Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 11760 times)
Samson
Guest




Nemčija slaba ali ne ???
19.07.2002 at 10:05:13
 
Nenadoma me je zelo vznemirilo vprašanje, ali bi bilo mogoče potrebno Nemčijo ukiniti. Kajti, če vzamem merila Oldija, Mirota in še nekaterih, ki v temi Cerkev slaba ali ne??? preprosto predlagajo, da bi jo bilo potrebno ukiniti, bi gotovo mnogo prej to veljalo za Nemčijo, Rusijo, Anglijo, Francijo, ZDA........, kaj bom našteval. Predlagam, da se pogovorimo samo o Nemčiji.

Za Nemčijo je znano, da je začela dve svetovni vojni, v katerih je bilo pobitih na milijone ljudi po vsem svetu (število gre v preko sto milijonov!). Za to državo je znano, da je ustanovila vrsto koncentracijskih taborišč, kjer so na znane načine sistematično pobijali predvsem ideološko (kar me spominja na nekatere na tem forumu) in rasno nečiste ljudi. Žide so hoteli izbrisati s sveta, Slovani smo bili zanje manjvredna, suženjska rasa, ki je prav tako sploh ni bilo škoda, le da bi jo potrebovali za opravljanje manjvrednih del.

Kar zadeva sexualnega obnašanja v Nemčiji, je zelo povprečno, torej veliko bolj perverzno, kot je to pri pripadnikih RKC. V Nemčiji so znani  pogostni primeri pedofilije, zlorabe otrok in mladoletnih, tam imajo tudi pedre, tam gre včasih vse vprek... Skratka po merilih Oldija in Mirota ter še kar nekaterih na tem forumu - Nemčija je zrela, da jo ukinemo. Torej naprej!

Pri tem naj poudarim, da je v Nemčiji newage zelo živ, praktičnih katoličanov (tistih, ki sorazmerno redno hodijo k nedeljski maši) je tam komaj nekaj več kot 1%, torej po merilih Oldija in Mirota do takšnih odklonov od humanosti preprosto ne bi smelo prihajati, saj je praktični vpliv "perverzne" RKC tam enak ničli.

Tako vidim jaz, če že ukinjamo Cerkev. Kako pa vi, dragi prijatelji?

P.S. Rad bi argumentirano debato, brez zmerjanja Nemcev, če je to mogoče!

LP
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Nemčija slaba ali ne ???
Reply #1 - 19.07.2002 at 10:19:14
 
Ne gre za ukinjanje ničesar, če mene vprašaš.

Gre za ozaveščanje in kazanje druge poti znotraj že razsutih kapitalističnih sistemov.

Predvsem Samson v zadnjem tednu zelo lepo izstopa ZDA, ima hude odklone v pozitivne in negativne smeri.

Si videl posnetke kako policaji pretepajo svoje žrtve (sta bila dva na tedniku, Studiu City, Poročilih). Bush komajda sledi svoji državi pa se toliko vpleta še navzven. Mislim, da mu vajeti uhajajo iz rok.

Ne gre za ukinjanje nikakor. Le z zgledom in dejanji se bo lahko ta svet spremenil. To je moje mnenje.


Velik sonca,
Edi

P.S. Samson in kolikor sem te razumel v teh dneh odkar si tu. Imaš podbne želje, ideje, in akcije. Torej nas je takih ki želimo gledati lepše, pozitivnejše, prijaznejše v svet kar veliko le razdrobljenost je problem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: Nemčija slaba ali ne ???
Reply #2 - 19.07.2002 at 10:23:48
 
Najprej imam nekaj vprasanj.

OK, nemci naj bi pobili miljone ljudi...
A rusi jih pa niso? (Stalinov klan)
Kaj je ze Napoleon pocel?
Rimski imperij?
Kako je ze nastala ameriska civilizacija belcev?
A niso neka plemena enostavno iztrebl?
Kaj je ze zaen hec v Avstraliji z aborigini in novoselci?
Kako so ze laufale stvari v JAR z Nizozemci in staroselci?
Zadost primerov...

