Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 13741 times)
Brado Thodol
Guest




Re: Tibetanska knjiga umrlih
Reply #15 - 23.07.2002 at 18:32:05
 
Quote:
men pa ni vseeno, saj smo ja v direktoriju knjig in se pogovarjamo o knjigi, knjigi ki ima točno določen naslov ...


Grin Grin Grin

Ali sem mogoče spregledal kakšna (ne)napisana pravila, kako je treba naslavljati forumske teme?

Kot čisto primeren bi se mi zdel naprimer tudi naslov teme "Tibetanski priročnik za poslednje spremljanje preminulih". Pri referiranju na konkretno knjigo bi se pa res spodobilo, da se napiše dejanski in pravilen naslov, da zainteresirani sploh vedo za katero knjigo in izdajo  gre.

Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Tibetanska knjiga umrlih
Reply #16 - 23.07.2002 at 19:15:11
 
Bardo z brado,

Kaj ko bi že nehal težit s tem naslovom in se nehal spuščat v morebitne probleme LittleStar, pa kaj raje povedal o tej knjigi, o kateri trdiš, da veliko veš, po možnosti na način, ki bo pritegnil še koga, da jo prebere.

lp bp

P.S. Zakaj si se pa ta zadnjic podpisal kot Brado in ne kot Bardo. Bi se spustili na področje psihoanalize in poskusili raziskat, kakšne travme so vzrok temu lapsusu?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Brado Thodol
Guest




Re: Tibetanska knjiga umrlih
Reply #17 - 23.07.2002 at 19:27:32
 
Takoj po zatipkanju (tipična zamenjava črk pri večprstnem tipkanju) sem napako opazil, vendar mi je bila všeč in sem jo namenoma pustil, da se bo lahko ob sicer temačni temi lahko še kdo nasmejal, (ali pa me morda celo psihoanaliziral, who knows)  Smiley


Hm, kaj konkretno te pa zanima. Kaj pa, če bi knjigo najprej prebral, potem bi pa kako debato udarli.

Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Tibetanska knjiga umrlih
Reply #18 - 23.07.2002 at 19:44:57
 
zakaj temačni
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Tibetanska knjiga umrlih
Reply #19 - 23.07.2002 at 19:47:51
 
Quote:
Hm, kaj konkretno te pa zanima. Kaj pa, če bi knjigo najprej prebral, potem bi pa kako debato udarli.

Sam knjige nisem prebral. Za debato bos moral pocakat najmanj se kaksne tri mesece, da se pregrizem cez en kupcek, pa se Miski sem obljubil, da eno prej preberem.

Lahko pa mi jo predstavis, naprimer tako, da bom kupcek pustil in se najprej lotil te knjige.

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo Thodol
Guest




Re: Tibetanska knjiga umrlih
Reply #20 - 23.07.2002 at 19:57:14
 
Zakaj temačni? Opazuj reakcije ljudi na vsebino knjige (spomni se reakcije LittleStar).
Ko se srečamo s svojimi strahovi (bardična videnja, naprimer lomljenj kosti in lizanja možganov) se ta ne zdijo samo temačna, pač pa tudi strašljiva. Zelo težko se je zavedati, da so to dejansko srečanja s samim sabo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Tibetanska knjiga umrlih
Reply #21 - 23.07.2002 at 20:06:04
 
Evo, Bardo – tudi mene ima firbec… Toliko o umrlih ali mrtvih napisano… Pa še to, da zna bralec ob branju doživet grozljiv (subjektivni) občutek… Pa temačna tema knjige… Hmm…

Tako, da se kar pridružujem bp-ju:

Quote:
… pa kaj raje povedal o tej knjigi, o kateri trdiš, da veliko veš, po možnosti na način, ki bo pritegnil še koga, da jo prebere.

