Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4
(Read 13124 times)
Fakin
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 7
Slovenia
Gender: male
Volitve
24.07.2002 at 18:16:30
 
Koga boste na letosnjih volitvah volili ?
Od strank : SDS, LDS, ... ?
Od predsednikov : Drnovsek, Arhar, ... ?


Ce seveda sploh boste odelezeni pri volitvah  Roll Eyes

Pa se eno podvprasanje.

Govori se da so po nekaterih ce ne povseh krajih (obcinah)  Undecided zmagovalci na volitvah ze doloceni ! Kaj mislite ? Mozno vem da je, ampak ce je to res potem smo na psu ! ?

LP
Back to top
 

Dont worry be happy !
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Volitve
Reply #1 - 24.07.2002 at 18:30:50
 
na psu?

zmagovalci določeni?

jest nism na psu!

in še ne vem koga bom volu ... če bi po sebi sklepu zmagovalci še niso določeni, ker pa sem samo en člen od množice, je možno da večina že ve za koga bo glasovala in potemtakem je rezultat (zmagovalec) že določen.

se mi pa zdi arhar kr kul
... pa  Kreft, ki se strinja z legalizacijo istospolnih porok, mehkih drog in prostitucije tud nebi bil napačen, ampak dvomim da bo uspel prepričat poneumljeno rajo (zmagat), še bolj pa dvomim v to da bi on to uspel speljat, dobr marijuano že, k smo že prpravl teren, ostalo ... dvomim.
ampak če zmaga, dvomi grejo ... kaj vem, bomo še vidl, kako bo s to rečjo
arhar bi pa znal zmagat, on bi znal prepričat rajo
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Fakin
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 7
Slovenia
Gender: male
Re: Volitve
Reply #2 - 24.07.2002 at 18:37:04
 
Jojojojo gape na psu ! Na psu (beri: sramota za Slovenijo, da bo gape bolje razumel) cela Slovenija ce se to res dogaja da je zamgovalec ze dolocen ! To sem pa zvedel iz kar zanesljivih informacij tako da .... Mozno je cisto vse ! Gape za tisto na psu nisem mislil samo zate, tut slucajno ne, ker nisi samo ti na forumu !


Brez zamere


LP
Back to top
 

Dont worry be happy !
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Volitve
Reply #3 - 30.07.2002 at 14:41:30
 
Zmagovalca se nekak lahko doloci samo s tem, da se ve, katera stranka ima v kaki obcini vecino, pod pogojem, da ljudje volijo njihovega kandidata, kar pa ni nujno, da ga bodo. Ce je zmagovalec ze dolocen, kateri pa je?

Arhar mi nekako ne deluje clovek s srcem, ampak s kalkulatorjem.
Ga bom pa najbrz vseeno volila. No ja, sej bomo vidli.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Volitve
Reply #4 - 30.07.2002 at 18:26:58
 
Fakin wrote on 24.07.2002 at 18:16:30:
Koga boste na letosnjih volitvah volili ?
Od strank : SDS, LDS, ... ?
Od predsednikov : Drnovsek, Arhar, ... ?


Ce seveda sploh boste odelezeni pri volitvah  Roll Eyes

Pa se eno podvprasanje.

Govori se da so po nekaterih ce ne povseh krajih (obcinah)  Undecided zmagovalci na volitvah ze doloceni ! Kaj mislite ? Mozno vem da je, ampak ce je to res potem smo na psu ! ?

LP

Fakin, recimo, da sem bolj pri »ta butastih«, kar se volitev tiče. In preden bi ti lahko na tvoje vprašanje odgovorila, torej se odločila, koga bom volila na letošnjih volitvah, bi potrebovala nekaj pojasnil. Mi lahko pomagaš, prosim?

Kot si ti postavil prvo vprašanje sem se jaz odločila, da bom od strank volila SLS, od predsedniških kandidatov pa Drnovška. Lahko? No, ja, druga varianta, ki jo imam na zalogi je od strank SDS, od predsedniških kandidatov pa Zmago Jelinčič. Ali lahko to? Čakaj, morda pa ZLSD in Barbaro Brezigar?

Glede tvojega zadnjega dela o določenih rezultatih po občinah, mi pa spet nekaj ni jasno: ali govoriš o predsedniških ali županskih volitvah? Kateri rezultati so že vnaprej določeni po občinah?

Malo me zloba danes daje, zato se ti vnaprej opravičujem. Da se ne boš po nepotrebnem razjezil… Bolj za šalo sem tole napisala, zares pa lahko dodam: tvoje vprašanje je zares nepopolno. Ga lahko dopolniš, prosim?

