Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 8860 times)
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Obsedenost z ljudmi?
Reply #15 - 02.07.2002 at 09:10:35
 
Susi13 wrote on 01.07.2002 at 12:34:53:
Imela sem obdobje, ko sem se precej ukvarjala s tem. Bala sem se imeti prijatelje, ker sem se bala, da se bomo razšli.


Suzi, a je mozno, da si se tolko vzivljala v ljudi, ker si vedla, da jih bos izgubila? In zato si namesto, da bi se jim tudi ti odprla in se prijateljsko navezala na njih, samo hotla na nek nacin pustit sled v njih, da jih ne bos izgubila, da se bodo spomnili na tebe in rekli, oh, ena punca je bla enkrat in mi je dala dojet, kaj naj delam, da bom bolj srecen, dostkrat se spomnim na njo, je bla res nekaj posebnega. Pa ceprav te v resnici niti niso mogli kot osebo spoznat, ker do sebe jih pa nisi spustila in tud navezat se nisi upala, ker si vedla, da se bos prevec, ce se bos. Mogoce je bila to kompenzacija za blizino in zaupanje.

Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: Obsedenost z ljudmi?
Reply #16 - 02.07.2002 at 09:18:41
 
Susi13 wrote on 02.07.2002 at 08:28:36:
John_Doe, kot vedno si me tudi tokrat nasmejal! Hvala!  Kiss Kiss Kiss


Hja.. kaj naj recem.. polaskan sem, kaj pa drugega.

Po vseh izkusnjah sodec lahko trdim tud to, da imas lepe zobe.  ??? Mhm.. ker samo zenske z lepimi zobmi se smejijo mojim bedarijam.. hehehe... joke.

Cak, kako je ze un pregovor?
Bolje ispasti blazno resen, kot pa iz aviona. Smiley

No, me veseli, da si dala tisto obdobje strahu in temacnosti cez in se znas vzivet v zabavo, pogovor, debato in znas iz sebe spraviti smeh...
Pa je to zgolj in samo krinka necesa globjega ali se ti je res premaknilo na svetleje? upam, da se je premaknilo...

Ma spet bluzim.. ne me brat.. nima smisla. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Susi13
4
****
Offline

***...ujeta v večnost
minljivega trenutka...***

Posts: 319
Medvode
Gender: female
Re: Obsedenost z ljudmi?
Reply #17 - 02.07.2002 at 14:06:39
 
Mislim, da ni bilo tako, Devi. Moje "skakanje" v ljudi se je pričelo pred tem vzorcem.
Sled pustimo itak vsi vsakomur. En svež primer: danes zjutraj na poti v službi sem vozila za enim avtomobilom. Na semaforju je bila rdeča in logično: ustavili smo se. Človeček je gledal v vzvratno ogledalo (videla sem samo oči) in preden sva se "poslovila", mi je pomahal in jaz njemu nazaj, seveda Smiley. Polepšal mi je dani trenutek. Ne vem, kdo je bil in je tudi nepomembno. Nekdo, ki je pustil sled sebe v meni.
Tako, kot so jo pustili ljudje na avtobusni postaji. Čakali so trolo, jaz pa sem se le peljala mimo. Pustili so sled...

Upam, da je razumljivo, kaj sem želela povedati.

Vsekakor pa sem imela strah pred ljudmi. Velikega s še večjimi očmi! Wink Smiley

Sedaj sem sprejela, da mi množice ljudi ne potegnejo. Preveč me zadane. Včasih mi uspe pripraviti se do te mere, da sem indiferentna (nekako), ne pa vedno. Odvisno - ne bom razlagala, ker je preobširno.

John_Doe, o zobeh se ne bi pogovarjala... Svojo zobodravnico imam "najraje", ko kofetkava daleč stran od ordinacije Wink.

Ne bi rekla, da sem bila v temi. Bi raje rekla, da sem bila v svetlobi, videla pa sem temo Wink.


Mogoče bo to, kar sem včeraj rekla sestrici povedalo več: sedaj sem (končno!) dovolj močna, da sem lahko jaz.

