Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 14652 times)
DolpHiN
3
***
Offline

A wet kiss to you 2 :)

Posts: 112
Slovenija, maribor
Gender: male
Re: love parades
Reply #30 - 14.08.2002 at 21:10:36
 
ahja pa saj ravno v tem je problem ker mali froci pobirajo navade svojih staršev in če oče reče fuj geji, se to prenaša na otroke...

zatorej edina rešitev, zatreti tak odnos v kali, zato pa bi morali poskrbeti že v osnovni šoli, namesto da gojijo rasizem in diskriminacijo...in tudi vzgojiteljice bi morale nastopiti drugače in nekako obvarovati otroke z takšno spolno predispozicijo...
razmišljam o posledicah, ki jih lahko takšna diskriminacija v otroštvu pusti na otroku...

NAPAKA
Back to top
 
 
IP Logged
 
bogglefreak20
3
***
Offline


Posts: 180

Gender: male
Re: love parades
Reply #31 - 16.09.2003 at 10:45:51
 
Quote:
Ne bit naiven, kakšne raziskave neki, predsodki. In od kje si privlekel  ravno 90%
Homoseksualci so v 90%  Wink  odrasli v normalno heteroseksualnih družinah, saj jih homoseksualni pari praviloma sploh nimajo.  Homoseksualnost ni nekaj, kar se lahko privzgoji, ampak ima prste vmes kemija telesa.

Glede kajenja: pri nas doma je oče kadil kot turk, od otrok pa nihče, ker se nam je že v mladosti do konca zagravžalo.




Potrdim vse, kar pravi Bardo!

V moji žlahti ni nobenega homoseksualca razen mene. Odkod potem moja usmerjenost. Večino svoje pubertete, odkar vem, da je moj one še za kaj drugega kot za lulanje, sem se trudil razumeti svoja čustva do fantov in pomanjkanje le-teh do punc. 7 let zavračanja samega sebe, ubijanja najplemenitejših čustev ljubezni, študiranja vse mogoče literature, ki obstaja na to temo, samo zato, ker večina meni, da sem bolan in da sem izmeček. Živim celostno življenje, veliko delam na duhovnem razvoju samega sebe in na osebnostni rasti, imam fanta, ki ga imam rad. Teh 7 let je svojevrsten davek, ki ga je družba že terjala od mene!

Pravijo, da si izbereš ta način življenja. FIGO! Nikoli nisem imel izbire ali se bom zaljubil v fanta ali dekle - tako pač čutim. Edina izbira je bila ta, da se zaradi tega sebe ne bom sramoval, ker ima pravico živeti svoje življenje tako kot sam hočem.

Kar se tiče neproduktivnosti homoseksualcev in s tem negativnih posledic za družbo pa eno vprašanje - ali je isti očitek potemtakem namenjen tudi neplodnim ženskam in moških pa menihom, nunam in duhovnikom? Tudi oni nimajo otrok (vsaj načeloma ne) pa sem prepričan, da družbi vračajo na drugačne načine, tako kot sem prepričan, da bom tudi sam dal nekaj družbi nazaj. Ampak družbi, ki te ne sprejema človek že iz principa nima motivacije karkoli dati.

"Dajem" pa družbi (pravzaprav si to sama jemlje) velik del svoje zasebnosti, ki tako ni več moja zasebnost. Naj razložim na banalnem primeru, ki postane manj banalen, če ga je človek prisiljen podoživljati na vsakodnevni bazi. Če se s fantom sprehajam po mestu in bi ga rad prijel za roko, tega ne smem narediti, če nočem, da se name vsuje plaz očitkov s strani ljudi, ki jih moja čustva do nekoga drugega nič ne brigajo! Ampak to JE moja realnost. Prav tako odpadejo vsi poljubi na javnih mestih, objem, ko se srečava, še pogledi, skozi katere se razbere vse, kar srce skriva, morajo biti prikriti. In to samo zato, ker ne bom nikoli imel otroka. Ker naj družba od mene ne bi nič profitirala. Rojevanje otrok in njih vzgoja je res najplemenitejši način "služenja" družbi. Ni pa edini. Če bom s svojo izobrazbo in altruizmom lahko pomagal ljudem v njihovih stiskah, povedal svetu kaj novega na področju svoje stroke, potem menim, da družba nima pravice zahtevati ničesar več.

Kar se tiče kajenja pa takole. Moj oče kadi, ostalim trem v familiji se pa gravža ves ta smrad in njegovo jutranje kašljanje. Pa je pač preveč trmast, da bi nehal. V redu. Sodeč po svojih sošolcih lahko trdim isto. Kjer so doma kadili, so bili otroci proti. Kjer se doma ni kadilo, so otroci z vsake fešte odhajali zakajeni.
Back to top
 

Beatus, qui venit in nomine Domini!
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: love parades
Reply #32 - 16.09.2003 at 20:49:37
 
bogglefreak20, lepo si tole povedal. Želim ti čimveč lepih trenutkov v življenju in čimmanj puhloglavcev in kvazi moralnežev.