"Slovani smo bili.. " A smo mi res Slovani? A ni blo neki govora o Venetih?

Samson, mal tezko je debatirat o enem narodu tolk na splosno, da bi sli pa v detajle je pa to ze cela zgodovina.

Ce pogledas 1. svetovno vojno, so jo zaceli Nemci v veliki podpori Madzarov (Avstroogrska vladavina), Romunov, Turkov...

2. svetovna vojna.. ce gledas mal v tist kalcek zanetitve. Namci so najemal tako Francoze, Belgijce, Romune, Ruse itd za svoje SS enote. Vsem je bil skupni cilj v prvi vrsti iztrebljenje bolsevizma, potem so sele na vrsto prisli zidje, homoseksualci itd...

Govoris o kocentracijskih taboriscih... a ni to samo posodbljena verzija ameriske plantaze s crnci, kot suznji... da ne grem se dalje v zgodovino. Sama mucenja je pa itak najboljs izvajala inkvizicija.

In ce grem se korak dalje s svojo miselnostjo... Nemci kod narod so zame "geniji". Ok, so pobijal, sej mi smo tud. So mucl, mi smo tud... Vsaka vojna da pa tudi dolocen napredek, tako v tehnologiji, zdravstvu in gospodarstvu. Prakticno nemogoce je, da bi se drzava po tolikih grozodejstvih in obtozbah pobrala v tako kratkem casu, kot se je Nemcija, a se je in tud kasnejsa zdruzitev jim ni prnesla kake hude katastrofe - svaka jim cast.

OK, majo korupcijo, majo pedre, majo pedofilijo, fukajo se vse vprek... a je kje kej drugac? Kaj so pa delal v starem mogocnem Rimu?

Res, tezko mi je sodit en narod kot celoto, ze zaradi tega, ker me preklet svinjsko moti slovenski lokalpatriotizem. Stajerc pljuva cez Lj. Lj. pljuva po Primorski, Primorec seka cez Gorence itd, itd... Pa sam 2 mio. nas je... Pol je pa tukej prav krasna usmerjenost proti "cefurjem"... ma ni, da bi govoru.

Ce pa hocem primerjat Nemcijo, kot narod pobijalcev in pa RKC, kot ustanovo pobijalcev, so pa Nemci eni navadni loleki, ki jim se preklet velik manjka, da bojo iztrebl tolk folka, kot jih je RKC v imenu boga.

Sam moje skromno mnenje... Pa sorry, ce sem koga kej uzalu.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Samson
Guest




Re: Nemčija slaba ali ne ???
Reply #3 - 19.07.2002 at 11:37:01
 
[quote author=John_Doe link=board=general;num=1027065914;start=0#2 date=07/19/02 at 10:23:48]Najprej imam nekaj vprasanj.

V bistvu se strinjamo v večini vprašanj. Z Edijem kar v celoti, bi rekel. Pač sem nasproti provokativnemu vprašanju postavil drugo provokativno vprašanje, ki pa na eno ne na drugo ne moremo odgovoriti s preprostim da, če smo res pri sebi, in če znamo biti vsaj malo objektivni. V resnici sta in Edi in John_Doe govorila predvsem realno in torej pozitivno. V kolikor se ne strinjam z določeno izjavo, jo navajam v nadaljevanju.
-------------------------------
John_Doe : Sama mucenja je pa itak najboljs izvajala inkvizicija.
-----------------
Mislim, da je ta izjava zelo opredeljena, po svoje popleskana. V njej ni nobene objektivnosti. Nimam komentarja, ker opažam, da so nekateri v določenih stvareh za argumente in dokazovanja preprosto nedostopni.

-------------
John_Doe: Ce pa hocem primerjat Nemcijo, kot narod pobijalcev in pa RKC, kot ustanovo pobijalcev, so pa Nemci eni navadni loleki, ki jim se preklet velik manjka, da bojo iztrebl tolk folka, kot jih je RKC v imenu boga.

