, ampak niso vsi kompetentni, da bi se odločali o težkih vprašanjih.
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Volitve
Reply #34 - 12.11.2002 at 18:52:50
 
sidha wrote on 12.11.2002 at 16:14:55:
Odločanje preko interneta ali pa kakšnega drugega medija bi moral uvest namesto parlamenta.
Tko se nebi tam zalega redila, pa še narod bi odločal.

to maš popolnoma prav ... edini problem je v tem da je narod poneumljen ... kako naj pol odloča ???

najprej bi blo treba narod odneumit, pol bi se lahko pogovarjal ... ampak ... če bi narod odneumil ... pol vsi problemi zginejo ... jih ni več ... ampak narod namesto da bi pred svojim pragom pometal, rajši serje po drugem - kdorkoli to že pač je ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Blisk1
3
***
Offline

I love YaBBaaa rasta-wo-man!

Posts: 208
Lublana
Gender: male
Re: Volitve
Reply #35 - 13.11.2002 at 08:31:11
 
Blisk NI volil Jelinčiča, pač pa Brezigarjevo, ker računa, da bo neumen folk spregledal in dal možnost drugim da naredijo nekaj te stare penzionistične komuniste pa počasi pokopljemo z staro šaro.
Dejstva so, da so vsi ministri tudi Drnovšek, hodili h Kučanu na posvetovanja o vseh važnih odločitvah, kar se politike tiče, prav tako pa gospodarstva.
A je treba tuki še kej povedat.
Prav tako je dejstvo, da Drnovšek ne bo zdržal do konca mandata, ampak se bo prej posušu, tud to je jasno in kaj sledi temu, da bo Kučan zopet predsednik države.
A vam je sploh kej jasno, kako velik je javni dolg Sloveije, ki ga dela vladna elita in ga hočejo odplačat z prodajo državnih podjetij, če kdo od vas sploh gleda tv, pol bi lahk vidli, kako se angleški ekonomisti držijo za glavo ob tako neumnem početju.
A ni sramota, da zdravstvo nima niti tok dnarja, da bi pobelili stene, g.Drnovšek je pa globoko užaljen, ker se je javnost zbunila ob nakupu superluxuznega letala.
A ni sramota, da nekateri izkoriščajo svoj položaj maximalno zajebejo podjetje, ali nardijo kakšno afero, pa še nihče ni nč odgovarjal za to, pač pa ga premestijo na drugo direktorsko mesto.
Pa pravte, da je dober tako kot je, pa je vsak dan slabše.
PA še matematika za neznalice, če ne greš na volitve je isto, kot da daš glas kandidatu z največ glasovi.
Veronika nism reku, da si neumna, pač pa da lahk bi začela razmišljat o tem, da je čas za spremembe.
Vsi so se rešili starih komunističnih liderjev, od hrvatov do srbov in makedoncev, samo pri nas jih tako vztrajno držimo gor, ZAKAj, ker smo hlapčevski narod in vodilna elita to ve in izkorišča položaj.
Vsak dan lahko po TV vidimo, kako nam kradejo pred očmi, ampak nihče pa nič ne naredi, ker smo Hlapci.
Pa še takrat ko so volitve ko bi lahk kej nardili, nihče nč ne nardi.
Ja pol pa ne jokat, da ni za kruh.
Back to top
 

WHAT GOES AROUND COMES AROUND!
WWW WWW  
IP Logged
 
sidha
4
****
Offline


Posts: 469

Gender: male
Re: Volitve
Reply #36 - 13.11.2002 at 08:33:33
 
gape wrote on 12.11.2002 at 18:52:50:
to maš popolnoma prav ... edini problem je v tem da je narod poneumljen ... kako naj pol odloča ???


Seveda je poneumljen, če politiki kockajo z nami.
Če bi bilo vladno delo bolj transparentno in bi bil narodu dovoljen podrobnejši vpogled v gospodarske in državne posle, potem bi se tudi narod bolj poglobil v te zadeve. Saj smo konec koncev vsi ekonomisti. Če ne profesionalno, pa doma.

Back to top
 

Živim za trenutke, od zdele naprej.
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Volitve
Reply #37 - 13.11.2002 at 08:41:01
 
veronika wrote on 12.11.2002 at 16:10:39:
A ne bi bilo fajn, če bi se lahko kar za internet vsedel in volil? Verjetno bi bilo veliko manipulacij in vsega ne potrebnega sr...., ampak bilo bi ceneje in tudi veliko hitreje. A mislite, da bo to v bljižnji prihodmnosti mogoče?