LP Iga
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
bogglefreak20
3
***
Offline


Posts: 180

Gender: male
Re: love parades
Reply #33 - 17.09.2003 at 11:23:37
 
Prav lepa hvala za lepe želje!
Tudi jaz želim tebi, sebi in vsem ostalim predvsem to, da gremo skozi naša življenja z odprtimi očmi in ušesi, usta pa odpremo le takrat, ko imamo povedati kaj vzpodbudnega, ne pa da letijo vem le sodbe na račun drugih, ki imajo namen zakriti naše lastne težave in komplekse.

Ne vem več, čigav izrek je ta, ki mi je ostal v spominu: "Man was given two ears and one mouth to be used in that ratio!"
Back to top
 

Beatus, qui venit in nomine Domini!
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: love parades
Reply #34 - 17.09.2003 at 11:51:24
 
Saj svet se počasi premika, so zdaj celo v Kaliforniji že dovoljene poroke istospolnih partnerjev. Kar se mi zdi kul. Naj končno tudi oni dobijo zakonske pravice, ki jim pripadajo, seveda tudi otroke, kar je osnovna pravica ljudi. Važno je pa to, da se začne o teh stvareh vsaj končno pogovarjat v javnosti...Saj tud Sestre so ble najprej cel škandal za večino SLO, zdaj so pa cele zvezdnice... In treba je ozaveščat, obveščat, ven dajat... Sicer pa nameravam, da kak res ful znan slovenc končno javno prizna, da je gey. V tujini so to že storili celo nekateri politiki, kar pri nas verjetno si noben sploh ne upa. In pa tud verjamem, več, ko bo istospolnih usmerjenih parov se kljub grdim pogledom (dostkrat verjetno še kaj več, od pogledov dobijo) v javnosti izkazovalo svojo ljubezen, prej se bodo vsi navadili, da je to nekaj popolnoma normalnega.
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
bogglefreak20
3
***
Offline


Posts: 180

Gender: male
Re: love parades
Reply #35 - 17.09.2003 at 11:56:27
 
Točno, Kali!

Družba se navadi stvari, ki se v njej pogosto pojavljajo. Sprva je vse škandal. Saj je z modo isto (mini krila, frizure na balin, hlače, ki komaj še na riti visijo...) Naključni mimoidoči se sprva vedno zgražajo. Sčasoma se pa vsak navadi. In če se lahko ljudje vsega navadijo, bi se lahko tudi tega, da drugim in drugačnim ljudem dajo dihati.
Back to top
 

Beatus, qui venit in nomine Domini!
 
IP Logged
 
Jakob_Ostrjan
4
****
Offline

Samo srce
Posts: 471
Kranj
Gender: male
Re: love parades
Reply #36 - 17.09.2003 at 13:10:20
 
Dejte mi neki razložit, prosim. Jest sm s kmetom doma, pa se na to ne zastopim kej dost...

Glede muzike na tehle paradah, tehno pa to.

Katera pozitivna stvar se skriva v nabijanju na 150 decibelov, ki ti premontira celoten ustroj, od jajc pa do možganov? A so to kakšni posebni rituali, doseganje drugačnih stanj zavesti, negovanje in nadgradnja ritmičnih obredov afriških domorodcev, al kaj je to?

Ali so pa vsi tisti, ki se taki glasbi lahko prepustijo, tolk nori, da jim ni več pomoči...
Back to top
 

PA BOHLONEJ, K' STE TOLE BRAL...
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: love parades
Reply #37 - 17.09.2003 at 14:10:43
 
Mogoce bi moral pa poskusit s svojim telescem pomigat v hitrem ritmu teh decibelov, se morda celo spravit do ekstaze, pa bi boljs razumel.

Saj kaksne afriske vrace ali pa kar cela plemena pa razumes, ko izvajajo kaksne ritualne plese, ne?

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: love parades
Reply #38 - 17.09.2003 at 14:40:12
 
Oj, Jakob, lahko ti povem, da skor ni lepšega občutka in energije, ko plešeš na tako glasbo. Ko sem bla na prvem partyu, me je takoj asociiralo na plemenske plese in obrede. Boš mogu it na en tak party, ni boljše energije, sploh če si kokr tok empatika, se to začuti takoj, ko stopiš v prostor. In noro je, ko se lahko izražaš s telesom, ko telo in duša vibrirata hkrati z glasbo.... To je totalna ekstaza...in ni treba za to ekstazija pojest... Sploh ne vem, kako naj ti opišem, kaj vse sem doživljala, ko se čist stopiš z vsem skupaj se spojiš...  
...... lahko bi pisala še pa še... sam mi je težko vse filinge na papir dat... tko da, nameravam, da gremo enkrat skupi na kak dobr trance, pa boš vidu.... Smiley Wink

skratka, po tvoje, sm tok nora, da mi ni pomoči... hi hi hi... saj ne kličem nobenga na pomoč....pa bp je kar fajn na kratko in jedrnato odgovoril....