Sam moje skromno mnenje... Pa sorry, ce sem koga kej uzalu.[/quot
--------------------

Ti je kar lahko sorry! Boš pa že moral priznati, John_Goe, da RKC imenovati ustanovo pobijalcev izraža predvsem tvojo osebno slepoto, načrtno naperjenost proti tej veličastni ustanovi, in obenem osebno žalitev vseh nas, ki smo ponosni člani te ustanove. Mislim, da nimaš nobene pravice žaliti me. Ali pa jo vendarle imaš?

Močno šepaš tudi v poznavanju zgodovine. Naprtiti Cerkvi kakršna koli iztrebljanja med ljudmi je preprosto nadaljevanje zlonamernih natolcevanj, ki so jih začeli prostozidarji in do perfekcije dopolnili komunisti in njihovi otročiči. Inkvizicije so bile predvsem državne ustanove, to menda ja veš. Čeprav je res, da so v njej sodelovali tudi nekateri tedanji cerkveni ljudje.

Jaz Nemčije ne primerjam kot narod pobijalcev. Visoko jo cenim, prav kakor ti. Hotel sem le pokazati, kakšna groteska je obravnavati RKC tako, kot jo obravnavaš ti.

Back to top
 
 
IP Logged
 
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: Nemčija slaba ali ne ???
Reply #4 - 19.07.2002 at 11:59:04
 
Samson, kaj nej ti recem... ja klinc, kar je je. Ce sem te osebno uzalil, si si tud spodej prebral opravicilo. Ce mam pa pravico al pa ne... to pa itak ves, da pravice nimam oz. jo lahko imam... ma predolga razprava... Smiley

Najbrz pa si preskocil zacetek, ko sem pisal, da je prevec na splosno govort o tem nemogoce, da bi sli pa v detajle je pa to ze cela zgodovina in tko kot ti in jest malokdo pozna vse detajle.

Da bi zdej 100% stal za tem ne morem, ker mi lahko ti razsvetlis mojo slepoto z dolocenimi podatki (RKC kot ustanova morilcev - NOT!) in se zna zgodit, da na podlagi tvojih trdnih dokazov spremenim svoje slepomisenje. Sam kokr sem kje zasledil (al so za to krivi komunisti al pricevanje kake stare mamce niti nima veze) so tud pripadniki RKC prav mirno morili v imenu se ve koga... da bi zdej procentualno ugotavljala kolk in kako nima veze. Preprosto so moril. Ne pravim pa, da zdej nauki, ki jih RKC ponazarja, sodijo med staro saro, tega pa nisem nikjer zapisal.

Ti pac pravis, da sem jest zleht, ker sem proti RKC, jest pa pravim, da si ti zleht, ker si za RKC - recimo, da je to tko - ne se mi zdej usest na vsako besedo Smiley . Se vseen pa to ne pomen, da kdaj ne bi spila skupej kak "pircek" in udarla kako tako debato, kjer se ne bi zalila pa vlekla en iz drugega razne podatke, zagovore, prepricevanja itd... se strinjas?

Pa lep dan ti zelim se naprej...

PS. A ni fino, da mi znanje sepa na toliko podrocjih, da se lahko se kej naucim? Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Nemčija slaba ali ne ???
Reply #5 - 19.07.2002 at 12:00:52
 
Hmm, obstajajo pa tudi razlike med RKC in Nemčijo, kajne?

Nemčija se zaenkrat še ne trudi, vsaj preveč odkrito ne, v veliki meri dominirat nad življenjem na Slovenskem. RKC pa odkrito kaže določene tendence na tem področju. Ki se seveda na žalost dotikajo tudi mojega življenja, skupnosti v katerih živim, okolja v katerem bi morda nekoč želel vzgajati otroke.

Tisti trenutek, ko bom to tendenco zasledil pri Nemčiji, bom prav gotovo razpravljal o tem in tudi poskusil kaj naredit. Recimo, ko bodo uvajali __obvezno__ učenje nemškega jezika in germanistike v osnovne šole.