Hehe – na psu pa še nisem – trenutno sedim na relativno udobnem stolu…

Uf, pa sem res zlobna danes… Bolje, da grem spat, pardon – volit?
m.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Fakin
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 7
Slovenia
Gender: male
Re: Volitve
Reply #5 - 01.08.2002 at 10:55:52
 
Heheh miska ! Tebi vprasanje ni dovolj jasno ? Si res med butastimi al se sam hecas ? Ce si med butastimi potlej nisi samo butasta med volilci ampak med vsemi !!! ALi vprasanje ni dovolj jasno ? KOGA VOLITI ? Ali ni dovolj jasno ? Zgleda da ne ! No pa se enkrat : KOGA BOSTE VOLILI ?  Roll Eyes

Tisto pa govorim o zpuanskih in volitvah o strankah !!!! Jest sem pa samo postavil vprasanje ce je to mogoce ! A je pretezko miska ? Je ane ? Zal si na psu z mozgani oz. z logiko ! Miska na psu sem mislil da je cela slovenija ne samo TI in GAPE ki zgleda ne zasopita ! Lahk pa kako skico narisem ce ne gre ? Mislim .... Aja za primer vam dam EURO SONG pa SESTRE !!!!! Tko je pa z zupani pa z strankami v obcinah ! Na tak nacin mislim ! Ker pri volitvah se goljufati da !!! Ne rect da ne !!! Jest sem pa pac vprasal ce se res to v sloveniji dela in ce se! Smo na psu ( ne ti MISKA in ne GAPE ampak vsi )!.


Brez zamere ampak mal si me razjezila !!! Smiley
Back to top
 

Dont worry be happy !
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Volitve
Reply #6 - 01.08.2002 at 12:34:32
 
Ustava RS, 103.člen (volitve predsednika republike):

Predsednik republike se izvoli na neposrednih, splošnih in tajnih volitvah.

Za predsednika republike je kandidat izvoljen z večino veljavnih glasov.

Predsednik republike je izvoljen za dobo petih let, vendar največ dvakrat zaporedoma. Če se mandatna doba predsednika republike izteče med vojno ali med trajanjem izrednega stanja, mu mandat preneha šest mesecev po prenehanju vojnega ali izrednega stanja.
Za predsednika republike je lahko izvoljen le državljan Slovenije.

Volitve za predsednika republike razpiše predsednik državnega zbora. Predsednik republike mora biti izvoljen najkasneje 15 dni pred potekom mandatne dobe prejšnjega predsednika.

***

Glede na prvi odstavek 103. člena Ustave RS mi konec koncev sploh ni potrebno odgovoriti na tvoje vprašanje…

Pa ti na tole tvoje vprašanje, četudi bi hotela, danes sploh ne morem odgovoriti… Si ga precej prezgodaj postavil, se volilna kampanja še niti začela ni… Če spremljaš, bo DeSUS šele na seji sveta stranke v septembru izpeljal formalne postopke kandidiranja in evidentiranja njihovega kandidata, dr. Antona Beblerja, recimo.

Tako, da še niti začeli nismo… Ti pa bi že rad vedel, koga bom volila…

Glede vnaprejšnjih rezultatov pa tako »sfrizirano« kot si morda predstavljaš ti, po mojem mnenju ne more biti. In ti je Devi že odgovorila na to vprašanje in vsaj jaz se strinjam z njo.

Če pa te kaj bolj zanima glede na tisto, kar si ti želel doseči s svojim vprašanjem:

Sodno varstvo volilne pravice, avtor: Jadranka Sovdat

7. Svobodna volilna pravica in tajnost glasovanja
Svoboda volilne pravice ima več vidikov. Svobodna volilna pravica omogoča, da se volilci svobodno odločajo o tem, ali se bodo volitev udeležili, če se jih udeležijo, pa jim omogoča, da resnično svobodno izbirajo izbirajo med kandidati na volitvah. Nepravilnosti, ki bi nastale v izvajanju volilnih operacij in bi pomenile kršitev teh načel, so lahko predmet zgoraj obravnavanega pravnega in sodnega varstva. Svobodna volilna pravica je tudi kazenskopravno varovana. Kazenski zakonik Republike Slovenije v sedemnajstem poglavju (členi 161 do 168 ) določa kazniva dejanja zoper volilno pravico in volitve.

m.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Volitve
Reply #7 - 01.08.2002 at 23:12:33
 
Ne verjamem, da je možno pri nas goljufati pri volitvah, ker se stranke med sabo nadzirajo v času volitev. Se pa približno ve, v katerem volilnem okraju je katera stranka najmočnejša.
Ko smo imeli pred leti v Celju volitve za župana, se je vnaprej domnevalo, da bo Zimšek izgubil, ker ni naredil nič za Celje, zmagal je Šrot, ki tudi ne naredi nič, ali pa še manj.
Kar se tiče volitev, me sploh ne zanima kako se bodo šli predvolilni boj za predsednika, ker imam vseh zlaganih politikov že preko glave. Volil bom Jelinčiča, ta vsaj zna reči bobu bob. Pokvarjeni so pa tako vsi. In verjetno bi se pokvarili tudi mi navadni smrtniki, če bi bili politiki. Ker konec koncev pa kot politik moraš biti malo pokvarjen. Če ne bi nič obljubljal, ja kdo bi te pa volil?