Veronika, kolikor je meni poznano…

Ja, zadeve tečejo v tej smeri, imaš pa prav, da je to zahteven projekt. Morda samo nekaj »problemčkov«:

- e-volitve bi morale potekati vzporedno s klasičnimi volitvami. Če bi namreč obstajale, bi morala vzporedno obstajati tudi možnost izbire svojega kandidata na klasičen način. Nikogar se namreč ne more prisiliti, da voli elektronsko, če tega ne želi in noče.

- seveda se takoj postavi vprašanje dostopa do interneta. Ali ima vsakdo oz. vsaj vsako gospodinjstvo v SLO dostop do interneta? Torej bi bilo treba najprej zagotoviti dostop vsem do interneta. OK, na tem se dela, projekt e-šole recimo je eden izmed načinov zagotavljanja dostopa do interneta vsem, pa ravnokar recimo teče Javni razpis za sofinanciranje pilotskega projekta informatizacije ruralnih zaselkov (e-vas).

- identifikacija volilcev. Pri klasičnem načinu volitev se identificiraš z osebno izkaznico. Kako se identificirati preko interneta? Digitalni podpis je recimo ena izmed možnosti. Ampak je seveda treba digitalni podpis zagotoviti vsem, ki bi si želeli voliti preko interneta. Pa tudi zloraba v smislu, da nekdo voli namesto tebe, je tukaj možna. Druga možnost recimo je, da bi vsakdo šel pred volitvami na Upravno enoto, kjer bi mu dali geslo, pod katerim bi lahko volil. Ampak s tem se volilcem ne poenostavi zadeve – treba si je spet vzeti čas in pot pod noge, pa na Upravno enoto po geslo.

- volilni komisiji bi bilo potrebno zagotoviti sproti ažuriran potek glasovanja. Torej bi morala imeti volilna komisija celoten spisek vseh, ki so že volili sproti dostopen. Da se izogne težavi, kot je recimo: sem že volila preko interneta, zdaj grem pa volit še na klasičen način.

- vsekakor je to projekt, ki bi bil v trenutku izpostavljen pritisku medijev, pa raznim heckerjem, pa drugim manipulacijam. Zato ga je treba dodobra izdelati in pripraviti, preden bo zagledal luč sveta...

Pa še polno drugih problemov in težav se pojavlja. Se pa dela na tem in morda boš to doživela že na naslednjih parlamentarnih volitvah...


gape wrote on 12.11.2002 at 18:52:50:
to maš popolnoma prav ... edini problem je v tem da je narod poneumljen ... kako naj pol odloča ???

Se strinjam, če s tem misliš poneumljanje by Osho…

m.
Back to top
 
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Volitve
Reply #38 - 13.11.2002 at 08:55:04
 
Evo, Blisk, v parih stvareh se popolnoma strinjam s tabo. Vse kar si naštel, je res sramota, največja sramota pa je, da smo tako hlapčevski narod.

NImam pa nič slabe vesti, da nisem šla volit, še posebej, če je res tako, da če nisem volila, da je isto, kot če bi volila za Drnovška, ker je dobil največ glasov.

Če so se hodili vsi posvetovati h Kučanu, ne vem, ampak se vprašam, zakaj so se hodili posvetovati k njemu? ZAto ker je bil predsednik ali zato, ker je pač takeš človek. Kot nekakšen očak z izkušnjami. Ne vem pa če si zasledil Kučanovo izjavo, da bo podprl Drnovška v drugem krogu in če to reče oseba, ki je sama zasedala to mesto in ve kakšne so dolžnosti predsednika in tudi osebno pozna Drnovška, pol se človek vseeno malo vpraša.
Nisem noben strokovnjak za politična vprašanja, sam sem vseeno prepričana, da ko bo Drnovška "posušilo" (kako grdo), tud LDS ne bo imel več takšne podpore, ker ljudje gledajo Drnovška in ne LDS in to vedo, drugače bi šel Drnovšek že zdavnaj v pokoj. Mogoče pa tudi zato kandidira za predsednika, da se bo malo spočil in potem zaključil svojo kariero. Ampak ponavljam, to je samo moje mnenje, ker nisem noben politični strokovnjak.

Dnevnika pa res ne spremljam, samo zdajle po volitvah sem malo gledala. Zakaj ne gledam dnevnika* Ker popolnoma nič ne zamudim, če ne vem kje je bila spet kakšna poplava, kje se je zopet začela vojna, kakšne naravne katastrofe se dogajajo po svetu in kakšne politične in gospodarske afere so zopet izbruhnile na plano. Seveda to Blisku zopet ne bo všeč. A jaz živim v svojem malem svetu in če bi poznala vso dogajanje in bi že znorela. Dnevnik je sama negativa, same slabe stvari izvemo,  in to tudi vpliva na naše razpoloženje.

Ne vem, nekje sem že napisala, 100 pametnih ne more popraviti to, kar je naredil eden neumen in glih takšno je razmerje z negativnimi informacijami napram pozitivnimi, zato se raje ne filam z negativo in ne gledam dnevnikov.

