Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 11796 times)
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Nemčija slaba ali ne ???
Reply #30 - 24.07.2002 at 12:19:29
 
Oldio wrote on 24.07.2002 at 07:46:47:
S svojimi zahtevami posegajo v naš način življenja in hkrati trdijo, da mi v njihovega. Tako izkrivljanje in nasilje bi morali kazensko preganjati, v resnici se jim pa vdinjamo z Vatikanskim sporazumom.


Država mora biti ločena od vere oz. Cerkve. Pa je.
Ker pač nismo vsi istomisleči, "istoverniki".
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Nemčija slaba ali ne ???
Reply #31 - 24.07.2002 at 14:30:26
 
[quoteO tem, kdo je kriv za dolgove in kdo bo za to plačal, pa so ti dobro oprali možgane. Pozanimaj se, kako je s tem, pa bova potem debatirala, nimam toliko časa, da bi te poučeval. Lahko ti samo povem, da smo tiste dolgove že davno odplačali, sedaj odplačujemo pa druge. Samo drugi oblastniki se zadolžujejo za nas. In ti še vedno verjameš, da je za situacijo v sociali kriv komunizem. Sancta simplicitas!

Res pa se veliko in pogosto motim. Sem pač samo človek.] [/quote]

Hja. Ko eni pisejo drugi pa berejo besedo komunizem sem jim pred ocmi pojavi  SFRJ in slabi, cetudi dobri spomini nanjo.
Dajte no narod se zamislit kako bi bilo v Komunisticni  Republiki Sloveniji?  Torej v drzavi kakrsni se nismo ziveli.

Jaz mislim, da utegne tak sistem biti simpaticen, a ga ne bomo docakali. Na vrsti so visje razredni  svetovni preobrati in ne sistemske menjave v drzavah.

Andres

Back to top
 
 
IP Logged
 
Samson
Guest




Re: Nemčija slaba ali ne ???
Reply #32 - 24.07.2002 at 16:38:17
 

Q: Miro: Kultura dialoga pa taka.

Samson: Vsaj en uspeh, da je celo Miro začel razmišljati o kulturi dialoga. Kaj ko bi jo začel še prakticirati.

Q: Miro: Pozdravlja vas vse skupaj satanist, komunist, saibabovec in antikrist Miro.

Samson: V svojem imenu se zahvalim za pozdrave. Nisem pa vedel, da si tako zelo negativec, kljub vsemu.

Kar pa zadeva Tita, nikoli nisem imel razloga, da bi ga občudoval kot vladarja. Mogoče sem pa le preveč vedel o stvareh, o katerih se Mirotu še danes ne sanja, ali pa sem jih le drugače razumel, mogoče...

Lep pozdrav!

Back to top
 
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: Nemčija slaba ali ne ???
Reply #33 - 24.07.2002 at 17:17:11
 
Samo dve repliki:

Samson ne loči med kulturo dialoga in močjo argumenta. Kar sem pisal o RKC izhaja iz čiste logike in opazovanja dejstev, on pa je to dojel osebno. Ko sem pa zapisal 'Živel Tito', ni dojel niti ironije tega in me gladko zapisal med njegove občudovalce, kot sem tudi napovedal. Zraven me še veselo uvrsti med negativce, tako, da ga pri najboljši volji ne morem jemati resno.


Pač pa veliko bolj argumentirano piše Andres:

Quote:
Hja. Ko eni pisejo drugi pa berejo besedo komunizem sem jim pred ocmi pojavi  SFRJ in slabi, cetudi dobri spomini nanjo.  
Dajte no narod se zamislit kako bi bilo v Komunisticni  Republiki Sloveniji?  Torej v drzavi kakrsni se nismo ziveli.

Jaz mislim, da utegne tak sistem biti simpaticen, a ga ne bomo docakali. Na vrsti so visje razredni  svetovni preobrati in ne sistemske menjave v drzavah


Andres, ne mislim, da bi restavrirali komunizem, ampak preprosto to, da bi se tudi iz njega lahko učili, ne pa ga kar (prosto po Samsonu in podobnih) apriorno zavračali.
Uporaben je tudi kot teorija globalnih sprememb (državni komunizem si je izmislil Stalin in njemu podobni) pri višje razrednih svetovnih preobratih, kot si pravilno napovedal.

Je pa res, da sem komunizem omenil tudi s čisto preprostega, človeškega stališča. Hrana, streha nad glavo in zdravstveno varstvo je osnova civilizirane družbe. To smo v socializmu dejansko imeli, čeprav smo morali včasih po kofe in še kaj v Avstrijo ali Italijo in se vozili v Jugotih. Kaj pa danes?

Torej, učimo se lahko iz marsikatere teorije, popolne pa tako ali tako ni.

Družba prihodnosti bo komunizem ali barbarstvo, je zapisal Karl Marx. Komunizma očitno ne bo, vprašanje pa je, v kaj se bo sprevrglo današnje barbarstvo.


Back to top
 
 
IP Logged
 
Samson
Guest




Re: Nemčija slaba ali ne ???
Reply #34 - 24.07.2002 at 18:35:51
 
Aplavz Mirotu in Marxu! Sila argumentirano! Grin

Govoril si samo o kulturi dialoga, o moči tvojih argumentov ne bi govoril, nimam kaj reči. Argument in črno bela tehnika preprosto ne gresta skupaj.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Nemčija slaba ali ne ???
Reply #35 - 24.07.2002 at 19:32:58
 
Samson wrote on 23.07.2002 at 21:21:17:
pri nas danes vladajo prav tisti in prav tisti so ustvarili to situacijo v zvezi s socialo in zdravili, ki te tako moti, - ki so vladali v tvojih zlatih časih komunizma in so nas tako zadolžili, da še zlepa ne bomo povsem splavali. Gotovo pa ne na takšen način, kot to delajo zadnja leta.

če kej vem smo danes bolj zadolženi kot leta 90
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Samson
Guest




Re: Nemčija slaba ali ne ???
Reply #36 - 24.07.2002 at 23:04:38
 
gape wrote on 24.07.2002 at 19:32:58:
če kej vem smo danes bolj zadolženi kot leta 90


Razumljivo, saj vladajo deset let dalj. ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3