Pozdravčki + cmokci  Kiss Kiss Kiss,

Suzana
Back to top
 

*...Trenutek...*
WWW WWW Susi13 fonci99@yahoo.com  
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Obsedenost z ljudmi?
Reply #18 - 02.07.2002 at 18:24:33
 
Susi13 wrote on 02.07.2002 at 14:06:39:
Upam, da je razumljivo, kaj sem želela povedati.

Ja da rabiš več ljudi v svojem življenju, ne? Takih ta pomembne sorte, tistih ki pri tebi naredijo razliko in vtis. Takih, v katerih tudi ti pustiš vtis. Takih, ki te lahko razveselijo in takih, ki te razdražijo, da kar pihaš. Takšne in toliko, da se jih ne boš imela več časa bat in se v njih "potapljat".

A potem lahko nadaljujemo to debato v tisti temi o pivu?

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Susi13
4
****
Offline

***...ujeta v večnost
minljivega trenutka...***

Posts: 319
Medvode
Gender: female
Re: Obsedenost z ljudmi?
Reply #19 - 02.07.2002 at 21:21:54
 
Pomembne sorte? Pomembni so vsi ljudje. Vsak posebej. Vsi skupaj.
Pomembna je oseba, ki jo poznam. Pomembna je oseba, ki je ne poznam. Pomembna je oseba, ki je bila del mojega Življenja. Pomembna je oseba, ki je del mojega Življenja v danem trenutku. Pomembna je oseba, ki bo del mojega Življenja. Pomembna je oseba, ki (fizično) nikoli ne bo del mojega Življenja.
Pomembna je oseba, ki me razume. Pomembna je oseba, ki me ne razume. Pomembna je oseba, ki me sprejme. Pomembna je oseba, ki me ne sprejme.
...ne da se mi tipkati v nedogled... Smiley

Bojim se sebe, srce meni drago. SEBE. Če že...

Bojim se sebe, ker vem, kaj si lahko naredim. Bojim se sebe, ker se zavedam, kaj si lahko naredim. Bojim se sebe, ker vem, da SEM. Bojim se sebe, ker se zavedam, da SEM.

Bojim se sebe. Če že...


A ne trdim, da je to resnica...


Sem, kakršna sem. Nerazumljena - dostikrat. In? Nekoč se bomo ujeli v trenutek vsi. Takrat bomo dojeli: jaz sem jaz in ti si ti, kajti jaz sem ti in ti si jaz...

Malček "abstraktnega" razmišljanja. Nisem našla celofana...

Suzana
Back to top
 

*...Trenutek...*
WWW WWW Susi13 fonci99@yahoo.com  
IP Logged
 
Susi13
4
****
Offline

***...ujeta v večnost
minljivega trenutka...***

Posts: 319
Medvode
Gender: female
Re: Obsedenost z ljudmi?
Reply #20 - 02.07.2002 at 21:23:35
 
***A potem lahko nadaljujemo to debato v tisti temi o pivu?***

Tam sem se že oglasila in naročila belo kavo + jagodni sok ali Coca-Colo... Wink Smiley

Suzana
Back to top
 

*...Trenutek...*
WWW WWW Susi13 fonci99@yahoo.com  
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Obsedenost z ljudmi?
Reply #21 - 02.07.2002 at 22:03:01
 
Vse je pomembno in ti se čudiš, da se izgubljaš?

Enkrat je Joseph Campbell rekel, da je naloga gurujev, vsaj na vzhodu, ta, da vzamejo kladivce in udarijo po egu, da se ta razsuje v črepinje. Potem pa je komentiral, da bi za nas zahodnjake najbrž macola ne bi bila zadosti.

Pri nas bi bil uspešen samo en tak s poštenim pnevmatskim kladivom.

Jaz pa upam, da je zadosti celofana okrog.

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Susi13
4
****
Offline

***...ujeta v večnost
minljivega trenutka...***

Posts: 319
Medvode
Gender: female
Re: Obsedenost z ljudmi?
Reply #22 - 03.07.2002 at 13:36:21
 
bp, "problem", ki sem ga izpostavila, ni bil povezan z mojim izgubljanjem. Jasno in logično mi je, zakaj se izgubljam, ko se.

Kar se tiče celofana... Včeraj sem napisala, kar sem v tistem trenutku začutila, da bi ti. Nisem naredila povzetka in potem pisala. Samo pisala sem.