Pa eno lepo dobro jutro, čeprav zunaj pri nas malo rosi, ampak tudi zemlja je žejna in mora malo spiti, zato je jutro lepo.  Wink
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Volitve
Reply #39 - 13.11.2002 at 09:03:37
 
v vseh tvojih navedenih problemih volitev prek interneta se strinjam, sem jih tud jaz imela v glavi in sem jih omenila kar tam pod sr....,

Tud nisem za, da bi lahko ljudje kar prek interneta odločali o usodi naroda. Saj nočem nobenega šinfat, ampak si predstavljaš eno staro sosedo, ki hodi vsako nedeljo v cerkev samo zato, da bi prišla v nebesa, ne zato ker bi bila dejansko verna, pol gre pa ven in na veliko opravlja druge ljud. To je sam en tak banalen primer, dejstvo je, da jaz ne bi hotela, da ta gospa, odloča o tud moji usodi.
Težko je o tem karkoli reči, ker v vsej politiki, tudi slovenski je veliko korupcije, pa tim men pomagaš, jaz bom teb,... in lahko je šinfat čez te politike, noben pa ne more 100% reč, kako bi se sam obnašal, če bi prišel do njihovega stolčka.  Okolica jet takšna, kakršen je človek in tudi obratno človek je takšen kot je njegova okolica. Proti politiki se boriti, je pa tako, kot boj proti mlinu.

Pa spet, to je samo moje nestrokovno mnenje.
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Volitve
Reply #40 - 14.11.2002 at 23:38:13
 
veronika wrote on 13.11.2002 at 09:03:37:
Saj nočem nobenega šinfat, ampak si predstavljaš eno staro sosedo, ki hodi vsako nedeljo v cerkev samo zato, da bi prišla v nebesa, ne zato ker bi bila dejansko verna, pol gre pa ven in na veliko opravlja druge ljud. To je sam en tak banalen primer, dejstvo je, da jaz ne bi hotela, da ta gospa, odloča o tud moji usodi.


GrinOh, zlata moja veronika, tu res ne gre za strokovno mnenje, gre le za običajno nestrpnost. Kaj te vendar moti stara ženica, ki rada hodi v cerkev in tam verjetno moli tudi zate in zame? Zakaj nebi ona imela pravice voliti, če jo imava midva? Razmisli vendar, ali ni to izrazita nestrpnost.

SmileyMe pa veseli, da tu debatirate o volitvah. Prvi del je za nami, v drugem delu, 1. decembra, pa bomo izvolili gospo Barbaro Brezigar, da si že enkrat privoščimo malo izboljšave v naši politiki, končno smo je vendarle vredni.

lp Samson
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Volitve
Reply #41 - 15.11.2002 at 00:17:49
 
Jst sem volila, in bom šla še enkrat volt, samo, da ne bosta Drnovšek in Potočnikova še naprej na sceni! Roll Eyes
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Volitve
Reply #42 - 15.11.2002 at 13:13:21
 
Koga boš pa pol v drugem krogu volila?


Ne podcenjuj ti starih bogih ženičk. Če je treba kakšno stvar zakuhat, jo znajo prav dobro. Kaj naj rečem. Jaz se sama ne počutim dovolj strokovno, da bi odločala a najpomembnejših odločitvah, ki se tičejo Slovenije, zato tudi ene stare boge ženičke, ne vidim tu zraven. Sem pa vseeno človek, ki se strinja, da morajo vsi polnoletni imeti volilno pravico. tudi ženičke  Wink
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Volitve
Reply #43 - 15.11.2002 at 13:39:37
 
Mislim, da je več kot očitno koga bom volila. Tako bom imela vsaj pravico se pritoževat, kar ne bi imela, če ne bi tut sama volila. Vsak glas velja, za razsojo ni potrebna strokovnost.

Drgač je pa Slovenija več kot očitno spet pokazala, kako je konservativna.

Drnovškova politika mi je preveč potuhnjena in (pardon izrazu) ritolizniška.
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
sidha
4
****
Offline


Posts: 469

Gender: male
Re: Volitve
Reply #44 - 15.11.2002 at 14:56:38
 
Samson wrote on 14.11.2002 at 23:38:13:

SmileyMe pa veseli, da tu debatirate o volitvah. Prvi del je za nami, v drugem delu, 1. decembra, pa bomo izvolili gospo Barbaro Brezigar, da si že enkrat privoščimo malo izboljšave v naši politiki, končno smo je vendarle vredni.



Kot prvo ne hujskaj naroda.
Kot drugo, kdo pravi, da bi brezigarjeva prinesla izboljšave ???
Back to top
 

Živim za trenutke, od zdele naprej.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4