Pa hvala vnaprej!
m.

bp – če bo Bardo (Brado?) kaj zanimivega povedal o knjigi, se lahko oba spraviva nad umrle/mrtve... Tista druga knjiga lahko počaka, te začasno odvezujem obljube, hehe.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo Thodol
Guest




Re: Tibetanska knjiga umrlih
Reply #22 - 23.07.2002 at 20:50:14
 
Tako, zanimanje je vzbujeno ... zdaj jo je treba pa samo še prebrati in o njej razmisliti Cheesy

Vendar naj že vnaprej opozorim, da se bo naprimer povprečnemu kristjanu zdela tema knjige popolnoma absurdna, ker je namreč osnovna postavka knjige reinkarnacija - ponovno rojstvo.

Knjiga v slovenskem prevodu premore kar tri kratke, vendar odlične uvode, ki veliko bolje opišejo za kaj gre, kot bi to lahko storil tukaj za vas. Prvega in najbolj znanega je napisal Evans Wentz, drugega lama Anagarika Govinda, tretjega, najkrajšega pa dalajlama, ki nas je pred kratkim obiskal. Zraven je tudi psihološki komentar C.G.Junga.

Skratka, kogar res zanima, si bo tako ali tako prebral vsaj nekaj od tega.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Tibetanska knjiga mrtvih
Reply #23 - 24.07.2002 at 08:58:21
 
Gape, naslov sem spremenila, upam, da si zadovoljen. Jaz sem.

Kaj se pa tiče mojih reakcij, Bardo Thodol, jih je tvoj strah (ne vem pred kom ali čem) tako označil. Prepoznam človeka, ki je umrl sebe, ko ga vidim. Smiley. In to nisi ti, zato se lahko komot sprostiš in poveš, kaj te muči.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo Thodol
Guest




Re: Tibetanska knjiga mrtvih
Reply #24 - 24.07.2002 at 09:14:34
 
Quote:
Kaj se pa tiče mojih reakcij, Bardo Thodol, jih je tvoj strah (ne vem pred kom ali čem) tako označil.


Moj strah??  Zdaj si me pa našla   Undecided
Običajno sem kar sproščen in ne bi vedel, da me kaj posebej muči, tako da se glede tega res ne morem pritoževati  Smiley
Kar mislim povedati, ponavadi brez zadržkov tudi povem, seveda če smatram, da utegne tisto zanimati še koga.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Tibetanska knjiga mrtvih
Reply #25 - 24.07.2002 at 09:26:32
 
Quote:
Gape, naslov sem spremenila, upam, da si zadovoljen. Jaz sem.

jest tud
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Tibetanska knjiga mrtvih
Reply #26 - 25.07.2002 at 10:33:43
 
Knjigo »Tibetanska knjiga mrtvih« imam v tem trenutku pred sabo. Zanimivo, da moja ni rdeče-rumene barve, kot jo je opisala LittleStar. Je črno-siva, takšna, kakršno smrt doživljam tudi sama… Hmm, morda pa le ni čisto za zanemariti, kakšna knjiga ti pride v roke…

Kakorkoli – po prebranih uvodih, ki si jih predlagal, Bardo, definitivno vem, kje in kako bom preživela vikend, hehe.

Hvala tebi LittleStar za odprt topic na to temo in hvala tebi Bardo za vzbujeno zanimanje…

Tebi bp, pa – mislim, da bo to naslednja knjiga, s katero ti bom težila, da jo moraš prebrati, hehe.

m.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Tibetanska knjiga mrtvih
Reply #27 - 25.07.2002 at 12:21:37
 
Vidim, da mi ni pomoči, Miška. Najprej me čaka Bardo Thodol in soočenje z mojimi strahovi, potem pa še srečanje z mojo črno dušo.

Srečati se s svojimi strahovi ni kar tako. Bom imel oči in moje ostale zaenkrat samo štiri čute že vnaprej široko odprte in gledal, kaj se dogaja s tabo.

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Tibetanska knjiga mrtvih
Reply #28 - 25.07.2002 at 14:08:56
 
a bi kdo uvode poocrju, slišim da so prepričljivi
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Tibetanska knjiga mrtvih
Reply #29 - 25.07.2002 at 14:41:39
 
Gape, a je to spet letelo name?? Lump!

No, ja, še dobro, da sem dobra duša... Bom videla, kaj se da narediti... Jutri? Imam danes te kave že preveč...

Ampak potem dovolj za nekaj časa, prav?
m.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3