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Samson
Guest




Re: Nemčija slaba ali ne ???
Reply #6 - 20.07.2002 at 10:03:15
 
[quote author=bp link=board=general;num=1027065914;start=0#5 date=07/19/02 at 12:00:52]Hmm, obstajajo pa tudi razlike med RKC in Nemčijo, kajne?

Nemčija se zaenkrat še ne trudi, vsaj preveč odkrito ne, v veliki meri dominirat nad življenjem na Slovenskem. RKC pa odkrito kaže določene tendence na tem področju.
...................

Seveda je bistvena razlika. Nemci ne živijo pretežno v Sloveniji, katoličani pa smo v Sloveniji vendarle v pretežni večini. In imamo vso legitimno pravico v Sloveniji živeti "po katoliško". Jaz se imam za živi del Cerkve, in z menoj zelo velik del Slovncev, ki se jih ne da kar tako diskriminirati, ne da bi se oglasili in temu uprli, in kdor preganja Cerkev s tem preganja nujno tudi nas , ki smo njen živi del. To menda štekaš, prijatelj moj. V tem je zanesljiva razlika med Nemčijo in Cerkvijo. Sem pa hvaležen za tvoje pripombe, saj so umestne, le da vsak izmed naju pojmuje Cerkev precej drugače. Pa to niti ne škoduje tako zelo. Sva vseeno lahko prijatelja. Celo zaželeno je, mislim da z obeh strani.

----------------
Q
John_Doe: Ti pac pravis, da sem jest zleht, ker sem proti RKC, jest pa pravim, da si ti zleht, ker si za RKC - recimo, da je to tko - ne se mi zdej usest na vsako besedo  . Se vseen pa to ne pomen, da kdaj ne bi spila skupej kak "pircek" in udarla kako tako debato, kjer se ne bi zalila pa vlekla en iz drugega razne podatke, zagovore, prepricevanja itd... se strinjas?

No, saj nisem tako zameril. Bolj teatrlno, bi rekel, zaradi učinka, ki je pa mogoče izostal. Tudi ne pravim, da si žleht, kot tudi ti ne misliš tako o meni. V resnici se prav razumeva, in bi rad šel s tebo ja "pirček"

Lep dan vsem skupaj!


Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Nemčija slaba ali ne ???
Reply #7 - 20.07.2002 at 16:04:30
 
Zakaj se nobeden ni spotaknil v to, da ima Nemcija zgodovinsko veljavo,  da Nemcija zivi na racun ostalih drzav v njeni soseski, da pravzaprav  v Nemciji velja nic drugega kot abnormalna disciplina. Cakajte malo To je strah.  Strah pred nemskim sistemom, strah pred nemsko mentaliteto, strah za jutrijsnji dan,  strah strah strah.
In kdo si zeli biti potem v Nemciji? Prosim lepo.  Se postrezbe na autobanski crpalki ne dobis z nasmehom.
Prides v sredino nekega vecjega mesta, vzemimo kar Stutgart, Ulm, Munchen, Köln. In kaj te caka? Nikakrsna prijaznost z obveznim dodatkom, da se tam v anglescini ne pogovarja.  Seveda ce poves  od kje si,  v trenutku obveljas kot manjvredni evropski clen. Ej cakajte. Andres ni manjvredni evropski posameznik.  Se pac ne pustim Nemcem buzerirat.  Imam svoj ponos, tudi Nemci ga imajo, a njihov temelji, na dobrinah v gospodarstvu kar povezuje finance, moj pa na osebnostni ravni.

In kje se pravzaprav podpora Nemski drzavi zacne, da jim tako lepo uspeva deliti gospodarske dobrine?  V veliki meri ravno v vladah okoliskih drzav. Torej Prisli smo do znanega zakljucka, da je tudi slovenska vlada prodana.  Se enkrat v zgodovini.......  Nemcem seveda.. Placujte davke se naprej.

In tu dragi prijatelji so prednosti Balkana. Tam si dobrodosel, in na ulicah so nasmejani ljudje. Resda ne vec toliko kot nekoc, a nasmeh se vraca.