2733
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: love parades
Reply #39 - 17.09.2003 at 14:51:54
 
Jakob_Ostrjan wrote on 17.09.2003 at 13:10:20:
Dejte mi neki razložit, prosim. Jest sm s kmetom doma, pa se na to ne zastopim kej dost...

Glede muzike na tehle paradah, tehno pa to.

Katera pozitivna stvar se skriva v nabijanju na 150 decibelov, ki ti premontira celoten ustroj, od jajc pa do možganov? A so to kakšni posebni rituali, doseganje drugačnih stanj zavesti, negovanje in nadgradnja ritmičnih obredov afriških domorodcev, al kaj je to?

Ali so pa vsi tisti, ki se taki glasbi lahko prepustijo, tolk nori, da jim ni več pomoči...


Srednjevške karnevalske fešte, kjer se celmu mestu odrgal po par dni skup, so bla ziher ena kolektivna histerija, ki je sprostil en stres, ki ga jim naložilo življenje v skupnosti oz. vladajoča morala. Večji ko je  pritsik k potiskanju/sublimiranju/kompenzaciji   nagnjenj, bolj neartikulirano se folku odtrga. V tem jest ne vidm nč slabga, če se mu seveda ne trga morbidno v stilu nacističnih masovnih ritaulov ali  huliganskega nasilja. Da se ti odtrga do histerije je čist zdrava rekacija, še posebej če gre v takih histeričnih izbruhih za izkazovanje  medsebojne ljubezni pa pripadnosti, ki ni sovražna do nikogar. S tistimi decibeli pa  se ziher pretirava pa zganja eno nasilje do udeležencev  parad samih in  se mi zdijo v tem smislu ful podobni sprevodu   bičarjev  v srednjem veku, ki so z bičanjem samega sebe rajš usmerl nakopičeno agresijo prot seb kot da bi jo sproščal proti drugim. Glavno, da odleže...            
Back to top
 
 
IP Logged
 
Jakob_Ostrjan
4
****
Offline

Samo srce
Posts: 471
Kranj
Gender: male
Re: love parades
Reply #40 - 18.09.2003 at 08:50:11
 
Petra. wrote on 17.09.2003 at 14:40:12:
Oj, Jakob, lahko ti povem, da skor ni lepšega občutka in energije, ko plešeš na tako glasbo. ni boljše energije, sploh če si kokr tok empatika, se to začuti takoj, ko stopiš v prostor. In noro je, ko se lahko izražaš s telesom, ko telo in duša vibrirata hkrati z glasbo.... To je totalna ekstaza...in ni treba za to ekstazija pojest... 2733


Uf...

No viš, jest ne rabim partyjev za kaj takega. Meni se to dogaja med seksom.

Če je to tako, pa ne vem no... Kdo je že rekel, da sta šport in ples samo nadomestilo za seks?
Back to top
 

PA BOHLONEJ, K' STE TOLE BRAL...
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: love parades
Reply #41 - 18.09.2003 at 13:11:43
 
No ja, Jakob, sex je sex, ples je pa ples, in pika. Ne morš stvari primerjat...
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: love parades
Reply #42 - 18.09.2003 at 13:17:25
 
sploh zato ne, ker med plesom težko seksaš Grin
ampak med seksom bi se pa dal plesat Roll Eyes

bi blo za premislit Shocked
pa za sprobat Grin
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Jakob_Ostrjan
4
****
Offline

Samo srce
Posts: 471
Kranj
Gender: male
Re: love parades
Reply #43 - 18.09.2003 at 13:32:10
 
Petra. wrote on 18.09.2003 at 13:11:43:
No ja, Jakob, sex je sex, ples je pa ples, in pika. Ne morš stvari primerjat...


Pa kva je s tabo???

Al ne znaš plesat ali pa seksat ne?

Isto je, porkaduš!

Namreč, notranji občutki, tisto, ko obstaja samo dogajanje in nič drugega, ko se tvoj um ustavi, je valda isto.

In da te mal zbodem: če tega pri seksu še nisi doživela - kar sklepam po tem, da praviš, da to ni isto - potem ti lahko rečem samo, da zamenjaj moškega!
Back to top
 

PA BOHLONEJ, K' STE TOLE BRAL...
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: love parades
Reply #44 - 18.09.2003 at 14:09:26
 
Jakob_Ostrjan wrote on 18.09.2003 at 13:32:10:
Pa kva je s tabo???

Al ne znaš plesat ali pa seksat ne?

Isto je, porkaduš!

Namreč, notranji občutki, tisto, ko obstaja samo dogajanje in nič drugega, ko se tvoj um ustavi, je valda isto.

In da te mal zbodem: če tega pri seksu še nisi doživela - kar sklepam po tem, da praviš, da to ni isto - potem ti lahko rečem samo, da zamenjaj moškega!

Dobr si se projeciral... Wink
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4