Pomembno mi je pa vse, če se že odločam. Vendar tudi to ni res, ker mi je na drugi strani vse nepomembno.

To je samo in zgolj moje mnenje in moje dojemanje.

Suzana
Back to top
 

*...Trenutek...*
WWW WWW Susi13 fonci99@yahoo.com  
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Obsedenost z ljudmi?
Reply #23 - 08.07.2002 at 15:09:32
 
q
Glavno vprašanje pa je: zakaj mi je dano videti/vedeti ali kakorkoli že, kaj bi "morala" ta oseba spremeniti? In potem to pot, ki naj bi jo dotična oseba prehodila, prehodim v sebi? Grem iz danega trenutka, kjer se oseba nahaja, v trenutek, ko je oseba drugačna...
q

Susi13, to je klasičen primer projekcije. Ne moreš vedet, kje se oseba nahaja, ker nisi ona. Morda lahko 'veš' le z astralnega nivoja, ki ga potem s sklepanjem dopolniš v celostnost. Lahko veš le zase. Oseba pa se spremeni, ko se ti spremeniš. Prosim ne vzami me narobe, ampak od kod ti samozavest, da praviš, da veš, kaj bi druga oseba "morala" spremeniti? Sama grem zelo podobno pot, le s to razliko, da meni takšno "skakanje" v nekoga ni v veselje, bolj prekletstvo, ki pride samo nadme. Rada bi spremenila odnos oz. gledišče do tega. Danes recimo že cel dopoldne čutim črn oblak v srčni čakri, pa vem, da ni "moj", in vendar ga moram tretirat kot mojega. ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Obsedenost z ljudmi?
Reply #24 - 09.07.2002 at 14:46:33
 
Susi13 wrote on 01.07.2002 at 12:34:53:
Gre za razčlenjevanje, analizo, ki poteka v meni.

Amstel, pa še zahvala, ker me ves čas spravljaš v situacije oz. me pripelješ do točke, ko naj bi se dokazovala.


Razčlenjevanje in analiziranje je po moje smiselno, če je usmerjeno v spoznavanje in razumevanje osebe in sebe. Tako, da naslednjič nadaljuješ debato in preveriš, kako dobro si osebo razumela. Vedeti kaj je za drugega dobro, pa je nevarno.

Nisem te pa razumela Suzi, tist glede zahvale pa točke, ko naj bi se dokazovala.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Susi13
4
****
Offline

***...ujeta v večnost
minljivega trenutka...***

Posts: 319
Medvode
Gender: female
Re: Obsedenost z ljudmi?
Reply #25 - 12.07.2002 at 13:25:17
 
Najbolj enostaven odgovor je, da sem napisala opis mojega dojemanja "tega dela" mene. Nisem rekla, da imam prav. Niti ne trdim, da nimam. Tako pač dojemam. Tako vidim. Tako čutim. Tako doživljam.

Pa vendar: danes že drugače, kot v trenutku/trenutkih, ko sem odprla ta topic...

Gre za moje dojemanje dogajanja v meni.

Lahko razložim podrobneje a bo post spet dolg.

Suzana
Back to top
 

*...Trenutek...*
WWW WWW Susi13 fonci99@yahoo.com  
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Obsedenost z ljudmi?
Reply #26 - 16.07.2002 at 22:59:55
 
Nisem vsega bral sam mam pa podobne težave...

Namreč začel sem se primerjat s svojimi frendi, ki pa jim v nekaterih stvareh ne sežem niti do kolen...itak da tut oni men v nekaterih stvareh ne sežejo do kolen...sam fora je u tem, da sem se začel sikirat in pomilovat in zelo zelo negativno razmišljat o sebi zaradi tistih parih lastnosti...

na ta način sem ugotovil marsikatero svojo skrito lastnost, ki sem jo pred drugimi in mano uspešno skrival... tko da v vsaki stvari je nekaj pozitivnega... pa če je na pogled še tako čudn...

uglavnem ugotovil nisem nič novega za svet...je pa velik korak zame...
Če želiš spremeniti svet... spremeni sebe...to bo vplivalo na tvojo bližnjo okolico (posredno) to pa bo vplivalo na še večjo okolico...itd... svet je en, vesolje je eno... smo drugačni in smo isti... no vsaj naše bistvo je isto... i

Suzi, če čutiš osebo in bi ji rada pomagala... bodi direktna....vsen pa dobra do človeka....malo manj do njegove težave... jest ne vem točno česa si sposobna...sam vem pa da si drgačna...in men je to dovolj...vem da so možnosti neskončne....

Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Susi13
4
****
Offline

***...ujeta v večnost
minljivega trenutka...***

Posts: 319
Medvode
Gender: female
Re: Obsedenost z ljudmi?
Reply #27 - 17.07.2002 at 09:55:03
 
Mislim, da razumem o čem govoriš... Jaz sem potrebovala precej časa, da sem prišla iz vedenja do zavedanja o tem, da smo vsi ljudje pod kožo enaki in kot taki enakopravni. Spomnim se, da kot otrok nisem čutila/videla/... razlik med ljudmi. Res je zanimivo, kaj vse naberemo tekom časa! Smiley

Želim ti, da se ti Pot nadaljuje...  Smiley

*** Suzi, če čutiš osebo in bi ji rada pomagala... bodi direktna....vsen pa dobra do človeka....malo manj do njegove težave... jest ne vem točno česa si sposobna...sam vem pa da si drgačna...in men je to dovolj...vem da so možnosti neskončne.... ***

Veliko se ubadam s tem-i delčki sebe... Rada bi jih ozavestila, vendar napredujem počasi.
Morala sem premagati strah pred seboj. Sedaj mi je vsaj to uspelo! Wink Smiley

Hvala, Magla, zelo si prijazen...

Drugačna sem ali pa nisem... Kaj pa vem... Dojemam in sprejemam se kot človeka. Hmmmm...
Morda pa res izstopam... Izgleda, da potrebujem pozornost... Zanimivo, da me zanima samo pozornost določenih ljudi v določenih trenutkih. Nisem pa prav rada v središču pozornosti - samozavest me še kdaj pa kdaj daje! Wink

Hvala vsem, ki ste se udeležili tega topica (na kakršenkoli način... Smiley).

Pozdravčki!

Suzana
Back to top
 

*...Trenutek...*
WWW WWW Susi13 fonci99@yahoo.com  
IP Logged
 
Susi13
4
****
Offline

***...ujeta v večnost
minljivega trenutka...***

Posts: 319
Medvode
Gender: female
Re: Obsedenost z ljudmi?
Reply #28 - 07.10.2003 at 19:00:38
 
Off the record - bolj meni, kot komurkoli drugemu pisano.

Odkar sem odprla ta post, sem čutila, da nisem razčistila. Razčiščevala sem na drugem forumu in prišla do nekega zaključka - dobimo vse, kar potrebujemo, le dovoliti si moramo.

Danes končno čutim, da sem sprejela ta del mene, ki sem ga precej nerodno poskusila opisati. Čutim se mirno, ko berem svoje sledi in začutim sled nelagodja, strahu, izpostavljenosti svoje bolečine. Sprejeto.

Na nek način se mi še vedno dogaja isto. Podobno. Bolje rečeno: spremenila sem pogled. Sprejela. Ni prekletstvo, kajti to je del mene. Čudovita stvaritev sem. Popolna v svoji nepopolnosti.

In, zanimiv preblisk: prebirala sem Separate Reality od Castanede. Se sedaj ponovno spomnila njegovega razglabljanja o pomembnosti in nepomembnosti. Ne obstojata. Kakor ne obstaja pozitivno in negativno. Črno in belo.
Samo po sebi vse samo je. Tudi jaz.

Srečna sem. Nepopolna. Dovoljujem si biti sebična. Egoistična.
Največji in najtežji korak pa je bil: dovoliti si biti ranljiva.

Ranljiva sem! In, Bogu hvala za to milost. To pomeni, da še vedno živim.
Osebnost je še vedno živa. Kreacija...

Ja, off the record. A meni v silno pomoč.

Ostanite zvesti sebi.

Suzana
Back to top
 

*...Trenutek...*
WWW WWW Susi13 fonci99@yahoo.com  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Obsedenost z ljudmi?
Reply #29 - 07.10.2003 at 19:38:39
 
dobr si to pohekala ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2