Andres

Back to top
 
 
IP Logged
 
Francl
Guest




Re: Nemčija slaba ali ne ???
Reply #8 - 20.07.2002 at 17:28:14
 
Lepo Andres. Meni podobno razmišljanje. Tudi jaz ne maram nadutosti Nemcev, tudi jaz imam rad nasmejani Balkan. Vendar ne bi želel nikoli več živeti v enotni državi ne z Nemci ne z balkanci. Sicer pa so meje čedalje manj pomembne, in to meni odgovarja.

Torej v nobenem primeru ne bi menjal države, mislim pa da je usodnega pomena za vse Slovence, da že končno dobimo sebi ustrezno vodstvo. Kajti ti. ki zdaj vladajo,  nas bo gladko zafurali. Mnogo kazalcev kriči o tem. In kako trobijo spet naša občila danes, zakaj mora Drnovšek še ostati kot predsednik vlade, čeprav kandidira za predsednika države. Ko da ni Slovenca, ki bi ga mogel nadomestiti. Ko da je edini, ki kaj velja. Na desettisoče jih imamo, ki bi bili boljši, kot je on.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Nemčija slaba ali ne ???
Reply #9 - 20.07.2002 at 18:11:29
 
Quote:
Sicer pa so meje čedalje manj pomembne, in to meni odgovarja.


To odgovarja vsem, vecini, toda kljub mejam mentaliteta posameznega naroda ostaja.  Pravzaprav brez te tudi drzave nebi bilo vec.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
ficulus
Guest




Re: Nemčija slaba ali ne ???
Reply #10 - 20.07.2002 at 18:35:18
 
Andres wrote on 20.07.2002 at 18:11:29:
To odgovarja vsem, vecini, toda kljub mejam mentaliteta posameznega naroda ostaja.  Pravzaprav brez te tudi drzave nebi bilo vec.

Andres


Ne bi rekel. Zakaj jih toliko ne voli? ker se jim ne zdi vredno! In to prepričanje vzdržujejo prav mediji umetno in po naročilu s svojim odnosom do resnice. Veliko zvemo pod mizo, toda v medije resnica o pravih "uspehih" vladajočih ne pride, ni dovoljeno.  Torej volilci zanesljivo ne  ostajajo doma zato, ker jim takšno stanje pri nas odgovarja, ampak zato, ker so zaradi zlorab, ki jih vidijo v oblasti in zaradi izrazite enostranskosti medijev popolnoma apatični. Celo na tem forumu sem opazil apatičnost pri ljudeh, ki jim to gotovo ne pristaja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Francl
Guest




Re: Nemčija slaba ali ne ???
Reply #11 - 20.07.2002 at 18:36:16
 
Bravo ficulus, prehitel si me!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Nemčija slaba ali ne ???
Reply #12 - 20.07.2002 at 18:45:58
 
Ficulus!
Jaz sem dal quote od mentalitete, ti pa meni nazaj od volilcev in medijev.   Mogoce sem se pa zabral. .

In seveda.  Si ti novinar?

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Samson
Guest




Re: Nemčija slaba ali ne ???
Reply #13 - 21.07.2002 at 07:25:15
 
Se strinjam, Andres, tudi mene je to z mešanjem področij malo motilo. Sicer tu vlada svoboda, pa vendar bi bilo bolje, če bi se pri izražanju mnenj držali tem, bi se lažje znašli.

Kaj več ne bi o tem.

Pozdrav
Samson
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Nemčija slaba ali ne ???
Reply #14 - 21.07.2002 at 12:03:28
 
Samson wrote on 19.07.2002 at 11:37:01:
-------------------------------
John_Doe : Sama mucenja je pa itak najboljs izvajala inkvizicija.
-----------------
Mislim, da je ta izjava zelo opredeljena, po svoje popleskana. V njej ni nobene objektivnosti. Nimam komentarja, ker opažam, da so nekateri v določenih stvareh za argumente in dokazovanja preprosto nedostopni.

Filip Lepi je vedel, da redovne brate (templjarje) lahko obsodi le cerkveno sodišče. O vprašanjih herezije je smela odločati samo duhovščina.

več:
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=general;action=display;num=998341...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3