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Volitve
Reply #8 - 02.08.2002 at 09:43:46
 
Quote:
Pokvarjeni so pa tako vsi. In verjetno bi se pokvarili tudi mi navadni smrtniki, če bi bili politiki. Ker konec koncev pa kot politik moraš biti malo pokvarjen. Če ne bi nič obljubljal, ja kdo bi te pa volil?



Itak, že po definiciji. Ker nepokvarjenih politikov ni, že po definiciji: ČE SI POLITIK, SI ITAK POKVARJEN, ČE PA NISI POKVARJEN, PA SPLOH NISI POLITIK (ampak kaj drugega, dobrodelnik naprimer, al pa utopist, al pa naivnež).

Bedno! ampak resnično! Sad



Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
picola
Guest




Re: Volitve
Reply #9 - 17.09.2002 at 21:13:37
 
Mogoče malo pozno,ampak vseeno.Jst bom še vedno volila Krambergerja.In vedno ga bom.Mogoče je bil res mal čudn pa nor,ampak je bil pa neverjetno srčen človek.Svaka mu čast.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Volitve
Reply #10 - 17.09.2002 at 21:24:48
 
France Bučar je pa prov zanimiv car ... za predsednika in to
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
pirx_
1
*
Offline

Obišči stičišče mladih
www.drustvo-mmm .si
Posts: 35
www.drustvo-mmm.si
Re: Volitve
Reply #11 - 20.09.2002 at 09:12:02
 
Žal je moral Kramberger ravno zaradi tega umreti se bojim.
Volitve...volil bom nekoga, ki ga lahko spoštujem in ki je v času osamosvajanja obdržal pokončno drži in trdno hrbtenico. Bereta kaj Novo Revijo?
Back to top
 

Obišči stičišče mladih: www.drustvo-mmm.si
WWW WWW  
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Volitve
Reply #12 - 20.09.2002 at 10:17:26
 
picola, ti sežem v roko. Se dolg cajta ni pojavu človk, ki bi dal tako izjavo. Svaka ti čast še enkrat. Sem ga jest tudi tako začutu, pa osebno srečal tko na hitro, in je blo dost, da sem listek zanj obkrožu.

In sem resno presenečen, še danes, da so vse struje, pa se ne bom spuščal v katerokoli, zelo načrtno zaprle vse mite okrog njega. Vse kar dobiš v knjižnjicah od njega, so v glavnem njegove knjige in pa pričevanja parih novinarjev, ki so mu sledili v tistih časih.

Sem pred pol leta iz lastnega firbca clo ene dve taki brošurci prebral. In si še enkrat potešil tisto zaupanje v njega izpred desetih let.

Je bil do sedaj (v samostojni Sloveniji) edini človek, ki je iz lastne sklede ogromne denarce dal (v zdravstvene namene predvsem), v milijonih mark so izračunane številke.

Tko da če mene vprašaš je nova oseba iskreni profesor dr. France Bučar, ki vstopa v volitve z besedami:"Naj se ljudstvo samo odloči. Če želi spremembe. Če me želijo izbrat potem sem jaz tu."

Ne smemo pa pozabit, da je on postavil temelje naši svobodni ustavi, ki gre mnogim strankam pošteno v nos. Sicer pa te zgodbe poznamo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Volitve
Reply #13 - 20.09.2002 at 11:12:35
 
Če bučarja ne bi blo, bi se ga moral izmislt. Mi je všeč zato, ker nima nobenga potrpljenja. Ker ve, za kaj se gre zavlačevanje ni njegova taktika. Si je sposoben pravila, po katerih naj bi vsaj v osnovi ravnal, tkorekoč sprot zmišljevat pa jih tud sprot popravljat. Ker ma v temelju zadeve pošlihtane, mu z detajli ni treba energije zgubljat pa pozersko  afne guncat.

Kučan v bistvu ni vedu, za kaj se gre, ampak je pustu cajtu cajt, vmes mal afne guncal pa imel srečo, da ga cajt ni povozu.  

Kramberger je tud točn vedu, za kaj se gre, a  je hotu imet vse poštiman že včeraj, po svoje sicer, a boljš tko kot nikol, zato je imel to smolo, da  jih ni uspel nikol.

Je pa zanimiv, kolk globok v intimnost mamo zakopano skrivnost, za koga bomo volil. Po moje je to strah pred zlorabo, prbližno tako, kot sramežljiv fant ne upa nobenemu povedat, katera punca mu je všeč, da mu je ne bo kdo speljal al pa se zarad tega iz njega norca delal. Šele,  ko bomo z mitom o intimosti/skrivnostnosti  lastnih čustev opravl, se bomo lahko tud javno za kandidata izrekl. . Ne proti enmu drugemu, ampak za svojega, tud če je obsojen na poraz in se bodo zarad tega iz njega drugi norca delal.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Crash
Guest




Re: Volitve
Reply #14 - 16.10.2002 at 01:09:03
 
Jest bom volu za Arharja. Je reku, da je preprost ćlovek in da je za enakopravnost. Če bo zmagu, bomo imeli vsi take plače kt on .  Al ne bo fajn?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4